Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

jasekd
1. zář 2010

My jsme v 1+1 3 a za chvili snad 4... Balkon nemame a taky zijeme, i kdyz je to samozrejme kompromis. Vetsi byt nemame, protoze bysme chteli baracek a cekame, bude to bydleni na celej zivot a tak se nechci ukvapit, zatim jsme nenasli nejaky kompromis slusny stav i cena a nechci daleko od mesta. Na koupi prechodneho bydleni napr. 2+1 bysme meli, ale nechce se mi ztracet cas a energii a penize na dalsi rekontrukci, tady jsme si to udelali hezky podle sveho a jsme tu moc spokojeny, i kdyz se kazdej divi...

petamaskova
2. zář 2010

ahoj,taky se trošku přidám.my máme byt 2kk s balkonem , jsme tři a budem 4 v březnu 2011.neumím si to ted představit ale to půjde,budem tady ještě 2 roky než půjdem do hypotéky.

sirael4
autor
3. zář 2010

@jasekd a kolik m2 máte byt?
@petamaskova já myslím, že 2kk se dá 😉 spaní dáte do obýváku a děti budou mít pokojíček 🙂 záleží ale, kolik je to metrů----

petamaskova
3. zář 2010

40m2. ted to máme tak že prcek spí ve svým pokoji,my v obyváku kam i nastěhujem postýlku,no a až bude potřeba už i pro druhý malý pokoj,tak už se snad odstěhujem,musíme to ty dva roky tady zvladnout 🙂

jasekd
3. zář 2010

@sirael4 jenom 40.... Pokoj s kuch.koutem ma cca 20, druhy pokojik je maly. Predsin slusna, parkuje tam i kocarek, jinak mame doma i lyze, kola atd. Spime na zvysene posteli a pod tim jsou prave ty kola a dalsi kramy. Tu postel bych asi zrusila, koupila do obyvaku rozkl.gauc a detem nechala pokojicek... Ale snad az ho budou potrebovat, budem uz pryc 😉

jasekd
3. zář 2010

jinak teda podle me deti nestradaji, kdyz maji spolecny pokoj 😉 Taky jsme meli\y se segrou, dokud jsem nesla na vejsku do Phy, jinak to neslo. Horsi je bracha a segra, ale dokud jsou mensi, proc ne?

sirael4
autor
3. zář 2010

@petamaskova aha, tak to je opravdu docela malé 🙂 No a vy chcete aby obě děti měli vlastní pokoj?

petamaskova
3. zář 2010

uvidíme jaké budou možnosti do budoucna,bud 3+1 nebo 4+1.

pastelka673
3. zář 2010

holky,my máme 2+1.máme dvě děti,4 roky a 8 měsíců.Holky mají svůj pokoj.My spíme v obýváku na rozkládacím gauči.Máme velký balkon,ten taky dost využíváme.Plánujem koupi většího bytu,než starší pujde do školy.Jinak se to ale dá v pohodě zvládnout,stejně většinu času trávíme spolu,holky mají v obýváku svůj koutek na hraní.Nijak utlačovaní se necejtíme🙂

kuchy
5. zář 2010

🙂 Ahojky,tak já taky přidám svou trošku do mlýna 😉 Když měl malý 6měs. koupili jsme si konečně svůj první byt 2kk, 62m s bbalkonem v novostavbě, na větší bychom neměli. A MĚSÍC PO nastěhování jsme zjistili,že budeme 4 😲 tAK MAJÍ PRCCI POKOJÍK,já tam ted budu stejně na výsuvné posteli s nimi a manžel,když přijede, spí v obýváku na rozkl.sedačce 😉 😉 😉 A v poho, děti mají v obýváku ohrádku na hraní a plac na tapkání a lození.... 😀

sirael4
autor
6. zář 2010

@kuchy to je myslím krásně velký byt 🙂

misa.ottovka
17. zář 2010

Ahoj, taky přidám svůj názor. Já bych bydlení v malym bytě s prckem nedala, to můžu říct za sebe naprosto jasně. Každý máme právo na svůj klid, i dítě či miminko, naše malá spí odpůl roku ve vlastním pokoji, a nechtěla bych jinak. My máme 4+1 mezonet v podkroví, je fakt že je to byt pro 3lidi až moc velký,ale pro Símu je ideální, může si po bytě lítat jak se jí chce,aniž by stále narážela do nábytku.

danfal
19. zář 2010

@misa.ottovka Ahoj. Myslím si, že dobrovolně by si bydlení v malým bytě asi nikdo nevybral. Prostě se řeší to, co je. A někdy člověk nemá na výběr a musí. Taky jsem před rozvodem bydlela v domečku, kde měl Vojtíšek všechem prostor pro sebe, ale teď máme jeden pokoj u našich a jsme rádi, že máme kde bydlet 😉

pehaka
19. zář 2010

@danfal plně s tebou souhlasím . my máme 1+1 30 m a čekat až bude větší taky bych už mohla bejt stará bréca a nebo se taky nedočkat nikdy 😒 ale svitlo nám na lepší časy pokud to vyjde v po přijde zájemce složit kauci a podepsat rezervaci a huráááááááááááááááá stěhujem se do většího!!!! Kterej teda ještě musíme najít 😀 😀 😀

mv
19. zář 2010

Po zkušenostech s 3 různýma bytama v době, kdy byl synátor malej a z toho, že i v bytě, který měl přes 100m2, jsme se stejně všichni plácali trvale jen v jedné místnosti a nikdo z nás se nechtěl separovat ve svém 30m pokojíku 😀 bych klidně šla s jedním dítkem do malého bytu.
Jasně s místností oddělenou částí či místností na spaní,ale jinak stejně je člověk hromadu hodin s dítkem během dne venku,a tam je prostoru až dost...A na uvaření a přespání fakt nepotřebuju obří byt.
Takže patřím k těm, kdo by si po zkušenosti s malým i velkým bytem příště dobrovolně zvolil ten menší. 😉

kacerka
21. zář 2010

Holky, s ročním capartem nám na 55 m2 taky nic nechybělo, ale za měsíc mu budou 3, za 3,5 měsíce k němu přibude bráška, takže nastal čas situaci řešit 😉 Už jsme měli rozjednaný byt do OV, ten nakonec kvůli průtahům s hypotékou nevyšel a dostal přednost zájemce s hotovostí 😉 Ale nevzdali jsme to a nakonec se odhodlali k rozhodnutí, že půjdeme do podnájmu - náš byt budeme pronajímat (pokud seženeme nájemníky) a snad nebude zle. 1.11. bysme měli jít (smlouva ještě není podepsána) do baráčku, kde budeme mít k dispozici byt 3kk s garáží a zahradou, takže si plníme náš sen a uvidíme 😵

sirael4
autor
27. zář 2010

@danfal tebe obdivuju, a úplně tě chápu, že jste rádi, že máte vůbec kde bydlet, protože dnešní doba opravdu rodinám, natož samoživitelkám nepřeje.A musí být na jednu stranu dost náročné bydlet s rodiči, na druhou stranu je skvělý, že máte střechu nad hlavou.

maxi.smile
2. říj 2010

Tak se po dlouhé době hlásím! Mimi se už narodilo, tak můžu poreferovat, jaké to je u nás🙂 Jak jsem už psala, máme 1+kk, spaní řešené velikým vestavěným patrem (280x220). Malá má ,,pokojíček" pod patrem, má tam jinak vymalováno, svojí postýlku, komodu, hračky, oblečky..a tak..zepředu jsme namontovali kolejničku, takže se dá malé i zatáhnout....my spíme nahoře na patře, jinak máme obývací kout, PC kout a kuchyňskou linku...koupelna je velká, s vanou..předsíň tak akorát, kočárek se vejde..a malou šatnu, kde máme police až do stropu a vleze se všechno oblečení..zbytek věcí (kola a pod. jsou ve sklepě, zaplať pánbůh ho máme a velký..bez toho nevím, nevím)..taky máme velký balkon..takže: jsme šťastný, že máme vůbec kde bydlet, manžel dělá 4 dny a 4 dny volno. Když dělá, odchází brzy ráno a vrací se v noci, když má volno, tak má volno a to jezdíme na chalupu. Zatím nám to vyhovuje, malá se naučila spinkat i při hluku, nijak jí nevadí...zatím...zatím to je fajn a zbytek ukáže čas 😉

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile máte to strašně hezky zařízené 😉 a postavíš se pod patrem?

maxi.smile
3. říj 2010

@sirael4 já ano (mám 169 cm) 😉

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile to bych se vešla 2x 😀 kolik máte celkově stropy?

maxi.smile
3. říj 2010

jen pro představu..jak vypadal byt při přebírání a jak jsme to měli zařízené, než jsem otěhotněla...myslím, že i v malých bytech lze důstojně bydlet...však vzhledem ke stále se zvyšujícím úrokům na hypotékách a nájmům se stejně lidi budou zase soustřeďovat do menších bytů...v minulosti tomu nebylo jinak..v bytě bydlelo víc lidí - z rodiny..svůj pokoj jsem měla v dětství v jednom období a stejně jsem lezla k ségře, nebo obě do obýváku, kde jsme všichni trávili čas..a jak už tu někdo psal..je jasné, že takové bydlení jsme si nevysnili, ale hrajeme s rozdanýma kartama...uvidíme, co život přinese..každopádně to jde...a čekat s mimi, než bude větší..to bych se taky nemusela dočkat..prostě jsou občas jiné rodinné problémy, které brání jít do většího bytu...Třeba to jednou vyjde, třeba ne..tak budeme víc času trávit po výletech, jezdit na dovolené a na chalupu 😀

maxi.smile
3. říj 2010

@sirael4 stropy máme standartní, klasický panelák 🙂 Pan truhlář je výborný, odborník každým coulem, přesně ví, kolik má vyměřit, aby to bylo nahoře i dole pohodlné...samozřejmě se trošičku musím přikrčit, dole i nahoře, ale nahoře se suprově spí a prckovi to dole stačí (ta se přikrčovat nebude muset hodně dlouho) 😀

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile jé a kolik máte nahoře, posadíte se tam?Mamka totiž řeší jak vyřešit spaní,v paneláku...

sayast
3. říj 2010

@maxi.smile musim rict ze to vypada naprosto super! kolik mista mate nahore? ja jsem taky takhle chtela postel v patre (mam 1+1,panelak), ale bylo mi receno ze je na to moc nizko strop 😕 🙄 . to kdybych vedela, tak se odradit nenecham 🙄

a co se tyce velikosti bytu, na vetsi bych nedostala tenkrat (ted uz vubec) hypoteku, byla jsem rada ze mi to stacilo vubec na takto velky. zustali jsme s malou sami, tak nam to bohate staci a jsem stastna ze je jen tak "maly", vetsi bych neuplatila. prijde mi i tak akorat, clovek se nauci hospodarit s mistem 🙂, nic nam tu nechybi 😵

maxi.smile
3. říj 2010

@sayast přesně! Nejsem skladník, takže neskladuju nesmysly. Naučila jsem se - a poté i manžela- nesyslit nesmysly. Využíváme úložné prostory, vymýšlíme je..jinak výměra je 40 m, plus balkon. My jsme si pozvali pána na patra aby se nám vyjádřil, jestli to půjde, nebo ne..a sám říkal, že patra v panelákách dělá naprosto běžně..někdo chce mít dole jen skříně, úložné prostory, tak udělá hodně místa nahoře, někdo chce mít více dole a málo nahoře a nebo prostě zlatý střed...nahoře je suprové letiště, obrovské, nádherně se tam spí...žádný problém, spala jsem tam až do porodu, i s pupíkem...je ukotvené ve zdi, ani se nehne, nevrže, nic...Myslím, že i s dvěma dětma to tady zvládneme..nemám pocit ,,přežívání", prostě se nám tady vyloženě krásně bydlí... 🙂 Jinak výška stropů nějaká standart, nevím přesně, změřím🙂

sirael4
autor
3. říj 2010

@sayast firmy dělají patra i v paneláku 😉
to věřím, člověk mnohdy nemá na výběr a je rád za cokoli vlastního, pořád lepší malý vlastní, než velký pronájem....jinak dcerka má krásné jméno, jedno z mých favoritů!

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile změř 😉 je krásný, že se vám žije nádherně a nepotřebujete větší prostor 🙂 My teď budeme kupovat větší, 2+1, ale bez balkonu a tak to taky není o tolik větší, protože např. kola budem muset dát někam do bytu ☹

maxi.smile
3. říj 2010

@sirael4 no, o tom to je..je rozdíl 1+kk s obrovským sklepem a velikánským balkonem ..a pak třeba 2+1 bez úložných míst...každý byt má něco do sebe...tak zase budete mít místnost navíc 🙂 Ať se vám hezky bydlí a jste spokojený!!!

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile děkujem, ty místnosti jsou cca stejně velký, jedna bude obývák, druhá ložnice s děcákem a budou tam i ola, je to docela prostorný pokoj jen na ložnici....takže snad se to nějak udělá 😉 hlavní je, že budou dva pokoje a kuchyň.