Dítě si začíná stoupat, ale bojí se dolů. Poradíte?

dandyg
9. kvě 2012

Zdravím 🙂
Mám 8miměsíčního chlapečka, který před týdnem začal lézt po kolínkách dopředu a stoupat si u nábytku a v postýlce. Má ale problém, když stojí, drží se žbrdlinek a bojí se dolů, po chvili ho to unaví a začne brečet. Prý na to musí přijít sám, ale už asi 3x mi padnul dozadu na druhou stranu postýlky... a nebo ho sundám sama a položím... Nemáte někdo radu, jak na to? Díky za názory 🙂

kachen
9. kvě 2012

Ze zacatku bych mu pomahala, prece ho tam nenechas stat a rvat. Zkus ho davat dolu tak, jak by to delal sam. Pomalu ho spoustet do kleku. Za chvilku na to prijde.

veruska007
9. kvě 2012

@dandyg Ahoj, mám to samé... ale už u druhého dítěte, takže to moc neřeším. Snažím se, aby nemohl spadnout na nic ostrého... ale těch karambolů během dne je bezpočet. Někdy se sveze sám zpátky na kolínka, ale někdy prostě žuchne. Padá ale dobře, hlavičku vždycky "zabalí", takže kromě leknutí a sem tam nějaké modřiny mu nic není. A to se ještě začal pouštět nebo si stoupne i sám v prázdném prostoru, a když si uvědomí, že se ničeho nedrží, tak se lekne a padá jak hruška...

U prvního dítěte mi dr. říkala, že mám odstranit všechno, po čem by mohl malý vylézt 😀 , ale nábytek jsme opravdu před byt nestěhovali. Všichni mě strašili, co se mu stane, když v 6 měs. chodil a teď jsme byli na tříleté prohlídce a dr. nás moc chválila, jak má krásně rovnou páteř a nádherně klenuté nožičky... takže vím, že mu to neuškodilo a druhému dítku to určitě taky neuškodí 😉

camelinka
9. kvě 2012

timhle sme si taky prosli kolem 8.m a ikdyz sem po tech drzkopadech vahala ci poridit helmicku,po nejake dobe se naucila jak bezpecne na zem 😉 ,uvidis ze na to prijde 🙂 🙂
@dandyg

beruska24.9.
9. kvě 2012

@dandyg - starší si stoupala, neřvala, že chce dolů, ale kolikrát se v nečekaný okamžik pustila a spadla. padala rovně jak prkno na záda. měla jsem hrůzu, aby si něco neudělala, ale zvládla to. po pár pádech přišla sama na to, jak se dostat dolů.
mladší se nejdříve škrábala po všem nahoru do kleku, když se nemohla udržet, začala řvát. tak jsem ji pomáhala jednu ručku položit na zem a ukázat, jak má slézt dolů. pak si začala stoupat a zase řvala, když už nemohla. takže opět jsem ´´pomáhala´´ jak se má dostat dolů. sice už to ví, ale občas se i tak pustí (asi né záměrně) a třískne sebou na zem. jen utěším, šplhá se nahoru znovu.

romcovaklarka
9. kvě 2012

To je normální, sem tam pád prostě bude. A s tím slejzáním - já jsem to dělala tak, jak píše nahoře @kachen - že jsem se snažila mu pomoct do kleku na kolínko - a výsledek je ten, že se to maučil úplně jinak (jde do předklonu na jednu ručičku na zem, ne do kleku) 😀 Takže nakonec ani nevím, jestli to pomohlo 😅

ined77
9. kvě 2012

@dandyg ...ahoj 🙂 , přesně tak, mimi si na to musí přijít samo. já dětem "ukázala" jak na to...pokrčila kolínka, aby je to táhlo do kleku a oba to pochopili dost rychle 😉 .mladší na to jde teda taky krapet jinak...začne roztahovat nožičky a pak žuch na kolínka popř. na zadeček 😀

ffiinnkkaa
9. kvě 2012

@dandyg U nás to bylo tak, že čím méně jsem do toho zasahovala tím dříve se to naučil.. 😉