Do jakého věku vozíte dítě v kočárku?

kjajule
29. zář 2010

Zajímalo by mě do jakého věku dítěte jse ho vozily v kočárku, protože náš malej se chce pořád vozit a mě by zajímalo do kolika se tak dá vozit , je mi jasný že je to omezené na kila ohledne kočárku ale my máme stejně 11kg a kočárky jsou vetšinou do 15kg tak to máme ještě rezervu. Jestli jse přestaly vozit před školkou (3 roky) nebo i pro školkové dítě občas vytáhnete kočár...?

mila01
29. zář 2010

Ahoj.Starší holka byla lenoch,nechtěla chodit,takže jsem kočár tahala i na krátké vzdálenosti zhruba do 2 a tři čtvrtě roku.( a to krátké vzdálenosti myslím i do krámu - cca 100 metrů - ale byly to ty obyčejné golfky - dvě tyče,uprostřed látka,jinak nic).Mladší byla aktivnější,začala sice chodit až v roce a půl,ale od dvou let jsem brala kočár jen na delší výlety a na běžné chození po sídlišti nebo do města už ne.Každý dítě je fakt jiný,zažila jsem maminku,která dítě odvezla v kočáře do školky,v šatně mu vyndala dudlík,šoupla ho do školky,odpo si ho vyzvedla,vrazila mu dudlík,šoupla ho do kočáru a vyrazili k domovu - ale to už teda fakt vypadalo dvně. 😕 😕

makak21
29. zář 2010

Tak synovi je něco málo přes dva a občas si ještě vyrazíme v kočárku. Baví ho to a mě to na chvilku ulehčí 😉 Nevidím na tom nic špatného, i když v pohodě zvládne i delší tůru, tak kočárek má pořád rád. Ale počítám, že v zimě už ho vyčistím a uklidím (takže jezdit budeme do cca 2,5let) 😉 Po zimě už ho vyndavat nebudu 🙂

len.z
29. zář 2010

Já myslím, že je to u každého dítěte jiné..některé by se vozilo snad do 5ti let a některé chce z kočáru ven v roce...Syna jsme vozili cca do necelých 3 let, ale pak jsme v létě jeli k moři a na pláž to byl docela kousek cesty, a v tom vedru než by tam došel, tak by asi zalezlo slunko, tak jsme vzali s sebou golfáče a naložili kluka, to mu bylo 3 a 4 měsíce, do kočáru, batoh na řídítka a už jsme frnčeli:o)))Dceři je necelý rok a půl a už moc v kočárku být nechce, ale většinou ještě neujde moc daelko, tak jezdí ještě ve sporťáku....:o)
U malého ve školce je taky takový případ, co vozí 4 leté dítě do školky kočárem a to jí mají cca 100m od domu...... 😅

beruska2x
29. zář 2010

my mame golfky od jara, sportak uz mam ulozenej, uz v nem nechtel bejt a v golfkach taky moc ne - jen kdyz jdeme do mesta neco vyridit a na vetsi nakup, jinak chodi peso a ja mensi veci v batohu...

treba tak 1x za tyden v nem je.. a to jeste i tak jde pesky vedle me - kde to jde..

kapradina
29. zář 2010

Tak mym klukům je 26 měsicu.a stale je vozim v kocarku.protože kdybych šla s něma sama pěšky,tak by mě každy utekal na jinou stranu..tak jsem rada ještě za kočar. 🙂

shaula
29. zář 2010

Tak tohle mě taky zajímá. Kluci mají dva a čtvrt, kočár zatím používáme na delší vzdálenosti a taky na nákupy (to bych jinak s oběma ani dělat nemohla, kromě toho je bezva si ten nákup odvézt a ne ho odtáhnout na zádech 😀 ). Nicméně plánuji, že v zimě už budou muset chodit více (odmítám se v závějích zase tahat s kočárem) a do 3 let ho chci odbourat úplně. Myslím, že bych s tím neměla mít zvláštní problém (tajně doufám, že po zimě ho už ani nevytáhneme 😅 ).

karotky
29. zář 2010

Adámka nevozíme v kočárku přes rok.Tuším,že jsme to odbourali v jeho 2.letech a 3.měsících.Dva měsíce potom nastoupil do školky a kočár jsme uložili do sklepa.Pokud někdo plánuje další dítě do 3.let toho prvního,tak je to ideální odbourat v tomto věku,protože pak už na to nebude čas an trpělivost,učit dítě,aby se drželo za ruku a nevzdalovalo se od maminky kvůli projíždějícím autům a cyklistům. 😉

haninka1987
29. zář 2010

Malá se vozila tak do roka a půl, potom do dvou příležitostně, od dvou let už v kočáře nebyla vůbec. A v pohodě ušla i dlouhé vzdálenosti, jednou až dvakrát týdně k babičce 2,5km a zpátky. Přitom začala chodit až v 15 měsících. Ale u dvojčat nebo sourozenců rok od sebe chápu vožení i do tří let. Ale jako do školky? To už by mi přišlo divný. 😉

peroli
29. zář 2010

to se asi nedá přesně říct... jinak je to u dítěte které se narodí v létě a jinak u narozeného v zimě.. navíc někdo začne ťapkat už v 8 měsících a někdo ještě v roce a čtvrt ne... ale myslím že tak ta horní hranice je max. do 3 let... 😉 🙂

apfele
29. zář 2010

My jsme bez kočárku od 21.měsíce, Honzík do kočárku nechce, takže chodíme jen pešky nebo někdy vememe odrážedlo. Ale od mého bratrance dcera ( 3 roky ) ta se stále vozí v kočárku, což už mi přijde divný 😅

zany
29. zář 2010

Je to individuální a podle mě záleží jak na dítěti, tak na mamince 🙂
Honzík byl bez kočáru ještě před 2. rokem, protože se narodila Eliška 🙂 Takže jí kočárek hezky odevzdal a už ťapal hezky sám. Už předtím jsme ho brali na procházky bez kočárku, aby byl zvyklý 🙂
A Elišce už se v kočárku nelíbí teď a to jí budou v prosinci 2 roky 😉 Vydrží v něm ve městě tak zhruba hodinu a pak se začíná nudit a vylézala by... 😝
Myslím, že dítě před nástupem do školky by mělo být zvyklé ťapat samo, aby zvládlo procházky 😉

romana29
29. zář 2010

malej jezdil v kočárku skoro do dvou a půl let, pak začalo silně pršet, já těhotná, tak jsem řekla a dost a šlo to...My měli sporťák a nevím jakou měl nosnost, každopádně Dan měl kolem 19 kil 😉 .

k.ate
29. zář 2010

Tak náš malej nechce být v kočárku už teď, jak začal chodit, tak tam vydrží fakt jen chvilinku a pak chce hned ťapat sám, takže na nákupy kousek od domu nebo na procházky (taky se motáme jen okolo), chodí už po svejch, případně ho chvilku nesu, když se chce zasknout u nějakýho auta a omatlávat ho, ale většinu jde pěšky (přece jen má už 11,5 kilo 😀 )...
Kočár u nás funguje už jen na větší nákupy ve městě... 😕 Jinak mi ale přijde hranice tak ty tři roky docela přiměřená. Pokud to vyhovuje prckovi i rodičům 🙂

schwarzovka
29. zář 2010

od 15-ti měsíců je malej bez kočáru, letos jsem golfáč brala na dovču, páč jsme letěli v noci, tak kdyby chtěl spát...tam jsme ho celkem využili a malej si to po té době užíval. Nechali jsme ho tam.

Jinak si myslím, že záleží na dítěti a jak to komu vyhovuje. Malej od malička šlapal jako hodinky, tak mi kočár spíš překážel. Nehrotila bych do kdy přesně být bez kočáru, prostě to nechat vyplynout...

U nás jsou děti bez kočáru rychleji, proto jsem občas nechápala 4 - 5-ti letý děti v kočáru, když jsme byli u našich v Praze...potom, co mi malýho lidi málem zašlápli jsem pochopila...hlavně v metru a na frekventovaných místech.

lamarika
29. zář 2010

já myslím, že záleží na dítku a nemá cenu nic lámat přes koleno 😉
Synovi je 17 měsíců a už 3 měsíce fungujem prakticky bez kočáru. Kočár jsme brali jen na delší výlety (třeba ZOO). Poslední dva měsíce už kočár nevytahujem vůbec, protože v něm syn nechce být. Někdy bych za něj ale byla nadšená, protože jít se synem třeba do města něco vyřídit je celodenní záležitost místo hodinky.

jmisa
29. zář 2010

My už taky spíš bez kočárku. Golfky beru na delší trasu nebo když jedem sockou apod. A stejně tam moc dlouho nevydrží, začne se vztekat.