Dítě spadlo z postele. Jet na pohotovost nebo sledovat?

29. led 2022

Holky, prosím o radu….😭 11m syn mi spadl z postele když spal. Spi s námi v posteli, uspala jsem ho uprostřed postele… s mužem normálně koukame na chuvicku, teď jsme si ale cistili oba zuby a na chvíli zapomněli. Najednou rána a pláč 😭… okamžitě jsme běželi do ložnice, kde malý sedel na zemi a plakal. Naštěstí spadl do místa, kde byla na zemi hozena deka.
Vůbec nevím, jestli se probudil nebo se otáčel a spadl… Chvíli plakal a oak hned usnul. My jsme teď úplně na nervy. Vůbec nevíme, co máme dělat 😭 Jeli byste na pohotovost? Nebo jen kontrolovali? 😭

autor
29. led 2022

Kdybych věděla, jak spadl, asi bych byla klidnější, ale takhle vůbec nevím, jestli nespadl na hlavičku… 🥺

olga_
29. led 2022

Pokud normálně hned plakal, bude stačit kontrolování. Na pohotovost bych ho netahala. Pády z takové výšky, jako je postel, by měly být v pohodě. Pokud budete spát v noci u něho, tak bude pod kontrolou.

hasara33
29. led 2022

Jsou jenom dva typy rodičů - ti, kterým dítě z postele spadlo a ti, kterým dítě s postele teprve spadne. 😅
Klid hele pokud hned po pádu plakal, nebyl v bezvědomí, neobracel oči jakoby vsloup, tak bude určitě ok. 😉 Zítra ho ještě sledujte jestli není podezřele moc ospalý, plačtivý nebo prostě jiný než obvykle a pokud ne, tak to neřešte. 😉 Takových pádu ještě bude...😅🙈

olga_
29. led 2022

@hasara33 Ještě je třetí typ - ti, kterým dítě z postele spadlo, ale zatloukají 😂.

hasara33
29. led 2022

@olga_ pravda 🤫😁

areh
29. led 2022

@hasara33 starší syn mi fakt nikdy nespadl 😉
Mladší asi v 4m (?), když se začal kulit. Měl bouli, spadl na tvrdou podlahu. Jela jsem a ním na pohotovost, ale už v čekárně se na mě smál. Doporučení od doktorů bylo kontrolovat a kdyby se cokoliv nezdálo, hned přijet. Naštěstí bylo všechno v pořádku i boule do druhého dne zmizela.

blondynka400
29. led 2022

@hasara33
@olga_ holky nevím, mám dvě děti a dítě mi nespadlo nikdy 😀 Manželovi spadla jednou ta starší, ale to už byla docela veliká 😀

A pro autorku, neřešila bych. Dokuď nebude dítě nějak fakt divné nebo zvracet, je to úplně běžná věc. Stávají se horší věci. Každopádně nechávat takto malé dítě i uprostřed velké postele a spící je prostě špatně....

janina228
29. led 2022

Mě kdysi Dr řekl, že pokud dítě spadne z menší výšky než je ono samo,tak to většinou je vše v pořádku.. jestli to je pravda nevím - kontrolovala bych ho.. věřím ale,že pokud máte normálně vysokou postel a ještě spadl do měkkého,tak to bude ok.

autor
29. led 2022

@blondynka400 Malej byl obloženej perinama a polštáři.. Dávám na to fakt bacha, ale proste blba chvilka.. ☹️

elinkav
29. led 2022

To je hned... mně tento týden spadla 15m dcera ze schodů. Na odrážedle. Vůbec netuším, jak se tam dostala. Nechala jsem ji v obýváku, jdu přes celý barák k pračce, kde jsou právě ty schody. Vyndám pár kousků z pračky a najednou slyším ránu. Byly jsme na pozorování v nemocnici přes noc a je úplně v pořádku. Jen má modřinu na noze.
Říkali, že pády z postelí a gaučů většinou dětem nic neudělají a stačí je sledovat, občas vzbudit. Pokud plakal a choval se jako obvykle, nejela bych takhle v noci.
Nebojte, bude v pořádku 😉
Určitě si nic nevycitejte, tohle se stane každému rodiči.. můžeme je hlídat v kuse a stejně se prostě občas něco přihodí...

blondynka400
29. led 2022

11m peřiny a polštáře fakt nestačí.... To překoná jedna dvě. Bohužel. I kdyby jste byli v tu chvíli na chůvičce, stejně s tím nic neuděláte....

autor
29. led 2022

@elinkav Jste zlata, moc dekuju za uklidnění ❤️ tohle mi moc pomohlo si přečíst

autor
29. led 2022

@blondynka400 ano, díky moc za uklidnění. Tohle je přesně to, to teď potrebuju 🤦‍♀️

blondynka400
29. led 2022

Jako sorry, ale co čekáš? Necháš nezajištěné dítě a divíš se že spadne?... Bohužel to byla jenom otázka času, než se to stalo. A jestli nechceš, aby se to opakovalo, musíš něco změnit. Jinak za mne zbytečně vyšiluješ, ale je na místě sledovat, zda se nechová nějak "divně", ale čekají ho mnohem horší věci, než je pád z postele... Dej se do klidu a hezký večer .-)

katule1990
29. led 2022

Taky mi takto spadl syn jen o maličko starší. Ani skoro nevím, jak se to stalo, byl to mžik. Pokud normálně reagoval, nezvrací atd., jak psaly holky výše, tak bych se nebála, takové pády jsou opravdu docela časté. Radši bych ho v noci sledovala, ale bude to v pohodě, neboj.

maxulekapcule
30. led 2022

Nám syn spadl dvakrát, jednou chlapovi, ležel s nim na posteli, jenže čuměl na televizi a neviděl, ze se syn kutálí... Podruhy mě, ze stolu pri preprebalovani, tak to už bylo horší. Mohl mít taky tento věk. Nikam jsme nejeli, jen sledovali. Následky se dostavují až teď, po pěti letech 🤣🤣🤣 Neboj, bude to v pořádku a je naprosto normální, ze se bojíš. I ty pády jsou bohužel normální

marcicek84
30. led 2022

Tak jsou i zabrany do postele,aby dite nespadlo 😉 zkuste poridit,kdyz tam spi ditko samo,ale na obe strany,jed teda vy rodice byste se museli plazit do postele pres nohy....

vikinkav
30. led 2022

Ano suoer jsou prenosne zabrany, jsou levne a vyuzijete i na dovolenou 👍 Jinak nam kdyz se decka zacaly posouvat na posteli, tak jsme kupovali novou - nizkou a sirokou, at se tam pohodlne vejdeme 😄 Ano par padu taky bylo, stane se, neni to zadna tragedie, aspon se muzes zamyslet, co je potreba zmenit a vylepsit, aby byl maly v bezpeci i kdyz zrovna nekoukate na chuvicku. Zabezpecit ruzne rohy, hrany, at kdyztak nespadne na neco tvrdeho, pripadne soupnout postel ke zdi. Nam ted dcerka vypadla z postele i kdyz ma zabranu - se nacpala do toho pruchodu a spadla 😄 Nastesti tam byl velkej plysovej medved 😄

drakenn
30. led 2022

Nauč dítě slizat z postele, gauče, schodů. A bude po problemu

tahejhula
30. led 2022

Nemá smysl vyrábět z domácnosti prostor, kde se nemůže nic stát. Ty deky nabalené kolem dítěte dělávají medvědí službu, dítě přes ně nevidí, kde postel končí. Zábrany jsou fajn věc, ale pouze na to, aby se dítě ve spánku nepřekulilo nevědomky. Jinak jsou děti schopné je překonat a spadnou z o to větší výšky. Můj nejstarší takhle překonal postýlku navzdory tomu, že měl rošt úplně dole. Nauč dítě bezpečně slézat, v tomto věku to zvládne.

klokanka31
30. led 2022

@drakenn To taky není 100% jistota. Naše malá umí z gauče slejzat, ale kolikrát nám z něj spadla 😣

drakenn
30. led 2022

No a u nás se to naučili a už nepadli.

jana_zofie
30. led 2022

Kdyz spala se mnou v posteli a mela cestovaci obdobi a muz byl pryc, davala jsem vedle postele perovou perinu. Spadla pak jeste jednou do ni. Vzbudilo me mekke zuch, zabruceni, kdyz jsem na ni koukla tak zamzourala, zavrtala se do te periny a sla spat.
Co se slezani tyce, ja jen kontrolovala, aby se nemela o co flaknout do hlavy, treba zezadu, kdyby ji to ujelo. Delala pak dost kraviny, kdyz uz to umela. Ale padala na zadek.

aspie83
30. led 2022

Nečetla jsem odpovědi.. ale zkus se zbytečně nenervovat 😉 s největší pravděpodobností bude vše v pořádku.. oba synove jsou hodně živí a z postele zvládli oba spadnout opakovaně, i když slézt se naučili oba velmi brzy. Doktorka říkala, že pády z menší výšky, než je výška dítěte, bývají většinou v pohodě 😉 průšvih by byl kdyby byla nateklá fontanela a dítě se chovalo jinak. Jestli tě to uklidní, tak nás 14 měsíční spadl tento týden z palandy 😢 když jsem byla na wc, tak starší (skoro tříletý) prostě odemkl pokoj, kam nesmějí a já už slyšela jen ránu a řev.. mladšího jsem potkala ve dveřích s šílenou modrinou na čele. Za chvíli normálně lital po bytě. Doktorka řekla, že když je takto ok, ať ho jen 24 pozorujeme, kdyby něco, tak jet do nemocnice. Každé dvě hodiny jsem ho budila v noci a musela kontrolovat zorničky, kdyby byly neúměrně široké, bylo by to zlé... Malý je naštěstí v pořádku, jen má teď zlutozelenou modřinu na čele 😉 tak hlavu vzhůru, oni jsou naštěstí dost gumoví 😉

rejalin
30. led 2022

@hasara33 mně dítě spadlo jenom z manžela, počítá se to? 😁

Jinak asi bych se nebála, z postele by to v tomto věku mělo být v pohodě. Určitě kontrolovat a kdyby se něco nezdálo, tak pohotovost, ale spíš to bude dobré 🙂 jinak doporučuji nějakou zábranu (fajn je třeba zopa) a naučit ho samotného slézat dolů 🙂

klokanka31
30. led 2022

Nechci se nikoho dotknout,ale to je furt "naučit slejzat". Když dítě bude spát, bude mu houby platný že umí slejzat,překulí se a je na zemi. To samé když je dítě vzhůru, blbne, skáče, přetáčí se a je na zemi jedna dvě...

tahejhula
30. led 2022

@klokanka31 a to nechtěj vidět, jak blbě spadne, pokud při tom hopsání přepadne ještě přes zábranu. Případně pokud mu zajede noha mezi ni a matraci. Čili ano, na spaní boční zábranu a naučit po probuzení slézt od nohou postele. Funguje to dobře.