Dítě chce jíst stále dokola stejná jídla. Změnu odmítá

hanule05
1. dub 2009

Ahoj,

chtěla bych od vás poradit, nevím, možná, že už se to tu někdy projednávalo, ale přesto bych vás chtěla poprosit o nápady.

Dcerka nechce jíst nic nového, jíme stále dokola "osvědčené" recepty, je to fakt už na palici.

Máme čtyři jídla, která střídáme: rizoto s kuřecím masem a zeleninou (mrkev, hrášek, kukuřice), zapečené těstoviny také s kuřecím masem a stejnou zeleninou, rizoto z mletého masa a mrkvičkou a hráškem a poslední recept: kuře na paprice s rýží.

Když udělám něco jiného nebo trošku změním "obsah" jídla, tak to prostě nesní a to jí nechám vyhladovět 🙂, snídá (o půl osmý ráno) a pak už jí dám třeba jablíčko a pak už oběd, ale ten se rozhodne nejíst.

Pokud máte s tímto nějaké zkušenosti a víte jak na ní, tak mi prosím napište.

Díky

pismenka
1. dub 2009

jéé máme to skoro stejný, pořád dělám polívky s nudličkama atd. A včera a dneska nechce vůbec jíst. V úterý snědla plno těstovin a nevím co s ní. Bojím se aby to takhle nezůstalo. Ovoce mě vůbec nechce jíst. Jablíčka už vůbec ne a nad banánem se ošklíbá. Nechávám tomu volný průběh,až bude chtít něco jiného............ale chápu že to je na palici. A jak jí dlohou nechávávš vyhladovět? ted jsem jí dala do ohrádky, at si hraje a pak až bude pofňukávat hlady tak jí dám najíst, jinak je to boj.. ☹
včera neobědvala, jen večeři - přesnídávku jsem do ní musela narvat a jinak mlíko ☹

j.a.n.u.s.
1. dub 2009

Ü nas stejny!!!! Zkouset nabizet i neco jineho, ale nenutit....vyroste z toho...

nelinkav
1. dub 2009

Nebo z toho taky nevyroste 🙂 Já si doma skoro pořád dělám krupičnou kaši, nudle s mákem a prostřídávám to max.dalšíma dvěma druhy jídel, takže cokoli jinýho vařím jen kvůli chlapovi. V restauraci si vždycky dám kuřecí s ananasem a sýrem a pizza jedině Hawai 😀 Někdy si připadám jak pan Monk, ale když mi to tak chutná, tak co, násilí si dělat nebudu. Jo, a doma mi odmalička dávali rozmanitou stravu a bylo jim to prd platný 😉 Žiju spokojeně, jsem zdravá (ťuk ťuk), tak proč si tím lámat hlavu.

hanule05
autor
1. dub 2009

Dneska jsem dusila lososa s rajčátky a paprikou a brambory (nejí nic z uvedeného 😀 ), jen tak na zkoušku - no a samozřejmě, když jsme přišly dopoledne z procházky, tak hroznej hlad a když jsem jí to nandala na talíř - tak na to koukla a řekla: neci a bylo vymalováno 😀 . Tchýně, která bydlí s náma v baráčku, dnes dělala guláš s bramborem, tak jsem vyzkoušela, jestli si to dá - a opět: neci. Tak jsem vyndala z ledničky zbytek rizota ze včerejška, no a to si dala - potvůrka jedna.

Ovoce naštěstí jí všechno, ale syrovou zeleninu žádnou, doufám, že se to časem změní a to jídlo se zlepší.

petka80
1. dub 2009

hani, chápu, že tě to štve, ale fakt vydrž, ono ji to přejde, navíc ta jídla obsahují všechno, co potřebuje (zelenina, maso, rýže), takže buď klidná.
Navíc, co by za to některé maminky daly, kdyby jejich děti jedly aspoň tohle 😉

anatanka
6. dub 2009

To Miriam dela taky, ale nijak me to netrapi, aspon, ze neco ji.

sonije
6. dub 2009

Nám se střídala rajská a kaše s kuřetem. Teď zas nechce brambory a má rád opečený chlebík v polívce a rýži s rybičkou či kuřecím. Jiné maso moc nedáváme, občas dostane u babičky. Má vždycky období, kdy preferuje 3 jídla a po pár měsících se to zase mění. Nikdy jsem to neřešila, stejně jako včera skoro nejedl, dnes by mě snad snědl i mě. V jídle mu nechávám volnost, protože mě nutili a dlouho mi trvalo, než jsem začala normálně jíst. Někdy nechce oběd a dá si jogurt, někdy nejí celý den. Dětem se to hodně mění a myslím, že se to upraví až ve školce, aspoň u nás..Jediné co dodržuji, je důslednost v časech jídla. Snídaně v 8, svačina v 10, oběd ve 12, sváča v 15, potom ještě něco malého a večeře v 19:30..

petra.vavra
6. dub 2009

😀 😀 😀 po- polévka s nudlema;út- polévka s nudlema;stř- polévka brokolicová;čt-polévka s nudlema;pá- polévka...... mám pokračovat 😀 😀 😀 , prostě přijde čas, kdy jí to omrzí (doufám) jíme i jiná jídla, ale sní tak 50g a má dost u té polévky vím, že se opravdu nají.

sdu
23. črc 2019

Je to u dětí asi dost běžné. Vůbec bych to nelamala přes koleno. Dělejte ji co má ráda a jiné jídlo sobě a myslím že časem bude mít chuť ochutnat. Já bych ho ani nenabizela, ať si přijde sama. Děti prý musí ochutnat až 20x než přijmou nové jídlo.