Do čeho obléknout novorozence v zimě?

lucikop
1. únor 2017

Ahojky, chtěla bych se zeptat, kdo má dětičky v zimě, do čeho jste ho oblékly když jste jely z porodnice? Termín mám na konci února a fakt jsem bezradná každý mě říká něco jiného 😔 Děkuji za odpovědi.

msimankova
1. únor 2017

Ja jsem v pulce brezna dala bodicko s kratkym, overalek co nesel zapnout, protoze jsem nepocitala s tak velkym miminkem, chlupatou kombinezu, cepici a deku. Myslim, ze kdyz si toho vezmes o dva kousky vic, sestry ti poradi v aktualni den cesty domu. Co dostavas za rady, ze se tak ruzni? 🙂

baluci
1. únor 2017

Ahojky taky mam termin na konci unora a mam nachystane: bodycko s dl.rukavem, na to dupacky,kabatek,pak takovy teploucky overakek. Na nozky ponozecky,na packy rukavicky.Jednu bavlnenou cepicku a na ni popripade teplejsi.Pak mam fusak do vajicka a beru s sebou jeste teplou decku,kdyby naahodou🙂

stratilikova
1. únor 2017

Ak pôjdete autom, tak to netreba preháňať, napr.som do vajíčka nikdy nepchala fusak.
Začiatkom ledna (vonku bolo -7 a fúkal studený vietor) sme išli z nemocnice s nedonosenym synom (vtedy mal 2,2kg), mal oblečené body s dlhým rukavom, dupacky, svetrik, čiapku, teply chlpaty overal. Vonku som cez neho ešte prehodila deku, v aute sme takmer vôbec nekurili. Co je ale dôležité je plienka prehodena cez sedačku v pripade silných mrazov - ľadový vzduch by mohol ublížiť.

stuplakova
1. únor 2017

Moje mamča mi říkala, že dítě by se měla oblékat jako dospělý plus jedna vrstva, ale to je venku. Pojedete autem, tak bych to moc nepřeháněla, na přenos do auta bych použila deku, kterou pak v autě sundáš. Rozhodně čepičku a rukavičky, dupačky a nějaký teplý overálek, záleží kolik bude stupňů.

lucikop
autor
1. únor 2017

@baluci, to jsi mě potěšila mám připravené to samé 🙂

lucikop
autor
1. únor 2017

@msimankova někdo mě říká, že o jednu vrstvu navíc jiný zase, že budu mít ve vajíčku fusak tak není potřeba více vrstev atd. 🙂

lucikop
autor
1. únor 2017

@stuplakova připraveno mám 🙂 a do vajíčka mám fusak 🙂

lucikop
autor
1. únor 2017

@stratilikova děkuji za radu, ještě mi nikdo neřekl, že mám ještě přehodit přes vajíčko plínku 🙂

lucikop
autor
1. únor 2017

Všem moc děkuji za odpovědi 🙂. Sestřičky mi snad poradí když bude potřeba? 🙂

stratilikova
1. únor 2017

@lucikop mňa poučili na oddelení pre predcasniatka 🙂 ale ozaj len v mrazoch, inak to netreba

soleilll
1. únor 2017

@lucikop V autě určitě budete mít vytopeno a neponesete dítě venku kdoví jak daleko, takže nemusíš tolik plašit. Když bude nad nulou, tak pohoda, řešila bych snad jen pod -5°C. 🙂 Nachystala bych to nejjednodušší, takže overaly - tenký bavlněný jako 1. vrstvu, na něj semišový a na něj flísový + kombinézu (nebo bez ní, když bude ve vajíčku fusak). Pokud bude tepleji, jednu vrstvu vynecháš. Pro případ si vem flísovou deku, kterou můžeš anebo nemusíš přidat. A teda samozřejmě bych oblíkla i tenkou bavlněnou čepku a na ni teplou pletenou s klapkama přes uši anebo teplou s bavlněným podšitím. Rukavice podle mě ani nejsou potřeba, určitě některý overal bude větší, takže ruce překryje. A kombinézy mívají ťapky přes ruky nebo to řeší deka.
Jinak je dobrý oblečení na cestu z porodnice doma dopředu nachystat na viditelné místo, protože málokterý muž to dokáže rozklíčovat a vybrat sám, případně podle instrukcí po telefonu. 😉

ojo
1. únor 2017

Jeli jsme z porodnice před týdnem, to bylo venku pod -10st 🙂 a malou jsem oblékla do bavlněného overalu (nejjednoduší oblékání), na to fleesové laclíky, kabátek, zimní čepičku a pletené bačkurky, takto jsem ji dala do autosedačky, kde mám fleesový fusak...no a vzhledem k mrazům jsem přes ní raději dala ještě deku a tu plínu před obličej na venkovní přechod...

lucikop
autor
1. únor 2017

@soleilll díky 🙂 já mu to připravim všechno do vajíčka jinak by to asi zapomněl doma 😀

lucikop
autor
1. únor 2017

@ojo Děkuji 🙂

msimankova
2. únor 2017

@lucikop presne tak, do vaicka a ke dverim. Memu priteli dali z porodnice domu moje obleceni, aby mi ho pak prinesl... Tak se pro nej tedy vracel, pote, co mne nepresvedcil k odjezdu domu v nocni kosili. Ale vajicko s oblecky pro mimi prinesl hned 🙂

puresin
2. únor 2017

14.12. mela dcerka tilko, bavlneny overal, fleecovy overal, kombinezu, cepici a deku.

soyevita
2. únor 2017

@lucikop Jedna dcera se mi narodila v prosinci,měla podvlíkací bavlněné prádlo.Něco jako polodupky a body a na to kombinézku( kombinézku od Chicca se speciální patentovanou vložkou),teplou čepku a přikrytá dekou,ale to jen na přechod z nemocnice k autu.Rukavice jsem nedávala,ruce byly schované v kombinéze.Nikdy jsem tu zimu nepoužila ani fusak.Byla přikrytá teplou dekou v kočárku a to bydlím na Vysočině.
Nikdy jsem holky nenavlíkala a rýmu měly až po 1roce,jinak naprosto zdravé.
I teď dcera v mrazech jen lehký bavlněný overal,kombinezu,čepici,rukavice a fusak a nikdy se mi nestalo,že by nebyla krásně teploučká.
Je třeba na to dávat pozor a děti extrémně nenavlíkat.
Když někdy nakouknu do kočárku,dítě není ani vidět.

luciesek9892
2. únor 2017

Zdravím Maminky,já mám termín začátkem dubna a taky nevím co malé ubléci.Pojedeme domu autem ale auto máme postarší né žádný luxus ale snad to topení v našem autě bude stačit.😉

lucikop
autor
2. únor 2017

@msimankova taky dobrý, ale aspoň si měla tu noční košili 😀