Do kdy by se mělo podávat mateřské nebo umělé mléko?

alenach
5. led 2009

Potřebuju poradit včera jsem to dostala a Matýsek mi dneska začal odmítat kojení. Dočetla jsem se, že mu to v tomto období nemusí chutnat. Tak jsem se chtěla zeptat do jakého věku dítěte je nutné podávat mléko. Začali jsme už s příkrmy i s kašičkou. Mám totiž i pocit, že mléka je dost málo. Moc díky

radka.m.
5. led 2009

alenach-do roku dítěte je mléko nutností.po roce již může být zcela vynecháno a nahrazeno jenom mléčnými výrobky.do roka je ta dávka mléka 600ml.

tereziep
5. led 2009

No já jsem zas někde četla, že by dítě mělo mít mléko až do 3 let. Netuším, ale co je na tom pravdy. Rozhodně by mělo mléko do roka dostávat cca těch 600ml.

radka.m.
6. led 2009

tereziep-to jsinejspíš četla,že by měla být mléčná dávka 500ml po roce věku dítěte,ne?a do té mléčný dávky se právě počítají jogurty,sýry,máslo,tvaroh,takže se potom to mléko už nemusí a lze jej nahradit mléčnými výrobky.

many
6. led 2009

alenach - třeba to přejde a Matýskovi zachutná 😉 já krvácela po porodě půl roku a kojila jsem,ale je fakt,že se to píše,že jim nemusí chutnat,malej naštěstí papkal i přes to 🙂 jinak kojit bych chtěla rok určitě a možná i trošku dýl,to uvidím pak 😉