Divoké usínání 8týdenního miminka

zlatkavlk
26. lis 2015

Zdravím maminky,
už je tady asi více diskuzí tohoto typu, ale stejně vás poprosím o radu nebo zkušenost. Máme 8týdenní dcerku, začátky byly divoké, malá hodně plakala, ale zjistilo se, že mám málo mléka, nepřibývala, tak jsme nyní na UM a já si mléko odstříkávám. Spaní se nám během šestinedělí celkem pěkně ustálilo, malá spí dopoledne cca 2hod, poté jdeme s kočárkem ven, kde byla schopná spát i 4hod, poté spí odpoledne cca 2hod, pak máme koupání, krmení a jde spát, většinou kolem 19.hod, dosud spala v noci krásně, budila se 2x na krmení.
Nyní však od víkendu má obtížné usínání - při jídle usíná, chvilku ji ponosím, mluvím na ní, ale brzy je vidět, že je unavená, dám ji do postýlky, kde začne mávat ručkama a jakoby se vztekat a brečet, ale usnout se jí nedaří. Nemám sílu ji nechat vyřvat do padnutí, tak ji hladím, mluvím na ní, zpívám,... ale ona se nezklidní ani při nošení, mazlení, zkoušela jsem si ji brát i do postele, stejný efekt, v manduce řve ještě víc... Jsem z ní pak na nervózní, do toho přijde od vedle naše babička a strašně se diví, kdoví co jí děláme že tak pláče... Když je nejhůř, pouštím vysavač, tím zvukem se zklidní a většinou po chvíli i usne... Je to těžké, nechci ji hned po krmení odkládat do postýlky, ale zároveň mám pocit, že jakákoliv činnost (zkoušeli jsme hrazdičku s hračkami a vibrační lehátko) ji hodně rychle unaví a je pak přetažená...
Myslela jsem na růstový spurt, pak jsem taky četla že dozrává nervová soustava... navíc má občas i prdíky, v noci se často vzbudí a tlačí a pak se vzteká, že prdíky jí nejdou... dáváme probiotické kapky, odvar z kmínu, asi zkusím ještě Espumisan... Snad se to časem zlepší... Díky za vaše zkušenosti... 🙂

23363
26. lis 2015

Ahoj, mám obdobnou zkušenost s mou dcerou. Nebudu řešit detaily, nakonec jsem ji naučila usínat v náručí (potřebovala, aby se s ní houpalo, přes den spala jen v kočáru), ale s přetaženou čepkou přes oči. Prostě čumákovala a čumákovala a pak byla přetažená...

zlatkavlk
autor
27. lis 2015

Díky za zkušenost 😉 U nás je to teď trochu jak na houpačce, jeden den lepší, další horší... dnes se mnou třeba úplně krásně spala v posteli od sedmi do půl jedenácté... prostě se budu i nadále snažit udržet denní režim a nějak to dopadne...😉

bonulinka
27. lis 2015

Doporučuji toto : http://www.jaknamiminka.cz/harvey-karp-nejstast... . U nás tedy nejvíce pomohlo pevné zavinutí. Do minuty byl klid 🙂 .