Dítě utíká z přebalováku. Máte účinnou metodu?

petulkakri
19. lis 2008

Holky, pomoc! Už jsem z toho napůl nemocná, roční dítě, neustále utíká z přebalováku, když ho chytnu za nohu, aby se nepřetáčel, tak řve jako bych ho řezala (mimochodem nechápu, jakto, že nemůžu přeprat desetikilové batole) a když ho chci něčím zabavit, tak právě v ten moment, kdy odhalím jeho totálně zes... prcku, tu věc, co ho měla bavit zadhodí a rychlostí blesku mizí... Jedno přebalování rovná se 10 minutám přemlouvání a utíkání s plenkou za hošíkem plus pět minut řevu (jeho nebo mého nebo obojí). Někdy se mi povede mu plenu narvat, když je ve stoje a něčím se zaměstnává, to je pak nádhera. A na koberci už bych marně hledala místo, kde by nebyla loužička..
Poraďte mi buď nějaké hmaty a chvaty na zneškodnění toho andílka 😀 nebo raději nějakou účinnou bezbolestnou metodu 😎 Nebo si sem taky vylijte své zoufalství, mě to celkem pomohlo (aspoň do příštího přebalování 😠 )

lenkazdenek
19. lis 2008

ahoj,jako by si pospisovala naší berušku,ta je to samý,přebaluju už na posteli ,po který mi věčně utíká s nahoým zadečkem a má z toho strašnou radost,jediné co pomáhá je objetovat mobil a zabavit jí tím,noc jiného nám nepomáhá 😒

kristi
19. lis 2008

u nas na tohle zabira jedine mobil se zapnutym fotakem, kouka se na me, foti a je klid...aspon tech 30sekund, nez ji stihnu prebalit

petulkakri
autor
19. lis 2008

Myslím, že to už jsem taky zkoušela ☹ Jo a ještě pro upřesnění, přebaluju na přebalovací podložce na zemi.

lenkabu
19. lis 2008

U nás je to horor už teď,přetáčí se na břicho,sedá si...ještěže neumí chodit 😖 Zabírá dát tubu od krému,ubrousky nebo mobil a rychle přebalit.

kristi
19. lis 2008

ja na posteli, v tom neni rozdil. Ufff, moc ti neporadim, u nas nastesti ten mobil funguje...a nebo reklama v tv

petulkakri
autor
19. lis 2008

No, zatím jsem mu dala ten mobil jen zablokovaný, třeba by ten foták zabral, zkusím to, děkuju za tip

kristi
19. lis 2008

nebo pust melodie, to oni radi... 😀

lenkazdenek
19. lis 2008

ale na druhou stranu bacha na to minule koukám a malá vesele serfuje po netu 😀 😀

kristi
19. lis 2008

taky se mi parkrat stalo. A nastavila mi melodii, kdyz mi nekdo vola.....coz ani ja sama neumim. Je to asi tech. typ 😀 😀

alcatko.j
19. lis 2008

😀 😀 😀 Mne Nelinka taky jednou vesele stahovala nejaky data 😀 😀 😀

petule.h
19. lis 2008

my volali 😀

kristi
19. lis 2008

to ja bezne, a posila prazdny sms....

kacka79
19. lis 2008

Ahojky, Fíla taky takhle vyváděl ale teď se to hodně srovnalo, asi pochopil že ho to stejně nemine...

androna
19. lis 2008

petulkakri tak mne to maly robi iba ked ho prebalujem na miestach kde moze utekat,na zemi na posteli to je des,ale na prebalovaku na pracke v kupelni nema kam zdrhnut,tak tam drzi.

petulkakri
autor
19. lis 2008

Androna, to bych se bála, že to stejně zkusí 😀

janulas
19. lis 2008

u nás jak kdy, snazím se je zabavit, nekdy jim dám do pusy cajík, jindy susenku, to na ne celkem zatim platí... i ovladac...
tak hodne zdaru... nejsi v tom urcite sama 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
j.a.n.u.s.
20. lis 2008

petulko...ja mela uplne to samy...neslo prebalit ani zaboha! Tak jsem si vymyslela pisnicku(hudba z Darbujana a Pandrholy GLOGLOGLOGLOGLOGLOGLOOOORIA):
Pli-pli-pli-pli-pli-pli-pliiiinecka,
ta se dava na zaaaadeceeeek,
pli-pli-pli-pli-pli-pli-pli-pliiineckaaaa,
ta se dava na zadek...TADY!! (poplacam ji po zadecku)

Mala koukala a poslouchala...nebo ji vypravet pohajdu, nejlepe tak o ni samotne...

Neco podobneho se mi deje ted pri oblikani!!! Neoblecu ani zaboha-furt zdrha! A jeste se kření.... 😠

petulkakri
autor
20. lis 2008

No jo Gedren, já látkuju, ale s takovou, abych musela děcko co dvě hodiny přebalovat a mít z toho psycho pokaždý, mě už nějak opouštějí síly, hlavně když kadí třikrát za den 😒
Janus, vyzkošíme všechno, na něco se musí chytnout. Včera se mě povedlo dát ho na hrnec hned jak jsem ho rozbalila a vyčůral se tam, tak jsem byla šťastná jak blecha, že konečně nepohrčel kobár 😀 Jo a oblékání je taky celkem legrace, kdyby to tak někdo natočil, co holky? 😉

sylvar
20. lis 2008

tak, jak to popisuje gedren, to dělá mamka a mě to zaboha nejde,já Sofi naháním po bytě jak torpédo a ona zdrhá, řehtá se, bych jí nejraději nechala bez plíny, oblečení atd.mám z toho nerva,stejně jako z jídla, to je něco podobně strašnýho, možná horšího

lennetfrigg
21. lis 2008

Opravdu jak u nás doma, i s tím jídlem!🙂
U nás zabírá zpívání a říkanky. Když už je nejhůř, tak dělám různé obličeje, čertíka atd. Je to ale vyčerpávajíci. Taky mne to už mnohdy nebaví, ale než by křičel🙂

johanda
21. lis 2008

Vleže bych asi taky nezvládla přebalit děcko starší 8 měsíců. Kolem toho roku jsem si stojící holku podržela mezi koleny a natáhla ji spodní kalhotky s vloženou plínou nebo vkládačkou. Ale je pravda, že v roce už kadila a čůrala v takových 70% do nočníku. Co se týká jednorázovek - neexistují takové natahovací plínkové kalhotky? Myslím, že je to typ The First Step nebo tak nějak.S nima by se asi přealovalo lépe. Ale budou nejspíš nekřesťansky drahé.

tlapicka
21. lis 2008

ja prebalovala v leze dycky. kdyz mela zdrhaci obdobi, tak vzdycky zabrala flaska s necim 😀 dneska pred spanim sebou placne o zem a roztahne nohy a ceka... stridala se obdobi, kdy byla v pohode a prebalovala se dobrovolne a obdobi, kdy zdrhala... pozdeji zabiral i krtek na dvd. zkratka zkusit necim osalit 🙂

krizulka003
24. lis 2008

Tak vidím že je to asi častý problém,u nás zabírá když mu vrazím do ruky nějakou věc která ho zaujme,kartáč na vlásky,bublifuk(samozřejmě zavřený),tubu od krému 😉 atd.někdy taky zabere nějaký pamlsek jako tyčinka,křupka apod. taky se pomůže reklama v televizi,vidí s přebalovacího pultíku na telku tak se toho snažím využít.... 🙂 🙂

pomfrita
26. lis 2008

Nám to taky malej dělal, řval tak strašně, že jsem se bála, že sousedi zavolaj sociálku 😅
Teď už máme dva týdny klid. A jak na to? Prostě jsem na něj zařvala, docela hodně nahlas a teď se už vůbec nevzteká. Prostě jsem na něj během tak tří přebalování řvala, že už toho mám dost, že mu přece nikdo nic nedělá..a tak, no a zabralo. Nevím, jestli to je vhodná metoda 😔 , ale pro našeho řvounka účinná. Bylo to nesnesitelný, zvlášť když jsem ho přebalovala v dětským centru nebo jinde na veřejnosti 😝

petulkakri
autor
26. lis 2008

Tak já to vidím na ty natahovací kalhotky, šoupnu do nich vkládačku a rychle mu je natáhnu na prcku, nebude mít šanci 😎

ladunka
26. lis 2008

Na moji dcerku zafungovalo (teda před vícwe než půl rokem), když jsem jí doma vzala plínu a nechala ji běhat bez, aby si čůrala do punčošek. Jednak začala chodit na záchod a druhak si začala vážit plíny, když už měla to štěstí a ji dostala 😀

lukik
29. lis 2008

ty jo ladunko, to je docela dobrý nápad. To vyzkouším. Malý si sundává pořád plenku a chce běhat nahatý. 🙂