Do jak velkých mrazů můžu s ročním dítětem?

artemiss
21. pro 2009

Holky, do jak velkých mrazů chodíte se svými dítky ven? Nemyslím žádné dlouhé túry, mám na mysli jen krátké, max hodinové prochajdy. Dík.

anta
21. pro 2009

No včera bylo u nás -12 stupňů, tak to jsem s malým ven teda nešla, to jsem se bála. Ale dneska už půjdeme a těším se na to 😉

dagina
21. pro 2009

Hm, včera odpolko jsem s malou byla venku, víc dětí jsem takto viděla, ale byla opravdu kosa, není to asi to nej 😖

pavlapap
21. pro 2009

Mě dr říkal že do mínus sedmi. A loni jak byli ty mrazy tak nějaká dr v tv doporučovala jen na chviličku asi na půl hodinky.

marselina
21. pro 2009

já slyšela o mínus 5,ale chodíme ven pořád,třeba jen na půl hodky,ale jdeme

pepibubu
21. pro 2009

Holky, tak teda já malýho nakulím - bodýčko, punčošky, svetr, oteplovačky, bunda, šála, čepice, rukavice, a jdeme... Na hodinky při tom moc nekoukám, ale většinou to je ta hodinka, hodinka a fous...

Matička mi taky říkala, že ve školce měli normy na to že když bylo víc než -5 tak s dětma ven nesměli... No jo ale normy starý 30 let, nám v porodce říkali, že do -5 se má chodit s novorozencem, ale roční dítko je už jinej kalibr, lítá a zahřeje se. Jenom ještě namazat ducinky nějakým mastným krémem, a je to 🙂

marselina
21. pro 2009

naše školka se tím drží,vůbec nechodí ven 😀

pepibubu
21. pro 2009

To mi přijde šiblý, jako jo, pořádně ty děti nakulit a nakrémovat čumáčky, ale proč nejít ven blbnout?

Ono dle mé matičky: Leden až březen je venku zima, duben je proměnlivo, červenec srpen je vedro, říjen už je nevyzpytatelnej a v listopadu jsou plískanice... Takže pokud to pročtu, tak ven se dle ní smí květen, červen, září, a to ještě za podmínky, že fouká vlahý jižní vítr, teploty jsou kolem 25 stupňů... Takže tak dva týdny v roce by se daly najít, který by byly OK 😀

smajlik
21. pro 2009

my chodíme každý den 2x, tak na hodinku dopo a odpoledne. Akorát v sobotu byla opravdu zima, měli jsme -10 a to jsme nešli

lisounek
21. pro 2009

tusim, ze s miminky do minus 5 a s vetsimi detmi do minus 10...my chodime kazdy den pocasi nepocasi..poradne promastime ksichtiky a jdeme...malou to bavi 🙂

smilers
21. pro 2009

s novorozenci do -5 a s detmi od 6 mesicu do -10 😉

Délka vycházky, nejvhodnější doba
S novorozencem můžete na vycházku za 14 dní po propuštění z porodnice, ale předtím již dítě zvykejte na studený vzduch doma u otevřeného okna. Samozřejmě dítě dostatečně přikryjete a oblékněte i s čepičkou. Je to otázka zhruba ¼ hodiny, poprvé jednou denně, pak postupně vícekrát (v zimním období nemůžete větrat déle). Délku vycházky volte s ohledem na venkovní podmínky.
Nejvhodnější doba k vycházkám u kojenců a batolat je mezi 10 – 14 hodinou.
Novorozenci a kojenci do 3 měsíců věku mohou na procházku při teplotě do -5 stupňů na 1 hodinu, a to dopoledne i odpoledne. Můžete ale místo vycházky využít balkonu, terasy nebo zahrady, protože důležitý je pro dítě pobyt venku a je úplně jedno, jestli s kočárkem jezdíte nebo jestli stojí. Maminka může volnou hodinu využít k odpočinku nebo jiné činnosti.
Pro starší již chodící dítě je také nevhodnější doba vycházky před polednem a po odpoledním spánku, většinou nejdéle do 16. – 17. hodiny. Teplota vzduchu je totiž před a po poledni pro děti přijatelnější.
Obecně platí, že děti od 6 měsíců mohou na vycházky do - 10 stupňů.

Kdy pobyt venku vynechat?
jestliže teplota vzduchu během dne klesne pod - 10 stupňů
je-li vichr a silné sněžení
žijete-li ve větším městě a je inverzní počasí (smog) a nemáte možnost vyjet do přírody
po překonaném onemocnění – poraďte se se svým ošetřujícím lékařem

gabbi
24. pro 2009

Holky jelikoz ziju v miste, kde je zima tak 7 mesicu v roce tak to moc neresim, kdyz mel maly 2 mesice a vic tak jsem na aspon tech 15 minut chodili i kdyz bylo -27C - zababusila jsem ho do fusaku a slo se. Nikdy se mu nic nestalo - naopak bych rekla, ze je zdravejsi nez ostatni deti - ale vsechno z rozumem🙂