Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

jirik1156
21. srp 2011

@betka11 Tak to je Pořádný 2+1 my máme 44m2

jirik1156
21. srp 2011

Chci se zeptat Jak to máte vyřešené se spaním jak budeme mít malýho tak mu uděláme pokojík a nevíme jestli budeme spát na sedačce nebo nějaky vysoký posteli

krokodilek
22. srp 2011

První jsem měla byt 2+1 a nyní mám také 2+1 (kuchyň+obývák, ložnice a pokoj, wc+koupelna)
Bydlím jenom s malou takže nám tenhle typ vyhovuje. 🙂

leelaa
25. srp 2011

Taky by me zajimalo, jak vyresit spani - momentalne bydlime v 1,5+1 cca 50m2, v hlavnim pokoji mame velkou postel a postylku pro prvorozenou (jenomze casto tam nechce spat, vytuhne na velke). Manzel ma pracovni dobu na zabiti, prijde kolem jedne az treti v noci,dcera i ja mame lehke spani, budime se vsichni navzajem, taky sousede maji svoje roztomile zvyky v pul jedne v noci... Takze vetsinou je mhd v tom 0,5pokojicku coz je neco malo nad 8m2, mel byt puvodne detsky pokoj, ale ja s nim za techto podminek spat nechci a nemuzu v jedne mistnosti. V listopadu ocekavame druhe mrne. A uz ted je mi jasne ze boj o spanek bude moje nejvetsi starost. Takze jak skloubit spaci potreby nas ctyr mi vubec ale vubec nejde do hlavy. Napada vas neco kloudneho?

jasekd
26. srp 2011

@leelaa Tak tady me nenapada nic 😅 Jedine ty i deti v malem pokojiku, on ve velkem (pokud tedy ten velky pokoj funguje i jako kuchyn a jidlena, pokud mate kuchyn zvlast, tak ty a deti ve velkem , on v malem. Spani v malem pokoji bych resila vyvysenou posteli, ty nahore, dcera pod tebou, dite v postylce, ovsem ten vopruz vstavat v noci a slejzat 😅
My mame 1+1 40 metru bez balkonu. Velkej pokoj je zaroven kuchyn, jidelni kout, obyvak, detsky pokoj.... Malej byl pracovna a loznice, ted je to loznice a susarna pradla. V malym spi manzel na nasi posteli, ktera je zvysena , pod ni jsme meli kola a jine veci, ted tam ma starsi matraci. Postel je v rohu, ze dvou stran je zed, ze treti je rada skrinek s oblecenim a na te jedine volne strane jsou zavesna dvirka, takze malej to ma jako postylku, zdrhnout nemuze. Postel delal manzel, dvirka vymyslel tchan. Az bude vetsi, odstranej se dvirka pryc. Ja spim ve velkem pokoji na zemi na matraci, ktera se da uklidit, takze bud uklizim, nebo se na ni valime. Gauc nemame, zabiral by misto, mame jen Poang kresla. Pod oknem je postylka, mam ji hned po ruce, nemusim v noci slejzat k male a nerusim manzela a starsiho syna. Dokud nebude spat dcera celou noc, budem takhle oddeleny. Pokud se nam nepodari sehnat vetsi bydleni a deti uz budou vetsi, asi udelame z maleho pokoje prece jen decak a koupime holt ten gauc, nebo dalsi matraci na zem nejspis 😀

jirik1156
26. srp 2011

Malý Je už na světě hurá narodil se předevčírem v 22:48 a Je to celá maminka 😀

jirik1156
26. srp 2011

Malý Kamilek

veronickalongipes
9. led 2012

pro inspiraci: máme 1+1, 32 m2, vybourané jádro, takže trochu normální kuchyň, ale i tak malou. v pokoji máme patro (panelákový byt, nízké stropy), máme to v 165 cm a projdu pod tím, manžel se musí ohnout, nahoře se posadím, akorát stlaní zabere trochu víc času 🙂 pod postel půjde sedačka, naproti obývací stěna a půlka pokoje zůstane mimišovi + manželův pc stůl. Do kuchyně si dám rozkládací křesílko ,mimíšo budu na noc převážet tam a kdyžtak tam přespím s ním. přestavovala bych si to jinak, ale zatím s tím nic neudělám a jsem ráda vůbec za tohle. Než platit podnájem, radši budu splácet úvěr s dobrým pocitem, že to cpu do svého (ikdyž přeplatím), ale zase je možnost to předčasně splatit, dát pronajmout, jít do většího.. lepší jak nic..

maxi.smile
19. led 2012

@veronickalongipes v podstatě to máte řešené, jako teď my! Mám prcka 1 rok a 5 měs. a můžu říct, že to jde...výhoda teda u nás byla, že malá je na spaní strašně hodná...ale jestli můžu poradit..hned, jak si jí přivezete z porodnice, se jakoby vůbec neomezujte v hluku! Prcek si zvykne usínat při zvukách. Když si ho naučíte usínat v tichu (zhasnete, vše vypnete - tv), tak to bude později fakt mazec..My původně pod patrem (taky obyč. panelák a v poho) taky měli sedačku a tv, ale nakonec jsme tam šoupli prcka a navrtali na kraj patra kolejničku a dali tam závěs...a teď je naučená, že jí dám do postýlky, pusinku, zatáhnu a ona se otočí a spinká...Takže pod patrem má svůj koutek (máme ho velké 190x220) ..Jediné psycho je, že teď furt má tendence lézt po schodech nahoru na patro a už se jí to, bohužel povedlo, než jsem k ní přiskočila..byla šíleně rychlá...takže tam teď máme zábranu v podobě obrácené židle - přivázané 😒

sirael4
autor
26. kvě 2012

Holky,obdivuju jak dokážete bydlet v 1+1. S miminkem nebo malým dítětem si to představit lze, ale do budoucna to určitě chce jiné řešení. Znám případ rodiny která žila s 15ti letou dcerou v garsonce, ale mám pocit že tam nemůže mít soukromí nikdo a navíc-kam dávat věci???