Dítě si samo odepíná pás v autosedačce. Co s tím?

usounek25
20. říj 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Kamoščina dcerka (2,5 roku) jezdí v autě samozřejmě v autosedačce, ve které je už připoutaná jen normálním pásem z auta. Ale problém je v tom, že si ho prostě sama rozepíná. Nevíte jestli existuje něco, aby si to děcko ten pás nedokázalo samo rozepnout. Díky moc. Jo a bohužel domluvy, aby to nedělala atd. nezabírají 😒 .

musko
20. říj 2009

Zastaviť a povedať, že sa proste nikam nejde, kým nebude pripútaná - najlepšie, ak sa ide niekam, kam sama chce a teší sa.... Ale samo - príkalady tiahnu - vždy pripútať aj seba, aby to to dieťa videlo a neviem, ak idú traja, tak aby mama sedela vzadu s ňou.

kacka.va
20. říj 2009

co udělat nějaký "chránič", který by se připnul ještě přes zapínadlo pásu

vercak.
20. říj 2009

Kačka.va - nemyslím si, že je to dobrý nápad. je sice šikovný a vím, že jsi to myslela dobře, ale co kdyby se stala nehoda??? Tak se k tomu odepnutí budou špatně dostávat a než by přijela pomoc s nůžkama, které by pás přestříhly, tak nechci ani pomyslet 😲 😲
Asi by bylo opravdu nejlepší prostě zastavit a pohrozit, že se dál nepojede, ale nejdřív to dítě tak nalákat, aby se na cestu těšilo. No a nebo ve finále plácnout přes ručičku. nejsem zastáncem bití dětí, ale když není jiná možnost a domluvy nepomáhají???

shaula
20. říj 2009

Vercak - jestli je jako moji kluci, tak asi nepomůže nic... Já už několik měsíců vysvětluju, nadávám, plácám, křičím, že se neleze přes opěradlo gauče, a myslíš, že něco z toho pomohlo? Neeeee 🙄 A myslím, že při nehodě je už celkem jedno, jestli se nedostaneš k odepínání pásu nebo k jeho chrániči...

aponchie
20. říj 2009

ve 2,5letech uz klasickym pasem vedeno?Terka byla v te5bodove do 3,5let skoro mela vetsi a ted ma maxi cosi rodi xp s tim pasem,jednou to chtela rozepnout a dostala takovej sekec a nadane,ze uz to nikdy neudelala 😝

monika6e
20. říj 2009

neukamenujte mě prosím, ale myslím si, že neustálé plácání přes ručku - ale aby to pěkně štíplo - je to jediné, co zafunguje. Jak to zkusí, tak - lup! Musí si přece uvědomit, že určitý věci prostě nesmí!
jinak souhlasím s aponchie - je to strašně brzo. Lepší, aby malá byla v pořádné pětibodovce. Dneska je to na silnicích šílený a v pořádné sedačce s bočnicema je přece jen menší riziko, že se prckovi něco stane...

iloha
20. říj 2009

taky se divím, myslím, že jestli není malá velký obřík, tak určitě má nevyhovující autosedačku a určitě nebude bezpečná sama o sobě ☹ A též bych zastavila a nikam se dále nejelo a pak i naplácala. U nás jsou tendence se provlékat z 5-ti bodového upínání. Vždycky dostane hrozně vynadáno a chvíli se vzteká ale většinou poslechne.

vercak.
21. říj 2009

Monika - jsem s tebou. Malej když neposlechne a na něco pořád sahá (DVD, PC, sporák), tak prostě dostane přes ruku a když to nezabere, dostane víc a pak už si dá pokoj, většinou jen na pár dní 😀 😀 ale dá

Shaula - já to myslela tak, že kdyby se stala nehoda, tak je lepší, když tam žádný chránič nebude. Pás se rychle odepne a dítko vyndá 😉

Jinak se mi ale taky zdá dost brzo na to, aby to dítě bylo ve dvou a půl letech připásané klasickým pásem. My jsme teď kupovali sedačku a myslím, že v ní malej tak do čtyř let bude. 😵

niki2
21. říj 2009

Nevim, zda 2,5 lete dite, ale muj syn, kteremu byly vcera 2 roky, vubec neposlechne. Vyvleka si ruce z pasu, takze pak je pripoustany jen kolem pasu. Nepomaha nic. Ja neustale zastavuji, ruce mu nacpu zpatky, vynadam, ukazu, ze starsi braska je taky pripoutany, rozjedu se a za chvili ruce zase venku. Zatim moc nechape, kam jedeme, takze to ani neni o teseni se a vyhrozovani, ze tam nepojedem 😢

musko
21. říj 2009

No, ak máte veľké dieťa, tak holt musí byť pripútané len pásom od auta - tzn 3 bodovo. Náš Petrík tak jazdí od svojich 2 rokov, lebo nám prerástol Romer 9-18 kg 😉 . Ale s osopínaním sme zatiaľ problém nemali a dúfam, ani nebudeme mať.....

shaula
21. říj 2009

Vercak - já vím, jak jsi to myslela, já jsem to asi napsala blbě - měla jsem na mysli to, že když jsi schopná po nehodě vstát, k dítěti se dostat a odepnout pás, tak budeš schopná odepnout i ten chránič 🙂 Ta jedna dvě vteřiny navíc nic nezmění... (je mi jasné, že mi teď budete oponovat, že změní 😀 ).

ronie
21. říj 2009

musko to jako že fakt ve 2 letech přerostla hlava nad opěrku jo? Já právě řešim že bych ráda pro Oliho už za pár měsíců( až se Julča fakt nevejde do vejce) tu od 15kg-tedy nejen podsedák,ale už se to upíná normoš pásy,Oli je opravdu veliký na svůj věk, tak snad to půjde,ale vyzkoušíme to a pokud ne tak investujem holt víc 😒 Ale moc se mi to nezdá a hlavně tedy my máme maxi cosi a rozhodně teda tam ještě rezerva je-oblečení nosí 104-110 😝

musko
21. říj 2009

ronie, máme romer isofix 15-36 kg a spokojnost 😉

ronie
21. říj 2009

ok díky, tak asi to tak uděláme 😉 v obchodě vyzkoušíme 🙂

petra.vavra
21. říj 2009

tak my mame maxi cosi a Terka ma porad ruce z pásů venku, ať to utáhnu jak chci, vždycky si cestu najde. Jsou dny, kdy se stačí otočit a přestane a jsou dny, kdy je schopná na 15 km to udělat 5x za sebou. Myslím, že je to k tomu to věku přirozené a určitě je to zase přejde. Prostě jezdím ostražitě a hodně předvídám, i když s idenně uvědomuju, že všechno se předvídat prostě nedá. Chlapi jsou prostě hovada (pardon), ale je to tak.

aponchie
21. říj 2009

no nase sousedka vozi dceru stejne starou jak nase Terka od lonska celej rok uz na podsedaku na prednim sedadle ..masakr..jak vidim ten pas co ma pod krkem uplne si predstavuju jak ju to setne pri nehode to je hnus 😝 😲

lena27
21. říj 2009

my jsme minulý týden kupovali tuto autosedačku
http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=839458
malej má 16kg, měli jsme sedačku 0-18kg a v zimní bundě se ani náhodou nevejde. v této má dost místa, měla by vydržet aspoň do 8 let. chtěla jsem sedačku s pětibodovými pásy, pásat takto malé dítě pásy z auta je podle mě blbost

ronie
22. říj 2009

lenotak já dám zase spíš na testy bezpečnosti-tedy jedině romer nebo maxi cosi, ale samozřejmě musí dítě výškově a váhově odpovídat, pás pod krkem je fakt blbost,ale podle obrázků bych řekla, že to Olimu půjde správně, ale jak říkájm uvidíme na místě 😉

kacka.va
22. říj 2009

vercak: já myslela, nějaký chránič třeba na patentky, které by byly zespoda. pokud by to rozepnul, tak to ti asi nikdo neporadí, nevím, co jiného by se dalo poradit. a nebo voz sebou nůžky taky, kdyby se něco stalo, ať to odstřihneš sama.
Jinak jak psaly holky, taky mi to přijde dost brzo, dávat takhle malému dítěti sedačku s upínáním normálním pásem.
Nám se malá taky jednou vyvlekla, ale to byla moje chyba, že jsem to utáhla a nevšimla si, že u nožiček to ještě není úplně napnuté, takže to pak povolilo.

usounek25
autor
22. říj 2009

ahojky holky, no je to kamoščina věc, jak svoji dceru poutá, ona má vůbec takovej zvláštní způsob výchovy, malá třeba nechce jíst obídek, ale čokoládku by si dala, tak jí tu čokoládu dá a neřeší, že pořádnýho jídla se nenajedla, ale to je jedno, o tom tohle téma není. Ona má autosedaču Kiddy Comfort - je to sedačka s takovým tím bezpečnostním pultíkem a pětibodový pásy vůbec nemá, zapíná se normálním pásem. Je to bezpečná sedačka, ale pouze v případě, že si děcko ten pás nerozepne 😒 . Kamoška je z toho nešťastná, říkala, že už malé dala tolikrát mazec, ale že to prostě nepomáhá, tak nevím no. Já jsem ji navrhovala, ať ji zkusí v autě nějak zabavit, jezdí docela často, tak jsem říkala, třeba diskmana a pustit nějaký pohádky nebo písničky nebo mp3. Ale to musí vědět ona, co její holčičku baví a co by jí mohlo na chvíli zaujmout, tak aby na ten pás zapoměla.

aponchie
22. říj 2009

pokud nic nepomuze a bude se rozepinat nadale tak nemuze jezdit v aute

michalusenka
17. črc 2023

Zkoušeli jste přes prsa přesto dvoje horní pásy dát suchy zip? Hůř se to rozdělává když je širší....prostě ustrihly pás sucheho zipu

misicka1988
18. črc 2023

@michalusenka Ta diskuze je stará 14 let... 🙈😊

michalusenka
18. črc 2023

@misicka1988 to neva 🤣

michalusenka
18. črc 2023

@misicka1988 viděla jsem že někdo chtěl nechat poradit od odborníka a nebyla tam možnost komentu a tahle diskuze byla pod tím tak říkám přispějí aspoň sem