Dítě se mě bojí, ale když jsem klidná, je drzý, odmlouvá

morava739
5. únor 2012

poradite mi nekdo co delat kdyz mi syn v posledni dobe parkrat rekl ze se me boji?(ma 5let) snazim se nekricet ale pokud mu musim porad pripominat ze ma neco udelat a on je jak hluchy nebo zacne odmlouvat nebo mi zacne sermovat pred oblicejem pesti tak proste zarvu nekdy prijde i na varechu ale ne bezhlave 1max3 placnuti a ne vsi silou.taky si uvedomuju ze jsem cim dal vic podrazdena,jenze kdyz zvedam hlas uz se zacina prikrcovat.kdyz si to nechavam od nej libit a jsem klidna tak je drzy a odmlouva jeste vice.nevim jak to vyresit,klidem nebo placnutim?, ale vadi mi ze mi rika mami bojim se nervi ale kydz nervu tak mi kali na hlavu

marion877
8. únor 2012

Přečti si knihu " ČTUŘI DOHODY". Odpoví Ti na všechny tvé otázky.

diviska
8. únor 2012

@weri1 good for you, fakt nevím, co ti na tento výkřik tady mám napsat..

tyrisa
8. únor 2012

Už jsem to tu někde psala...těším se,až bude dcera ještě o kousek starší a naše komunikace postoupí na jinou úroveń a já už nebudu mít důvod plácnout....dnes večer mi zase předvedla,že na to ještě není zralá.Jooo vysvětlovat dítěti,že je 22h a že opravdu už musí jít spát i když se ji nechce a mi se chce taky spát...ona háže ksichty,pak má slzy v očích,že sama spát neumí....Ještě,že je tatka doma a šel dělat šaškárny,ač to v tuto pozdní hodinu neschvaluji...alespoň nebrečí 🙂 Prostě je to ještě moje malá prdelinka 😀

weri1
8. únor 2012

@diviska nepiš nic....

weri1
8. únor 2012

jéžiš vzpamatujte se .....bití a plácnutí-dvě rozdílné věci, plácnutí, které dítě ani přes tu plínu nevnímá.....závidím všem supermatkám tady !

a nemá smysl se dál tu rozepisovat a ztrácet čas, že já se vždy pustím do takových diskusí

mikimiri
8. únor 2012

@weri1 A víš že mám ten stejný pocit už delší dobu. Nikam to nevede a je to furt o tom stejném. Nějak to stratilo ten původní smysl !

weri1
8. únor 2012

@mikimiri každá diskuse, která je tu založená se vždy odvíjí po někjakých příspěvcích úplně jiným směrem !!!

zakladatelka diskuse by ji měla nechat uzamknout

mikimiri
8. únor 2012

@weri1 No mě spíš vadí to předhánění kdo a která z výchov je tu nejlepší. Kde je pomoc zakladatelce,která prosila o radu,tady už to není o ní a o jejím problému,ale o slovíčkaření a dohadování.

weri1
8. únor 2012

@mikimiri jj to máš pravdu....

1983hr
8. únor 2012

Sovo těžko pokud mluvíme o plácnutí mužeš mluvit o fiz.trestu.Ty třeba me děti neznaš tak težko posoudíš.A že bych 3lete dítě plácla s přetažení nebo nevyspání to snad nemyslíš vážně

1983hr
8. únor 2012

@weri1 Tady je to už o ničem

sova33
8. únor 2012

@1983hr Nerozumíme si, to je jediný problém. Fyzický trest je ten, který fyzicky vykonáš fyzicky (podle mě). A plácnutí z přetažení nebo z nevyspání? Co je na tom divného? Vysvětluješ mu to posté a on zase u přechodu nepočká, jindy bys mu to znovu vysvětlila, ale dneska tě bolí zuby, jsi nevyspalá a samozřejmě ses lekla jako hrom, tak ho plácneš. Neříkám, že se to tak MÁ dělat, ale běžně se to asi stává, ne?
Takže si myslím, že klidně můžeme naši debatu uzavřít, protože se shodneme na tom hlavním: Vychovávat děti je těžké, každá děláme, co můžeme a co nám velí nejlepší svědomí. Žádná z nás nechce svému dítěti ublížit.
A navíc jsme se hodně vzdálily původnímu tématu, nebudu už sem víc přispívat, takže kdyžtak přes IP 🙂 Jinak přeji hezkou noc.

diviska
9. únor 2012

zajímavé je, že weri1 nikdo neřekne, že sem nemá přispívat, když má ještě malé dítě

tyrisa
9. únor 2012

@diviska ona nikoho neuráží a neprosazuje urputně svůj názor jako někdo koho znáš.....jukni do zrcadla 😀

diviska
9. únor 2012

@tyrisa ne, jen podporuje tebe, proto je "žádoucí"

diviska
9. únor 2012

nicméně, jak už bylo tolikrát zmíněné, jsme už totál offtopic, tak když už, tak už -
http://www.2012rok.sk/wp/laska-a-vztahy/3754-je...

moc hezká sonda do duše dětí, mějte krásný den a budu se "tešit" zase v nějaké diskuzi o výchově dětí 😎

tyrisa
9. únor 2012

@diviska ne,jen tady dává normální komentáře a odpovídá každému neurážlivě....nejsem jediná komu se nelíbí jak se tu vyjadřuješ,tak se nad tím zamysli...i když jsem ironická - neurážím tebe ani tvou výchovu,jen mi vadí jak se snažíš prosadit svůj názor a tvrdíš,že jen ten je správný a co jde a co ne,přitom máš dítě,které sotva samo sedí.

diviska
9. únor 2012

@tyrisa no comment, jestli ti přijde, že mě posledních pár stránek neurážíš...a nejsem jediná komu se toto stalo, stačí se podívat na začátek diskuze

tyrisa
9. únor 2012

@diviska tvůj první hezký přízpěvek....fakt hezký 🙂

mixxinka
9. únor 2012

a nedej bože, aby se do diskuze vložila "budoucí mamina" s miminkem ještě v bříšku 😀 To je fakt konec tohle dohadování ve všech diskuzích ☹

brusinka.pusinka
9. únor 2012

Holky No myslím že má
@weri1 pravdu nějak se to tady zvrtlo☹ Beru všechny názory jsou vaše a máte je z vlastního přesvědčení...vyberu si z toho co uznám já za vhodné k výchově mých dětí....tak by to mělo fungovat a né se urážet a prosazovat jen svůj jedinečný názor 🙂
Mám děti hodně od sebe a můžu říct že u dcerky jsme zmírnila výchovu syn měl pevnější pravidla a capnutí v krajním případě(viz. vběhnutí do cesty neposlechnutí při nebezpečí)) po dupě není zločin na lidské duši to taková facka poníží víc ☹ jak malého tak puboše tak dospělého 😠
Respektuj te se a respektujte názory své i druhých🙂 Jsme přeci všechni milující maminky 😵

tyrisa
9. únor 2012

@brusinka.pusinka Máš pravdu,akorát ted na tvůj komentář tě začnou přesvědčovat,že krajní případ vběhnutí do cesty,nebezpečí se dá řešit i jinak než capnutím a je to tvoje selhání...bohužel.Po dupě není zločin?To tu píšem od začátku a přesto budeš obviňována za nedostatečnou trpělivost a fyzický trest....Opravdu je to tady už na uzavření.Pochybuju,že tu nějaká z nás týrá svoje dítě.

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@tyrisa
vím a je mi to jedno, mám svůj styl výchovy a moje děti jsou šťastné milované a respektované 😵

reruna
9. únor 2012

když jste řešily tu školku - mám takovou zkušenost se synem, že ho ve školce jedna holčička tahala za vlasy a bouchala ho, atd. já jsem ho učila, že když ho někdo bouchne, tak má říct - nedělej mi to, to mě bolí. možná nevěříte, ale často tohle zabere. Když to nezabere, tak má zkusit dotírající dítě odstrčit, utéct, nebo zavolat na pomoc paní učitelku. Bránit se má právo, to je jasné, ale jsou různé způsoby. A samozřejmě je nutné, aby to rodič taky řešil s učitelkou.
A naposledy k plácání - když dítě plácnu tak, že to přes plínku ani necítí, jak tu někdo psal, tak stejný efekt má dotyk - malé děti reagují na dotyk mnohem lépe, než na slovní příkazy a zákazy. Proč plácat po ruce, když stejný efekt bude mít chytit za ruku, proč plácat po zadku, když stačí dítě vzít kolem ramen, aby se zastavilo v tom co dělá? A znovu říkám, že nejsem ta svatá matka, co nikdy neplácla, ale rozhodně se neutěšuju tím, že však to dělá každý atd atd. rodiče můžou dělat chyby, výchova není konečná a ty chyby vždycky jdou napravit🙂

janii
9. únor 2012

Holky, že se Vám do toho vměšuji. Mám dotaz, který sem tak trochu patří i nepatří. Nám malý taky zlobí a dělá někdy věci, které se nám nelíbí, ale já mu za každou "blbost" neplácnu, nenadávám. Zato manžel jenom vřeští a hned bu hu jednu dal, takže jsem vždycky ta co ho chytne za rameno - je to už takový náš signál, kdy já říkám "nech toho". Manžel byl takhle vychovaný, měl hrozné dětsví, spíš žádné než nějaké takže doma věčně diskutujeme protože jemu tohle přijde prostě normální. Řešíte někdo něco podobného?

berenika39
9. únor 2012

@janii ahoj, sicen řeším přesně to samé, ale ...vlastně jo 😉 . mm je také syn otce despoty, který nešel pro ránu daleko, na tom, že nebudeme syna bít, jsme zajedno, ale každopádně má tendenci řešit věci hrr a hned a rázně. Na chlapa nefunguje, když ho poučuješ, jsou ješitní, je to jejich přirozenost, prostě to tak je, takže se spíš urazí, než by se zamysleli. Jediné, co se mi osvědčilo, a pohnuli jsme se dopředu, bylo to, že jsem vždycky , když se blížila nějaká krizová situace, zasáhla dřív, a bez komentáře mu ukázala, jjak by se to dalo vyřešit. Žádné mentorování, hodnocení, jak blbě to dělá, žádné výtky, poučování. Jen názorný příklad 😉 . A jde to🙂

kaeth01
9. únor 2012

@janii neni to tak ze to mame doma podobne.. ale kdyz jeden z nas se dostava do vytacek, tak ten druhy prebira dite a ten "vytocenej" odchazi - taky mame signal 🙂
myslim ze to mate dobre vymyslene!! nikdo neni dokonalej, nekdy ma nervy na pochodu mamka nekdy tatka.. je super kdyz vam doma funguje system dohody mezi vama dvema!!!! asi ho nepredelas - ale to ze pristoupil na system - dotknu se ramena, a on se zklidni nebo aspon zmlkne - to je od nej velky kus snahy!
jinak partner taky pochazi z rodiny kde se uplatnovala metoda proutku nad linkou a ze pry mel prdel porad nasekanou 🙂 nastesti je on sam proti tomu a tak mame v tomto shodu..

berenika39
9. únor 2012

@kaeth01 zvláštní, že se tak často setkáváme s tím, že tatínkové našich dětí jsou z rodin, kde vládla autorita ruky 😖

kaeth01
9. únor 2012

@berenika39 hmm s tchyni o tom casto diskutujeme.. ona si mysli ze to je jedina spravna cesta k vychove - pres strach ditete.. ja sice malou taky placnu kdyz uz je nejhure - ale diky nasim rozhovorum s tchyni mam vzdy na pameti ze strachem k poslusnosti teda neeeeee!!! nevim co je k tomu tehdy vedlo - to byl nejaky zvlastni trend 😒

berenika39
9. únor 2012

@kaeth01 asi doba...u nás to byl tchán, kdo velel, ale paradox je, že ted k stáru se změnil, na vnoučata je jak med a někdy i mojí přísnost snaží mírnit, prostě dědečkovsky (a musím uznat, že rozumně🙂) ) rozmazluje. Moc důležitý je, že si naši partneři uvědomují, že nechtějí postupovat stejně....