Dlouhé uspávání. Je to normální, nebo je třeba s tím něco dělat?

martinatd
21. lis 2021

Ahojte, chci se jen zeptat, zda je to normální nebo s tím můžu něco dělat. Syn 8M usina hodinu. Málo kdy we stane, že zabere třeba do 15 minut. Není to období, trvá to už snad půl roku. Dřív jsem uspavala na rukách, to usinal kolikrát i víc jak hodinu, ted usina vedle.me. Snaží se usnout, trr si oči má už je červené ale.ne a ne.. je jedno jestli jdeme dříve nebo později spát, je jedno co děláme přes den, jestli je den klidnější nebo aktivnějsi. Jde mi o to, zda nemáte nějakou radu jak pomoci aby se mu usinalo lépe😔někdy ho musím vzít do rukou, protože už mi je líto jak se trápí. Kolikrát ho před spaním třeba nosím 15 minut at se uklidni ale pak to stejne trvá hodinu...hladim ho,zpívám mu, šeptam a stejně nic, tak já už nevím..děkuji

hvezdicka09
21. lis 2021

@martinatd Můj syn 10 měsíců, večer usne jen málokdy sám, většinou ho musím dat na chodbě do kočárku a udrnkam ho. Pak prenesu do postýlky.

jjasmina
21. lis 2021

@martinatd v tomhle věku usinala pouze u kojení, teď je jí 20mes, nekojim, sice v noci se už nebudi, ale ta doba než usne

mamikry
21. lis 2021

@martinatd nasemu prckovi pomaha pri usinani bily sum, je mu pul roku. Kdyz se mu nedari zabrat, pustim mu ho, coz ho uklidni, a pak usne.

lucifux
21. lis 2021

@martinatd také jsem pouštěla bílý šum, převážně vysavač. Každé dítě je jiné, na někoho zabere tohle, na někoho nic, zkoušet můžeš cokoli. Já třeba měla u prostředního to, že když se v noci vzbudil na mléko, tak mu potom trvalo 2 hodiny než zase zabral. Takže jsem si udělala v obýváku na zemi malou noclehárnu na matraci, a když se vzbudil, tak jsme se zrovna přesunuli. A tam mi dvě hodiny střídavě žužlal prsa a já u toho spala. V roce se pak sám od sebe odstavil, možná to bylo tím, že jsem byla ještě těhotná a cítil to z mléka, ale od té doby byl klid. Spal celou noc. Večer před spaním jsem mu udělala alespoň Sunar když už nechtěl ode mě. Ale do toho roka jsem taky trpěla.

isabelafuentes
21. lis 2021

@martinatd Ahoj, nevim, jestli vas potesim, nebo ne, ale mame dcerku, ktera to ma uplne stejne, mozna jeste hur. Uz od miminka je uspavani totalne za trest, min jak hodku to netrva nikdy, spis vetsinou az 1,5 hodiny. Je to hodne akcni dite, v roce a pul prestala spat pres den, takze od tech dob to tahne treba od 7 do 22 hodin, a moc na tom nezmenilo ani to, ze zacla chodit do skolky. Ted jsou ji uz 4 roky a usinani ji porad dela problémy.
Vysledovala jsem behem let, ze ona proste potrebuje vypnout hlavu, aby se dostala vic do tela a mohla se odevzdat te relaxaci a odpocinku. Je totiz hodne "hlavove" dite, to znamena ze neustale o necem premysli, bezi ji hlava, pozoruje a vyhodnocuje, resi si veci v hlave, porad se necim zabyva v myslenkach. To, co tedy pomůže k uklidneni, je prevest pozornost k telu. Cili kdyz ji skrabu po zadech, nebo masiruju ucho, chodidla, nebo zacneme vedome dychat - hluboky nadech vydech, tak ji to pomuze se zklidnit. Na miminko muzete tedy zkusit masírovani telicka a treba mackat nejake akupresurni body... Zkuste..

vikinkav
22. lis 2021

Dcera usina strasne dlouho celou dobu a to je ji uz 2,5 roku. Porad cekam kdy se to zlomi. Je unavena, ritualy vecer mame. Ale ona jak je unavena tak neposedi, prevaluje se, vrti, kope nozkama, vubec nevim co s ni. Kdyz ji necham samotnou, utika z pokoje, no ocistec…

meekos
22. lis 2021

@martinatd jak už byli řečeno bily šum pusteny z mobilu… musim uznat ze u nás je to super akorát pro mě je to na hlavu jak nám tady pořad prsi 😁
Satek- za mě jediný recept na spaní a Bolavé zuby- malý se primackne- nemůžu nikam jít, žádné rozhazování rukama, občas to zabralo delší dobu ale zabralo
Kocar- v době zoufalství ještě kocar nikdy nezklamal.. pak dítě přenesu do postýlky… když byl malý a byla fakt silena noc měli jsme ho v kočáru v ložnici a houpali nohou z postele 😁 ale to byly jen ojedinele masakry

hanka158
23. lis 2021

Je to normalni, zalezi jak moc Vam to vadi... muzete zkusit bily sum (vysavac, fen) a k tomu treba pohoupat... na mici, na rukach, v kocarku... my jsme do tak 10 mesicu uspavali v hojdavaku, a pak jsme prenesli spici do postylky, nebo nekomu funguje v nositku, nebo pak na starsi jsme poridili houpaci sit, tu jsme dali nad postel a uspavame tam, pak to trva klidne 5-10 minut, jinak by to byla hodina 🙂 ale vetsinou kdyz uz je dite starsi a spi jenom jednou denne, tak usina celkem rychle. Drzim palce 🙂

martinatd
autor
25. lis 2021

@isabelafuentes moc děkuji za radu ohledně dýchání. Už 2 dny dýchání pomalu a hlasitě a malého to uspi do 15 minut, boží, snad to vydrží 🤩

veronikakotry
2. pro 2021

@martinatd tady je každá rada drahá, zkoušej co ti zabere, ono to pokaždé muže byt jinak…mě usinala malá třeba i dvě hodiny 🤦🏼‍♀️ A když jsme se ptala kolem, tak najedou měli všichni ukazovy děti, který usinali sami a spali třeba od 20:00-4:00h, ja kojim a stejnak se mi malá budí každý tři hodky..jsou dobrý ty ritualky, ja po koupání vždy uložím a dam ji přes hlavičku peřinku a poustim bílý šum, někdy usne hned,. Někdy za půl hodky a když hodina, jsem u ni…ten šum máme od narození