Dítě se mě bojí, ale když jsem klidná, je drzý, odmlouvá

morava739
5. únor 2012

poradite mi nekdo co delat kdyz mi syn v posledni dobe parkrat rekl ze se me boji?(ma 5let) snazim se nekricet ale pokud mu musim porad pripominat ze ma neco udelat a on je jak hluchy nebo zacne odmlouvat nebo mi zacne sermovat pred oblicejem pesti tak proste zarvu nekdy prijde i na varechu ale ne bezhlave 1max3 placnuti a ne vsi silou.taky si uvedomuju ze jsem cim dal vic podrazdena,jenze kdyz zvedam hlas uz se zacina prikrcovat.kdyz si to nechavam od nej libit a jsem klidna tak je drzy a odmlouva jeste vice.nevim jak to vyresit,klidem nebo placnutim?, ale vadi mi ze mi rika mami bojim se nervi ale kydz nervu tak mi kali na hlavu

lenam
6. únor 2012

@morava739 Souhlasím s tebou. Ten rozdíl v toleranci k dětem je strašně velký. Mám stejnou zkušenost.

eeefffaaa
6. únor 2012

@morava739 no hlavne si na vse sama a je toho na tebe uz asi moc....a proc je manza tak malo doma??

morava739
autor
6. únor 2012

@eeefffaaa měl velkou zakázku asi pul roku a po skovčení jim zmetek nezaplatil tak dělali na to aby zaplatili pravnika pak museli zaplati dane protoze nas užasný stát je chtěl ikdyž faktura nebyla zaplacena ale byla vystavena a pak další peníze na soud aby se tím vůbec zabýval po 4 letech to vyhrál ale ten šmejd přepsal majetek na nějakou špínu z prdelovicze zámoří a nic jako že nemá, ani se neví zda to vůbec dostane tak pořád maka aby se domohl sveho a stejne mu je to na h...(pardon)

evaviki
6. únor 2012

@lenam take dieta, co bilo ine poznam aj ja.. mama mu na vsetko vravela "tytyty, to nesmis" a vysvetlovala. nezaberalo, vyhybala som sa im, ako sa len dalo.. takze to nemusi byt o tom, ze to deti maju od rodicov.. tento to od rodicov nemal a neznasala som ho.. Mojmu synovi ublizil tiez a viackrat.. napr. ked ho zhodil na zem a podupal mu po rukach a maminka povedala "tytyty", tak som sa nezmohla na slovo...

morava739
autor
6. únor 2012

@eeefffaaa však proč by státu vadilo že nemá zaplaceno přes pul milionu když oni své daně dostali ne tak se u nás pomáha živnostnikum sedřit je na daních ikdyž nedostali zaplaceno

eeefffaaa
6. únor 2012

@morava739 no jo nas stat,nase zakony a hlavne nasi politici to uz je vazne na h...o muj bratr je mensi podnikatel,ma obchody se zdravou vyzivou,strasne se s zenou snazi a co myslis,nas stat jim jen hazi klacky pod nohy a tem velkym podnikatelum se vetsinou nic nestane,nikdo na ne nema,ale bracha strasne fandi ODS,takze mu rikam,ze co chtel to ma...ale je to teda hnus... ja mam spis vzdycky strach z toho do ceho nase deti porostou,u nas by se muselo neco stat,neco hodne velkyho aby se politici zacli starat i o lidi ve state a ne jen o sebe,ale nevim co by to teda melo byt 😅

takyja
6. únor 2012

Podle mne tady málo zaznělo, že @morava739 si je vědoma toho, že je to špatně a snaží se to řešit. Přečetla jsem celou diskuzi. Co se stylu výchovy týká, jsem pro přístup Respektovat a být respektován, tj. nebít dítě (nijak), ideálně nekřičet a používat techniky např. z této knihy, nebo obdobné které se osvědčí.

Co se dítěte zakladatelky týká, všimla jsem si pár bodů - změnil se s příchodem do školky - není problém někde tam? Znám z okolí tvrdou šikanu mezi dětmi už v mateřské škole. Ty úrazy zakladatelky jsou nemilé, ale myslím si, že nemají povahu v dítěti, ale neopatrnosti matky (mám šídlo, holt musím být opatrnější), jakkoliv je to bohužel nepříjemné. Dětského psychologa bych vyzkoušela, uvidí rodiče i dítě, bude mít na ně čas, vzdělání, atd.

@lenam Ahoj, trochu OT, ale jak to řešíš v CZ MC, pokud se ti to dítěte někdo pokusí navézt (myslím, pokud cizí dítě zahájí nějakou lehce agresivní akci typu vytačování z hracího domečku..). Klidně IP. Díky 🙂

morava739
autor
6. únor 2012

@eeefffaaa pak se každý diví že nikdo na decka nemá čas a dělaj si co chtějí ale jimna hoře to je jedno jen když si tunelujou a co bude s náma je abs.nezajímápokud vemeš rohlík zavřou tě pokud vytunelíš stát nic se ti nestane čím víc vemeš tím mín na tebe můžou

morava739
autor
6. únor 2012

@takyja urázy nejsou schválně ale protože nevnímá co mu říkám a to říkám že se může nekomu z nas neco stát ale stejne kdyz už tak je většinou pozdě no nedá si říct a nedá ale že by ubližoval dětem to ne strašně je mezi děckama rád a spíš je problém ho dostat dom nikdy nechce od dětí pryč.spíš je zbrklý a pak až přemýšlí ale drzý to dokáže být no děs

lenam
6. únor 2012

@evaviki k tomu ti napisu jen toto. V mem okoli neni nikdo, kdo by svemu diteti sem tam nenarezal. Duvody ruzne. I ti, kteri na verejnosti delaji jen tytyty, doma sem tam sve dite narezou. Bud maminka nebo tatinek. Ja jsem ztratila iluze, kdyz jsem resila problem se synovym spanim. Mel casto boleni briska a v noci za nami prisel. Moje znama, kterou jsem nikdy nevidela na verejnosti sve dite uhodit, tak mi rekla, ze az v noci prijde, tak at mu narezu, ze si to priste rozmysli a ja se vyspim. 😒 Takze i lide, kteri se na verejnosti zdaji, jak s detmi komunikuji, tak v soukromi to mozna nedelaji. Proto tyto pokusy o komunikaci pak mezi lidmi vubec nezabiraji. 😒

takyja
6. únor 2012

@morava739 Já to právě tak myslím, že ti ty úrazy nedělá naschvál a s tou školkou to myslím naopak - jestli třeba někdo jemu nezačal ubližovat a on se prostě vnitřně otočil, aby se s tím vyrovnal.

1983hr
6. únor 2012

Morava739@máš pravdu že dnes maji rodiče málo času na děti.☹(vidím to u sestry,maká od rana do večera a děti vidí málo.Jo ale co nadělá,nájem platit musí a hlady taky neumřou

morava739
autor
6. únor 2012

@takyja tak já to sleduju a čekám co se děje a koukám kde má agresor rodiče.pokud je třeba zasáhnu a nejen vůči svému synovi,rodičům řeknu at si ho hlidaj pokud je ráznější a u nás je moda dětská hřiště na štěrku no to je věc pořád někdo hází kameny tak sprdnu i jiné děcka pokud jim rodiče nic neřeknou

morava739
autor
6. únor 2012

@lenam tak na to bacha kámošce taky malá chodila že jí bolí břicho a přišli nakonec na to že má alerg.na mlíko a proto ty bolesti nic se nemá přehánět ale taky ne podceňovat
no a tk může jen sojové ikdyž někdy ji kakao dá ale většinou z toho odstředěného mléka

morava739
autor
6. únor 2012

@takyja myslím že to by mi řekl,vždy si stěžuje pokud se s někym porve nebo pokud mu ve školce někdo ublíží.my večer leháme spolu,čtem a povídáme si co bylo ve školce a mezi kamarády plánujem co další den n co bychom mohli v nejbližší době tak si nemyslím že by to tajil,vždy mu říkám že jsem tady pro něj a může mi věřit,mi vše říci a že mu poradím,pomůžu utěším a pomazlím a nikdy mu nesní nikdo ubližovat že to vždycky musí někomu z dospělych říct. a je to jedno jestli jsou to deti nebo cizi lidi

morava739
autor
6. únor 2012

@1983hr to maš pravdu někdy mi připadá že lidi makaj jen na to aby měli na tu střechu nad hlavou

eeefffaaa
6. únor 2012

@lenam ale vy tu casto mluvite o rezani,biti ale to jsou podle me silny slova a nikdo tady nikdy nepsal ze by sve dite nejak bil nebo rezal...co jsem cetla,tak kdyz nekdo mpise o fyzickem trestu tak placnuti a to co pises je uz moc o te zname ☹ ale pokud na dite neplati domluvy a mluveni,tak se priklanim k tomu placnout ho,ja jak jsem psala kdyz nic nepomohlo tak jsem ho placla a on jak to nezna a placnu ho fakt minimalne tak to ma ucinek,protoze vi ze uz to prehani,ale o nejakem biti nemuze byt rec,to delaji snad jen jednodussi lide

eeefffaaa
6. únor 2012

a @morava739 me prave prijde ze dela maximum pro sveho syna,ale prijde mi ze spis problem bude mezi ji a manzelem a taky me prijde,ze syn je v urcitych vecech vycurany

lenam
6. únor 2012

@eeefffaaa do toho se radeji poustet nebudu 🙂 😉 Je to o tom, co si kdo pod uvedenymi pojmy predstavuje. Ja se pro dnesek loucim, jdu spat. Holky, dobrou noc.

morava739
autor
6. únor 2012

@eeefffaaa neco na tom asi bude porad neco chce a kdyz svolim neco koupit tak si muze vybrat ale jen jednu jedinou vec to se pak rozhoduje co a nakonec to vyresi uplne jednoduse kdyz 1xtydne jsem ve skole a vyzveda ho ze skolky ma mama tak ji vtahne do obchodu a uskemra ji uz ssem ji zakazovala milion krate kupovat mu porad neco ale segra ma 2 syny 1mu je 16 a druhemu 11 a ti meli vyhodu ze nez umel tata tak jezdili s nasima na dovolenou a to jim nasi vse platili a tak muj maly uz nema dedu bohuzel jeden se ani nedockal jeho narozeni a muj tata uz tady taky rok neni takmu mama hodne podleha je to maly somrak

pet.s
7. únor 2012

@morava739 hlavně mu říkej, že i když křičíš, zlobíš se, máš ho pořád ráda....a jinak asi jen se zamyslet jestli není tvoje jednání moc direktivní a dominantní..aby nebyl ušlápnutý bábovka.-)nevím..moje děti si dělají věci po svém i když křičím, tak nekřičím..prdím na to...ti dva velcí mě naučili, že děti možná naučíš, že si mají pořádně utřít zadek a pozdravit souseda, ale to ostatní si stejně dělají po svém.-))))))))takže u nsá taková výchova nevýchova.-)))))))))a docela to jde.-))

pet.s
7. únor 2012

@morava739 já cizí děti nesptrdávám..tiše jim domlouvám z očka do očka a má to větší účinek.-)))nebudu na dětském hřišti za hysterku ne?.-))))))))))))

pet.s
7. únor 2012

@morava739 proč somrák..je sociálně dovedný.-))))oceň to jako dobrou vlastnost do života.-))))moje děti to dělají taky a je na babičce aby jim odolala...do toho já nemluvím...i když já jim taky neodolám..,hajzlíčkům mým milovaným...ale neumím to ani s dětmi mé ségry..ty už taky poznaly, že s tetou do krámu jít je žůžo..no a co???? kdo je bude v životě rozmazlovat až budou dospělé??? nikdo...tak at si to užijí dokud to jde.-)))))))))))))

kacenka1111
7. únor 2012

@romcovaklarka jo, jak rikam, nemam deticky jeste a tak nejsem uplne objektivni....mela by se zamyslet mamina, ale i to dite ( porad si stojim za nazorem, ze to neni uplne standartni chovani )....mam pocit, ze kdyz se chodi k detskemu psych., ze "zkoumaji" i maminu.....resi se obe strany....treba by to pomohlo, ja bych byla za to...protoze malej jaksi podle me k mamine zadnou uctu nechova a bylo by to jen horsi...rozmluvy asi nepomahaji...nevim, fakt si myslim, ze by to pomohlo....malej si popovida s "novou tetou", mamka si ulevi a dostane par rad a uvidi se....pokud se najde nekde vina, vyresi se to a pokud se podchyti nejaky "divny" chovani u maleho, jedine dobre....to mela udelat ta nase mamina, jak jsem psala, a malej by treba nevyhrozoval podrezanim cely rodiny ( holky, je to sileny - byl to muj jediny synovec, muj milacek a jeden den byl u nas, miminko moje a druhej den vsem vyhrozuje vyvrazdenim )...hruza...proto si rikam, ze kdyby tenkrat malej sel k dr., ze se tohle nemuselo stat....ale tak treba je u tazatelky vsechno ok, nesrvovnavam ty dva pribehy uplne, ale tak radsi k dr., nez to nechat "uzrat"

kacenka1111
7. únor 2012

treba je maly jen aktivnejsi a potreboval by par sezeni i s maminkou, aby se vychova ubirala lepsim smerem...taky si myslim, ze obcas vychovna na prdelku neohrozi dusevni vyvoj ditete, zase respekt mu taky neco da, zadny extrem ani na jednu stranu - placnes a jdes sedet, jak tu parkrat zaznelo je hroznej nazor 😠 neplette si obcas jednu malou na zadnici s fyzickym tyranim....

reruna
7. únor 2012

zajímavá diskuze
@morava739 pokud chceš, aby komunikace mezi tebou a synem byla lepší, aby se zlepšil váš vztah, doporučuju přečíst si nejdříve nějakou literaturu (Respektovat a být respektován, Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, Děti potřebují hranice, Rodiče určují hranice atd., Co, kdy a jak ve výchově dětí atd.) zároveň bych si o synovi promluvila s učitelkami z MŠ (bez syna), jaké je jeho chování tam a návštěvou u dětského psychologa nebo rodinného psychologa určitě nic nezkazíš.

morava739
autor
7. únor 2012

@reruna učitelek jsem se ptala a je prý v poho někdy sice drzačí ale to už vím přesně když jsme u ségry a ta má vlastně už puberťáky tak pak tak trochu machruje ve školce ale s tou literaturou je supr nápad dík za tip

reruna
7. únor 2012

@morava739 podle toho, co jsi psala, mi právě tvůj syn připadá jako normální živé dítě, které zkouší hranice a možná cítí, že u vás není něco v pořádku v komunikaci s tm. Pokud by u něj byla nějaká porucha chování, nebo jak tu někdo psal psychopatické jednání apod. určitě by si toho všimly učitelky v MŠ. Možná u tebe necítí jistotu v stanovování hranic jeho chování a proto se chová drze a zdá se ti, že nezvladatelně. Na něco upozorňuje. Pokud tě nechce pustit na WC a visí ti na noze, možná se bojí - psala jsi o schodišti, máte velký dům a WC v patře? 4-5 leté děti mají obrovskou fantazii a někdy stačí kreslená pohádka, která se nám zdá ok. a děti z toho mají noční můry - až to udělá příště, tak ho sundej, klekni si k němu a řekni mu jasně, že potřebuješ jít na WC, že může jít s tebou, jestli chce a počkat třeba na chodbě, že necháš pootevřené dveře od WC atd. Pokud ti drze odpovídá, tak můžeš 2-3X dělat, že o neslyšíš (nedat mu tu pozornost, o kterou mu jde), ale pokud nepřestane, tak je potřeba říct, že tě uráží, když s tebou takhle mluví... to je jen pár rad z knih, samozřejmě to nemusí zabrat vždycky, ale důležité je zkoušet, co zabere a aspoň tím, že to zkusíš, nic nazkazíš, zatímco řvaním a bitím se toho dá zkazit hodně.

berenika39
7. únor 2012

@morava739 já bych se taky přikláněla k tomu řešení, co navrhuje @reruna, ale chtělo by to důslednost a fakt to vydržet tak dělat pořád...pokaždé, když nastane konflikt, tak se prostě zastavit, nadechnout, nenechat se od něj vyprovokovat. sednout si na židli, vzít ho k sobě, chvíli počkat, až se uklidní. a pak, ale až bude v klidu, mu obyčejně říct, že tohle bylo špatně, že ti takové chování vadí a ty se k němu te´d chováš hezky, slušně, tak jestlii by to zkusil taky. a tak - pořád dokola, každou kritickou situaci zkusit znovua v klidu. zvládla bys to, nenechat se vytočit?

bachovyesence
7. únor 2012

@morava739 Pokud bys chtěla trochu zmírnit svoje emoce, přistupovat k synovi klidněji, i když to je často velká fuška, tak by ti mohly pomoci Bachovy esence. Můžeš mrknout na můj profil. Stejně tak synovi by mohly v mnoha ohledech ulehčit spoustu věcí.