Dítě se mi v autosedačce přitahuje do sedu. Co s tím?

andreah96
15. zář 2020

Krásný den, maminky,

Mám takový docela blbý problém u dcery (4 měsíce 23 dní), přitahuje se mi v autosedačce do sedu a to neustále. Jedině když v sedačce usne tak je hezky opřená. Při cestování jako celá rodina s ní jezdím vzadu a hlavičku jí neustále vracím zpět a snažím se jí hlasem i výrazem naznačit, že takto je to správně a takto zase ne. Vím, že mi nejspíš nerozumí, ale jak jí to odnaučit? Největší problém nastává když jedeme jen sami dvě a já musím řídit. Máte někdo taky takový problém a jak ho řešíte nebo zda jste ho někdo měl, jak jste to vyřešili? 😓

Mockrát děkuji

puhelin
16. zář 2020

@pe_tu_ss_ka Jo, ten vyhled z obou je hodne rozdilny.

antoinet
16. zář 2020

@denisahlavicova když si dítě v 7 měsících sedne, často to dělá špatně, rozhodně to nemá dělat přímo z lehu. Odsud to samozřejmě nepoznám, jen píšu, že to může (ale nemusí) být problém pohybového ústrojí, ne autosedačky.

puhelin
16. zář 2020

@merope Starsi 3,5leta jezdi porad v protismeru. Taky se mi lidi divi, ze ji to nevadi. No, i kdyby, tak co nadela? Ale nevadi ji to, z auta vyhled ma a na sebe koukame do zrcatka.

obla
16. zář 2020

@blondynka400 za mě je také nejbezpečnější vajíčko. Ale tady neřešíme výběr autosedačky, paní už jí má a je to její rozhodnutí.
Protisměr to je, podívejte se na kliku dveří na fotce a hlavová opěrka je předního sedadla u spolujezdce.
Asi není třeba přesvědčovat zakladatelku o tom, v jakém směru má sedačku. Když to ví ona sama nejlépe.
A to ani nekomentuju obrázek na sedačce, kde je poutač na vyřazení airbagu při protisměrné jízdě na předním sedadle ..
🙄🤦🏻‍♀️

surikata131
16. zář 2020

@andreah96 proč se tady teda ptáš, když máš podle tebe všechno správně? Ne, 4 měsíční dítě opravdu nenaučíš, že to nemá dělat, takže logicky co se dá změnit, je na straně autosedačky. Sedačka je to kvalitní, měla by dokonce vyrovnávat “špatný” sklon sedaček, aby dětem nepadala po usnutí hlavička, ale přesto, že je od 0kg, tak je pro nesedící lepší vajíčko. Pokud opravdu nechceš vracet do vejce, tak bych aspoň fest utáhla ty pásy, když tam nebude mít vůli, tak se asi težko může zvedat...

blondynka400
16. zář 2020

@andreah96 já nečetla komentáře předtím, takže jsem to napsala tak, jak to na první pohled vypadalo. Opravdu jsem fotku lupou nezkoumala 😀 Auto byla reakce Na Vaší větu, že mám auto z roku raz dva, jinak souhlas je to jedno. A jinak ne, nerozbiji, ale za ty cca 4 měsíce má najeto kolem 15 tis a to je ideální čas na výměnu, co se starou herkou... To byl též vtip, musím auta takto měnit bez ohledu zda chci a nebo nechci 🙂 Jak jsem už napsala včera, jestli to jinak nejde, stejně s tím nic neuděláte, ač to prostě ideální opravdu není. Vždy je pak potřeba zvážit co je menší a co větší zlo. Těžko s tím v této sedačce něco uděláte. Max zkusit opravdu zkusit více utáhnout. A nebo zkusit jiné auto, ono i stejná sedačka v každém autě jinak sedí a někde je to ok a někde ne

blondynka400
16. zář 2020

@obla polohu sedačky jsme si myslím s autorkou vysvětlily již včera, není potřeba to nějak dvakrát rozebírat .-) Bohužel ale inteligence některých uživatelek zde bývá různá, proto můj první příspěvek, protože to že někdo něco říká, bohužel ještě neznamená, že to tak je .-)
Jen celkově nechápu, proč mi toto píšete 😀 Jestli chcete autorce poradit, tak do toho, radu jsem nikde neviděla .-)

somalicats
16. zář 2020

@puhelin Ani jedno z mých 4 dětí ve vajíčku neplakalo. Všechny v něm jezdily cca do roka věku (nejmladší má 3 měsíce, tak uvidíme, ale starší holky byly všechny drobnější).

radulka57
16. zář 2020

Já uznávám teda že sem se spletla a sedačka je sice v protisměru, ale argument , že nechtěla být ve vajíčku, je mimo. To se jako ohlížíte na 4měsíční miminko, který pláče a proto mu dáte hned jinou sedačku? Vajíčko se vždy nechává co nejdýl, i kdyby dítě řvalo celou cestu. A to že přitahuje hlavičku je logický, protože už víc sedí a zajímá se o svět, ale ženete ho děsně dopředu! Nedivila bych se kdyby ste ji vodili v pul roce za ruce aby jako už chodila. Vše má svůj přirozený čas, a malá potřebuje čas na vývoj. A ne pasivní vývoj!

puhelin
16. zář 2020

@somalicats Tak snad jedine ze pokud je dobry vyhled z okenka, deti ve vajicku neplacou?

surikata131
16. zář 2020

@puhelin je to o dítěti, moje je taky v pohodě ve vajíčku už 10 měsíců a ven nevidí...

puhelin
16. zář 2020

@surikata131 A ja se ubezpecovala, ze to proste bez place nejde.

somalicats
16. zář 2020

@puhelin Nejezdíme jen jedním autem a je to úplně fuk, v čem sedí a jak vidí či nevidí z okna. Moje děcka to vždycky prospala/prospí, a řev byl vždycky jen v případě hladu (nakrmilo se a jelo se dál). Vajíčko jsem vždycky odbourala ve chvíli, kdy už jim bylo malé, pak šly do pokračovacích autosedaček a v nich chrápaly/chrápou i teď 😀

puhelin
16. zář 2020

@somalicats To je muj sen!

somalicats
16. zář 2020

@puhelin Mám na to ničím nepodloženou teorii - ročně nařídím kolem 30-40tis km bez ohledu na těhotenství, takže jsou zvyklé už z prenatálního života na zvuk auta 😀

puhelin
16. zář 2020

@somalicats Tak to mozna bude tim. To na nas sedi.

blondynka400
16. zář 2020

@somalicats souhlas,já jsem v autě denně, byla vždy celé těhotenství a obě děti jsouod narození v autě též každý den. A nikdy problém nebyl. Ač já tedy vajíčko nikdy nepoužívala,jsem proti nim 🙂 Každopádně si myslím, tě auto je hodně o zvyku a když dítě jezdí jednou za čas a krátké trasy,tak pak může být problém....

me_druhe_ja
16. zář 2020

@puhelin Dítě ven nevidí, bylo mu 10m a nikdy ve vejci nebrečelo. A to jezdíme velký vzdálenosti, i 400km.

denisahlavicova
16. zář 2020

@antoinet dcera sedí úplně normálně a rozhodně to není a nebylo z lehu. Sedla normálně na zemi

zelenaesmolda
16. zář 2020

@andreah96
je tady poradna s odbornikem pres autosedacky,spis nez diskuzi tak napis jemu 🙂

andreah96
autor
23. zář 2020

@radulka57 aaa děkuji za pěkný odhad 🤗😂 půl rok máme přesně za měsíc, už se těším jak budeme ťapat. To, že má vše svůj čas víme moc dobře. V sedačce přitahuje hlavičku nikoliv celé tělo. Byli jsme na neurologii a v něčem jsme hodně dopředu a b něčem zase pozadu. Co na to říct. Každé dítě si razí svou cestu. Chodíme na neurologii. Tam nám vše poradí nejlépe.

andreah96
autor
23. zář 2020

@blondynka400 měnili jsme všelijaké sedačky v mém autě jelikož všechny byli moc do sedu i při největším zaklonění sedačky..pravdu máte 😊

jolana24
14. říj 2020

Pod tou opěrnou nohou máte kobereček. Ten tam být nesmí