Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

maxi.smile
3. říj 2010

@sirael4 koukala jsem, že jsi se vdala🙂) Moc a moc a moc gratuluju! My se brali v září minulého roku..mimi na sebe nenechalo čekat a listopad byl ,,silný měsíc", proto moc držím palce, ať je to tak i u vás. P.S. 10. den po začátku MS se nám povedla holčička 😉 ..kdyby jste chtěli návod 😀

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile děkuju moc 😉 A kolikátého? Návod by se hodil, od srpna jsem nechráněná HA, tak čekáme, kdy se nám poštěstí 🙂

maxi.smile
3. říj 2010

@sirael4 no my to loni nechali taky tak..chvíli před svatbou a teď tady ječí mrně v postýlce 😠 ..dneska ne a ne usnout... jinak 12.9.

sirael4
autor
3. říj 2010

@maxi.smile my o šest dní déle 🙂 to je hezký. Prosím tě, jak to máte vyřešené s tím patrem u dveří?Koukám že je íže než končí dveře...

maxi.smile
3. říj 2010

@sirael4 máme je zadělané..vlepili jsme tam silný polystyren (snad se to, bože, takhle píše, jsem nějak vygumovaná) a ten je překrytý bambus. roletou ..chodíme dveřma přes kuch. kout.

little_princess
6. říj 2010

Ahoj 🙂 nečetla sem celou diskuzi, ale něco málo sem se dověděla 🙂 My máme jedno dítě, byt 2+kk. Když se malý narodil, měli jsme postýlku a jeho komodu v ložnici. Ložniče je veliká, tak se nám tam všechno pěkně vešlo a ejště zbylo dost volnýho plácku 🙂 Když měl malý rok a půl, tak sme se rozhodli mu udělat z ložnice děckej pokojík. Takže my ted spíme v obýváku, na sedačce, máme velkou šatnu, kde máme oblečení. Malý má pokoj 20m2 a je tam dost místa ještě pro druhé mimi 🙂 Takže si říkam, že druhé miminko už by klidně k nám také mohlo přijít. V pokoji má vše, co potřebuje - postel, komodu, skřín, lavici se dvěma židličkama na kreslení, jako ve škole 🙂 , stan a ještě tam má zaparkované autíčko, motorku, odrážedlo a sekačku 😀 a ještě tam je hodně místa. Takhle sme to vyřešili a tak to asi budeme mít pořád. Stěhovat se nejspíš zatím nebudeme...ne dalších 10 let. Máme hypotéku a momentálně je složité to měnit a vyřizovat novou hypo... takže budeme muset být zatím tak, ale nám tak vyhovuje 🙂 Akorát si budeme muset koupit novou sedačku 😀 Když sme před 2lety kupovali tu stávající, tak jsme ještě netušili, že na ní budeme každý den spát a na spaní se moc nehodí, není moc pohodlná, tak budeme muset kupovat novou, vyloženě uzpůsobenou na spaní. A když už sme u toho, nemáte někdo dobrý tip na takovou rozkládací sedačku, která je vyloženě na spaní a pohodlná?? 🙂 Děkuji za tipy 🙂

maxi.smile
6. říj 2010

@little_princess my máme sedačku z Ikee, jmenuje se Bedinge, nebo tak nějak..není teda rohová, ale je uzpůsobená na každodenní spaní a lze k ní dokoupit šuplík..ten máme taky...výhoda je taky ta, že se dá vybrat z velkého výběru potahů, ty jsou rozepínací na dva díly, dá se vyprat, nebo donést do čistírny..případně koupit potah nový, jiný...zvlášť stojí samotná konstrukce, kterou bych označila jako dva samostatné rošty..jeden rošt na sezení a druhý jako na opírání a na to se kupují zvlášť matrace, páč opět si člověk může z několika vybrat..pointa je, že vlastně opět na jedné matraci sedíš, druhá slouží jako na opírání a při rozložení vznikne letiště a spíš na dvou matracích...spíme na ní docela často, rozkládáme u tv, nebo pro návštěvy..spí se na ní suprově, po rozložení snad 160x200 cm, cena přijatelná 🙂))

maxi.smile
7. říj 2010

@little_princess ještě zapomněla...vyfocená je na příspěvků shora, my máme potah oranžový, manžestrákový a v ceně potahu jsou ještě polštáře..celkem stála, myslím, kolem 9tis., ale nejsem si jistá...záleží, jak dobré matrace si vyberete, my máme snad zlatý střed...A taky záleží, jaký potah, taky jsou různě drahé...

metlen
12. říj 2010

@maxi.smile, koukala jsem na foto, ktere jsi sem dala, byt vypada moc hezky, my to v dohledne dobe budeme muset take resit. Myslis, ze by jsi mi mohla poslat kontakt na toho sikovneho pana truhlare pres spaci patra? Dekuji

vevercak87
14. říj 2010

maxi.smile - máte nádherné to spací patro, úplně mě ohromilo, přesně něco takového bych si představovala, a nikde v obchodech se to nenajde, myslíš, že bys mi poslala kontakt na toho pana truhláře?děkuju moc, máme to doma strašně malinky☹jen kuchyň, obývák spojený s ložnicí, a ani nemáme chodbu, rovnou vcházíme do kuchyně☹a koupelnu máme dohormady s přítelovou mamkou, někdy si říkám, že ještě s mimi počkáme, ale myslím si, že nejsme jediní kdo to takhle má☹děkuji za odpověď

sylvar
22. říj 2010

kdepak najdu patro maxi.smile

gtver
22. říj 2010

@sylvar foto na str. 12

sylvar
22. říj 2010

my teď řešíme to, že bychom chtěli zpět na Prahu 6, momentálně jsme kousek od Prahy 6 v 2kk a přestěhování by neznamenalo do většího, jen bližší lokalitu...pořád mi to vrtá hlavou, zda to má smysl dělat či ne...ale pro úsporu času(dojíždění do školky,práce) by to bylo nejlepší, dvě místnosti nám třem stačí, byť jedna navíc by neuškodila, jenže to je milion a to nechceme 😒

sylvar
22. říj 2010

gtver, díky

sirael4
autor
26. říj 2010

@little_princess určitě bych zvolila nějakou, na níž je spací prostor v úrovni sedačky. Takové ty s roštem u země, ty se rozpadnou během chvíle. JInou zkušenost nemám, akorát jsem nekde četla, že pokud se na sedačce spí denně, je stejně potřeba ji co pár let měnit.... 😉 Jinak podle popisu máte 2+kk docela prostorné. Kolik je to m2?
@maxi.smile kolik vás vyšlo zhotovení toho spacího patra, prosím tě?

maxi.smile
2. lis 2010

@sirael4 18 tis. i s nalakováním ... ale máme hodně velké, od zdi ke zdi.. jinak koukni na www.truhlarskeprace.cz

janeyzelvicka
3. lis 2010

Ahoj, tak nás čeká příští týden stěhování, měníme naše 1+1 za 4+1, to bude šok, nejspíš se budeme po bytě hledat 😀

kristi
3. lis 2010

@janeyzelvicka to je super, to bude urcite zmena, kolik metru to bude?

sylvar
3. lis 2010

janey, tiše závidím a přeju Vám to 🙂

janeyzelvicka
3. lis 2010

Díky 🙂 Teď jsme měli 46, budem mít cca 80.

andelka
4. lis 2010

@janeyzelvicka Jani, tak to je paráda 🙂 A zůstáváte v Ostravě? Mmch - ústřižek z novin má Daneček v albu, na památku 😉

janeyzelvicka
4. lis 2010

andělko, tak to je fajn 🙂 jojo, zůstáváme, dokonce budem blíž k vám, stěhujem se do Poruby ke krytému bazénu 🙂

andelka
9. lis 2010

@janeyzelvicka no to je více štěstí, než si zasloužím 😵 paráda

sirael4
autor
9. lis 2010

@maxi.smile tak to je podle mého supr cena, a dobré řešení pro váš byt!

@janeyzelvicka ahoj, no panečku, tak to gratuluju, a to máte formou doplatku? My se píští měsíc stěhujem z našeho 1+1 do 2+1 tak se taky velmi těšíme, byt se nám strašně líbí 🙂

janeyzelvicka
23. lis 2010

@andelka a vy jste přesně kde? Až to dáme dokupy, zvem vás s danečkem na kolaudaci 😉 😉
@sirael4 nene, to jsme jen vyměnili jeden pronájem za druhý...

andelka
23. lis 2010

@janeyzelvicka IP 😉 jů, tak to se budem těšit 🙂

sirael4
autor
7. pro 2010

ahoj holky, tak stěhování se nám protáhlo a vypukne to v lednu! 😉

maxi.smile
17. pro 2010

@sirael4 tak gratulace!!!Vánoce sice nestihnete...ale do nového roku nastoupíte teda bravurně 😎

terka_85
18. pro 2010

Ahoj holky,
také máme poměrně malý byt - 2 pokoje a kuchyň a ještě malou šatnu. V jednom pokoji máme jak ložnici + obývák dohromady. Z druhého pokoje jsme teď udělali dětský pokoj.
Zajímalo by mě jak to třeba děláte když je malé miminko, které spí s vámi v ložnici, ve které je třeba i televize (jak jsem psala výše máme ložnici i obývák dohromady v jednom pokoji). Máte TV večer zapnutou když tam miminko spí?
S manželem nás napadlo, že bychom mohli nechat postýlku v dětském pokoji a dát tam i naší postel a tak to nechat třeba do 3 let dítěte. Jenže si říkám, jestli by po určité době nemělo mimčo spát samo...

vojtisek2007
18. pro 2010

ahoj holky, tak my máme 3+1 80m2 ale je nás zase 5 ☹ takže tak...ale já jdu k vám spíš pro radu, doteď jsme měli ty malý děti v ložnici, teď jim chceme ložnici nechat na dětský pokoj a my že budeme mít ložnici+obývák dohromady tak se chci zeptat jestli máte nějaký tipy jakej rozkl.gauč,pohovka nebo prostě něco na čem by se dalo slušně vyspat (hlavne mi jde teda o šířku lůžka, která s toho jde udělat, protože co jsem našla tak 120-140cm a to mi nepřijde moc velký) a přes den by to sloužilo jak pohovka....???díky moc