Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

sirael4
autor
14. čer 2010

@kristi: samozřejmě vždy jsou lepší třeba malé pokoje, ale víc jich, ale jinak by mě nevadilo spát v obýváku, abych dětem uvolnila děcák....Jako rozhodně pokud bysme měli 62m2 tak bysme se zbytečně nezatěžovali další hypotékou, přeci jen to je závazek a neberu to na lehkou váhu.Je to fajn, dokud je člověk zdravý a má práci, ale nikdy nevíš, takže to bych si vyřešila spaním rodičů v op. Dnes jsou kvalitní rozkládací sedačky, které vydrží opakované rozkládání, nebo se dá ve spoustě bytech prostor předělit, a tak vznikne malá ložnice. Osobně nepotřebuji ložnici na nic jiného než na postel, takže mě by stačil skutečně "krcálek"

sirael4
autor
14. čer 2010

@bledulka: pane jo, to bydlíte v nějakém činžáku nebo v takovém tom roztomilém historickém obydlí viz. Český Krumlov? 🙂
je fajn, že jste využili stropy na patro na spaní, tím vám vznikne více prostoru. My máme v paneláku asi 40cm nad futrem, takže se nedá svítit.

bledulka
14. čer 2010

@sirael4
ano, bydlíme ve starém cihlovém domě 🙂 ale ne v Krumlově - v Praze...ty stropy nevím přesně kolik mají,ale je to tak,že pod patrem je 170 cm, takže já se ještě nepraštím,manžel už shýbá hlavu,ale když si tam člověk dříve sedal do sedačky,tak to ani nevadilo... asi i zvyk.. no a na patře se pohodleně posadíme a hlava nám nebouchá do stropu... stoupnout se tam už nedá- máme 20 cm matrace,takže i o to se to zmenšilo.. ale stačí to ,staně tam chodíme jen spát.. nevýhodou je,že je u stropu více teplo,což v létě řešíme malým větrákem u postele,takže i to se dá...

sirael4
autor
14. čer 2010

@bledulka já přibližovala styl domečku, jestli to není typ jako jsou v Krumlově, ale když bydlíte v Praze, bude to patrně starý činžák.
No u vás je supr vidět, že když se chce, všechno jde 🙂

bledulka
14. čer 2010

jedna známá má dvě děti, bydlí všichni 4 taky ve 2kk,který nejde přepažit atd.. mají stropy nízké a mají výbornou sklápěcí postel..vypadá zvenku jako skřín a sklápí se do prostoru obýváku před gauč...ráno jen "secvakne" peřiny k posteli a postel zase sklopí ke zdi..vypadá to výborně a mít nízké stropy a málo prostoru,tak bych to asi řešila podobně...

bledulka
14. čer 2010

@sirael4 ano ano, typický starý činžák 😀 ,ale zaplatbůh z to.. 😅
ano,když se chce,tak to jde... ono moc na výběr nemám- bud se s tím smířím nebo ne..ale to se na faktu,že tu budeme muset asi bydlet stále, nic nezmění...tak jsem se rozhodla,že tu radši budu spokojená,než nespokojená 😅 😅 a kdo ví, třeba jednou něco vyjde...ale pokud ne,tak to snad zvládneme 🙂

sirael4
autor
14. čer 2010

@bledulka to co popisuješ s tou skládácí postelí je super, že ti pak vznikne třeba prostor na hraní pro děti, ale nic do toho prostoru stejně nastálo dát nemůžeš, protože bys musela buď vše přesouvat, nebo by tam nešla postel vyklápět.To už bych volila raději velkou sedačku, kde si děti taky mohou hrát a dá se tam taky spát 😉
To je fajn, že máte bydlení, jaké, to už záleží na každém jak si to vevnitř udělá 🙂 A je váš, nebo splácíte hypo?

bledulka
14. čer 2010

@sirael4
ta kamarádka přesouvá akorát konferenční stolek,který má před gaučem..je to takový ten volný prostor,který před sedačkou bývá..
byteček je náš- resp je družstevní,ale už je vše splacené a do roka se bude převádět do osobního vlastnictví...takže v tomto směru budeme mít klid..

sirael4
autor
14. čer 2010

@bledulka tak to je skvělý, to gratuluju, to máte prima bydlení 🙂

maxi.smile
15. čer 2010

@bledulka jen ve zkratce (letím totiž na UTZ, abych viděla, jak ta malá v pupíku zase vyrostla a kolik vážíme 😀 ) My dostali od švagrové sušák do koupelny...nejdřív jsem se na něj tak nějak divně tvářila, ale teď bych ho nedala..princim je takový, že sušíme nad vanou v koupelně..jsou tam takové poplastované tyčky u stropu a od nic vede šňůrka dolů do držátku...prostě, kterou z těch šesti tyček chceš dolů, vezmeš ten provázek a spustíš si jí...dáš tam prádlo a vytáhneš ke stropu....Je to skvělé!!!! Pak teda my máme ještě sušák a velký balkon...ale tohle je super řešení, zkusím najít fotku v PC (v té koupelně v pohodě na tomto věším povlečení, jeansy, bundy...navrtané je to do stropu a fakt to unese hodne)..

sirael4
autor
15. čer 2010

@maxi.smile jé to je super věcička, nevíš kde se to koupí?

maxi.smile
15. čer 2010

@sirael4 Švagrová to koupila v Praze v Hornbachu a stálo to 500 kč!!!! Fakt úžasné!!! Nedám na to dopustit... 😉

sirael4
autor
15. čer 2010

@maxi.smile no to je i příznivá cena 🙂 tak snad ho tam ještě mají, myslím, že to využijem, místa moc není a zimě stejně prádlo na balkon nedám...

maxi.smile
15. čer 2010

@sirael4 Určitě seženete! Když ne tam, tak jinde...jen to chce prostě otevírat dveře do koupelny, když se tam prádlo suší..stropy máme normálně vysoké a přesto nám prádlo nevadí, když se koupeme, sprchujeme...když je mokřejší, kape do vany..fakt super...

sirael4
autor
15. čer 2010

@maxi.smile jj to je bezva, my máme nad vanou jen takovou tu tyč na závěs, který tam nemáme, takže to taky občas využijem na sušení...ale moc se tam toho nevejde, tohle bude super.

kristi
15. čer 2010

dobrej nápad 🙂 a uschne to tam? když se lidi koupou, pára atd?

sirael4
autor
15. čer 2010

@kristi: myslím že bez problémů, pokud se nesprchujete vařící vodou, tolik páry nevzejde....a prádlo je v místnosti suché za chvilku

kristi
15. čer 2010

ano, asi jde o zvyk.....ja se koupu denne ve fakt horky vode, mne by to urcite neuschlo, ja davam ven i v zime

sirael4
autor
15. čer 2010

@kristi to je blbý když ti prádlo zmrzne (pokud nemáte sušičku) a horkou vodu já mít nemůžu, takže tohle by nám nevadilo.

kristi
15. čer 2010

no vetsinou ho mam chvili venku at se vyfouka a pak dosusim na chodbe 🙂

denisa31
15. čer 2010

já když lezu z vany, tak se ani v zrcadle nevidim co je tam páry 😀 😀 , ale zase to není každý den, takže při nedostatku místa super řešení, pořád je mi to sympatičtější než sušák na okně

sirael4
autor
15. čer 2010

@kristi to by se mě zas nechtělo věšet, pak sundavat a zase věšet 😅

sirael4
autor
15. čer 2010

@denisa31 to rozhodně!

kristi
15. čer 2010

@sirael4 ja to prenesu i s vesakem 🙂

bledulka
15. čer 2010

@maxi.smile díky za tip s věšákem- vypadá skvěle,ale asi bohužel nic pro nás- máme pidikoupelnu a místo vany máme sprchový kout...takže to tam není kam dát...
ale vypadá to dobře 🙂

modra_slunecnice
17. čer 2010

ahojka. Můžete mi poradit vlastní typy a zkušenosti z bytu 1+1. Mám jeden pokoj který slouží jako obyvák a ložnice a bude to i pokojíček a pak už jen kuchyn, koupelnu, WC a chodbu. V chodbě jsou skříně a v kuchyni dost těsno a to se tam musí ještě nastěhovat velká lednice protože s malou už ted nevýjdeme a to prcek není ještě na světě. Taky ted řeším kam postýlku, kam skříně na věci pro mimi atd. Sdílíme byt s dvěma kočkami, které teda prostor nezabírají ale jsou zvyklé "bydlet" všude. Díky na typy na řešení prostoru. Zatím nemáme možnost byt vyměnit ani koupit někde něco většího případně začít stavět doměček - finance a možnosti nejsou.

bu_bu
17. čer 2010

Ahojky modra_slunecnice 🙂 Tak my to máme vyřešené tak, že nám ten jeden pokoj rozděluje obývací stěna a za ní máme manželskou postel a postýlku, už jsem to asi 3x přemisťovala, mám ráda změny, ale jak bylo miminko tak mám fotečky. První je jak to vypadá z boku (průchod mezi obývací stěnou a ložnicí 🙂 druhá je pohled z ložnice (ještě není dodělané obložení a na zadní stěnu obývací stěny jsme dali tapetu, ať to vypadá líp) a pak pohled ode dveří (to je novější fotka, už to máme zase trochu jinak). Tak pro inspiraci 😉 Ale klidně bych to oddělila nějakou větší policovou knihovnou nebo příčkou.

denisa31
18. čer 2010

@bu_bu máte to fakt hezky zařízený, bych ani neřekla podle popisu, že výsledek bude tak dokonalý, moc se mi to líbí 🙂

@modra_slunecnice my nic přepaženo nemáme, prostě v každém rohu místnosti je něco, na oblečení jsem malé vyklidila dvě své skříňky, postýlku měla po porodu pod oknem teď má udělanej svuj spací koutek a tak nějak se to dá bez problémů, s kočkama ze začátku myslim nebude problém, spíš až malá poleze a bude je tahat za ocas tak nebudou mít kam utéct 😝

modra_slunecnice
20. čer 2010

bu_bu@ no tz brdo !!! máte to krásný !!! díky za podmětnou inspiraci. taky asi něco budu stěhovat a podobně a jsem sama zvědavá na výsledek 😉

modra_slunecnice
20. čer 2010

@denisa31 a víš jak se těším až bude prcek kočky prohánět 😀 😀 a ony si poradí, kočička už ted byvakuje na plynovém kotli, potvora má tam teplo a já ji hodním pryč, naštěstí, kromě toho že se přehřeje jí tam nic nehrozí. Kocour ten zmizne na skřín a mají to vyřešený, spíš já budu lítat a honit kočky dolů aby si prcek mě s čím hrát 😀