Divadlo při přebalování. Jak ho udržet v klidu?

momin
28. pro 2009

Ahoj,chci se zepatat jesteli nemate nejake figle jak udrzet dite v klidu.
Dan nesnasi kdyz se snazim ho nejak omezovat nebo ho udrzet na miste-nejhorsi je to samozrejme u toho prebalovani. jeci,seda si,toci se na bricho,kope nohama jak se vsteka.... Kdyz byl mensi pomohlo mu dat neco do ruky..olejicek,hrebinek-neco neni hracka.. ted uz ale nefunguje nic. tak po nem vzdycky zarvu.. on se nekdy sklidni,ale nekdy rozbreci.... 😒
Budu rada za vsechny tipy.... 😉

klematis
28. pro 2009

Ahoj momin, náš malý se taky vzteká, ale u nás je to nejhorší při oblékání, někdy ho taky okřiknu, někdy se přetahujem a když má náladu, tak ho všelijak rozesmívám a odvádím pozornost jinam, někdy to pomůže a někdy ne... 😅

mayerka
28. pro 2009

ahoj, u nás to bylo taky tak, asi měsíc se mi šprajcoval, ale pak zjistil, že jsem neoblomná a u přebalování prostě musí ležet, a zvyknul si. Zkus vydržet... 🙂

mili84
28. pro 2009

momin a nezkoušela jsi ho zaujmout říkačkou nebo písničkou?? u nás se u přebalování zpívá Kalamajka, malý by se furt přetáčel a koukal za sebe, ale tohle funguje - zpívám mu to pokaždé třeba z torchu jiným výrazem, dělám u toho opičky a on se na mě kouká 😉 Taky zpíváme Sluníčko, sluníčko - ale to má spojené s oblékáním a pak se jde do kočárku spinkat 😉 Ale u oblékání se mi tolik netočí...

marooshka
28. pro 2009

momin, mě zatím pomáhá dát mu do ruky krém, hřebínek nebo prostě něco zajímavýho. Takže přebalování ještě jde, ale co je fakt tragédie je oblíkání na ven a posazování do kočárku 🙂
U toho přebalování někdy taky nechce ani hračku, nic, tak zkusim dělat jako vážnou a i zvýšim hlas, ale to moc nepomáhá. Takže ti jedině poradim to vydržet 😉 , ono to přejde 🙂
nebo mě ještě napadlo, snaž se ho přebalovat pořád na tom samym místě, jestli máš přebalovák nebo tak. Víš jak to myslim, já totiž ho pořád přebaluju jen na přebalováku, vždycky. Když jsem ho někdy chtěla přebalit na sedačce třeba tak to právě dělal ty nějvětší kraviny. Na tom přebalováku už to zná, nemá se tam za čím moc točit a je docela v klidu.

momin
autor
28. pro 2009

Tak o prevlikani ani nemluvim. nejhorsi sou rukavice,zimni bunda,cepice..... anez ho nacpu do kocarku sem spocena az na ***** 😅
Prebalovak mame takze taky prebaluju jenom tam. A to zpivani nebo ruzne rikanky zaberou jenom nekdy.

Ale kazdopadne sem rada ze v tom teda nejsme sami 😅

mifka82
28. pro 2009

Taky u přebalování říkám říkanku nebo zpívám, většinou to zabírá. Jinak se mi taky točí, přetáčí a chce spadnout ze stolu 🙂, pak mám v záloze tuby z krémem, kartáček na zuby , hřebínek a jiný zajímavý věci. Ale je to vždycky boj 🙂 , o zimním oblíkání asi ani není třeba mluvit 🙂

hupcza
29. pro 2009

mom: taky nemám žádnou objevnou metodu -dle nálady něcodo ruky (krémík,hračka ...na celé čáře vede snappi sponka),někdy pomáhají zvyuky (ať už říkadla,písničky a nebo jen ááááá frrrrrrrrrrrrrrrrrrr)
někdy beze všech těhle blbinek leží vzorně jak ovečka
někdy ho holt přebalím vkleče🙂

momin
autor
29. pro 2009

Tak diky za tipy. Budu doufat ze to jednou proste prejde. urcite az zacne chodit na zachod takze se jednou dockam.... 😅 🙂

crca
29. pro 2009

Hoj holky,vy jste spocený u jednoho,ale já mám dvě 😀 a někdy už teda taky tečou nervy,hlavně,když se někam spěchá 😀 🙄 to s tím točením mě teď dělá holky a ještě ke všemu dá nožičky úplně k sobě a napne,no to je teda fakt děs tam narvat plínu 😅 a to je teda přebaluju pořád na tom jednom místě(na přebalováku),občas se mi je taky povede zabavit,teď fungujou klíče 😀 ,taky zpívám dělám kravinky a na konci maratonu přebalování dvou svištů,jsem zralá na sprchu 😀 😀 a to radši nemluvím u komedii s oblékáním ven,jenom to píšu a jsem spocená 😀 😀

alti
30. pro 2009

Tak u nás je to stejné a koukám, že to děti dělají kolem 8 měsíce a výš. U nás zabírá taková hra. Počítám do tří a pak udělám nějakou srandu nebo sním zatřepu - zlehka nebo polechtám nožičku, bříško nebo ho pohoupám ap. Míša to už zná takže napjatě sleduje a čeká na tři co se bude dít, mezi tím se snažím přebalit nebo oblékat a i zapnout v autosedačce ap. Opakuji to do doby než máme hotovo! Vcelku to zabírá, jen někdy po koupání večer když je už dost unavený zabírají věci do ručiček, ale né hračky vždy to musí být něco neobvyklého co přes den normálně nedostane - starý vypínač, moje spona do vlasů, starý ovladač od televize ap. Přeju pevné nervy s našimi láskami. 😵

zuzik24
30. pro 2009

momin, u nás je to to samé. Přebalování a oblékání se rovná boji o život. Docela se divím, že na nás sousedi ještě nezavolali sociálku, protože to je vždycky kraválu, že si musí myslet, že malé trhám hlavu 😝 😅 Přebalování je strašný, kdysi jsem někde četla, že pokud chce mít žena dítě, tak si má zkusit obléknout neposednou chobotnici 😀 Jsem si říkala, co to je za blbost a teď vidím, že je to jen slabý odvar. Přebaluju tak, že malou zkouším něčím zabavit, krémík, zpívánky, bafání - někdy to zabere a někdy prostě utírám prdelku tak, že rukama leží na přebalováku a nohy s prdelkou jí držím ve vzduchu a snažím se jí namazat 😅 Akrobati hadr. A co dělá u oblékání, to je snad škoda mluvit 😒 Když se mi konečně jí podaří obléknout rukavici, tak si jí druhou rukou sundá, boty jakbysmet 😕 Oblékání nám zabere spoustu času a já jsem pak tak zničená, jak kdybych skládala metrák uhlí 😀 Doufám, že to přejde. Ale ono zase přijde něco jiného 😀 Tak snad do puberty to bude dobrý, no 😀 😀 😀