Dítě spadlo z postele. Stalo se vám?

nika110818
8. únor 2022

Prosim, stalo se Vam nekdy, ze se vam dite skutalelo z postele? Dcerce je 8 mesicu, lezela na manzelske posteli a ja jsem asi pul metru od ni skladala pradlo do skrine. Asi na vterinu jsem se otocila a byla na zemi. Na pohotovosti ji jen prohlidli, neudelali RTG ani CT. Vse vypada byt v poradku, stejne si to ale strasne vycitam a citim se jako nejhorsi mama na svete. 😢😢😢

vladienka
8. únor 2022

@nika110818 99% deti niekedy spadlo z postele ❤️ Urcite je uplne ok

mimco
8. únor 2022

@nika110818 vítej ve světě matek, kterým dítě spadlo z postele, nebo kterým vzaly hlavou o futro😅…
Vím, ten pocit je hrozný, ale věř mi, že dítě bude v pořádku a ty se s tím za čas srovnáš👍

ekou
8. únor 2022

Toho jeste bude ...

nika110818
autor
8. únor 2022

@mimco dekuji. Ja vim, ze to mozna hrotim a taky si racionalne rikam, ze bych ji musela nekde privazat, aby nikdy nikde nespadla. Stejne tam je ale takovej ten brouk v hlave, ze jsem tomu mela zabranit. 😢

leymea
8. únor 2022

@mimco hlavou o futro 😀 mne dite z postele nespadlo (nepocitam vetsi dite, ktere dela blbosti a sleti), ale s futrem zkusenost mam 🙈 a nejhorsi bylo videt svoje ani ne rocni dite letet z postylky. Od te doby jsem se postylky bala a do pokojicku sel radsi hned do postele. 😀

krisstina93
8. únor 2022

Me spadl syn poprvé ve 3 měsících, usla sem s ním v náručí a on se skutálel z postele 🙄 nic se mu nestalo, v 8 měsících už se stavěl, lezl a padal pořád odněkud.

mimco
8. únor 2022

@nika110818 je to poprvé, takže to řeší každá, to je naprosto normální reakce.
Kámošky roční dcera si zlomila nohu, stehenní kost a když ji sundali sádru, zlomila si ručičku 🤦‍♀️

klokanka31
8. únor 2022

@nika110818 Jak píšou ostatní, pádů ještě bude...😣 určitě je v pořádku,jen ji víc hlídej jak se chová...

nagojka
8. únor 2022

Me dneska syn vypadl z vajicka😢😭😭chtela jsem ho jen prendat o kus dal nebyl pripoutany a spatne jsem si zacvakla madlo takze vajicko se cele preklopilo a prcek spadnul oblicejem primo na nos..trochu mu tekla krev z nosu par kapek..ma 6 mesicu...ja hystericky brecim celej den...je v pohode ale desne si to vycitam,psychicky to nedavam..porad se mi to vraci porad si to vybavuju a je mi z toho desne spatne...na pohotovosti sme teda nebyli a mozna oto hur se citim...nastesti je v pohode a dela lumparny,smeje se atd..ja se teda nesmeju...

nagojka
8. únor 2022

Takovej strach sem v zivote nemela a taky se citim jak nejhorsi mama na svete...takhle mu ublizit..🥺🥺🥺😢😢

pajav
8. únor 2022

@nika110818 Syn nám také jako miminko spadl z postele.. v tu chvíli jsem nemohla ani dýchat!! Pohotovost, rtg - vse v poradku. Moje mamka nam vynadala, že jsme to dopustili a pak jednoho dne, kdy vnoučka přebalovala na gauči, se jen natáhla pro plenku a už byl na zemi.. stane se to skoro každému. Synovi je skoro 10 let a žádné následky nemá 🙂

sirinfirst
8. únor 2022

Kdyby jen jednou 😀

codal
8. únor 2022

Já jsem tady někde četla krásnou větu, že jsou matky, kterým dítě z postele už spadlo nebo matky, kterým teprve spadne. Stane se to 90% z nás. Člověk ne vždy všechno domyslí, ne vždy vše uhlídá, ne vždy je stoprocentně ve střehu, jsme jen lidi, ne stroje. Děti jsou naštěstí gumové a takhle malé výšky většinou zvládnou bez úhony. Chápu šok, chápu strach, chápu, že je člověk sám na sebe naštvaný, ale nic se nestalo, všechno je v pořádku, je to pravděpodobně jen jeden z mnoha "úrazů", díky bohu se šťastným koncem ❤️.

nika110818
autor
8. únor 2022

Moc vam vsem dekuji za podporu. Je skvely vedet, ze v tom nejsem sama, pomaha to. A to jsem se bala, ze kdyz to sem napisu, nekdo mne tady serve, protoze, bohuzel, i takove maminky tady jsou. 😊

nika110818
autor
8. únor 2022

@nagojka uplne chapu, jak se citis, taky jsem cely den probrecela. Ale vsichni mne ujistuji, ze je vse v poradku a stat se to muze kazdemu, chce to asi se jen z toho vyspat.

drakenn
9. únor 2022

Mě syn spadl poprvé cca v jeho 2 měsíci z postele, prostě se přetočil . Jeho první přetočení a hned žuch. Nečekala jsem to. TAké jsem si to vyčítala a brečela. Prostě se stane. Nevyčítej si to

madamas
9. únor 2022

Matky se dělí na dvě skupiny - ty, co jim dítě spadlo a ty kterým teprve spadne 😉 Syn se mě takhle skulil v 8m a dcera má půl roku a začíná být mobilní, tak už se snažím mít oči a ruce neustále u ní 🙈

jaja01k
9. únor 2022

Taky se mi to stalo, 9měsíční se mi skutálel z postele. Ráno jsem s ním ležela v posteli, hlídala jsem ho, jenomže jsem byla strašně unavená, protože jsem toho v noci moc nenaspala, a najednou mě probudila rána, jak spadl. Naštěstí se mu nic nestalo, za chvilku se uklidnil, ale je to strašný pocit, pořád jsem brečela a vyčítala si to.

nika110818
autor
9. únor 2022

@jaja01k presne, jeste kdyz si po dvou dnech vzpomenu na ten pohled, jak lezela na zemi, je mi spatne. Hruza. 😢

petuliiik01
10. únor 2022

@nika110818 Čtu to se zpožděním a jsem ráda, že je vše v pořádku. Nic si nevyčítej. Také se mi to u dcerky stalo - jednou spadla z postele a jednou dokonce z jídelní židličky 🙈 Byla jsem od ní skoro na dosah. Naštěstí se nic vážného nepřihodilo, ale také jsem to měla před očima dlouho. V noci jsem ji měla na monitoru dechu a šla ji pak i kontrolovat. S Kubíkem (10m) se mi to zatím nestalo (ťuk, ťuk), ale snažím se být víc předvídavá.

Nejsi špatná máma jen pro to, že dítě mělo úraz. Je to teprve začátek všech karambolů a já vám přeji ať jsou to i v budoucnu jen malé úrazy 😉 Je to hned a ne vždy se dá všemu předejít a zabránit - ač se snažíme sebevíc 😊

penelopaw
10. únor 2022

@nika110818 Také jsem diskusi četla až dnes... Ano, i mně se to stalo - spali jsme se synem na rozloženém gauči, ráno se překulil a po hlavě spadl dolů. Měla jsem stejné pocity jako Ty, brečela jsem, myslela jsem, že jsem selhala... Samozřejmě ihned cesta k pediatrovi, tam mu akorát doktorka posvítila do očí, ptala se, jak spadl a nabádala mne ,abych hlídala, jestli nebude spavý, nepůjdou mu oči šejdrem apod., takže jsem pak ještě asi po třech dnech dítěti svítila baterkou do očí, jestli mu zornice pracuji obě stejně a dobře 🙂. zpětně se sama sobě směju, ale rozhodně to nic k smíchu není - já to brala jako první varování. Že opravdu stačí jen vteřina a příště může být hůř... Ještě perlička: Když jsem to říkala manželovi, lakonicky mi odpověděl, že jemu se to stalo 14 dní zpátky, že dítě chvíli brečelo, pak se uklidnilo, tak to neřešil. (ovšem on tehdy byl větší řízek, položil děcko, které se přes bok přetáčí na břicho, na hranu gauče vodorovně...) Nu a třetí dítko mu spadlo z vyvýšené postele cca 130 cm nad zemí, to jsem myslela, že mne klepne ☹.

Když jsem se pak bavila s lidmi okolo, zjistila jsem, že rodiče se dělí do dvou skupin: na ty, kterým se to stalo, a na ty, kterým se to ještě nestalo.

penelopaw
10. únor 2022

Jinak doplňuji, že i když se to stane skoro každému a většinou o nic nejde, tak je samozřejmě vždy lepší zbystřit a dítě pak kontrolovat, nemávnout nad tím ruku, že je to normální a že se nic nestalo. Nejmladší syn je skutečný kaskadér, jednou stál na kuchyňské židli a kočkovali se s bratrem, spadl hlavou na dlažbu a zlomil si kůstku uvnitř v uchu :-/. Nicméně pády z gauče a postele většinou nebývají takhle dramatické, tam to nebývá taková výška, a pokud jde o malé dítě, které se skulí, tak to takhle šílené být nemusí 🙂.

lenkabukov
10. únor 2022

Na roce, když začala chodit. Vylezla na postel, spadla. Spadla na hlavu a pak na záda. Byla v bezvědomí, po probrání zas do bezvědomí upadala. Jela pro nás rychlá. Rtg (prasklina na lebce 2cm). Týden v nemocnici, vyšetření očního pozadí, neurologie. No hrozný 🙄
Je dobře, že Ti dceru zkontrolovali i když je vlastně v pořádku ❤️

Ještě doplním, že postel máme vysokou asi 40cm 🙄

penelopaw
10. únor 2022

@lenkabukov Brr, to muselo být hrozné. Doufám, že se vše zhojilo jak mělo a dcera je v pořádku! Tak tohle je jeden z těch příběhů, ze kterých mrazí... Proto taky říkám, že já to tehdy brala jako první varování, že může být hůř, že člověk opravdu musí zbystřit... Když byly děti menší, tak kdykoli jsem potřebovala něco zařídit, šly do postýlky, odkud nemohly utéct 🙂. Naprosto tedy chápu zastánce dětských ohrádek 🙂.

lenkabukov
10. únor 2022

@penelopaw od té doby jdu do mdlob i z rozkousnutého rtu 🙄 automaticky už strkám děti při sebemenším úrazu ven na terasu na studený vzduch a foukám na jejich obličej, to se mi osvědčilo i pro můj klid 🙈
Jojo, dceři je 5 a půl a žádné následky si naštěstí nenese. ☺️

klarikikikiki
10. únor 2022

Me spadli oba a kdyby jenom jednou. To je pořád něco, vůbec si to nevycitej, to se stává. Hlavně že to nemá žádný následek. Ja vždycky kontrolovala minimálně dvě hodiny po zornice a nenechala spát. Nijak jsem si to teda nikdy nevycitala, nejsem vsemocna a nemůžu být všude. Jsou to prostě malý tryskomyši a občas je boj je ohlídat. 🙂

kanka80
10. únor 2022

@nika110818 syn se skulil z gauče v 8měsících a měl zlomenou klíční kost 🥺 žádný pád ani úraz bych nepodceňovala 🤷🏽‍♀️

lennus
10. únor 2022

@nika110818 Prý se to stane téměř každému. Poprvé syn spadl manželovi z postele, stál u něj, byla jsem hrozně naštvaná. Pak jednou mně, vyloženě letěl záklonem a spadl i na hlavu, hrozně jsem se bála, ale uklidnila mě sousedka, která měla už dvě děti, ať ho jen hlídám, kdyby třeba zvracel nebo byl spavý. O furtra jsem zvlášť staršího vzala několikrát.

A pro pobavení historka, jednou jsem syna hodila na zem dokonce sama z postele. Spávala jsem u postýlky, která byla přiražená k mé straně postele, a byla jsem zvyklá, že v noci v polospánku, když plakal, jsem ho chytla a dala mezi nás, kde se uklidnil. Jednou jsem usnula na manželově straně, on si lehl na moje místo, většinou chodím spávat dřív, a syn spal mezi námi nebo ho tam manžel dal, nevím a když plakal, automaticky jsem ho po tmě chytla a přehodila jako že mezi nás, ale tím, že jsem nespala na svém místě, jsem ho hodila na zem chudáčka. Naštěstí se nic nestalo, dostala jsem zprďana od muže, co blbnu, teď už se tomu smějeme. 😀

klokanka31
10. únor 2022

@lennus To je hrůza 😯 ale musím uznat že jsem se zasmála při té představě 😄

nika110818
autor
10. únor 2022

Moc vam vsem dekuji za obrovskou podporu a krasne reakce. Moc jste mne uklidnili. 😊