Do jakého auta dám 3 autosedačky a kočár na dvojčata?

ladybugie
22. srp 2011

Ahojky, potřebuji radu zkušených maminek 🙂 Mám 17m dceru a čekám dvojčata. Mám malé auto a musím koupit větší, jen nemám představu, do jakého auta dám 3 autosedačky, kočár na dvojčata, sebe a babičku 🙂 Nemáte tip? Díky 🙂

hehena
22. srp 2011

@ladybugie předně gratuluju. my máme Dacia Logan MCV, kufr je to obrovskej, takže dvojičkovej kočár tam jistojistě dáš. osobně bych investovala do nejskladnějšího a nejlehčího, viz. Bumbleride Indie Twin, nebo Baby Jogger City Elite double, u ubou se dají polohovat jak záda tak nožky, třeba to u Easy Walker nejde a ještě má blbou boudu, ale to jsem odbočila. Netuším, jestli se do Logana vejdou tři autosedačky, ale kufr by byl víc než vyhovující. Máme 5ti místnej a občas dáme do kufru kočár i rozloženej 🙂) takže je to tak trochu fakt jak v reklamně, kdy do kufru narvou pračku i s krabicí, tuším 🙂)) http://www.daciaweb.cz/dacia-logan-mcv-37

babyrenka
22. srp 2011

@ladybugie : ve Vašem případě bude asi největší problém s umístěním tří autosedaček vedle sebe. Někdy v loňském roce, možná že už předloni, pořádal jistý motoristický magazín v Německu průzkum, kolik takových typů aut se nabízí a nebylo jich zase tak mnoho. Třeba u Audi nenašli žádné. Pro početnější mladou rodinu tak, jak uvádíte, by asi bylo nejdostupnější řešení nějaké malé MPV, dva dospělí vpředu a tři děti vzadu v autosedačkách vedle sebe se vejdou třeba do Citröenu Berlingo, Peugeotu Partner, Renaultu Kangoo nebo Fiatu Dobló. U těchto aut je výhoda v tom, že nebudou o mnoho delší, než Vaše dosavadní malé auto, takže třeba parkování s nimi nebude moc náročné, budete z nich dobře vidět, nebudete muset skládat kočárek pro dvojčata do kufru a ještě se do něj vejde i něco dalšího, cestovat se s nimi dá i na delší vzdálenost a nejsou zase i v lepší výbavě až tak drahá.

chajda
22. srp 2011

my řešíme do čeho narvat čtvrtou autosedačku, kočár a nákup nebo batožinu, zatím se nám líbí citroen evasion nebo ford galaxy, je jich poměrně dost ale už to jsou všechno mpv - trochu větší auta. Doteď jsme jezdili s 10letým, 3 letým a dvouletou ve starým citroenu ZX a všechny sedačky se tam vešly a vzadu jsme vozily klasickou čtyřkombinaci , být to combík tak je tam určitě ještě víc místa, bohužel čtvrtou sedačku už tam vážně nevecpem tak taky koukáme po něčem jiném. joo a na jaře jsme zkoušeli tu samou kombinaci vecpat do scénika a díky blbým opěrkám ve dveřích jsme se tam skoro nenacpali, takže asi to chce zkusit naživo.

mili84
22. srp 2011

@ladybugie ahojda, doporučuju Renault Espace. Kamarádka s manželem mají 3 děti (15, 12, 3 roky) a jezdí v tom zabalení v pohodě všichni na dovču 😉 Do auta se vejde 6 lidí.

gumidek
22. srp 2011

@ladybugie Kamarádka tohle řešila, má tři děti - staršího klučinu a k němu dvojčata, rozestup dva roky a jezdí v Toyote Verso. Vlezou se tam všichni včetně tatínka (nebo babičky), i dovolenou takhle zvládli🙂
A rada - půjč si tři autosedačky a vezmi je to autosalonu, až budeš vybírat auto a prostě to tam vyzkoušej. Tohle by měl být pro prodejce ten nejmenší problém...

evcafrank
22. srp 2011

@babyrenka - do Berlinga se v žádným případě 3 sedačky nevejdou!!! měli jsme tam vejce+ sedačku 9-18 a mezi nimi bylo místo pro někoho velmi, ale velmi štíhlého....
@ladybugie - chcce to auto, které má vzadu plnohodnotná sedadla (ne sedačku- lavici) např. ford galaxy atd 😉

janule11
22. srp 2011

Ahoj, tak mi máme tři děti - 14, 9 let a 16 měs. No a pořídili jsme Fiat Ulysse v plynu. Je to 7-místné auto. My máme 2 zadní sedačky vyndané a kufr je velký jako k.... 😉.

pajapoj
22. srp 2011

nějaké 7mi místné 🙂

já bych šla do Seat Alhambra - mají příbuzní a super pohodlný velký auto pro 7 a hlavně ty 2 zadní sedačky jsou plnohodnotný a je v něm parádní svezení. Nebo Renault Espace. Případně Citroen C4 Picasso
Renault Grand Scenic je malinkej, i když 7mi místnej. Nebo možná Ford SMax, nebo něco od Toyoty