Dítě v posteli - večerní režim maminky

balet
21. pro 2016

Moc prosim o rady maminky, co s nimi spi broucek v posteli. My jsme do sesti mesicu spinkali krasne a od sesti mesicu boj. Usinala v pokojicku bez potizi, jen jsme v noci krmili a po rannim nakrmeni jeste slofik do deviti. Proste parada. A ted rev uz od osmi od ulozeni, do sesti do rana, pak dostane mliko a jde k nam do postele a spime do deviti. Dcera je schopna se budit i co 2 az 30 minit s placem a breci, dokud neprijdu ja. Breci i na manzela, s nim se neuklidni, coz je take novinka tak posledniho tydne. Ve tri uz to nevydržim a beru si ji do postele. Je ji 7 mesicu, hlad nema, je na UM a prikrmech, zuby nerostou. A ted dotazy.Kdyz s vami spi dite v posteli, kdy chodite spat vy? Uz v osm s nim? A kdy pak treba spite s manzelem? Delate ostatni veci doma? A jak jste v posteli poskladani, aby vas nebolely zada z uhybani diteti...Kdyz pak jde spat manzel, nebudi dite? Premyslim, ze si ji zacni brát do postele abychom se vyspali, ale ja chodim spat az v 11 a to asi v posteli nebude sama...Zkouseli jsme i sirup sedalia bez ucinku a do prvniho pobliti vyplakavaci metodu,ale to neni nic pro me...Dekuji za vsechny postřehy a rady! 😊

jjustyna
21. pro 2016

My to vyřešili třetí posteli, přiřazenou k našim postelim. Do té doby jsme se prali o polštáře a přikrývky a neměli prostor. Malý to takhle přijal. Spal teda uprostřed. Sex byl v určité době jen mimo ložnici. Ale i tam jsme našli způsob. Asi ve dvou letech syna jsem mu koupila nové povlečení a dala ho na krajní postel a vzal to. Od jeho 3 let a 2 měsíců je sám v pokoji a bez problémů.

izz76
21. pro 2016

@balet S dcerou spím od narození,ona u zdi,pak ja,vedle mě muž,postel máme velkou. Dcera jde spát dřív,my jsme v obýváku. Společné spaní mi maximálně vyhovuje, vlastně mi to připadá úplně přirozené,postýlka je věc kterou bych už bych nepořizovala😀

lukim
21. pro 2016

@balet s nama spi malej od prvni noci doma, ale je fakt ze mu je teprv pul roku. takze neresim jestli nespadne z jedne strany je prirazena postylka (tu sme tam dali nez sme prijeli z porodky ze tam bude spavat 😀) a z druhe dame na zem asi nejako staro matraci. jinac ho nakojim a odchazim. spi jak to vyjde s kojenim ze ho stridam mezi mnou a tatkem nebo mezi mnou a postylkou. a.je to o zvyku asi s tim jak se vlest 😉 urco nam zde neprekazi nebo tak 🙂

lukim
21. pro 2016

@izz76 taky si rikam ze zbytecne vyhozene penize. stejne tak kocar 😀

bledulka84
21. pro 2016

My spolecne spime od 3 dne od prichodu z porodnice. Mame od vzdycky nespavce, takze chodime vsichni kolem desate, ale kdyz v posteli usne, klidne muzeme vstat, uz se nevzbudi. Spanek a potreba uspavani se hodne meni, driv jsem musela uspat kojenim a v nositku, pak stacilo vleze pri kojeni, ted 2 roky) uz usiname pri cteni knizky.

balet
autor
21. pro 2016

Takze holky je date vecer do postele, pockate az mimo usne a pak jdete pryc? A nebudite ho, kdyz pak jdete spat? Ja prave resim, jestli chodit uz osm s ni nebo ji uspat a jit pryc. To bychom pak museli asi dat do loznice chuvicku, pac mala uz leze a postel mame v prostoru a ona uz perinu i preleze...

plksv
21. pro 2016

Máme 3 děti a ani jedno nespalo v postýlce. Manžel vyrobil trojpostel a děti spaly dlouho s námi. Prostě jsme to tak oba cítili, manžel ještě víc než já. Musíme se tulit a spát v obětí. Teď je dětem 13 a 15, když nám odešly z postele, pořídili jsme si třetí. Teď jsou mu tři a půl, kojím ho cca 3 krát za noc, tulí se ke mně nebo k manželovi. Mně je 41, chlapovi 46, já mám skoliozu, ale myslím si, že když si to srovná hlava, tělo se přizpůsobí. Jo a od září chodím do práce 😉. A jde to.

lukim
21. pro 2016

@balet jj usne a odchazim a jelikoz nekdy kojim co pul hodka tak od nej odejdu fakt nekolikrat, nekdy i koukne jak odchazim a spi. muz chodi spat jak kdy nekdy kolem pulnoce, 2 nebo 3 a nevzbudi nas. ani rano kdyz odchazi naa nebudi. este me napadlo nemuze to u vas byt separacni uzkost? ze tak najednou??

hankaros
21. pro 2016

Separacni uzkost, typicke pro tento vek. Mam stejne statou dceru a to same. Manzel ji neuspi, jedine u prsa. Usne, dam ji do postylky, kam ji vracim cca do tech 3, jak kdy, nekdy vubec, pak jde ke mne do postele. Spi vetsinou uprostred, nekdy na kraji. Manzel ji nikdy nevzbudil. Nejsem zastancem spolecneho spani, ale dcerka je hodne kontaktni, tak se proste neda svitit. Pytlikujem to, jak se da, abychom se vyspali vsichni.

balet
autor
21. pro 2016

@lukim No urcite. Sedi to i k tomu, ze se najednou nenecha ulozit ani utisit v noci od manžela. A to bezne i vecer ukladal a pres den jsou spolu v pohode. A kdyz si ji vezmu v noci k sobe, krecovite se me drzi jak kliste obema rucickama a tuli se. Zatinam zuby, musim vydrzet. 😉 Zitra jdeme k dr. tak se na to jeste preptam, ale take to vidim na uzkost...

astyna
21. pro 2016

Syn spí jak kdy - někdy s námi někdy v postýlce. Vždy po ranním krmení - kolem 4.-5.hodiny - ho uložím do naší postele (2,5 x 2,5 m - máme velkou postel na míru) a spí s námi. On teda ani neslézá z postele, protože se bojí tmy, a tak po bytě ani nešmejdí, dokud nevstanu já 🙂 Když spí s námi, tak si lehnu k němu, chvíli ho hladím, on usne a já odcházím. Ale chodím se na něj dívat, ale to ikdyž spí v postýlce 🙂

To, co popisuješ, bude separační úzkost. Já to teda nepoznala, nevím, zda to bylo tím, že byl syn od cca 3.-8.m hodně nošený, nebo tím, že první 2 měsíce spal čistě s námi. Tak se "nasál" a separačce se vyhnul, ale to jsou jen domněnky 🙂

někde se uvádí, že SÚ spadá do období od 12.-15.m, ale vidíš, že tvému dítěti je 7 měsíců a asi to pociťuje také. Budeš se muset obrnit trpělivostí a zařídit si to podle sebe. Já bych si prtě vzala do postele 🙂

kika_21
21. pro 2016

@balet Mně připadá, že od osmi večer do devíti, tak na to je už velká. U nás synek spal od osmi do 5.30, kojil se ještě kolem 23. hod, někdy i kolem 2. hodiny v noci. Ale spal do 5.30, někdy do 6 ti. Pak jsme-kolem 9. hodiny jeli ven-usnul třeba v 9.30, v 10 hod. Takže bylo to dobré také-ráda chodím , nevadilo mi to. Starší děti vstávaly stejně v 6.30 do škol.No a tvá holčička byla ideální, spala dlouho. Teď se bude ta doba s věkem trochu zkracovat. Ale neboj, od MŠ už se zase dětem vstávat moc nechce.Jinak s dětmi nespím, večer bohužel nemám čas. Tedy na pohádku ano, ale pak už ne.Položím je a chodím navštěvovat, pokud by plakaly. Vždy-brečet je nenechávám. Ale návštěvy jsou to krátké. Někdy jde za synem muž-střídáme se. TeĎ už je větší, dnes se mu něco zdálo a brečel-už ale klidně spí.Pokud přijdeme spát, nebudíme syna-dokonce umíme i potichu rozložit gauč. Větší děti po zhasnutí k malému nechodí.Přeju, ať spí malá klidně a Ty si můžeš odpočinout.

lucinkaxxx
21. pro 2016

U nas to same. Syn cca do 11 mesicu usinal sam v postylce. Proste jsem ho polozila a odesla jsem. Bez place krasne usnul. Pak se to ze dne na den zlomilo ( predpokladam ze separacni uzkost) a chtel spat se mnou. Ze zacatku jsme se teda nevyspali ani jeden,ja rusila jeho a me vzbudilo kazde jeho otoceni. Presto to ale vyzadoval. Nyni mu jsou dva roky a 3 mesice a chrni se mnou stale. Ja teda nemusim resit partnera,protoze jsem sama,takze mi to vubec nevadi. Spis si nekdy rikam,ze jsem s nim mohla spat od miminka,ze bych si ho vic uzila. Takze je mi ted kolikrat lito,ze se mnou spi az od 9 mesicu. Na nasem vztahu je to znat,prijde mi ze jsme si jeste blizsi ;) jo a starsi se mnou spaval skoro kazdy vikend cca do osmi let,za odmenu ;) nikdy jsem mu to neodpirala. Ted mu bude jedenact a myslim,ze uz by ho to ani nenapadlo ( ne ze by se sem jeste s brachou vesel 🙂 ) takze jsem v klidu a vim,ze do 15 se mnou mladsi spat urcite nebude ;)

lukim
21. pro 2016

@balet pokud muzi nebude spolecne spani vadit tak bych nevahala, jinak bych spala aspon s prckem ja v pokojicku treba 🙂 cim driv vyslisis co po tobe chce ti.driv bude lip uvidis 🙂 navic pro ni jsi ted vsechno a to ze te nema jen malinko chvilku u sebe ji hrozne trapi :-/ tak at se dari a vyspite se 🙂

lucinkaxxx
21. pro 2016

Jo a jinak jeste,kolem osme uspim a odchazim. Mame pak spolecny cas v klidu se starsim synem,na skolu,popovidani atd.,takze spat jdu az cca v 11. Od tech 9 mesicu ale umi maly z postele slezt,to jsem ho ucila jako prvni kdyz zacal spat se mnou. No a od doby co se naucil otevrit dvere se naucil i sejit sam schody. Vetsinou jsem pri poobedovem spani v kuchyni nebo obyvaku dole a on za mnou dojde az se vyspinka ;)

mysicka_lb
21. pro 2016

Ahojky, u nás to bylo tak, že dokud byl úplné miminko, spali jsme všichni tři v manželské posteli. Syn tam byl po usnutí sám a my jsme za ním přicházeli až později. Nebuduili jsme ho. Když pak byl větší a už jsme se báli, aby nespadl z postele, zřídila jsem mu spaní na matraci na zemi v dětském pokojíku, tam jsem ho uspávala u prsa a pak jsem odcházela. Já jsem spala v dětském pokoji s ním na dospělé 1,5 posteli (něco mezi klasickou postelí a dvoupostelí), a když se malý vzbudil, brala jsem si ho k sobě. Když pak byl ještě větší a už nebyla potřeba bát se, že spadne, přesunul se opět do ložnice na manželskou postel. Tam s ním spí vždy jeden z rodičů a druhý spí v dětském pokoji. Uspím, nechám spát samotného, přilehnu až mnohem později na druhou postel. Obvykle se v noci vzbudí, vyhledá mě a přitulí se, takže spíme v objetí. Tři bychom se ale už pohodlně nevešli. S manželem jsme i před narozením syna měli oddělené spaní, vyhovuje nám to tak lépe, takže to nám syn nijak nerozbil. U hodně věcí jsem si pak zpětně říkala, že jsem to měla dělat jinak, ale toho společného spaní jsem nikdy nelitovala....

astyna
21. pro 2016

@lucinkaxxx

Manžel to syna taky rychle naučil, alespoň nehrozil pád z postele (ikdyž ta má na výšku asi jen 25 cm, ale i tak...). Vždy mě taky pobaví, když jsem v kuchyni a uslyším cupitání a pak "mama" a rozčepýřená hlava mezi futry 🙂

bledulka84
21. pro 2016

@balet my obcas usiname driv, nez ona 🙂 a postel mame tak, aby z ni nespadla. Ale srumec kolem ji, kdyz uz usne, nevzbudi. A v noci je klidnejsi, kdyz nas citi/vidi. To jsem si overila i behem denniho spani, ze kdyz vidim, ze otvira oci a jako první me uvidi, tak casto s klidem znovu usne, kdyz nikoho hned nevidi, tak se uz probudi a spi tak kratsi dobu.

lucinkaxxx
21. pro 2016

@astyna oni se uci rychle prdolkove ;) a s tou rozcepirenou hlavou je to stejne. Plus ted se jeste bobek naucil novou vec. Vzdycky s nim chodi spat muj pes ( mame jezevcika). A on si vsimnul,ze vzdy kdyz po obede vstanou tak psa pustim ven. Takze ted jde nejdriv pustit psa a pak az prijde do kuchyne 🙂 ze necha vetsinou otevrene vchodove dvere,to uz je vec druha 🙂 🙂 🙂

lucinkaxxx
21. pro 2016

Jezis ted to po sobe ctu. Rozcepyrena samozrejme 🙂

mialagia
21. pro 2016

@balet tak já si s ní (pokud neusne při kojení) lehnu do postele(ona je uprostřed)a počkam chvíli až usne..pak zapnu chůvičku a jdu dolů do obýváku..je ve spacáčku a ještě přikrytá peřinou, takže se jí blbě pohybuje a nebojím se, že by spadla..když se vzbudí tak nejdřív kňourá a to slyším v chůvě, ale v naší posteli se moc nebudí..já jdu spát buď s mužem nebo když jde ráno brzy do práce sama nahoru tak kolem půlnoci a nevzbudí se..😉 a btw separační uzkost jsme měli ňák takhle 7.,8. měsíc..a do teď (14měs.)nám funguje, že tak v 5-7hod kojíme a pak spíme dál do 8-11hod😀

handous
21. pro 2016

@plksv vy jeste kojite tři a půl leté dítě?😲 a chápu to dobře, že s vámi spaly ve společné posteli starší děti ještě v cca 10 a 12 letech? Omlouvám se, ale trochu mě to zarazilo.

lukim
21. pro 2016

@mialagia takova provokace s tim spankem 😀 😀

mialagia
21. pro 2016

😀 jj máme zlatý dítě..

patrusa
21. pro 2016

Obe deti jsem ucila usinat v jejich postylkach. Po dobu kojeni hsem si je po prvnim vzbuzeni brala k sobe a spaly u nas do rana. Stejny model je i ted, deti 4 a 2 roky, usinaji u sebe a v noci se presouvaji k nam. Ted s dcerou odbouravane dudlik, rakze usina jen pri hlazeni rovnou v nasi posteli, bud ji rovnou po usnuti prenesu nebo ji tam necham. Sex provozujeme mimo loznici, nejak je mi to jedno 🙂.

bruckner
21. pro 2016

My jsme od začátku zavrhli společné spaní v jedné posteli. Podle mého se takhle nevyspí nikdo a ani to mimi. Naše dcera spí od malička ve své postýlce a asi ve třech měsících jsme ji šoupli do jejího pokoje, kde spí celou noc sama. Je pravda, že naše malá nemá moc ráda fyzický kontakt, když ji chci pochovat nebo přitulit, tak se vzpouzí (asi je po mě😊). A když jsem si ji občas zkusila dát k sobě do postele ještě když jsem kojila, tak jsme byly pokroucený obě jak paragrafy. Nechápu jak si může někdo naskládat tři děti do postele a ještě manžela. Vždyť to dítě by mělo mít asi taky dost svého místa na spaní, nechtěla bych riskovat nějaké skoliozy a lordozy. A zbytečnost pořizovat postýlku a kočárek? To jako vážně?

petrasipkova1
21. pro 2016

Spíme od narození všichni spolu, máme postel v rohu u zdi, na kraji spí manžel, já se s malou prostřídávám podle toho z jakého prsa kojím. Máme 140 cm plus 90 cm válendu, všechno v jedné výšce. Usne u prsa, jednu stranu zabalikáduju peřinama, u nohou přirazim postýlku, chuvičku dám na postel, takže slyšim každý pohyb a jdu si po svých, malá chodí spát v 19, já tak 24. Nebudíme se navzájem, manžel chodí spát i po mně, a vstává třeba v pět do práce a nikdo o tom neví. Sex máme od porodu v jiné místnosti, nějak by mi to před malou nešlo. A je to pohodička, užívám si to tulení pod peřinou. Ráno vstává mezi 6-7, jak kdy. V noci se budí podle zubů, někdy 2 x za noc, někdy každou půlhodinu.

izz76
21. pro 2016

@bruckner Zajímavé je,že všichni savci spí se svími mláďaty a nemají kvůli tomu skoliózy... 😉 Dětská postýlka je třeba pro mě opravdu zbytečnost,nespala v ní nikdy ani jedna z mých dvou dcer 🙂 Kočárek jsem i využila,ale nošení v šátku je taky skvělé...

mialagia
21. pro 2016

@izz76 Si teda taky myslím, že skoliózy a lordózy jsou úplně z jiných příčin..např.sedavé zaměstnání..

Podle mě je to prostě různý.. resp.každý dítě vyžaduje něco jiného..

balet
autor
22. pro 2016

@bruckner Chapu vas nazor, take jsem to tak chtela, ale o tomto a skoliozach toto vlakno neni. Dite mi v postylce kvuli separacni uzkosti nespi a se mnou v posteli ano, takze resim tento presun na prechodnou dobu. Nez se to zlepsi. Asi prirazime postylku bez bocnice k posteli a zkusime to tak. Ale pro tuto chvili po trech tydnech bdeni, radeji bolest zad a vyspana nez bolest zad z prohladnuti z celonocniho stani u postylky a kolaps z nevyspani...dekuji 😊