Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

19sweetynka
8. srp 2010

@sirael4 :jj,aspon se nemusime zbytecne stehovat🙂

denisa31
10. srp 2010

my měli taky nabídku když se prodával sousední byt, ale chtěli za něj 2,7 mil a je to 2+1, nakonec ho prodali za 2,3 ale i to je na nás hodně

19sweetynka
10. srp 2010

@denisa31 teda..tak to bych taky nedala!nas to skoro nic stat nebude,max novy dvere 😉 +500kc vic k najmu..a nejaky ty energie,ale to bude par korun k elektrine...

sirael4
autor
11. srp 2010

@denisa31 to byla novostavba ne? 😒

capricorn
15. srp 2010

My máme 2+1, cca 82m + dva balkony. Jsme 2 + mimčo +pes 🙂 a je to tak akorád. 😵
Už řešíme stěhování do baráčku, snad ho co nejdřív začneme rekonstuovat 😎 aby byl hotový než malej vyroste a než budeme mít druhý mimi 😎 🙂 😉

sygy
15. srp 2010

Jééé to je fajn tema 😉 My máme bohužel 1+1, zatim to tak nejak zvladame, ale Anetka by potrebovala svuj pokojicek, už je to velká slečna a potřebuje mistecko na hracky a svuj prostor, ale bohuzel ji ho nemuzeme dopřat a jelikož planujeme druhe miminko, budeme to muset zvladnout jeste min 3 roky, nez budeme schopni vzit si hypoteku a nalezne se neco vetsiho, pokud se nalezne.... 😒

danfal
17. srp 2010

Mně se taky líbí toto téma, občas mám depku z toho, že po rozvodu s malým bydlíme v jednom pokoji u rodičů, ale zatím to jinak nejde. Jenom teď budem trochu přestavovat nábytek, protože maloch půjde do školy, tak aby měl pohodu a klid. Já ani nevím, kdy budu mít možnost se stěhovat, protože hypotéky jsou strašně drahé, a i když mám práci, tak bych to prostě sama neutáhla ☹ .

peroli
17. srp 2010

Ahojky, my bydlíme ve 4+1... teď... ještě ale před pár lety jsem s dcerou "bydlela" v asi 8m2 u máti v bytě 😝 (+ samozřejmě společný prostory jako obývák, kuchyně apod..)... byly jsme takhle asi osm, devět let... měl jsme tam jen 2 postele, 2 skříně a to bylo všechno... 😒 z vlastní zkušenosti ale vím, že tohleto většinou hůř snášíme my mámy než děti... 😉 že nemáme možnost dát dětem vlastní místečko, vlastní prostor... holky ale nezoufejte 😉 moc vám držím pěstičky ať se vám všem podaří to nějak vyřešit 😵 a i kdyby ne, tak to zkuste nebrat nějak moc tragicky ony ty děti vážně vydrží hodně (i když s námi je to už horší ☹ ) a zase je to pro ně v něčem dobrá pruprava do života... tak tfuj tfuj tfuj a hodně štěstíčka 😵

danfal
17. srp 2010

@peroli Je fakt, že malý je u našich spokojený, a když jsem se dívala po jiném bydlení, tak se ani nechtěl stěhovat, ale mě to trápí. Taky bych mu chtěla dopřát vlastní pokojík, kde by měl svoje království, snad se to někdy podaří 🙂

sirael4
autor
21. srp 2010

@sygy jé tak to je docela náročné že?Ale věřím že to zvládáte a že to jde...my máme 1+1 ale snad seženem před mimčem větší...

eloana
21. srp 2010

Ahoj holky🙂 no my mame 2plus 1 bydlime my 2, 2 deti ,kralik a pes 😀 jsme vsichni v jedne posteli🙂) tedy az na kralika ,ale pes nam obcas vleze do noh 😀

sirael4
autor
22. srp 2010

@danfal to je těžké, to je pravda, když jsi na mimčo sama, tak hypo je velký risk...ale uvidíš, třeba objevíte "tatínka" s bytem 😉
@eloana a kolik to máte metrů?

eloana
22. srp 2010

@sirael4 to netusim..... mame celkem velke mistnosti-bydlime v baraku ,ale v prizemi-mame kuchyn ,obyvak a loznici -deti nemaji pokojicek -ale ceka nas vymena s tchanovcema-meli bychom jit nahoru, tam je o mistnost vice

danfal
22. srp 2010

@sirael4 Tak to nevím, ale v mém případě to bude muset mjít na čele napsané, že je to ten pravý, jinak mám strach, že by to byla zase katastrofa 🙂 . ale to sem nepatří, to je jiné téma. My k tomu jednomu pokoji máme alspoň i zahradu. Takže malý se venku řádně vyblbne 🙂

marecek4
22. srp 2010

tak asi jsme nej šílenci(zatím)máme 2+1-ale domeček a chystáme se přistavovat,ale asi to nevyjde dřív jak po mateřský-zatím jen takový ty přípravný práce a pak šup šup,-velcí mají svůj pokoj-stejně se tam chodí jen vyspat a aby měli kde mít uložené věci,jsou pořád v trapu,malý je s námi v obyváku ale taky jsme víc venku než doma,jediný problém vidím v tom,kde umístíme malému postel,zatím ho nechci dávat k velkým-tam bude mít patrovku,ale počítám až půjde do školky,a postýlku bojkotuje asi kvůli těm mřížím,tak mu chci pořídit z ikei takovou tu natahovací,ale přece jen je o něco málo větší,no sezonní věci máme na půdě,tak jako sáňky,lyže a tak,kola jsou v šopě na dvoře,tak krom věčnýho bince po velkých dětech je to v poho

sirael4
autor
23. srp 2010

@eloana tak to je paráda že máte takovou možnost....takže postačí přešoupnout nábytek a hotovo 😉
@danfal zahrada je určitě fajn, v létě je to "místnost" navíc 😉 a děti zahradu milují. Já si myslím, že se prcek aspoň naučí toleranci a dokud je v tomhle věku, tak to nevadí. Horší to bude až přijde do puberty....
@marecek4 no teda vás je 😕 a i přesto se složíte, vidíš. A jak to berou velké děti, že "bydlí" pohromadě?

marecek4
23. srp 2010

sirael4-velcí to berou v bohodě,jen mají mezi sebou rozmíšky-ale to mají i normálně,třeba když byli na táboře,to je takový to sourozenecký bojování mezi sebou,samo,že by chtěli svoje pokojíčky,ale my taky neměly s holkama každá svůj a na bytovce s náma bydlela rodina,ti měli taky děti tak jak my-pravda o pokoj míň,ale pro změnu ještě manžela a mimi jedné dcery-a vlezli se,dočasně se to dá,a jak píšeš zahrada je k nezaplacení-to samý bydlení s dětma na vesnici,pak o nich nevíš

sirael4
autor
23. srp 2010

@marecek4 to je pravda, a vy žijete ve městě?

marecek4
23. srp 2010

jak se to vezme,teď už to patří k městečku,ale je to pořád víceméně dědina,jen je tu víc dostupných věcí,ale na kino,nebo do tesca si musíme dojet,zato to máme kousek do lesa-vyfuním do kopečka,za barákem nám běhají koně-cizí a je tu božský klid,celkově i s těma dvěma přifařenýma dědinkama je tady asi 3000 obyvatel

aponchie
23. srp 2010

holky ja zasnu nad svou znamou..bydli v 1+1malickatem panelakovem,wc a koupelka pruchozi umakart neotocis se tam predsin je tak na otoceni se:((bydli tak 5lidi!!!dva dospelaci a 12 8 5let naprosto silene..spi vseci v obyvaku jak si kdo lehne tak spi,divaji se dlouho na TV a na vsecko..nemaji misto kde si hrat,ale prej jinej byt nechcou pac hypoteka v dnesni dobe..a kdyby to nemohli splacet tak prej to preklepou nez decka vypadnou..ja jen nechapu proc to delaji ze jim to za to stoji za ty penize se takto silene uskrovnovat,byt plati vlastni matce jen inkaso je to jeji byt takze nikomu cizimu najem,pracuji oba dva..nejstarsi holka pravidelne utika z domu pryc a oni ji nadavaji mlati ju a pritom si neuvedomuji,ze potrebuje soukromi ,ze to je mazec bejt se vsema v jednom pokoji..kdyz sem jim to rekla tak prej nee to neni mozne jsme tak zvykli..mluvi za deti ikdyz vi,ze je to spatne jsou pohodlni a vycurani s tim neco delat..hlavne,ze huli cigara,maji dva pocitace,tatinek si neodepre zadne PC veci a na auto zlepsovaky a ze chrapou v jednom nevadi prej co jako..decka maji psychicke problemy ne velke,ale jsou tam jiste naznaky poruch i ve skole doporucili detem odklad atd..je to peklo ja kdyz si vzpomenu,ze nasi nam dali pokoj a sami spali na rozkladaci sedacce jen aby jsme netrpeli a meli soukromi a klid na uceni tak to nechapu..mame 3+1 docela velke 78m i velka socialka a spime v loznici nejmensi a deti 1+5let maji spolecny nejvetsi pokoj a budou spolu,ale pocitams tim,ze prijde doba kdy pustime i loznici asi nevim ,ale soukromi je velmi cenne

marecek4
24. srp 2010

ap-tak to máš pravdu,je to trochu ulítlý a osobně nevím,jestli bych to vydržela,kdybych nemusela-což očividně oni nemusí,i když sama mám moc co říkat,ale zase když si vezmu naše-měli 1+0-velikánský pokoj,chodba a záchod s dřív něco jako spíž a máma si z toho uělěl kuchyňku,pokoj přepažili stěnou a měli prvně ložnici a pak pokoj holky,já byla u babi o patro výš-pravda bylo to jen nouzové řešení,aby se podařilo vystěhovat tenkrát nucené nájemníky,ale kdyby děda nešel v důchodu dělat na městský úřad tak jsou tam snad dodnes-psal se rok 1982,barák byl babičky ale protože tam byly dva byty 3,5+1 s halou,tak to byly prostě nadměrečný metry a museli to pronajmout

kristi
24. srp 2010

@aponchie tak ony ty deti nemaji jinou moznosti, chudaci. To je desivy tohleto

pompila
25. srp 2010

dobré ráno i já se připojuji, je to děsné. My bydlíme také v pidi bytě, ale snažili jsme se to vymyslet tak, aby malý měl své soukromí a klid

sirael4
autor
26. srp 2010

@marecek4 tak to zní přímo pohádkově, ta krajina 😉 i když zatím si na komfort města nemůžu stěžovat...ale je to asi taky tím, že máme možnost trávit víkendy na vsi.
@aponchie tak to už je úplnej extrém!!!! To sem skoro ani nepatří, protože takovej blázen tu snad nejsme nikdo. Na druhou stranu-otázku hypotéky chápu, je to velké riziko....Já sama si nechci brát hypotéky na 2 miliony....prostě mi to přijde jako žití na dluh. Takže v jejich případě se to dá vyřešit tak, že by se byt prodal, a koupil větší, na měnším městě/vesnici, kde jsou ceny nižší. Nevím, kde žijou, ale za cenu jejich 1+1 by se určitě něco většího sehnat dalo. Sice by to znamenalo dojíždění, ale soukromí. Jen teda žasnu nad tím, že dvanáctiletá holak utíká z domu.....to je chyba i někde ve výchově, ne?

marecek4
29. srp 2010

komfort město určitě má a některý i svý kouzlo-no v Ostravě,kde jsem se narodila a od té doby nikdy nebyla nevím kde bych ho hledala,v Brně jsem vyrůstala,v klidné části na kopec taky kousek,teď je to tam už jinačí,ale radši jsem utekla,s prací je to myslím všude všelijaký,tak jsem už procestovala Novohradské hory,Vyškovsko a skončila kousek pod Buchlovem,do města bych se vrátila asi v případě nutnosti,ale .....už i sem jezdí integrovaná

ined77
29. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak my bydlíme ve 2+1. zatím teda pronajmutém a měli bychom v brzké době kupovat vlastní byt. ovšem také 2+1, na větší penízky nestačí.
ale je to u nás tak..zatím teda, že já spím se synkem v pokojíčku a manžel v obýváku na rozkládací pohovce.
zanedlouho budou děti dvě 😵 , ale i v takovém malém bytě jim pokojíček na 100% zachováme 😉 .ani si to jinak představit nedokážu 😨.
ložnice je stejně nevyužitá místnost 😀 .
předtím jsme bydleli v garsonce - 27 m2 😅 ...pro nás i to 2+1 je vééliké 😀 .

aponchie
29. srp 2010

sirael..utikala pac nema soukromi coz takto chapu ja..co am doma delat v jedne mistnosti s dvema dalsima detma je to uz koza velika a chce soukromi kamosky cedecka plakaty a ja nevim co a musi se delit o sedacku s detma skolkovejma fakt na palici to radsi je porad venku tam je aspon z toho pryc na me to tam padalo jak hrom kdyz sem zavitala na navstevu..bydli v centru v panelaku ..byt je jejich matky muzou v nem bydlet ,hele investice do bydleni neni dluh ikdyz je to fakticky dluh,ale radsi budu platit hypoteku a mit svuj byt nez kupovat nesmysly ,uverovat televize dovolene a ja nevim co..a pokud fakt nechcou nebo nemuzou hypoteku maji jit do podnajmu vetsiho..navic na dedine v bytovce byli uz a myslim,ze to bylo pro ne lepsi i deti si chvalili ,ale ona matka chce jen do mesta je zvykal ve meste nejvetsi problem vidim v tom,ze uz ona s rodicema takto bydlela takze jim to asi prijde v pohode..me to prijde neskutecne nefer..pokud chci deti a nechci hypoteku teda tak se musim zaridit podle toho nejak a je to latat tak nejak vselijak na ukor vseho a vsech to je sobecke 😎

sirael4
autor
1. zář 2010

@ined77 souhlasím, že ložnice je takový nadstandard, dá se spát i ve větším obýváku. Osobně nechápu, že v bytech 3+1 si zpravidla rodiče nechávají větší místnost jako ložnici a menší přenechají jako děcák dětem....já bych to tedy udělal naopak, vždyt v ložnici mi stačí postel a skříň.....
@aponchie no je to fakt síla ☹

ined77
1. zář 2010

@sirael4 🙂 ...moje řeč 😉 .ale jak znám sebe, mít 3+1, tak stejně spíme v obýváku a děti mají každý svůj pokoj 😀 .
to soukromí je nenahraditelné a potřebuje ho každý.teda našim dětem bude muset zatím stačit pokojík společný, ale než dorostou do puberty, možná se nám podaří mít byteček o něco větší 😉 .

@aponchie 🙂 ...to je fakt hrozné, já se té holčině opravdu nedivím, sama bych takhle žít asi nedokázala ☹ .je to smutné, že rodiče myslí víceméně hlavně na sebe 😖 .

sirael4
autor
1. zář 2010

@ined77 já myslím, že děti si zvyknou, i když samozřejmě vlastní pokoj chtít budou.... 😉 ale my si taky zvykli, v paneláku to většinou ani jinak nejde...
Jinak já proti spaní v op nic nemám, můžu být u televize v posteli, usnout kdy chci, partnera mám pořád u sebe a nemusím čekat, až půjde spát.... 😉