Používáme cookies. Více informací zde. OK

Do kdy hrozí SIDS?

partyzanka91
9. led 2015
Ahoj maminky,
nevíte do kolika měsíců jsou miminka ohrožena udušením během spánku? My máme už 7,5 měsíce starou holičku a monitor dechu používáme od narození. Nyní se už hrozně kutálí po posteli a přemisťuje, za kabel tahá a s krabicí mlátí, takže ho musím důmyslně ukrývat. Tak bych se chtěla zeptat jestli má pro nás ještě smysl nebo už ho můžu vrátit (máme ho zapůjčený). Holčička je už docela velká, dejchat by měla umět už dobře, hrozí jí v tomhle věku ještě něco?
děkuju moc
luccy.luccy
9. led 2015
@partyzanka91 Udává se, že největší riziko je od 2 do 4 měsíců. Každým měsícem riziko SIDS klesá a po jednom roce se už nevyskytuje. Naše malá bude mít 7 měsíců a taky už přemýšlím, že monitor zrušíme 🙂
ange_de_la_morte
9. led 2015
Nejvyšší riziko je cca mezi 2-5.měsícem života, potom jsou aspekty které riziko zvyšují ( nedonošenec, matka kuřačka, nízka porodní hmotnost, přetopená místnost,..) nicméně po roce už se neobjevuje. My měli monitor ještě před 2 týdny - v postýlce, kde malý od 6.měsíců nespí 😃 takže monitor měl fakt jen těch prvních 6 měsíců a to ještě jen třeba půl noci protože pak sem si ho po kojení nechala u sebe. Měli jsme sice i monitor na plínu ale někdy se mi ho nechtělo připínat, někdy se malému hned svezl. Pokud máte časté poplachy že se dítko stěhuje tak asi zrušte. Spousta maminek monitor nemá- právě kvůli častým falešným poplachům
gabbika
9. led 2015
@partyzanka91 My jsme monitor dechu dali pryč právě kolem toho 7 měsíce, kdy ho začal Adam likvidovat. Chápala jsem to tak, že u zdravého dítěte je to v pohodě a neměla jsem strach. Zachovávala jsem však ještě pár měsíců podloženou postýlku a pravidelné důkladné větrání ložnice jako další preventivní kroky.
diamanta
9. led 2015
Tak malá už je velká, 17 m, a já ho tam stále mám. Prostě se mi nechce cokoliv měnit, falešné poplachy nemáme, i když se odkulí tak to zachycuje. Už je tam asi zbytečný, fakt nevím do kdy to hrozí, ale mě tam nepřekáží. Je to stále taková pojistka, kdyby třeba zvracela na zádech, protože jsem u toho dvakrát byla a vím, že se vůbec nepřevrátila na bok a jen chrčela...a pak jsem bohužel viděla film Volný pád s Douglesem nebo jak se jmenuje ten manžel od ZetaJones...a tam na konci ten policajt co ho dostal, na tom molu, mu říká, jak se ženou přišli o dítě, okolo dvou let, a že to byl sids, že to sice vůbec mít děti nemůžou, ale stalo se. No prostě to bylo takový smutný, a tak než bych tu ty kabely demontovala a přemýšlela, tak na to prdím a každý den znova zapnu. 😃 Prosimtě nenech se vystrašit, je to jen film.
hanyzka11
9. led 2015
My měly monitory plus minus do 13 měsíce. Poslední 2-3 měsíce jen na noc. Spíš pro mě bylo pohodlnější z postele kouknout, že jsou oba ok a světýlka blikají, než vylézt a kouknout se, že dýchají. Pak jsem ho postupně přestala zapínat i na noc. Ale nebylo to, že bych je jednou uklidila a bylo. Prostě až tam tak 14 dní byly bez zapnutí, pak jsem je vyndala. Když je člověk na něco zvyklý rok............... 🙂
morgaine
9. led 2015
Nejsem odborník.Jenom názor.Určitě ať má monitor každý jak dlouho chce,zvláště když to ničemu nepřekáží.Ale já si myslím,že je užitečný tak maximálně do 5.měsíce věku..Já tedy měla a mám lehké spaní a stále děti v noci kontroluji,nehledě na to,že i v noci kojím a určitě bych si všimla kdyby mělo dítě problémy s dýcháním nebo jakékoli jiné.Ale každý má jiné spaní..někdo spí jak špalek..ale tak na škodu to není. 😉
milmic
10. led 2015
@partyzanka91 Kdysi dávno mi sestra vyprávěla o tom, že její kamarádce zemřelo dítě na SIDS v osmi měsících. My jsme měli přibližně do roka, potom už v postýlce děti skákaly a mohly by ho zničit.
lv
10. led 2015
píše se do roka...ovšem u 1.dcerky jsem ho musela zrušit ze stejných důvodů. o kterých píšeš v 8m. 2.dcerka ho měla do roka, spala klidněji. jsem tím extra zasažená, zemřel mi na to bratr, já kuřačka, takže těch faktorů bylo víc a bála jsem se moc.
belleelle
10. led 2015
sids je syndrom náhlého úmrtí kojence, takže kojenec je do jednoho roku, tak asi tak by měl být. ale je moc drahý na to, aby si s ním hrálo mimi. Taky potřebuji spát, nemůžu ji celou noc kontrolovat. Občas potřebuji i doma něco udělat, je to dobrá věc, nevím, jak bych na 2-3metry poznala, že nedýchá.

Sem začni psát odpověď...

Odešli