Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

elgereta
18. kvě 2010

Ahojky, my bydlíme v 2+1 a dokud budeme jen 3+ pes, tak to bude v pohodě, postýlku dáme do ložnice, ale jestli se za 3 roky rozrosteme o dalšího člena, jak bysme si přáli, tak už to bude horší...to budeme muset s manželem spát v obýváku a dítkám dáme naší ložnici...ted to mám vymyšlený tak, že přebalovat budem na postýlce a koupat asi na stolku v obýváku, do koupelničky se nám fakt nic nevejde ☹ ale hlavní je, že máme kde být, říkáme si, že někteří jsou na tom hůř...
No ale ted jsme si vzali hypo a koupili pozemek a doufáme, že jednou budeme bydlet v domečku, ale dřív jak za 7 let to určitě nebude..
Jinak já pocházím z vesnice z rodinnýho domku a na bydlení v Praze v bytě jsem si nezvykla, ale říkám si, že je to jen dočasný 😉

sirael4
autor
18. kvě 2010

Ahoj🙂
my máme 1+1 a sháníme větší,protože sem bychom se s dítětem nevešli a vypadá to zatím na 2+1. Malé mimčo bude s námi v ložnici, ale pak budeme asi spát v obýváku,jako teď.
Kolik metrů to máte?
Jinak existují vaničky na vanu tak to by šlo ne?

kristi
18. kvě 2010

my mame 2+kk, zatim ma Mia jen postel v loznici ( stejne spi s nami) a hracky ma v OP s kuchyni. Ale v dohledne dobe se budeme stehovat, s vice detmi by uz toho nebylo mozne, resp. nikdo by nemel dostatecne soukromi a to je nefer

sirael4
autor
18. kvě 2010

kristi: a není už velká na spaní s rodiči?Myslím, jestli všichni nepotřebujete soukromí🙂
Já si myslím, že 2+kk/2+1 je dobré tak pro jedno dítě, pokud je velkých rozměrů tak i pro dvě, ale přeci jen já upřednostním menší 3 pokoje, než dva velké...

kristi
18. kvě 2010

ja nevim, my to milujeme, ze spi s nami,neni nic krasnejsiho nez s ni usinat i se probouzet. zkouseli jsme ji v jeji postylce,ale vzdy prijde, rika se, ze cca ve 4 letech s tim prestanou, tak to uz mame za par. Jinak ja premyslim stejne, proto se budeme stehovat

sirael4
autor
18. kvě 2010

kristi: někde jsem četla že když si dítě navykne spát s rodiči, těžko se toho zbavuje a samo ani neusne, proto ho to učit nebudu.Samozřejmě to je milé, ale nechci si na sebe plést bič 😉
no a že jsem tak smělá, co třeba manželské věci, když s vámi malá vegetí v pelíšku? 😉

akras
18. kvě 2010

My bydlíme v 2+kk, asi 44m2, takže je nám taky trochu těsno. Malá má postýlku u nás v ložnici, ale plánujeme se přestěhovat do obýváku s kk na rokládací gauč a jí nechat ložnici, jako pokojíček. S dvěma dětmi si to ale už moc nedokážu představit, asi bychom to zvládli, kdyby se stala nehoda 😉 , ale s druhým čekáme na domeček, který budeme rekonstruovat, a počítáme, že do 3 let bychom tam mohli být..
Tohle bereme, jako přechodné bydlení, ale dá se to a je fakt, žer jsou na tom lidé hůř a i se dvěma dětmi bychom se tady asi porovnali.

kijonkova.k
18. kvě 2010

Ahoj,tak my byli ve 2+kk do loňského roku.Ale jelikož jsme do budoucna plánovali,že budeme chtít ještě jedno dítě a máme velkého psa,tak jsme loni v létě koupili velký 3+1 s balkonem.Nemůžu si vynachválit,sice bylo tady ještě dost práce a zatížila nás hypotéka,ale kdo ji dneska nemá,že? 😉

kijonkova.k
18. kvě 2010

Jo a malá má od té doby svůj pokojíček,takže většina hraček se válí tam a ne po obýváku a kuchyni jako na starém bytě a hned se tam naučila i sama spinkat,takže paráda 😉

sirael4
autor
18. kvě 2010

akras: tak at vám to vyjde 😉 já myslím, že to bude pro všechny lepší, pokud se přestěhujete do OP 😉

sirael4
autor
18. kvě 2010

kijonková: báječné, hlavně je fajn že se malá naučila spát sama 😉 a to 2kk jste zatížené hypoškou neměli?

elgereta
18. kvě 2010

jo, kdybychm měli vanu..máme jen sprcháč, vedle sprcháče máme z jedný strany malou pračku a nad ní kotel, takže tam se přebalovat nedá a z druhý strany umyvadlo a do zbylého prostoru se sotva postaví 2 lidi, takže vanička na židle(které stejně nemáme, ptotože kuchyňka je tak malá, že jídelní stolek se tam nevejde), se tam nevejde...my máme pokoje-ložnice 12metru a obývak tak 16 metru..plno místa zabírají balkony a terasy, těch je opravdu zbytečně moc, stejně všechny nevyužíváme..jedna terasa by stačila...
Co myslíte, od kolika by mělo mít dítko vlastní pokoj?

sirael4
autor
18. kvě 2010

elgereta: no, trošku úskalí malého bytu, ale zase třeba uklízet tam, to je paráda že 😉
řekla bych že od 4-5 let by si mělo zvykat nocovat zvlášt, jak v zájmu rodičů, tak v zájmu svém.

elgereta
18. kvě 2010

No to jo, uklizeno je raz dva 🙂

misule82
18. kvě 2010

Ahoj, my máme 2+1 necelých 50 m2. Malá spí s námi v ložnici a až přijde čas, udělá se jí z toho pokoj a my se přestěhujeme do obývaku. Velkou radost z toho nemám, ale co se dá dělat. Koupelna je pidi, takže přebalovací koutek máme v obýváku. Bohužel v takhle malém bytě není uklizená místnost, ale všude je bordel 🙂 Každopádně druhé dítko bysme chtěli do 3+1, určitě 😉 a moc mi chybí balkon...

sirael4
autor
18. kvě 2010

to jo, takový větší úklid za půl hodiny 😅
ale hlavně že je kde bydlet a že je to naše, no ne? 😉

sirael4
autor
18. kvě 2010

misule82: balkon si myslím, že je skoro důležitější než místnost navíc 😒 je výhodný na prádlo, na posezení, na cokoliv....ted máme na patře přes chodbu, v létě tam prádlo pověsím, ale jinak je to jakoby nebyl, chybí mi...

kristi
18. kvě 2010

sirael, manzelske "povinnosti" naprosto v pohode 🙂 mala si pak v novem pokojicku jisto jiste zvykne. Ona stejne chodi spat sama driv jak my, takze to nebude problem, toho se nebojim

lenkabu
18. kvě 2010

Máme 2+1 ale jeden pokoj přepažen vestavěnou skříní takže vznikla mikroložnice a pokoj pro malou.........dá se to v pohodě,moje rada zní hlavně nehromadit krámy 😉 Balkon máme. Samozřejmě to není na doživotí ale dá se tu v pohodě být.

misule82
18. kvě 2010

sirael4: já jsem v bytě s balkonem vyrostla, takže vím, co to obnáší ho mít a tím víc chybí 😒 ..... ale snad věčně v tomhle pidi bytě (ale děkuju za to, že vůbec je) nebudem 🙂

kuchy
18. kvě 2010

Ahojky, tak my také bydlíme ve 2+kk, máme 62m s balkonem, je to novostavba, kupovali jsme ji v prosinci fungl 😉 To jsme byli ještě 3,ale další mimi je neplánovaně na cestě 😉 a vzhledem k výši hypotéky to budeme muset nějaký čas vydržet. 😝
Máme hned od začátku obytný 3v 1 obývák, cca 27m, kde je kk, obývací kout a vzadu naše postel. Zatím Matyášek a posléze mimi mají svůj pokojík cca 11m, vše jsme tam rovnou udělali jako pokojík, malbu i dekorace, vejdou se tam 2 postýlky, později postele, přebalovák, skřín na oblečky a plocha na hraní 😀 Byt má prostornou čtvercovou chodbu, tam jsme snížili strop na uložení sezoních věcí, a my máme malou šatnu. Postel máme za závěsem v obýváku a zatím se toto moje řešení všem moc líbilo. Soukromí máme, protože malý spí od nastěhování v pokojíčku s vysílačkou a mimi tam bude od začátku taky, mě pohyb neuškodí, tak se k dětem těch pár kroků proběhnu 🙂 🙂 🙂
Já myslím, že rodině s malými dětmi to bohatě stačí, ne každý si může dovolit větší byt a nezbankrotovat i my máme co dělat se splácením a záleží na uspořádání prostoru než velikosti. 😎 😎 😎

sirael4
autor
18. kvě 2010

kristi: to tedy musíte ale v OP, ne?Protože pro mě je nemyslitelné milovat se v místnosti kde je dítě 😀 a povinnosti, i když v uvozovkách zní hrozně 😉

lenkabu: no my to budem řešit podobně, ještě raději bych normálně udělala zeď na přepažení pokoje a nějak luxferami vyřešila světlo...záleží na dispozici bytu.

misule82: my ho také měli, bohužel u nás převažují byty bez balkonu, a když je s, tak je to znát na ceně.Naštěstí aspoň přes chodbu bývají.

kuchy: tak na metry to je docela prostorný byt, spousta 3+1 v paneláku je stejně velká, takže myslím, že to máte supr řešené nebála bych se tam ani zůstat napořád 😉

rimmel
18. kvě 2010

sirael aj mne to prislo nemyslitelne, ale ked bolmaly mimi a spal v koliske ci ako sa to vola ktoru sme mali este u nas v spalni tak sme sa tam milovali a v poho...teraz to mozno znie hrozne, ze fuuuj nechutnee ale potom co ja viem..ono spi, nic okolo seba moc nevnima.. 😀 teraz by som to urcite nerobila, ale pri malom mimi sa to da..ale niekto aj tak pri mimi nesexuje, uvidis ako bude ked pride na svet 😉
ale v obyvacke to bolo lepsie to musim uznat 😝

sirael4
autor
19. kvě 2010

rimmel: no to je jediné, co vím, že fakt ne, jako miminko v postýlce je něco jiného, ale mít vedle pětileté dítě a milovat se-NE! 🤐

sayast
19. kvě 2010

my mame 1+1, s balkonem, 38 m2
kuchyn je docela velka, tu jsme si nechali jak je, vedlejsi mistnost jsme skrinema prepulili, takze vznikl u okna julci "koutecek" a za skrinema mame my obyvaci loznici. zatim spi dcerka s nama v posteli,ale mame v planu koupit matraci a bude spat ve svem koutku na ni 🙂
s jednim ditetem si myslim neni problem 🙂

sirael4
autor
19. kvě 2010

sayast: ty jo, to je už dost malinké ale je vidět že i to se dá 🙂

sayast
19. kvě 2010

da uplne v pohode 🙂. male to je,ale da se 🙂. i ten koutek jsem si pro juli doprala,takze ani o zarizovani pokojicku jsem neprisla 😵 . a to tu mame jeste psa 🙂. spis je to o tom jak si s prostrorem poradis, musis peclive rozmyslet co a jak koupit,aby to bylo prakticke,hezke,ale nezabralo moc mista 🙂. i dve deti by se sem vesli,ale to uz by bylo fakt na tesno 😀
nejdriv jsme meli sprchac,koupala jsem ve vanicce v kuchyni na stole, pak uz se nam tam julca nevesla,nebyla zadny drobek 😀 (8. mes 12 kg), tak jsme predelali jadro a mame rohovou vanu 🙂. i pracka se nam tam vesla. tomu nikdo nemohl ani uverit,protoze koupelna je fakt mala

sirael4
autor
19. kvě 2010

sayast: a spíte na rozkládacím gauči nebo jak?
horší je to asi s věcmi, kam je dávat atd ne?

myskyva
19. kvě 2010

ahoj,máme 1+1 v pokoji máme zvýšené spaní takže postýlku pod náma + válendu a skříně.Sice je nám tu těsno ale šli jsme do toho s vědomím že tu ten rok + - nějak vydržíme,naštěstí doma moc času netrávíme ale už se těšim až půjdeme do většího.
Souhlasím s lenkabu hlavně neschromažďovat nepotřebný krámy 🙂

sayast
19. kvě 2010

spime normalne na posteli 🙂. ale nemame klasicky rozmer,mame tu sirku 140 cm. ale vejdem se tam vsichni tri bez problemu. s vecma je to horsi, to si fakt clovek musi kazdou vec rozmyslet, ale hodne veci se vejde do obyvaci steny, my s manzelem mame 1 skrin na pul,druhou ma julinka (+ tam ma bezne veci jako ciste lozni pradlo,rucniky,ubrusy...),pak jsme ji tam nechali udelat po jedne stene police az ke stropu, tam se spousta veci vejde. v predsiny mame u stropu taky police,tam jsou zas brusle,vanocni a velik. vyzdoba,helmy na kolo. proste veci co se denne nevyuzivaji 🙂