Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

kristi
24. kvě 2010

ulozny prostory jsou nejhorsi, my treba mame 2x lyze, lyzaky, zimni veci a nemame to kam dat, tak to pres leto mame u tchanovcu. Golf. hole jsou pod posteli nebo zustavaji v aute. Nechappu, proc se k malym bytum nedavaji automaticky sklepy. Jesteze nemame kola

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: v paneláku jsou většinou sklep. kóje, ale ty jsou prd platné, protože je to velký jak místnost pro wc, a navíc bych tam nic nenechala, protože se tam krásně krade 😉

kristi
24. kvě 2010

jj, tak yjsem zila v panelaku a 14 dni po vanocich mi tam ukradli nove horske kolo....v novostavbach maji sklepy velky byty, coz je na hlavu a ty maly za ne musi platit neuveritelny castky

aerin
24. kvě 2010

sirael, na predchozi strance nahore jsem davala odkaz na album🙂 asi nejmensi rekla bych😀
ale pristi leto mame v planu SNAD stavet u moji babi, montovany, takze to bude za 3 mesice sfouknuty....no a pokud to tu nepujde zvladnout, nebo se nam protahne svatba, najdem si na nejakou dobu nejakej podnajem

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: tak to je fakt divný, a kolik že máte metrů?

aerin: tak to vám přeji!!!! to je skvělý 😉 nejradši bychom taky postavili nějaký montovaný domeček, bohužel bychom museli koupit pozemek a abysme nezbankrotovali, tak někde na vsi. A to by pro nás bylo obtížný.....ale třeba jednou 😉 Nemusí být vše hned.

sirael4
autor
24. kvě 2010

aerin: byteček opravdu malý, ale my nyní nemáme o nic větší, jen kuchyn máme docela velkou 🙂

kristi
24. kvě 2010

@sirael4 63m

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: to je krásný, pokud se do toho nezapočítávají terasy. Takový podobný sháníme a byli bychom spokojeni 🙂

kristi
24. kvě 2010

je krasnej, ja ten byt miluju, jen se nam ty lyze fakt nikam nevejdou, kdyztak se mrkni na strechu, jak to mame vyuzity, ono fakt uz neni kde ty ulozny prostory udelat

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: no prostor máte využitý fakt fest 🙂 to je pravda, ale tak třeba nějakou skříň v rohu kuchyně za stolem, sice by bylo zvrhlé mít lyže tam, ale lepší než nic 😀 nebo dát nějakou počasívzdornou na terasu 🙂 bydlíte v přízemí?

kristi
24. kvě 2010

za stolem ma Mia hracky, velkou bednu 🙂

ne terasu t nejde, to nepovoli spolecenstvi vlastniku, rusilo by to kolorit

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: to je tedy blbý 😒 a bydlíte v přízemí jo?

kristi
24. kvě 2010

@sirael4 jj, v prizemi

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: ty jo a jak to zvládáte? Soukromí a tak....nebo třeba větrání pokud nejste doma, to je asi taky pasé že?

kristi
24. kvě 2010

on je to uzavreny areal, takze super. My jsme na tu stranu, kde nejsou zadni sousede, takze soukromi az dost. Vetram taky v klidku, i otevrene okno si dovolim

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: bych se bála vykradení 😅
my tedy co sháníme byt, tak rozhodně přízemí nechceme, ale je pravda, že uzavřený areál je lepší

kristi
24. kvě 2010

mame zabezpecovacku 🙂 nahodou prizemi je moc fajn, Mia tady muze litat venku, kdyz se ji chce, ja v tom nevidim nic spatneho - pokud to teda neni panelak s mrizema na balkone

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: určitě je to výhoda, u našich je novostavba, kde mají oplocenou zahrádku, na niž mohou hned z OP vycházet ven 😉 to je prima, pro děti i psa, na druhou stranu pro mě má přízemí více nevýhod 😉
tak jako tak budem kupovat byt ve starším domě, panelák nebo starší cihla, takže přízemí fakt nechci, je tam méně světla (vy ho máte vzhledem k francouz.oknům celkem dost), nemůžeš větrat pokud nejsi doma, večer když svítíš tak ti tam každý kolemjdoucí vidí.....takže asi tak 🙂

kristi
24. kvě 2010

jj, kazdopadne je to potreba zvazit. Zastineni oken vecer se da samozrejme vyresit. Nicmene zase lepsi predzahradka nez nic

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: to jo 😉 Já upřednostňuju takové 2.-4. patro, to je ideální i v případě že nejede výtah 🙂

kristi
24. kvě 2010

tak to vytah by me asi pri vyberu neomezoval...

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: mě ano, nedovedu si představit, jak nosíme kola nebo kočárek třeba do 4. patra pěšky 😉
můj silák by to zvládl, ale já těžko 😅

kristi
24. kvě 2010

myslela jsem to tak, ze obcas nefungujici vytah by me neomezoval. Samo ze bez vytahu to je pak fakt tezke

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: to mě taky ne, ale je to tak, že hodně chodíme pěšky, a nečekáme na výtah. Do desátého patra bychom už čekali 😅 ale samozřejmě to není určující. Určující je ten byt, cena....

supina
26. kvě 2010

Ahoj, my máme 2+1 - pokojíček a obývák máme přepažený, takže se tam vešla i postel a postýlka. Řekla bych, že nám nic nechybí - občas úložný prostor, ale jinak OK. Byt je náš a jsem za něj šťastná - bála bych se hypotéky, takže asi ani o větší usilovat nebudem. Jo a bydlíme ve 4. patře bez výtahu a taky se to dá - je to o zvyku..

sirael4
autor
26. kvě 2010

supina: to máte skvělý, že nejste zatížení hypotékou 🙂 to bych o větší taky asi neusilovala, nebo na druhou stranu je plus, že na tři plus jedna by vám zas tolik půjčovat nemuseli....bydlíte ve městě?

supina
26. kvě 2010

bydlíme na vesnici, ale je to cca 15 min. od města. Mě přijde, že ai věší nepotřebujeme - my i děti máme svý soukromí. Stejně, vyrostou za chvíli - letí to jak blázen a co bsme dělali ve 3+1 😉 🙂 Máme ještě zahrádku, kam můžem vypadnout - to bylo jediný, co nám chybělo 😀

sirael4
autor
26. kvě 2010

supina: je to tak 🙂
No zahrádka, to je prima věc, pokud ji máte blízko, je to o to lepší 🙂

sirael4
autor
29. kvě 2010

🙂

sirael4
autor
1. čer 2010

tak zatím žádné novinky, pořád 1+1 😀