Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

kristi
21. kvě 2010

tak to je sice mozny, ale byla jsem se podivat a my mame teda dvere s oblozkou a nahoru ke stropu zbyva 25 cm. To by slo jedine kdyz jsou vysoke stropy.
prikladam planek naseho bytu, mrkni na tu chodbu, tam jedina skrin je ta, co v ni je schovanej pl. kotel a z druhe strany je botnik
http://www.riegrovysady.cz/pdf/[id81].pdf

astrane
21. kvě 2010

Ahoj,tak my bydlíme teď v 1+ 1 a kyž přijede ještě jedno dítko na víkend nebo na pár dní,je nás tu i 5 😀 .My spíme v kuchyni a děti v obýváku...plánuju jim tam dát místo dvou postelí patrovku....časem se třeba vyměníme s tatem a vyplatíme mýho bráchu a budem mít 3+1...uvidíme....Ale je nám tady fajn....uvidíme,jaký to bude až děti trošku povyrostou...s malýma je to zatím celkem v pohodě 🙂

sirael4
autor
21. kvě 2010

astrane: tak to vam fandím🙂

knobloska
21. kvě 2010

Ahoj, tohle téma mě zaujalo, MM pořád nadává, že máme malej byt, tak jsem vás s dovolením zacitovala a už je rád, že je rád 😀 . My máme 3+1, 74m2, a už jsme namlsaný, chtěli bychom 2 dětské pokoje. Ale i tenhle máme na hypo, takže teď to nepřipadá v úvahu. Ale strašně mě zaujaly ty sfukovací vaky, zadala jsem to na web a nic moc mi nevyjelo. Kde jste to sháněly?
Děkuju a obdivuju vás!

aerin
21. kvě 2010

ahoj🙂 zajimave tema😀
ja byla v pokoji s o dva roky mladsim brachou dokud jsem se neodstehovala
ted bydlime (prozatimne) s mym nastavajicim v byte po jeho babicce....bla bla bla....je to slozity🙂 kazdopadne k dispozici mame nas pokoj, ktery ma cca 15m2 a mini kuchynku, ktera se da fakt vyuzit jen k vareni, ani najist se tam neda🙂 a cekame prvni mimi 😀 (zcela planovane a chtene)
takze astrane, jsi muj vzor! 😀

http://picasaweb.google.com/Aerin87/NaseTretina...

kristi
21. kvě 2010

jako jasne, kazdej si podle svych moznosti. Ale aerin, do pokoje 15m bez prislusenstvi bych si dite proste planovane neporidila, to mi prijde fakt, ze nevite do ceho jdete. Ael jak koukam, je to prozatimni, tak preju, at to vyjde a at mate prostoru vic, ono je to s miminem obcas i potreba.

aerin
22. kvě 2010

co je mysleno tim "bez prislusenstvi"?😅 to nejak nechapu, koupelnu a zachod samozrejme taky mame, to jsem nejak povazovala za logicky, tak jsem to nepsala😀 a ta kuchyn je nase

fire85
22. kvě 2010

myslím že je dost lidí namlsaných 🙂 my bydlíme v 1+1,ale je to jen 31 m2 a nestěžujeme si.budeme tam bydlet ještě nějakou dobu,cca.2 roky.děti zatím nemáme.ono se řekne 1+1,ale spousta lidí pak dodá že ten jejich jednopokoják má třeba 45m2.co yb jsme my za to dali 🙂
ale určitě nejsem pro nějakej mega velkej byt/barák,děti časem povyrostou,v tom bytě se bude pomalu jen spát ,protože jeho majitelé budou věčně v práci aby měli na hypotéku kterou si beztak vzali velkou.

aerin:myslím že to každej pochopil že je to i se sociálkou, 😉 a fandím vám že si do tak malýho bytečku pořídíte dítě,kdyby měl každej čekat až bude bydlet v paláci 7+1,tak by třeba děti neměl nikdy. ☹

maxi.smile
22. kvě 2010

Tak holky...přidala jsem si do alba fotky, jak jsme prostor vyřešili my...je tam fotka před, po a tak za měsíc přidám další, a to, až pod patrem bude dětský koutek....už se nemůžu dočkat...mám to tak krásně vymyšlené 😀 Jinak souhlasím s fire...my chodíme domů přespávat už teď 😀 Snažíme se jezdit na výlety, na víkendy mimo Prahu...a nebo se míjíme doma, podle toho, jak kdo dělá, nebo jaké má kdo aktivity....takže se nám prostě bydlí krásně, i v pidi bytečku....ale důležité je, že máme kde bydlet - spolu - a nebydlíme někde po ubytovnách, krátkodobých podnájmech, apod. 😀

aerin
22. kvě 2010

maxi.smile, naaadhera 😵 my bohuzel ty dvere musime pouzivat😀

benjik
22. kvě 2010

Ahoj,tak my máme jednopokojový samostatný byt o cca 30m čtverečných .v 3.generačním RD manželovi rodiny se zahradou,dvorkem,garáží a velkou kotelnou jako skladiště prac. věcí. Nebylo plánované být s dítětem v takhle malém bytě,jenže díky manželově rodiny,která furt jen slibovala ( muž měl už od puberty pro svou budoucí rodinu slíben byt v paneláku 4+1, který patří také jeho rodině,nikdo tam nebydlí) a skutek utekl, to dopadlo takhle.
Když člověk přemýšlí,tak se to dá. Máme prostě multifunkční pokoj, obývák,ložnice,pracovna,dětský koutek a kuchyň linka s barovým pultem. Koupelna je docela velká ,takže jsem dřív malou přebalovala tam.Malá má dost místa na hraní,vejdeme se sem i s dvěma kočkama a psem,který stejně spí v tunelu pod postelí. Nemáme tedy gauč a postel,jen rozkládácí válendu. Prcka kojím,takže když se v noci vzbudí,beru jí z postýlky k nám a do ráno spíme všichni tři spolu. Patrovou postel mít nemůžeme,máme nízké stropy.
Jediný problém je,že se nemůžeme v klidu vyspat. Malá je živý budíček,takže když vstane ona,my musíme také. A když chceme chvilku soukromí,dáme jí do postýlky a zavřeme se s mužem v koupelně.
Příští rok chceme sehnat větší byt a přestěhovat se, no a tak za 3-4 roky si vzít hypotéku a postavit baráček.Ted to nejde kvůli úvěru na tento byt.
Zvládnout s edá vše,jen musí člověk dost přemýšlet a uskromnit se.

monikapok1
23. kvě 2010

Ahoj holky,
tak my jsme to zvládali v 1+1 čtyři 😀 . Nějak se nám stavba protáhla a maličká, co se měla narodit do domku, zůstala v bytě rok a půl... Nějak jsme si zvykli, složitější to bylo až poslední dobou, kvůli vaření a polednímu spánku. Teď se konečně stěhujeme 🙂

maxi.smile
23. kvě 2010

monikapok: a pak že to nejde... 😀 Jde, já to říkám furt 😀 A pak může mít člověk barák jako blázen...co barák..palác...a přesto trpí ponorkou....je to o lidech 😎

aerin
23. kvě 2010

souhlasim🙂 kdyz se chce, vsechno jde🙂

sayast
23. kvě 2010

maxi, presne jsi to vystihla 😉. je to o lidech 🙂. moje mamka vzdy rikala a rika 😀: ze kdyz se lidi maji radi, tak mohou zit i v 1 mistnosti hezky v klidu. a pak ze se aspon nehledame 😀.

jinak vyvysena postel nam bohuzel taky nejde kvuli nizkym stropum, ale kde to jde, tak je to super napad a usetri to spoustu mista .-)

monikapok1
23. kvě 2010

No, je to tak 🙂 . Myslím, že většina lidí nás litovala, že bydlíme, tam, kde bydlíme 😀 . Jenže to mělo i svoje kouzlo. S manžou jsme měli rozkládací sedačku v kuchyni a v pokoji je jedna veliká sestava skříňí, tou jsme ten pokoj rozdělili, syn měl svou půlku u balkonu za skříní a z té druhé jsme udělali jídelní kout. Malé jsme koupili pojízdný košík, spinkala v něm do 7 měsíců a pak jsme nechali udělat na míru malou postýlku s kolečkama, aby se s ní dalo popojíždět, ta normální by se nám tam nevešla. Koupeme ji ještě teď v kýblíku na mimča. Ještě než se narodila, tak jsme tu rozkládací pohovku vyhodili a koupili takové šikovné matrace, co se dají rozložit a složit. Nakonec zůstaly rozložené už napořád 😀 a válíme se na nich přes den všichni, včetně malé a občasných návštěv.
Teď, až se na konci měsíce budeme stěhovat, bude mi to chybět, ikdyž to zní asi šíleně 😅 , protože už nikdy nebudu mít varnou konvici po ránu hned na dosah ruky, abych si udělala kafe... A taky mi bude chybět to, jak hučí lednice - mě se u toho krásně usínalo, ikdyž jsem s tím měla na začátku problém.
A navíc jsem se na malém prostoru naučila zbavovat zbytečností 🙂 . Ponorka nebyla, chodíme do školy, do práce, ven... malý byt neznamená, že v něm je člověk zavřený pořád. Jsme tu už snad 9 let 😀 😀

aerin
23. kvě 2010

moni, napsala jsi to krasne, co vsechno ti bude chybet 😵

maxi.smile
23. kvě 2010

sayast: a kolik máte stropy??? To je totiž to, co si hodně lidí myslí...že když nebydlí ve staré zástavbě, tak nemůže mít patro..je fakt, že dřív se dělávalo hlavně ve starých domech s vysokými stropy...bydlíme, myslím, ve standartním bytě a firma, co nám to dělala, tak na tomhle sídlišti jich udělala už desítky...Neřekla bych, že máme vysoké stropy 😎 JInak fotky mám albu.....

monikapok: jo, tak v tom se vidím🙂 Hlavně, jak hučí lednička 🙂 Jediná nevýhoda (za ty skoro dva roky tady..) bylo, že mi vadilo hučení vzduchu u rybiček..možná jsme měli zastararalé vzduchování...Pořád jsem koketovala s tím, že jsem občas vypla na noc..až nám chcíply...ale to je jediné, co mě napadá 😀 A veliká pravda je, že mě to naučilo ,,nesyslit" zbytečnosti..nemáme doma jediný kousek oblečení, co by se nenosil (zrovna min. týden jsem dělala čistku manželovi v šatničce), nemáme zbytečnosti v šuplíkách, skříňkách...vše má své, promyšlené místo..na to je super Ikea.....jejich úložné boxy, systémy..samozřejmě máme úložný prostor i v sedačce..ale vše uklizené, zaklizené... a dokonce tím argumentuju své máti, aby mi furt necpala nějaké nesmysly.....A kupodivu pochopila 😀

sambucca
23. kvě 2010

ja spala do 18ti v detskym pokoji s dvouma brachama. za studii jsem bydlela nejdriv 4 roky v garsonce o 18m se svym tehdejsim pritelem, pak jsme se prestehovali do garsonky o 30m - to byl luxus! s manzelem jsme koupili byt 65m (2+kk), kam on sel z baraku 140m a ja z ty garsonky🙂 ja se ztracela, on narazel do rohu, ale zvykli jsme si oba 🙂 s mimi bude s nama spolecne v loznici, ale maximalne rok - pak my pujdeme do obyvaku na rozkladaci pohovku a decku udelame z loznice pokojik.

sayast
23. kvě 2010

maxi, nevim presne kolik,uz si to nepamatuju,ale chteli jsme ji delat jak jsme se do bytu nastehovali a bylo nam receno, ze nahore by bylo minimum mista, ze bysme se ani neposadili 😒

sirael4
autor
24. kvě 2010

aerin: teda, moc vam fandím, určitě to bude parada🙂
nesouhlasím s kristi, protože myslim že je dobře věřit, že časem bude větší a s miminkem, pokud ho oba chtějí nečekat.

astrane
24. kvě 2010

No já taky doufám,že to není definitivní🙂Bydlet tam 4 dospělí-nebo skoro dospělí-to už bysme nejspíš nedali 😀 A zvlášť když ještě dojede úřítelova dcerka 😀 Ale dokud jsou děti menší,tak to jde...Náš pokoj má myslím 16m2 a k tomu je teda kuchyně,kde se vejde s trochou snahy stůl a židle,pračka a lednička....My máme momentálně na spaní jen povlečenou 90cm matraci,kterou prostě ráno opřeme o stěnu a zapřem dole o topení... 🙂 prostě aby to zabíralo minimum místa...V pokoji máme na jedné straně skříně a naproti 2 postele,menší rozkládací gauč a PC stůl.pokoj má balkon-to je k nezaplacení 😵
Já bych chtěla ještě jedno mimčo-časem....ale tady teda už nějak nevím,kam bychom ho fyzicky umístili...ale kdyby se místo dvou postelí dala palanda,ještě by se sem taky vešlo🙂 😀 😵 Ale natrvalo už by se mi to teda si moc nelíbilo....nějaká možnost většího bytu se matně rýsuje tak uvidíme....za rok dva... 😉

maxi.smile
24. kvě 2010

sayast: stejně se mi to zdá..divný 😒 Řekla bych, že stropy musí mít nějakou standartní míru - výšku...já měřím 169, manžel tak 183, dole se mezi trámama postavím....takže dole je těch zhruba, 170 cm....no a co zbývá, tak to máme na spaní..taky je důležitá výška matrace..to my máme docela i vysoké...ale přece to patro se dá udělat na míru...není stanovená žádná standartní výška, do které se to má dávat..tzn., i kdyby jste dole chtěli mít jen PC stůl a komody, v podstatě takový úložný koutek..tak o to víc místa může být nahoře...už jsem přidala fotky do svého alba (předtím mi nějak zmizely.., tak koukni)..

sirael4
autor
24. kvě 2010

já myslím, že máme stropy 2,40 nebo 2,60 m, ted si přesně nevybavuji

aerin
24. kvě 2010

say, taky si myslim to co maxi...koukni na ty jeji fotky (pokud ji je jeste nesmazali), nebo na moje, kolik je tam mista nad dverma, min urcite nemate...samozrejme je to otazka komfortu, nemuzem nahore delat buhvi co 😉 a Vasek se dole pod posteli nepostavi, ja jo, ale kazdopadne je to na malym prostoru fakt k nezaplaceni🙂

jaru30
24. kvě 2010

Ahoj holky,
k těm stropům. Vím, že u mamky v paneláku je výška stropů 2,50 metru. To bude asi ve všech panelácích stejné.
My máme v novostavbě 2,70 m.
Jinak ještě jednou děkuju maxi.smile za fotky. Patrová postel mi díky tobě prošla!!!!!!! 😀 😀 😀

Jo a to, že fotky mizí....mažou je adminy 😠 v albech prý nemá být nic, co nesouvisí s miminkama nebo těhotenstvím 😔

sirael4
autor
24. kvě 2010

já si osobně myslím, že největší problém malých bytů jsou ty úložné prostory, hlavně co se týká sezónních věcí, atd.
nedávno jsme viděli byt, který měl hned vedle vchodových dveří na chodbě dvě veliké komory, to bylo úžasné.
Vše se tam krásně uloží, sáňky, kočárek, kola, zimní bundy, vysavač.... 😉 něco takovéjo mít, tak ani velký byt nepotřebuji.

sirael4
autor
24. kvě 2010

maxi.smile: máte to hezky vyřešené, až budeš mít nafocený dětský koutek, tak rozhodně přidej fotky, těším se až uvidím, jak se vám to tam vešlo. Jinak ti závidím, že čekáte holčičku. Mě se víc líbí ty náušničky - kytičky. Mám po sobě taky jedny zlaté schované, tak snad bude holčička, abychom je využili 😅

aerin
24. kvě 2010

sirael, souhlasim....my musime mit fakt uplne vsechno v tom mrnavym pokoji, kdybysme meli komoru, satnu, tak si fakt nestezuju🙂

sirael4
autor
24. kvě 2010

aerin: to by bylo ideální, kdybys to viděla-dvě takové velké komory, tak 2x2m 😉 naprosto dokonalé a hned vedle bytu na klidné chodbě.Už se ztrácím kdo co má za byt, takže: v jakém bydlíte vy?