Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

sirael4
autor
4. led 2011

@janeyzelvicka no tak to je paráda, gratuluju.
My taky hledali děsně dlouho, už jsem slevovala z nároků, ale nakonec se povedlo 😉

janeyzelvicka
4. led 2011

@sirael4 Taky jsme trošku z nároků slevili - paní nechtěla, abychom tu měli trvalý pobyt, což se nám zprvu nezamlouvalo, ale pak jsme si říkali, že nechcem hledat další století, a tak jsme to vzali a trvalý pobyt si nechali napsat u babičky. Co se dá dělat.

innes
4. led 2011

Ahoj, my bydlíme ve 2+1 a taky řešíme co dál ☹ Zatím to jde,ale s dalším prckem už si to představit neumím, navíc máme velkého psa. Spát na gauči se nám moc nechce, takže zatím to vypadá na větší byt, nebo na rekonstrukci, ze které by bylo 3kk 🙂 Jediné s čím není problém jsou úložné prostory - aspoň k něčemu jsou dobré ty velké panelákové chodby 😅

sirael4
autor
5. led 2011

@janeyzelvicka ono ten trvalý pobyt stejně máločemu pomůže 😉
@innes úložné prostory jsou důležité, je to myslím základ. Tak nám 2+1 bude stačit určitě, a taky plánuju, že než se stěhovat, zrekonstruovat to na 3kk, jen nemám vůbec představu, kolik by stálo komplet předělání rozvodů vody a plynu, kuchyň bychom museli přemístit do obýváku. Kolika metrový máte byt?

innes
5. led 2011

@sirael4 máme 54,6m. Známá už takhle předělaný byt má a vyšlo jí to prý na 300tis. 😕 (dělala ji to firma), akorát my tu plyn nemáme. Chtěli bysme udělat i elektro - počet zásuvek je opravdu zoufalý,navvíc je to tu přes dvacet let starý. Jenže vše je tu zalité v betonu, tak uvidíme 🙄 Větší částku by se mi asi do bytu investovat nechtělo,to už radši domeček 🙂 Občas (hlavně při úklidu) si říkám, že bych větší byt ani nechtěla 😀

sirael4
autor
5. led 2011

@innes a dělala k tomu i novou koupelnu? To je docela pálka, to už je stejné jak koupit větší byt 😉
Domeček je krásná věc, ale taky hodně práce a nejsem si jistá, jestli bychom to při práci stíhali...a navíc je provoz také drahý.

innes
5. led 2011

@sirael4 jj, i jádro, ta cena se mi zdá fajn, na to, že se voda, odpad museli natáhnout do jiného pokoje. S domečkem to máme stejně. Mně by se líbil i nějaký bytový dům se zahrádkou v přízemí, nebo větší terasou nahoře 😵

sirael4
autor
5. led 2011

@innes jj to by zcela stačilo 😉 Dneska každý touží po baráčku, ale byt dává jakýsi komfort (dům dává ten rozměrový 😀 ). My naštěstí v teplých měsících máme kam jezdit, kde si zahradu užijem. Ale brala bych třeba balkon, ten nemáme. A nepamatuješ si, o kolik metrů tak ten odpad posouvali?

innes
5. led 2011

@sirael4 máme stejný byt jako ona, takže můj odhad od stupaček tak 3-5m, záleží kde má dřez, myčku apod. Chalupa je taky kousek, takže s naší leností nám zahrada ža tak nechybí, balkón máme 🙂 Kdyby byl náš byt jinak rozvržený, tak jsem spokojená maximálně 🙂

sirael4
autor
5. led 2011

@innes a lze to třeba až nakonec té jiné místnosti, nebo se to musí udělat co nejblíže těm původním? To byl panelák? A jak je rozvržený váš byt?

innes
5. led 2011

@sirael4 máme panelákovou klasiku, velká chodba, vlevo jádro, za ním kuchyň z chodby jsou dva pokoje, náčrtv pc nemám. Ono asi záleží jak to vedeš - jde to podlahou, ale musíš mít určitý spád (cca0,5cm na metr - prý) a nebo horem pomocí čerpadla. To jsem zatím tak nějak zjistila,ale nejsem stavař 😀 Tohle už je téma spíš na modrou střechu 😅

sirael4
autor
5. led 2011

@innes no to teda jo 😀 ale podle popisu by se to dalo, buď provizorně předělit ložnici na ložnici+děcák, nebo spát v obýváku, ale to nechcete vid 😉

innes
5. led 2011

@sirael4 mně by vadilo, že není okno, jsme zvyklá spát při otevřeným, nebo aspoň dobře větraný místnosti 😒 Nejradši bych posunula jednu zeď (neměla by být nosná) 😀 ale vzhledem k materálu by na tom nechali zedníci ruce 😅 Že by v poji s balkonem byla kuchyň s obývákem, z kuchyně ložnice a ze zbylého pokoje dětský 😵

sirael4
autor
5. led 2011

@innes no to zní parádně 😉 třeba to jednou zrealizujete

innes
5. led 2011

@sirael4 snad za rok 🙂

sirael4
autor
5. led 2011

@innes to by bylo skvělý, takže byste taky rozvody přesouvali? Pokud teda si na mě vzpomeneš, dej vědět, jak to probíhalo 🙂 ?

innes
5. led 2011

@sirael4 ok 😉

saronka
5. led 2011

holky my ted rok se Sofinkou bydleli v 1kk a dalo se to..fakt jo.. kdyby k nám nejezdil manželův 7 letý syn tak bychom tam ještě chvilku vydrželi, ted jsem v pronájmu 2kk a ten náš 1kk časem prodáme.

mirka755
5. led 2011

ahoj
my jsme bydleli v garsonce 34m asi 3 měsíce, ale jelikož jsme věděli dopředu, že chceme 2 děti tak jsme šli do úvěru napůl s prodejem garsonky. Jinak kamarádka má 3 děti (12,10,1) a s přítelem bydlí ve 2+1 55m a také se to dá. Na nějaké tancování v bytě to teda není, ale zvládla v něm bydlet nějakých 10 let ve čtyřech, když byla ještě vdaná. Takže si myslím, že když člověk chce, tak to jde 😉

sirael4
autor
17. led 2011

@mirka755 no tak to je prima, že se jich tam "složí" pět, a jak to mají vyřešené např. se spaním?
@saronka ono taky dost záleží na metrech, a jak velké ted máte to 2kk?

saronka
17. led 2011

@sirael4
@sirael4 do Roku Sofinky jsme zili v 1kk 37m2,ted 2kk 50m2 a je to akorat. I v 1kk to bylo v pohode jen proste na hrani to nestacilo.tak jak tak je porat se mnou v obyvaku.
@mirka755 to je super,ono se da zit vsude a drive tak lidi taky zili,hlavne v male mistnosti jsou si lidi bliz

innes
17. led 2011

@sirael4 sousedi taky vychovali tři děti v 2+1 - měli spaní v obýváku a děcka společný pokoj
@saronka taky si myslím, spíš je fajn, když jsou děti větší, že mají jen to svoje království
Před pár dny jsem viděla Jak se staví sen a bourali tam příčku, jsme čekala, jaký tobude probléma ono to bylo hned, asi to taky tak uděláme, zbydou nám dva menší pokojíky jako ložnice a pokojíček a bude velký obyvák s kuchyní 😵 jen na to sehnat peníze 😝

sirael4
autor
17. led 2011

@saronka blíž si sou určitě, dneska nikdo nechce slevit ze svého pohodlí a soukromí, každý chce mít svůj koutek, možná je lepší, když lidi musí být pospolu, kvůli prostoru, člověk se pak anučí obrovské toleranci 😉
@innes no, pěníze 😀 to je kategorie sama pro sebe 😀

innes
17. led 2011

@sirael4 tjn, škoda, že můj chlap není manuálně zručnej, ono by se to dalo zvládnout i s jendím řemeslníkem, takhle budem muset povolat firmu 😒 Ale zas to bude rychle hotový snad. Si to maluju a přitom nás to čeká nejdřív za rok 😅

sirael4
autor
17. led 2011

@innes 😀 rok uteče, jak voda. A to byste teda posunuli příčku na zvětšení obýváku? No aspoň mi pak řekneš, na kolko to vyšlo.

innes
17. led 2011

@sirael4 jako náš optimistický odhad je, že i 200tis. by mohlo stačit, ale nevěřím, že za ty prachy nám to někdo udělá 😅 My to plánovali na podzim, jenže MP zapomněl podat návrh na převod do OV do konce roku, takže se to min. o půl roku protáhne. Nebo bymse museli vymyslet jiný financování než hypošku. Asi si půjdu podat sportku 😀

sirael4
autor
17. led 2011

@innes a nebylo by tedy lepší koupit větší byt, když to bude dražší?

innes
17. led 2011

@sirael4 no uvidíme, na kolik to vyjde, větší byt je tak 500tis navíc minimálně 😝 A zas to uklízet 😅

sirael4
autor
17. led 2011

@innes 😀

vanesska2010
17. led 2011

Ahoj holky, my máme taky 1+1 zatím spinká s námi v pokoji..ale blbý je že si zvykla na denní a noční režim, takže když v noci slyší něco, tak se hned vzbudí, teda když zrovna nespí tvrdě...v létě se chceme stěhovat do 2+1 a nechat malý zvlášť pokojík...uvidíme..třeba se to ještě změní...