Do kdy dáváte čepičky?

rena2
9. bře 2011

Dobrý den, chci se zeptat, do kdy davate svému malému čepičku. Ted když už začíná být hezky tak mi prijde zbytčné dávat čepičku i slabou... Moje 6.mesíční holčička ma skoro všechny mikinky s kapuckou nestacilo by to? Moc děkuji. R

kalo
9. bře 2011

@rena2 No já nevím, ale na začátku března je podle mého ještě hodně brzo i když je dítě v kočárku..(a vůbec půlroční miminko)...Vždyť je pořád pěkná kosa! (i když svítí). Dle mého, by malé děti do 2-3 let měly nosit aspoň ty bavlněné čepice pořád, minimálně do 15ti stupňů...a pokaždé když fouká (ouška a čelo jsou citlivé a kapuce je na nic)....Ale to je můj názor, každý to cítí jinak.... 😉

samik2008
9. bře 2011

Já mám stejný názor jako kalo.Dnes u nás krásně svítilo sluníčko,ale teda kosa pořádná a hlavně foukalo

aaadus
9. bře 2011

Souhlasím s holkama. Malému dávám pořád kulicha a rozhodně mu v něm není horko 😉

dexonka
9. bře 2011

ahoj,no ja teda nevím,ale ja dávám čepici celoročně,jen měním její druh......

bubucka
9. bře 2011

Souhlasím s holkama. My jsme teprve teď začali Vašíkovi dávat slabší čepku. Děti jsou náhlý na ofouknutí uší, a vítr fouká zatim pěkně studenej. S bolavými oušky se děti dost vytrpí, takže bych to nepokoušela. Kapuca nepřilehne až k hlavičce... Taky dávam čepici čeloročně, protože i v létě se bojim, že mu do uší nafouká, takže i plátěnou čepku máme s klapkama na uši.

katchi
9. bře 2011

Tak ja teda cepici dneska nedala, malej mel kapucu, byl zachumlanej v kocare ve fusaku a nemam pocit, ze by mu byla zima nebo mu foukalo na usi. Naopak, mel tam krasne teploucko. Tze ja davam podle pocasi...

hansed
9. bře 2011

Já se klaním k tomu dávat čepičku, i když je kapucka.... a do 2 až 3 let dávat třeba šátek, když v létě fouká apod.... čelíčko a ouška jsou citlivá....

lamarika
9. bře 2011

Synovi budou dva a čepičku dávám pořád. V zimě kulicha, na jaře a na podzim jen plátěnou, v létě kšiltovku nebo klóbrc. V tomhle počasí bych ani takhle starý dítě nenechala v kapuci ani kdyby měl přeběhnout z baráku do auta 😔

marketa137
9. bře 2011

Jako nedávat čepici ven? vždyt je zima 😒 . vim že hodně lidí dává čepičky slabé i na doma což jsme nedávala nidky, hlavně menší měl šíleně vlasů takže si ymslim že mu bylo dost teplo 😀 a pak sjme dávala jarní a v létě taky něco, bud klobouček nebo alespon něco aby ho to chránilo před sluníčkem. fakt si neumim představit ted mu nedat čepici 😕

dexonka
9. bře 2011

no ja to myslela spis tak ze v lete siltovka,v zime tepla a jaro tenka,nebo silt.....

andelka
9. bře 2011

Od zimní čepice jsme už upustili, dávám buď tenkou flísovou nebo bavlněnou a na tom má vždycky ještě kapuci. Na jaře budu dávat bavlněnou a v létě ještě nevím, ale většinou asi taky. Pokud teda nebude po mně, já jsem si všechny čepice strhávala 😅 Sice slunko už svítí, ale pořád je dost zima a fouká.

beruska1989
9. bře 2011

my už taky dneska měli lehčí čepičku, a na tom kapucku, ale bez čepičky bych to vůbec neriskovala. taky si myslím stejně jako holky že do 2 let by dítko mělo mít čepku podle ročního období. už mám koupený i kloboučky na léto, ale naše Natálka to strhává, takže tam budu muset nejspíš našít tkaničky 😉

evita_ij
9. bře 2011

@rena2 jejda jejda, bez čepičky radši ne!!!! Co tak přemýšlím, tak malá má na hlavě venku pořád něco - v zimě teplou čepici, na jaře a podzim nějakou bavlněou, ať nefouká do oušek, a v létě nějaký šátek nebo lehkou čepičku zas proti sluníčku. Takže určitě čepičku dávat... kapucka nechrání ouška 😉

marecek4
9. bře 2011

tak u nás dneska hódně fučelo,tak malý měl čepici i kapuci a zpocený nebyl yni když spal venku na sluníčku,a rozhodně mu budu na hlavičku něco dávat i do školky jak těm starším,bez jsem je nechávala až tak od čtyř let,ale zato v létě pokud nefučí a není nijak moc horko,tak jsem ho nechala bez už jako mimi-narodil se v létě a byly takový pařáky,že se mi osypal i v plátěnce,nepomohlo ani odepnutí boudy,ale to je potřeba řešit i podle prcka,malý je na teplo dost citlivý-nevydrží ani pod dekou přes noc,tak ho nechávám v overálku a v ponožkách,a když je chladněji tak fusak,ale u toho už objevil jak z něj ven ☹

romana29
9. bře 2011

Sama mám po půl hodině ježdění po venku rukavice a po hodině si nasazuju kapucu!
Dan nosí zimní čepku - stejně jako všechny ostatní děcka ze školky 😉 a o malé ani nemluvím....

verbalinka
9. bře 2011

Já teda synovi dávám čepici i teď, a to mu jsou dva roky. Hlava je největší plocha na dětském těle, a tím pádem se nejsnáze prochladí. Čepici dávám do cca 10C (dle větru) a pak vlastně taky, ale jen tenkou, nebo šátek. A když svítí, tak taky, aby neměl úpal. A nejsem nějaká úzkostlivá matka 😀

berenika39
9. bře 2011

já jsem antičepicová.petr má jen kulichy, ty nosil přes zimu, ted už dávám jen ráno, odpoledne ne, jiné pokrývky hlavy nemáme. já taky nic nenosím krom mrazu 😝 😝 😝 .

sussanah
9. bře 2011

ja teda nosim cepku sama jeste i ted 😀 Vzdyt kdyz je clovek venku 2h, tak te fakt profoukne. Maly zimni cepku teda nema, ma merino kuklu (ma termoreguacni vlastnosti, takze se v ni nepoti) a na to ma kapuci. Cepku bavlnenou jsem davala na jare i na podzim nejen podle tepla, ale hlavne podle toho, jak foukalo, protoze i 15st s poradnym vetrem dokaze udelat u mimca docela hodne paseku 😖 U 6m mimca bych urco davala jeste cepku bavlnenou + kapuci, vzdyt neni jeste ani 10st..

weri1
9. bře 2011

mám 7 mě. chlapečka a čepičku dávám bavlněnou i přes zimu, ptž se mu potí dost hlavička, většinou má kapuci od mikinek, ale na nenošení čepice teď mi připadá u tak malýho dítěte brzo

babulinkab
10. bře 2011

já se snažím i u svého 3,5 letého syna zatím dávat čepice, a přes léto plynule přejdu třeba na piráta (když fouká, přetáhnu trochu přes uši) nebo kšiltovku
kapuce od mikiny určitě čepici nenahradí 😀

mamkamarketa
13. bře 2011

teda pulrocnimu mimco v tyhle kose nedat cepici 🙄 😕
mymu synovi jsou 2 roky a 3 mesice a teda bez cepice ani ranu!!! Zadna kapuce ouska neuchrani!!!

andyalukasek2008
14. bře 2011

Noooo, tak bez čepice ve Vašem věku bych to rozhodně neriskovala... Hodně, hodně odvážné... 🙄
Prvních pár dní co je pěkně... Myslím, že žádná kapuce nepomůže. Existují i lehčí čepičky než jen kulichy, příp. na pozdějic pirátské šátky (bývají i růžové a holčičkám sluší)...
Vítr je ještě studený, počasí je zrádné teďkom.
Luky čepici nosí a ještě dlouho bude, posléze vyměníme za šátek a pak za kšiltku nebo klobouček...

jasekd
14. bře 2011

Ono je zase rozdil vetsi dite na otevrenem sportaku a behajici venku, a pulrocni dite, co je treba jeste v hluboke uzavrene korbe, kam nefouka. My mame jeste ted fusak a ten se da celkem u hlavy pritahnout, kdyby bylo treba, je v tom oblecenej jen lehce a ted mel mikcu, ktera se natesno zapne pod krkem a usi jsou schovane, celo taky celkem a i kdyz uz je ve sportaku a je mu 11 mesicu, tak protoze nesedi, ma ho nalezato a spinka, nefouka mu tam, takze myted bez cepice chodili 😉 Takze jsem tu prvni a mozna nekdo udela 🙄 🙄 🙄 , ale podle me je to o konkretnim dnu a pocasi a mimcu a kocarku. Cepici mam sebou v zaloze, kdyby foukalo, nebo kdybysme ho vyndavali ven.

denisa31
14. bře 2011

čepici dávám pořád, když je teplo tak aspoň šátek, aby nenafoukala. Žádné velké oteplení teda nepozoruju, takže stále máme ještě slabší zimní čepici a vůbec by mě nenapadlo jít bez čepice

zdezli
14. bře 2011

Taky si myslim, ze zalezi na spouste veci - zda je dite zabalene v kocarku ve fusaku, nebo drandi na motorce apod...

Dcerka ale zatim bez cepice taky nebyla. Pouze jsem presla k slabsi variante. Pokryvku hlavy davam i v lete, kvuli slunecnimu zareni, ale to pak samozrjeme jen nejaky lehky kloboucek 😉

jasekd
14. bře 2011

Jj, v lete bude ksilt nebo klobouk, Martin nesmi a nebude smet na slunicko ani jako vetsi, tak to budu prisna 😉

25ka
27. kvě 2014

synovi som kupila krasnu kšiltovku prvi krat ma nieco znackove kšiltovka new era a on ju nechce nosit ☹ tak som ju odlozila snad ked bude vacsi ale inac nosi satek a v zime normal zimnu čepku aj ked svieti slnko musi mat dieta nieco na hlave koli upalu kšiltovky su dobra vec len skoda ze to ten moj truhlik nechce nosit neviem preco.

krakora
Odpověď byla odstraněná
Zobraz