Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Do jakého věku jste používali monitor dechu?

baterie
17. únor 2014

Malá bude mít v březnu rok a do včerejška jsme měli zapnutý monitor. Každý na to má nějaký názor, já si ho nemůžu vynachválit, ten pocit klidu, nejen v noci, ale i přes den, když jsem potřebovala jít třeba do sprchy. Asi třikrát se nám zapnul, ale nemůžu říct, že to byl planý poplach, mohlo se jí zpomalit dýchání, to člověk neví.
No ale včera se v noci spustil alarm, možná se trochu z té desky odvalila, ale máme celkem úzkou postýlku a je to tak citlivé, že to snímá i kroky kolem postýlky, takže tím si nejsem úplně jistá. No scéna to byla hnusná, my vyklepaný, manžel se málem složil, protože když jsme tam přiběhli, dcerka oči vyvalené do stropu a nehýbala se. Byla tak vyděšená, klepala se a jak brečela nemohla se ani nadechnout.
A teď u nás začala diskuze. Já ho chci dát pryč, protože si myslím, že to byla nějaká chyba a už nechci holčičku vystavit takovému šoku. Manžel naopak si myslí, že to omyl nebyl a tím spíš ho chce nechat.
Co si o tom myslíte? Já jsem mu říkala, že v tomhle věku SIDS už nehrozí, ale někdo mu říkal, že známého známa .....no znáte to. On je dost úzkostlivý a hodně se o ní bojí, ale přece nebude spát na monitoru dechu do šesti let. Na druhou stranu taky mě to vyděsilo a nerada bych si prosadila svou a pak se něco stalo......

madormi
17. únor 2014

do 13 měsíců a tři noci po sundání jsem skoro nespala. blázen 🙂

lolap
17. únor 2014

Měli jsme u starší asi do roka, pak už s námi ráno dospávala v naší posteli. A v kočárku ji vlastně od narození nic nesnímalo...Ale chápu ten strach, taky mě zelené světlo uklidnovalo, pak mě uklidnovalo slyšet aspon její dech. No a když jsme ji v roce a půl odstěhovali do vedlejšího pokoje, tak to jsem byla taky zezačátku nesvá.

luciiim
17. únor 2014

Synovi je rok,monitor budeme používat ještě cca měsíc, pak ho půjčíme sestře,které se narodí mimčo.Ale i kdybychom ho nepůjčovali, přestali bychom ho používat. Pokud by se ale stalo to,co Vám,a nebyla bych si stoprocentně jistá,že to byl planý poplach,ještě bych ho pro jistotu nějakou dobu používala...jsem v tomhle ohledu asi taky trochu úzkostlivá.

suzanna123
17. únor 2014

Já monitorování utnula na cca 7 měsících. Nechtělo se mi, ale nechtěla jsem být přehnaně úzkostlivá. Na Tvém místě bych se zeptala doktorky, co to mohlo být
@baterie

gosa22
17. únor 2014

my měli monitor do půl roku, jakmile se malej začal v postýlce přetáčet, prolézat, monitor šel pryč..také proto, že máme mobilní a tlačil by ho na bříšku...myslím, že se to nemá přehánět, monitor jen upozorní, nepomůže zachránit...navíc čím déle, tím větší riziko závislosti rodičů na ochraně monitorem...pro dítě nad rok mi to přijde už trochu závislost... 😒 přece se nedá žít jen tím, že se malé začne dusit, přestane dýchat...to je na blázinec...i když to v podvědomí máme každá z nás...

lucieandrlova
17. únor 2014

Zkuste se podívat na diskuze na internetu, např.: http://www.emimino.cz/diskuse/jak-dlouho-jste-p...
Tam doporučují déle než 1 rok, kvůli případným febrilním křečím nebo horečkám po očkování...
My osobně jsme měli přes rok monitor dechu na skříni... (První jsme nestíhali nainstalovat, později jsme se báli planých poplachů. )
Ale vaše pocity chápu. Dcera měla dlouho reflux a dávila se 3 x za hodinu... Všude jsem po bytě jezdila s postýlkou (i na WC 🙂 ) a v noci skoro nespala. Přesto se člověk musí jednou zlomit a říct si, že to je život a v neustálém stresu se žít nedá... U mě ten zlom nastal v okamžiku, kdy jsem byla tak strašně unavená, že jsem bez výčitek usnula a říkala si, že se prostě nic stát nesmí, že už nemůžu...
Ve vašem případě bych asi ještě monitor pár měsíců nechala a pokud by se poplachy opakovaly, tak bych nechala zkontrolovat dýchání u doktora a prozkoumala přístroj... (Je do určitých kg a pokud se dítě při spaní moc hýbe, tak už taky asi není vhodný...)

pincola
17. únor 2014

@baterie Zajdi s malou k obvoďákovi ať vám dá žádanku na neurologii. To, co píšeš je zvláštní a mělo by se malé natočit EEG. Možná to byl jen šok z toho rámusu a na nic se třeba nepřijde, ale měl by jí vidět specialista.

romantika
17. únor 2014

u první jsem ho nemela, druhyho prcka mi ve 2 mesicich odvezli do motola v krecich a budu ho mit na desce asi az do dvaceti 🙂)))) Zajdete si k dr. at vas prohledne. at to byl ci nebyl plany poplach, nikdy nevis. ja mam tedy desky dve. Je to vetsi jistota, to odvaleni se deje často. Doktorka vas prohledne, pripadne zkontroluji srdicko a tak. DOporucuji dokoupit tu druhou desku. Ja to odmontovani uvidim podle malého. Starsi v postýlce nerada spala, takze to ani neslo, mladsi v postýlce spi rad. Ale často to při kojeni zapominam vypinam nebo zapínat, takze je to takova jistota pul na pul.

blondynka400
17. únor 2014

@baterie já asi tedy budu za divnou 😀 Ale u první dcery jsem ho používala skoro do 2,5 roku, kdy byla v malé postýlce. Nijak mě to neobtěžovalo, mám angelcare, který jsem současně používala i jako chůvičku. Má dvě desky, nikdy nebyl planý poplach,občas vím, že to píplo po těch 10 sekundách, ale nic víc. Druhé je teď 15m, monitor má v postýlce stále a bude ho mít tak dlouho, dokuď v té postýlce bude.
Když už ho člověk má, nevidím důvod, proč ho nepoužívat. Ono když je to fakt sids, tak na to nepomůže žádný monitor, ale apnoe, vdechnutí zvratků, už zmíněné křeče, to zdaleka nemusí být jenom problémmalých miminek. Čím dřív zasáhneš, tím lépe a menší škody. Holky spí sami, jsme takto oba s manželem víc "v pohodě", že kdyby něco, budu to vědět včas 🙂
Každopádně ta reakce, co píšeš se mi zdá divná. Malé děti obvykle zvuk monitoru ani nevzbudí, mají jiný spánek, než dospělý....

hadroslava
17. únor 2014

První dcera ho měla několik týdnů, než jsem ho zahodila, druhé jsem ho nezapínala ani v porodnici. Obě děti byly zdravé, donošené, bez refluxu, nenašla jsem důvod pro používání. Krom cpaní peněz do chřtánu prodejcům.

suzanna123
17. únor 2014

@blondynka400 monitor je především na SIDS...

blondynka400
17. únor 2014

@suzanna123 to není až tak pravda. Tedy je to zažitá věc, ale není to tak. Navíc se hodně zaměňuje apnoe za sids, ale ono v konečném důsledku už je to pak jedno.....

adelka21
17. únor 2014

U nás pul roku.

ckei
17. únor 2014

Do poloviny 5. měsíce.

teerka
17. únor 2014

my asi do roku a švagrová ho ještě používá. Jsou jim 2 roky. Já bych to konzultovala s dr. až půjdete do poradny. Ale pokud vám během roku 4x spustil alarm, tak bych si nechala dceru vyšetřit na tom eeg. Obzvlášť pokud si nejste jisti, že to byl 100% planý poplach. Oni ty podložky nejsou vyráběny pro nic za nic.

popellka
17. únor 2014

My ho používali, než začla malá cestovat v postýlce! Jednou večer se totiž odvalila až kamsi a začlo to taky houkat - to už ale neměla ten silný novorozenecký spánek, takže ji to probudilo a plakala tím, že se lekla. Tím chci říct, že ne všechny roční děti spí tak tvrdě, že by je takový hukot nevzbudil 😉 Rozhodnutí záleží samozřejmě na vás.

suzanna123
18. únor 2014

@blondynka400 SIDS (sudden infant death syndrome) – syndrom náhlého úmrtí kojenců je stav, kdy dítě přestane náhle dýchat a pokud není zahájena resuscitace, dochází k úmrtí.

blondynka400
18. únor 2014

@suzanna123 já vím co je sids, neboj.... Bohužel i když je resuscitace zahájena, v případě, že je to opravdu sids nebývá úspěšná. Něco jiného je aponoe, na to stačí dítě v podstatě vzít a dech naskočí a na to je monitor výborný pomocník (může se stát že se nadechne i jenom zvukem monitoru, je proto dělaný ve speciální frekvenci a spoustu lidí to bere jako plané poplachy, protože přijde a dítě dýchá). A aponoe je narozdíl od sids poměrně častá. Ale když dojde k úmrtí, patolog už nepozná, co bylo přesně příčinou a označí se to jako sids. Z toho vznikla "nepravda" že minotor dítě před sids ochrání 😉

suzanna123
18. únor 2014

@blondynka400 já se nebojím, ale když se tu oháníš odbornou terminologií, tak by sis měla nejdříve zkontrolovat, jestli ji používáš správně - takhle nepůsobíš úplně věrohodně. A co se SIDS týče, tak máš zřejmě informace, kterými nedisponují ani odborníci..

laurital
18. únor 2014

My pouze první tři měsíce.

blondynka400
18. únor 2014

@suzanna123 na diskuze podobného charakteru nemám ani čas ani náladu, s tebou už vůbec ne.
Navíc toto jsou informace od "odborníků" , stačí číst odbornou literaturu a výzkumy, ne plky na internetu 😉

suzanna123
18. únor 2014

@blondynka400 nápodobně 🙂

outeq
18. únor 2014

totéž u nás, malý donošený, zdravý...a monitor zahoukal poprvé minulý týden v 9m. Našla jsem ho relativně na podložce. Už je teda tak rychlý, že během pípání se tam mohl přisunout, ale stejně. Snažím se na to nemyslet, ale monitor nechám určitě do 1 roku.

baterie
autor
18. únor 2014

děkuju za reakce. Jsme docela dost sledovaný doktorama kvůli jíným obtížím, které ale by neměli s tímto souviset. Na kardio chodíme každé tři měsíce.

@blondynka400 ta reakce je u nás normální, ona má od narození hrozně lehké spaní, kolikrát jí vzbudí i spláchnutí záchodu, takže když to spustilo, byla fakt v šoku a ještě my jsme jí hystericky vytáhli z postele.....
Před chvílí jsem jí dala spát a zapnula monitor a jen jsem ho zapnula, začal blikat červeně (samozřejmě byla ještě vzhůru), takže už to asi blbne po roce používání.

shel44
18. únor 2014

@suzanna123 To je síce pekné, že viete čo je to SIDS, ale nebol by to ani prvý ani posledný prípad, kedy dieťa bez nejakej príčiny prestalo dýchať. Stať sa môžen všetko. Nám malá začala zvracať a nemohla sa nadýchnuť. Je pravda, že mi monitor dychu nemáme, ale pokial ho niekto má a nechce mať zbytočné obavy, myslím, že je to dosť pochopitelné.

suzanna123
18. únor 2014

@shel44 nechápu, proč mi to píšete...

blondynka400
18. únor 2014

@baterie co máte za monitor. Myslím tím značku? A jednu nebo dvě desky?

baterie
autor
18. únor 2014

@blondynka400 klasiku od jablotronu a pouze jednu desku, ani jsem nevěděla, že se dávají dvě.

blondynka400
18. únor 2014

@baterie jedna deska je pro větší a víc pohybující se děti nevhodná. Angel má standartně dvě, tedy pokryjí celou postýlku a plané poplachy tak nejsou. Občas je potřeba desky zkontrolovat a dát do středu, pohybují se pod matrací... K nanny se třeba dá druhá dokoupit, od jablotronu monitor vůbec neznám, tak netuším.
Než používat pro roční dítě monitor s jednou deskou, je lepší ho vyndat 😉

baterie
autor
18. únor 2014

@blondynka400 Je to nanny, výrobce je jablotron 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli