Do kdy jste miminkům převařovaly vodu?

swatka
5. říj 2009

Ahoj holky nevím zda tento dotaz už tu někdo nedal,ale nenašla jsem nic-pokud ano tak se omlouvám 😉 Holky do kdy jste mimiskum převařovali vodu-na čaj atd.?Docela by mě to zajímalo...moc dík za názory 🙂

kulimka
5. říj 2009

Ahoj tak kojeneckou vodu jsem převařovala tak do 10. měsíce, pak už ne. Teď dávám z vodovodu a tu převařuji stále.

swatka
autor
5. říj 2009

Ahoj právě dcerka bude mít rok a uvažuji do kdy převařovat vodu máme dost kvalitní ale i tak si říkám co kdyby ..myslela jsem že tak do 2 let budu převařovat ale to mi zas všichni řikají že je to zbytečné tak nevim no 😉

kaleilah
5. říj 2009

Swat, já převařuju a převařovat budu pořád, dělám to tak, že po ránu si převařim plnou konvici vody, tu přeleju do skleněný konvičky a z tý celej den dělám čaje,mlíko apod. Mě totiž přijde že v tý převařený vodě se líp rozpouští mlíko i gran.čajík když ho dělám 😉 A nějak mi i přijde divný dát mlíko do vody z kohoutku a do mikrovlnky, kafe si přece taky nedám jen tak do teplý vody 😉 ale na druhou stranu voda z kohoutku se kontrolovaná a nebála bych se, jen mi to přijde "divný" 😀

ava
5. říj 2009

proc je vlastne nutne prevarovat vodu? Je to proto, aby se z ni dostal chlor? U nas je voda z kohoutka dle testu lepsi nez balena kojenecka, tak budu, az zacnu prikrmovat, pouzivat kohoutkovou.

morgan
5. říj 2009

ava - taky používám kohoutkovou, podle testů je to kvalitní voda. Někdo sice namítá, že vnitřní rozvody nemusí být tak kvalitní, ale to by se stejně projevilo i na dospělých a hlavně u balené vody zase člověk neví jak byla skladovaná (mohla stát na slunci apod...). Dříve jsem jí převařovala a ted už ani nepřevařuju 🙂

amira55
5. říj 2009

kaleilah to myslíš jakože jí převařís ve varný konvici????to bych nemohla!konvice už po pár použitích je šílená a drhnout jí každej den, navíc chemikáliema proti vodnímu kameni fakt né...

janneke
5. říj 2009

Proti vodnimu kameni nemusis pouzivat chemikalie, staci obycejny ocet nebo kyselina citronova.

marooshka
5. říj 2009

používám balenou a tu nepřevařuju, ale když použiju z kohoutku, tak tu ještě radši převařim. V rychlovarný konvici 😉

shaula
5. říj 2009

Do roka jsem používala balenou, z toho do 3 měsíců jsem převařovala, pak už ne. Po roce jsem začala dávat vodu z vodovodu, nepřevařuji. Konzultovala jsem to i s pediatričkou, říkala, že převařovat je zbytečné.

kaleilah
5. říj 2009

Amiro ano, používám rychlovarnou konvici, dokonce od malýho narození, a jídlo mu ohřívám v mikrovlnce 😉 . A dokonce ho i sprchuju, na sprchový hlavice máme vodní kámen a ten se tím proudem uvolňuje a stejká mu po tělíčku...ještě dvakrát ho vysprchuju a budu z něj mít sochu 😉 😀 😀 😀

amira55
5. říj 2009

hele nemusíš psát ty ironické poznámky.já taky používám mikrovlnku, sprchu-ale pokuď vím tak kámen je dost tvrdej a voda ho nevyplaví a dítě vodu snad nepoliká 😉
já spíš myslela jestli ti to jako nepříjde divný, protože vím že se o tom už neěkde na koníkovi psalo a já si teda myslím že konvice je ble

kaleilah
5. říj 2009

já upřímně vůbec neznám nikoho, kdo by vodu vařil na plotně. A dítě mi teda vodu při sprchování pije, dokonce i při koupání 😉 a taky záleží na tvrdosti vody, u nás jí máme ok, u našich je tvrdá šíleně, takže to taky nemůžeš brát všeobecně 😉

samik2008
5. říj 2009

Balenou používám ještě pořád,ale převařovala jsem do 6 měsíců pak už nee.

kulimka
5. říj 2009

Tak já taky používám rychlovarnou konvici. Nenechávám v ní vodu stát vodu, takže mi přijde, že se tam ten kámen tvoří stejně jako v hrnci, teda vůbec. aspoň ho tam není vidět 😅 při sprchování taky pije vodu, miluje když mu stříkám na hlavu a polyká 😀 A to je teplá 😕 Asi už taky nebudu převařovat, ale jen ohřívat, dělám mu jen krupici z převařené...

petraky
1. čer 2011

@kaleilah Dobrý den,jen jsem chtěla reagovat na převařování vody.Malá má 10m.a balenou vodu převařuji na sporáku 😀

kaleilah
2. čer 2011

@petraky super, konečně někoho poznávám 😀

petraky
3. čer 2011

Jinak malá vodu při koupání taky pije a to tam máme dokonce zvláštní olej na suchou pokožku 😉