Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

blanches
19. kvě 2010

se mi to odeslalo omylem 😅

s bráchou, spali jsme v jedné místnosti s rodičema, bylo to naprd, absolutně žádné soukromí, ale vyrostla jsem. Když jsem měla přítele, tak jsme chodili spát k babičce do obýváku a co nejdříve jsem se osamostatnila, šla jsem do podnájmu a postavila se na vlastní nohy 😅

kristi
19. kvě 2010

jasne, to chapu, ze to i takhle jde. ja teda byla v pokojicku do 15 sama, pak se narodil bracha, spal s nasima v loznici 3 roky a pak ja vypadla z baraku,ale nedokazu si predstavit mit s nekym pokoj, myslim v tom obdobi, kdy kazdej uz to svoje soukromi potrebuje

lenkabu
19. kvě 2010

Já měla pokoj společný asi do 16 let s bráchou (o dva roky mladší). V dětství super, pak naprd,naši se vzdali ložnice a přesunuli ho tam. V malým bytě bych nezůstala do puberty dětí,to si zase myslím že je povinnost rodičů zajistit jim soukromí i kdyby jen malej pokojík. Moje největší přání tak od 10 let,možná o něco dřív bylo abych měla vlastní pokoj,nic jinýho jsem po našich nechtěla a jsem ráda že to dopadlo aspoň na těch pár let co jsem tam ještě pak bydlela.

kristi
19. kvě 2010

asi tak, Leni 🙂

misi78
19. kvě 2010

Holky strasne vas obdivuju kdo bydlite v takovych malych bytech. Ale nechapu ty stavitele, ze do baraku nedaji ani kocarkarnu, spatne rozmisti mistnosti apd. Drzim vsem moc palce at se jim zadari bydlet ve vysnenem dome nebo byte.

jety
19. kvě 2010

Obdivuji ty z vás, které bydlí v e větším počtu v menších bytech. Vyrůstali jsme v bytě 2+1, který byl díky velkorysé výměře přebudován na 2,5 + 1. Ze začátku jsme bydleli s bratrem v dětském pokoji, rodiče v 0,5 u kuchyně, obývák byl společný. V mých asi 13ti letech nás už museli separovat, protože jsme si pár let lezli na nervy 😉 . Můj čistě osobní názor je, že dítě by nemělo mít společný pokoj s rodiči a se sourozencem jen do určitého věku.

maxi.smile
19. kvě 2010

Ahoj, tak se přidávám...my máme 1+kk, 40m2 s velikánským balkonem a velikánským sklepem....máme to vyřešené tak, že veškeré sezóní věci a ty, co nepotřebujeme mít po ruce, máme ve sklepě, kuchyňka je oddělená příčkou a máme postavené obrovské, borovicové patro na spaní, 185 cm na 220 cm, takže my spíme krásně nahoře a dole pod patrem bude mít prcek vše..postýlku, komodu s oblečením, houpajdu...dále máme udělaný obývací koutek, PC koutek, jídelní stůl, naštěstí máme šatnu..a i velkou koupelnu...bydlíme tak s manželem už skoro dva roky (doteď jsme měli obývací koutek pod patrem, to bylo krásně útulné) a ještě jsme neměli ani minutu ponorku..dokonce jsme takový nadšenci do miminek, že chceme mít i druhé a je nám jasné, že než byt stihneme vyměnit, třeba tu pobudeme nějaký ten měsíc i s dvěma dětma..naštěstí teda tady budu většinou sama s dětma, manžel v práci do noci a když bude doma (dělá 5 dní a 5 dní volna), tak vyrazíme na chalupu, kousek od nás, takže tam už je pokojíků víc, zahrada a trocha té volnosti...Myslím si, že se to zvládnout dá..určitě nějakou dobu...

misullka20
20. kvě 2010

maxi.smile - musíte to mít moc hezký útulný 🙂
závidím... 🙂
já se strašně těším že my po dovolené tedy na podzim půjdem do většího pronájmu.. 2+kk nejlépe... nebot se těším na to že bude konečně samostatná ložnice,.. takže taková klidová místnost 🙂 a těším se na to z důvodu že kolikrát přítel se chce koukat a já jsme unavená.. tak si zalezu do ložnice a budu chrnět 🙂 nebo o víkendu když jsem jednou za dvě měsíce taky jen spolu doma tak on vstává třeba v 8 ráno a já až tak po deváté, takže si zapne Tv a mě tím kolikrát vzbudí 😒
takže tak.... juuuu od srpna na to vlítnem 😀 a pak dovča a pak byteček.. akorád to stěhování.. stěhovali jsme se tak před rokem a půl se skoro prd věcma a ted!!!!n uuuáááá nesnáším to.. ale když půjdem do nějaké krásné novostavy tak mi to asi nebude tolik vadit 😀
moje podmínka je jen aby to měla bylkon či terásku, vanu a dobré parkování nejlépe garážové stání či garáž 😀 nic víc no 😀

bielanevesta
20. kvě 2010

Ahoj tak my máme byt tiež malý,2+1, a aj keby sme sa rozkrájali na väčší peniaze nie su a asi ani nebudú, takže si musíme poradiť ako vieme. Ale malá už má svoj pokojík a my sme presunutý do obyváku kde máme velkú patrovú dvojposteľ.Takže tak 🙂

sirael4
autor
20. kvě 2010

Holky,ta me třeba vubec nevadí že jsem mela pokoj s o šest let mladší sestrou, naší měli 3+1. Aspon jsem mela vzdy lehké naučit se soužití,nevadí mi když nekdo jde spat dyl než já. Ani ložnice mi vyloženě nechybí, ale miminko se k nám nevejde a to je největší problém.

sirael4
autor
20. kvě 2010

Konoupek: máte rozměrově krásně prostorný byt, takový taky sháníme
mate balkón?

Kristi: ségra spi v op pokud přijedem na noc k našim a takhle to jde i když si sourozenec přivede návštěvu, ale já bydlím od 18ti mimo a do te doby u mne nikdo nespal

bajusik
20. kvě 2010

Čauky,
tak my začínali v 1+1 kde měl malý koutek s postýlkou a my rozkládací gauč. Teď bydlíme ve 2+1 a malý už má svůj pokojíček a my máme obývák s ložnicí dohromady 🙂 Čaem plánujeme postavit baráček 🙂 Ale podle mě se dá žít kdekoli když člověk chce 🙂

sirael4
autor
20. kvě 2010

bajusik: to určitě,taky zaleží, jak kdo je dobry "architekt" a jak si prostory využije.
Taky bych vymyslela jak efektně využít každý kout,ale teď to nemá smysl, když hledáme 2+1...

janeyzelvicka
20. kvě 2010

misi, tak my bydlíme v asi sto let starém činžáku, nevím, jestli se v té době až tak uvažovalo nad kočárkárnama. Možná by se něco ve sklepě dalo použít, ale bydlíme tu už tři roky a do toho sklepa jsem se ještě neodvážila vstoupit 😀 😀 Nebydlíme zrovna ve VIP zóně 😀

kristi
20. kvě 2010

sir, jasne, vsechno jde, v ramci moznosti fajn.

cocoska
20. kvě 2010

ja si myslim, ze 2+1 s jednim ditetem se da zvladnout. Rozhodujici je plocha bytu (m2). jak velke mate zhruba byty?

sirael4
autor
20. kvě 2010

cocoska: My sháníme minimálně 60m2 🙂

jaru30
20. kvě 2010

Ahoj holky 🙂
můžu k vám?
My máme 2+kk. 67 metrů. Ale je tak blbě udělanej, že v něm nejde udělat další místnost 😒 Takže až se nám jednou narodí druhé děcko, taky se budeme stěhovat do obýváku a ložnici necháme dětem.
V obýváku právě váhám, jakou postel 😔 Já bych kvůli místu nejradši patrovou (máme stropy 2,70m), ale všichni mě straší, že je tam moc horko, vydejchanej vzduch, prostě že se tam děsně blbě spí.... 😕
Tak jsem si říkala, sklápěcí, ale to mě zase bude štvát jí furt vyklápět, zaklápět....
Takže nakonec jí asi holt budeme muset vmáčknout vedle gauče. A zakrejeme jí tou japonskou panelovou posuvnou stěnou.... 😔

konoupek
20. kvě 2010

Sirael jo jo balkon máme taky.Bydlíme v přízemí a kočár jsme nechávali pod schodama.Vzhledem k tomu,že jsme na vesnici,tak jsme se ani nějak nebáli,že by nám ho někdo štípnul 🙂 .

kristi
20. kvě 2010

cocoska, my mame 63m, ale zbytecne velkou chodbu. Jinak op+kk je 30 a loznice 15m

konoupek
20. kvě 2010

Jaru ale 67m2 je na 2kk fakt luxus,škoda,že vám to nejde přerobit 😒 .

jaru30
20. kvě 2010

jééé, co bych dala za balkon 🙂

kristi
20. kvě 2010

my mame 3 terasy, ale tam susim pradlo v lete a mam tam naky bylinky, jinak to ani moc nevyuzijeme

jaru30
20. kvě 2010

3 terasy? 😕 😅 tichá závist! 😀 teda, to musí bejt nádhera 😵
V našem domě jsou sice u některých bytů obrovské balkony (11m), ale my si koupili byteček pozdě.
Sousedka s mrňousem si ho ale náramně užívá. Má tam lavičku jak v parku, klučík tam má pískoviště, v létě bazének...další sousedka si na balkon dává kočárek, když se jí nechce ven.... 🙂 dá se tam dělat spousta věcí. Dokonce i grilovat 😉

kristi
20. kvě 2010

jaru, to se ti zda, zadna nadhera to neni, 2 z nich vubec nepouzivame. Tim vubec myslim, vubec. Jedna je otocena k silnici a nic z toho a druha je u loznice, tak tu taky nepotrebuju, tu u OP vyuzivam vcelku casto

lenkabu
20. kvě 2010

My máme 65 m2 i s balkonem,klasika panelák,kdybysme neměli 2 akvária a ohradu s králíkem a morčetem tak je tu i hodně místa 😀 😀 😀 Ale já minimalizuju nábytek i věci,nesnášim krámy,můj ideál je japonský bydlení = holá místnost s jedním futonem 😀

sirael4
autor
21. kvě 2010

Ale velká předsíň jak tu nekdo zmínil není vubec na škodu, můžeš to nádherně zaplnit vestavěnkama a v bytě už nemusíš mít úložný prostory...

rimmel
21. kvě 2010

my sme mali s brachom spolocnu nie velku izbu dokym som neodisla-18 rokov a vobec mi to neprekazalo 🙂 proste ma nikdy ani nenapadlo ze zvlast izby..to co bolo, bolo, neriesila som..

kristi
21. kvě 2010

sir, no to zase nejde, kdyz tam jsou patery dvere, neni tam co kde vestavet. U malych bytu prave je chodba spojnice do vsech casti bytu.

sirael4
autor
21. kvě 2010

kristi: vím, ale můžeš je mít na míru, viděla jsem že to měli třeba tak že mezi dveřmi byla týká skříň a nade dveřmi s ní spojené úložné prostory,moc pěkné