• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě utíká z přebalováku. Máte účinnou metodu?

29. listopadu 2008 
Holky, pomoc! Už jsem z toho napůl nemocná, roční dítě, neustále utíká z přebalováku, když ho chytnu za nohu, aby se nepřetáčel, tak řve jako bych ho řezala (mimochodem nechápu, jakto, že nemůžu přeprat desetikilové batole) a když ho chci něčím zabavit, tak právě v ten moment, kdy odhalím jeho totálně zes... prcku, tu věc, co ho měla bavit zadhodí a rychlostí blesku mizí... Jedno přebalování rovná se 10 minutám přemlouvání a utíkání s plenkou za hošíkem plus pět minut řevu (jeho nebo mého nebo obojí). Někdy se mi povede mu plenu narvat, když je ve stoje a něčím se zaměstnává, to je pak nádhera. A na koberci už bych marně hledala místo, kde by nebyla loužička..
Poraďte mi buď nějaké hmaty a chvaty na zneškodnění toho andílka :grinning: nebo raději nějakou účinnou bezbolestnou metodu :sunglasses: Nebo si sem taky vylijte své zoufalství, mě to celkem pomohlo (aspoň do příštího přebalování :angry: )
19. lis 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,jako by si pospisovala naší berušku,ta je to samý,přebaluju už na posteli ,po který mi věčně utíká s nahoým zadečkem a má z toho strašnou radost,jediné co pomáhá je objetovat mobil a zabavit jí tím,noc jiného nám nepomáhá :unamused:
19. lis 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas na tohle zabira jedine mobil se zapnutym fotakem, kouka se na me, foti a je klid...aspon tech 30sekund, nez ji stihnu prebalit
19. lis 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslím, že to už jsem taky zkoušela :frowning2: Jo a ještě pro upřesnění, přebaluju na přebalovací podložce na zemi.
19. lis 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to horor už teď,přetáčí se na břicho,sedá si...ještěže neumí chodit :confounded: Zabírá dát tubu od krému,ubrousky nebo mobil a rychle přebalit.
19. lis 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja na posteli, v tom neni rozdil. Ufff, moc ti neporadim, u nas nastesti ten mobil funguje...a nebo reklama v tv
19. lis 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, zatím jsem mu dala ten mobil jen zablokovaný, třeba by ten foták zabral, zkusím to, děkuju za tip
19. lis 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebo pust melodie, to oni radi... :grinning:
19. lis 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale na druhou stranu bacha na to minule koukám a malá vesele serfuje po netu :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky se mi parkrat stalo. A nastavila mi melodii, kdyz mi nekdo vola.....coz ani ja sama neumim. Je to asi tech. typ :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Mne Nelinka taky jednou vesele stahovala nejaky data :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
my volali :grinning:
19. lis 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ja bezne, a posila prazdny sms....
19. lis 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Fíla taky takhle vyváděl ale teď se to hodně srovnalo, asi pochopil že ho to stejně nemine...
19. lis 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulkakri tak mne to maly robi iba ked ho prebalujem na miestach kde moze utekat,na zemi na posteli to je des,ale na prebalovaku na pracke v kupelni nema kam zdrhnut,tak tam drzi.
19. lis 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Androna, to bych se bála, že to stejně zkusí :grinning:
19. lis 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás jak kdy, snazím se je zabavit, nekdy jim dám do pusy cajík, jindy susenku, to na ne celkem zatim platí... i ovladac...
tak hodne zdaru... nejsi v tom urcite sama :wink:
19. lis 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si vubec neumim predstavit, ze bych pohyblivy dite prebalila vleze, nastesti jsem to nedelala uz tak od jejich ctyr mesicu ;). Jak provozujeme bezplenkovku, tak jsem si zvykla vzdycky pri te prilezitosti ji prebalit, takze jsem to delala vsede u sebe na kline prakticky po celou dobu, co mela pliny (do roka a trictvrte). Myslim, ze to muze byt inspirativni i pro ty, kdo bezplenkovku neprovozuji, takze se to pokusim popsat - fakt se v tehle pozici da zpacifikovat prakticky libovolne velke dite, coz v lehu rozhodne neplati :slight_smile:

Proste si sednu, mezi nohama sevru nocnicek (ne klasicky sedaci, cinsky bezplenkovaci, ale lze pouzit libovolnou misku primerenych rozmeru, a nebo v nouzi treba i kus hadru nebo vcas podestlat plinkou nebo tak..) a na to posadim dite - zady k memu brichu. Zatimco pripadne neco tvori ci netvori, pripravim si pliny, pak ji popadnu jednou rukou po kolinkama, zvednu, nainstaluju plinu a je to. (Takhle jsem to delala z batoletem, malinky mimco na nocnicku nesedi, drzi se ve vzduchu nad nim po celou dobu.)
20. lis 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulko...ja mela uplne to samy...neslo prebalit ani zaboha! Tak jsem si vymyslela pisnicku(hudba z Darbujana a Pandrholy GLOGLOGLOGLOGLOGLOGLOOOORIA):
Pli-pli-pli-pli-pli-pli-pliiiinecka,
ta se dava na zaaaadeceeeek,
pli-pli-pli-pli-pli-pli-pli-pliiineckaaaa,
ta se dava na zadek...TADY!! (poplacam ji po zadecku)

Mala koukala a poslouchala...nebo ji vypravet pohajdu, nejlepe tak o ni samotne...

Neco podobneho se mi deje ted pri oblikani!!! Neoblecu ani zaboha-furt zdrha! A jeste se kření.... :angry:
20. lis 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jo Gedren, já látkuju, ale s takovou, abych musela děcko co dvě hodiny přebalovat a mít z toho psycho pokaždý, mě už nějak opouštějí síly, hlavně když kadí třikrát za den :unamused:
Janus, vyzkošíme všechno, na něco se musí chytnout. Včera se mě povedlo dát ho na hrnec hned jak jsem ho rozbalila a vyčůral se tam, tak jsem byla šťastná jak blecha, že konečně nepohrčel kobár :grinning: Jo a oblékání je taky celkem legrace, kdyby to tak někdo natočil, co holky? :wink:
20. lis 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak, jak to popisuje gedren, to dělá mamka a mě to zaboha nejde,já Sofi naháním po bytě jak torpédo a ona zdrhá, řehtá se, bych jí nejraději nechala bez plíny, oblečení atd.mám z toho nerva,stejně jako z jídla, to je něco podobně strašnýho, možná horšího
20. lis 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opravdu jak u nás doma, i s tím jídlem!:slight_smile:
U nás zabírá zpívání a říkanky. Když už je nejhůř, tak dělám různé obličeje, čertíka atd. Je to ale vyčerpávajíci. Taky mne to už mnohdy nebaví, ale než by křičel:slight_smile:
21. lis 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vleže bych asi taky nezvládla přebalit děcko starší 8 měsíců. Kolem toho roku jsem si stojící holku podržela mezi koleny a natáhla ji spodní kalhotky s vloženou plínou nebo vkládačkou. Ale je pravda, že v roce už kadila a čůrala v takových 70% do nočníku. Co se týká jednorázovek - neexistují takové natahovací plínkové kalhotky? Myslím, že je to typ The First Step nebo tak nějak.S nima by se asi přealovalo lépe. Ale budou nejspíš nekřesťansky drahé.
21. lis 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja prebalovala v leze dycky. kdyz mela zdrhaci obdobi, tak vzdycky zabrala flaska s necim :grinning: dneska pred spanim sebou placne o zem a roztahne nohy a ceka... stridala se obdobi, kdy byla v pohode a prebalovala se dobrovolne a obdobi, kdy zdrhala... pozdeji zabiral i krtek na dvd. zkratka zkusit necim osalit :slight_smile:
21. lis 2008 v 17:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidím že je to asi častý problém,u nás zabírá když mu vrazím do ruky nějakou věc která ho zaujme,kartáč na vlásky,bublifuk(samozřejmě zavřený),tubu od krému :wink: atd.někdy taky zabere nějaký pamlsek jako tyčinka,křupka apod. taky se pomůže reklama v televizi,vidí s přebalovacího pultíku na telku tak se toho snažím využít.... :slight_smile: :slight_smile:
24. lis 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám to taky malej dělal, řval tak strašně, že jsem se bála, že sousedi zavolaj sociálku :sweat_smile:
Teď už máme dva týdny klid. A jak na to? Prostě jsem na něj zařvala, docela hodně nahlas a teď se už vůbec nevzteká. Prostě jsem na něj během tak tří přebalování řvala, že už toho mám dost, že mu přece nikdo nic nedělá..a tak, no a zabralo. Nevím, jestli to je vhodná metoda :pensive: , ale pro našeho řvounka účinná. Bylo to nesnesitelný, zvlášť když jsem ho přebalovala v dětským centru nebo jinde na veřejnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já to vidím na ty natahovací kalhotky, šoupnu do nich vkládačku a rychle mu je natáhnu na prcku, nebude mít šanci :sunglasses:
26. lis 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na moji dcerku zafungovalo (teda před vícwe než půl rokem), když jsem jí doma vzala plínu a nechala ji běhat bez, aby si čůrala do punčošek. Jednak začala chodit na záchod a druhak si začala vážit plíny, když už měla to štěstí a ji dostala :grinning:
26. lis 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo ladunko, to je docela dobrý nápad. To vyzkouším. Malý si sundává pořád plenku a chce běhat nahatý. :slight_smile:
29. lis 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek