Dítě miluje školku, ale nesnese tam být samo

tlapicka
24. srp 2009

zkusene maminky, prosim o pomoc. Mame skoro triletou holcicku, chodi 2x tydne do tzv. miniskolky. Je silene tvrdohlava, takze po dni, ktery tam sama prorvala uz neni ucitelka naklonena nejakym integrovacim experimentum.... takze chodime do skolky spolu s jejim 2mesicnim braskou. kdyz ji rreknu, ze odchazim a za chvili si ji vyzvednu, tak zacne strasne rvat a rve dokud neprijdu. Je ji jedno, jestli je to 2 hodiny nebo 2 minuty. Vzdycky byla bezproblemova, necha se hlidat kymkoliv, jede na prazdniny sama k babicce atd. Jen s tou skolkou ma sileny blok. uz to trva od cervna a zadny pokrok.

mate nekdo nejaky tip, jak na ni? nebo podobmou zkusenst?

gabinka1012
27. srp 2009

Ahoj tlapička,tak má dcerka chodila už minulí rok do školky na 4 hodiny deně.A každý příchod do školky strašně oplakala.Rvalo mi to srdce vidět jí jak tam pláče a nechat jí tam.Ale podle učitelek je to potom v pohodě.A když si pro ní přijdu je všechno v pořádku,vypráví mi co všechno dělali atd.Nevím ale proč každé ráno tak pláče.

andrealiskova
29. srp 2009

Tlapičko a jak vychází se svými vrtsevníky? Ono když jí hlídá někdo z příbuzných nebo ty, tak se jí věnuje, ale když je ve školce, tak je tam více dětí mezi které musí učitelka rozdělit svůj čas a může se třeba nudit nebo najednou nevědět co dělat.
Nebo nemá nějaký špatný zážitek spojený se školkou?
Jinak fakt nevím.

tlapicka
autor
29. srp 2009

gabi, ona se tam tesi, nebreci, rve jen az kdyz odejdu a neprestane dokud se nevratim...ma to nejak opacne, nez ostatni deti 😒

andreo: vychazi dobre, ale mozna ji vadi jazykova bariera, nevim. ucitelka by se ji venovala, ale ona ji k sobe nepusti. kdyz se k ni priblizi a chce ji konejsit a neco s ni delat, tak ji odstrkuje a nasadi maximalni jecak. onegativnim zazitku nevim, ale fakt to cely nechapu. prijde mi, ze mi chce dat na jevo, ze tam sama proste nebude. (nevim proc-mozna ji vadi, ze jachym je se mnou a ona ne?)

johanda
5. zář 2009

Tlapi, možná je jen nezralá, navíc má malého bráchu, který je pořád s maminkou a ona musí zůstat v cizím prostředí s kupou cizích lidí...to si starší sourozenci taky hodně berou....asi bych to nelámala přes koleno a zůstávala ve školce s ní, pokud to jde. Pokud ne, dala bych jí pár měsíců na "dozrání"

tlapicka
autor
10. zář 2009

johando diky za prispevek. Vcera se to nejak zlomilo a eli dobrovolne ve skolce zustava! doufam, ze to tak vydrzi a ze bude prechod do velke skolky v pohode...

karotky
17. zář 2009

My jsme byli ve školce na čumendu toto pondělí a nedopadlo úplně podle mých představ.Adam se na mě ve třídě lepil jak klíště,řval jak o život a vůbec na učitelku nereagoval. 😅
Tam jsme byli asi půl hodiny a pak jsme šli na hoďku s dětmi ven na zahradu.Tam už to bylo v pohodě,ale asi to bylo tím,že měl kam před dětmi utéct,než v té třídě,kde je menší prostor.Hlavně to mají trochu nedomyšlené,že mají ve třídě tzv. prvňáčků děti ve věku od 2. do 4.let a ty menší se těch větších bojí a celou dobu jsou v ústraní za záclonou a dovolávají se plačíc maminky. 😔
Další věc jsou záchodky,na které se ta prťata nevyšplhají a musí se počůrat,protože p.učitelka se spoléhá na to,že se tam obslouží samy. 😖
Takže tam s ním zajdu častěji,než ho tam začnu nechávat samotného na 4 hodiny.MD mi končí až v dubnu 2010,takže to naštěstí nemusím lámat tolik přes koleno. 😝