Dlouhá cesta autem s malým dítětem. Máte tipy?

lucie.krajcarova
5. črc 2010

ahoj holky, máme 15 měs. klučíka a celkem hodně řídíme. ovšem moji rodiče bydlí na Moravě a to je téměř 400 km od nás. na takovou cestu se s mimčem necítím, protože nevím, jak ho na tak dlouhou dobu zabavit. 2 hodiny by mohl spát, ale co pak? on je velice živý a chybí mu, když nemůže běhat... když jedeme s manželem, tak se v zabavení jakž takž střídáme, on řídí a já malému ukazuju zajímavosti po cestě a tak. ale když budu řídit sama, tak to nejde. navíc nejsem moc zkušená řidička, tak se bojím, aby mě při jízdě moc nerušil... máte nějaké tipy, jak to zvládnout????

moravanka
5. črc 2010

my byli v ceskych budejovicich na navsteve a jeli jsme pres 4 hodiny. 2 hodiny spala, pak jsme byli trosku na motoreste, ale dost nam pomohla televizka do auta. je to zezadu na prednim sedadle spolujezdce a pousteli jsme male fanynku a frantiska z kouzelne skolky. to ona zboznuje. tak se to docela dalo. no a uplne nove hracky co jeste nevidela, to si taky dost dlouho prohlizela, koupila jsem nejake a dala az v aute.
ale jinak jsem z toho mela mesic dopredu panickou hruzu a nebylo to tak hrozne. mala spava dopoledne tak hodinku kolem 10, tak jsme to nacasovali tak, aby jsme jeli v dobe kdy spava. a v aute na dalnici spala dyl jak doma a to autosedacku nenavidi.

lucie.krajcarova
autor
5. črc 2010

Moravanko, televizi zatím nemáme, ale malý na ni nekouká ani doma, max 3 minuty na reklamy, tak nevím, jestli by to v autě zabralo... my teda jezdíme asi 4x za rok, jen se vždy musím spoléhat na manžela, že nás odveze a pak zas přijede, protože my jsme u našich třeba 14 dní... takže bych mu chtěla ulevit, aby pokaždé s námi jezdit nemusel.. jinak malý má autosedačku celkem rád, když ho nechám v autě, sám do ní leze. máme ji uprostřed, tak pěkně vidí na cestu.

moravanka
5. črc 2010

nase tu sedacku nenavidi. a co poustet nejake pisnicky nebo vypraveni, aby tam nekdo mluvil?

lucie.krajcarova
autor
5. črc 2010

asi to zkusím. on hodně reaguje na hudbu, takže když už je fakt zle, vypínám rádio a zpívám 😀 zkusím si sehhnat nějaké pohádky na cd. nebo možná na kazetě, ani nevím, co v tom autě mám..

poletucha
6. črc 2010

@lucie.krajcarova my jezdime s malym docela casto 1000km, jezdime to na noc,takze ho vykoupeme jako kazdej den a pak sup do sedacky a frcime...behem chvilky usne a vetsinou spinka celou noc

lucie.krajcarova
autor
6. črc 2010

Poletucha, to mě taky napadlo, že bychom vyjeli na noc, oblíkla bych ho už do pyžamka a nějaké mikči, dostal by mlíko a jeli bychom. akorát si musím natrénovat jízdu v noci 🙂))) ale je to prima nápad!!!!!

petka80
6. črc 2010

@lucie.krajcarova Luci, moje zkušenost je ta, že když jedu s malou sama (s tou starší, dokud jsme ještě neměli Elišku), tak je hodná celou cestu a je to v pohodě. Asi že ví, že musím řídit a nemůžu se jí věnovat. Ovšem když jedeme i s manželem, který řídí, tak vymýšlí a "zlobí", takže se jí musím věnovat a zabavovat ji.
Takže máš naději, že malej se bude chovat jinak, než když jede všichni. Ale nemusí to samozřejmě platit všeobecně.
Ještě bych poradila přibalit nějaký oblíbený jídlo, co může jíst sám, který mu chutná a dlouho trvá, než ho sní 😀 Třeba křupky, rohlík, hroznové víno........
A jet na noc je taky dobrej nápad. Manžel jel takhle sám s dcerou na Moravu a bylo to v pohodě. Pak ji jenom přenesl do postýlky a spala dál.

lucie.krajcarova
autor
6. črc 2010

Petka, no my s malým jezdíme celkem často krátší vzdálenosti 10-40 km a právě že docela zlobí. on je náš akčňák... s tím jídlem nevím, mám textilní sedačky, to bych je asi musela čistit. manža má aspoň kožené, z nich jdou zbytky jídla dobře 🙂

pattie
7. črc 2010

Když jedeme na delší cestu, tak bereme spoustu hraček a jídla.... Malá je dost "žravá", takže hodně zabírají dobrůtky 😀 Na malou dost zabírají i knížky nebo časopisy. Část cesty prospí, část si hraje, hodně stavíme, aby se proběhala....

kjajule
7. črc 2010

@lucie.krajcarova jezdím s malým každý měsíc na týden k rodičům cca 180km asi 2,5 hodiny cesty...
Mám vyzkoušené jet vždy v čase kdy má jít malej spát, pak si vedle sebe na místo řidiče připravím dvě lahve pití pro malého (kdyby mu jedna spadla tak at se nehrabu dozadu ...), pak dobroty všechno možný nakrájené ovoce, křupky, rohlík..., a nakonec nehračky...tj: sluneční brýle (ty si vždycky zkouší snad půl hodiny...😀 ), rúzná stará CD, autonabíječka na mobil, peněženka, prostě se mi osvědčilo šoupnout mu něco jiného než hračky co zná...pak jsem si ještě koupila zpětné zrcátko na přísavku a po cestě ho "šmíruju" aniž bych se otáčela dozadu... 😉

lucie.krajcarova
autor
7. črc 2010

Pattie, kjajule, díky za vaše postřehy, zkusím ho zabavit jídlem a hračkami, či jinými předměty, které může zkoumat. JInak my vyjíždíme nejčastěji v době, kdy má spát, takže první půlka cesty je většinou v pohodě. a sedí uprostřed, takže může sledovat cestu a navíc já ho vidím ve zpětném zrcátku.
Kjajule, okr. Mělník? to by mě zajímalo, kde přesně bydlíte?

beruska2x
7. črc 2010

u na snejvic zabira hudba - Kabat a Tri sestry 😀 to "tancuje" do umoru 😉

vendeta
7. črc 2010

Lucie zdravim. Mam take zkusensot. Mame rodice na Morave, cesta je celkem 350km...
Dcerce jsou ted dva roky. Kdyz byla mimi a mensi tak celou cestu v aute prospala, ridil manzela aja byla s malou v zadu. Staveli sjme na kojeni apod.
K rodicum jezdime tak jednou za dva mesice, v lete casteji. ted je mala vetsi, chtela sjme s ni jet autem sama, ale po dalnici se sama bojim, ted uz tolik nespi. Kdyz jedem s manzelem, vemem to(jsme z Liberce) pres Kolin a spojime to s vyletem tu cestu, nekde na dyl zastavime atd.
Ted jsme jela dvakrat s dcerkou vlackem, bala jsme se vlaku ale cesta fajn. Manzel nas vezl do Prahy autema s Prahy sjem jeli primo vlackem a dcerka super, mohla behat apod. Meli sjem i nocnik🙂. Jeli sjem ale prvni tridou, sice drazsi ale fakt pohodlne. Meli jsme kupicko pro sebe.
V aute bych doporucila asi casteji stavit a plno hracek a cedecka s pohadkama🙂 to u nas zabira.

kjajule
7. črc 2010

@lucie.krajcarova přímo na Mělníku kousek od Hotelu Alabama 🙂

lucie.krajcarova
autor
7. črc 2010

Kjajule, super, my bydlíme na vesnici.

pattie
8. črc 2010

@beruska2x jóóóóó, stejnej vkus 😉)

beruska2x
8. črc 2010

@pattie on to okoukal od strejdy vis 😀 ale hlavne ze je v klidu, cim vetsi rachot tim lip a jeste miluje tu svedskou pisnicku co jeden cas furt sla na Evrope 2 😉

sandrabriksova
14. zář 2019

Ahoj mamči, my jezdíme co nejvíc na noc, aby to malý prospal. Jinak jsem našla docela bezva rady, jak takové delší cesty autem zvládnout tady http://bit.ly/cestyautem tak třeba to někomu pomůže 😉