Do kdy jste používaly Nanny monitor dechu?

markytkaaa
20. kvě 2009

Zdravím 🙂
Zajímá mě do kdy jste používaly monitor dechu Nanny ... případně jak jste si zvykaly na to, že už vám v ložnici nebliká to tolik uklidňující zelené světýlko 🙂

Zítra je mému synovi rok ... používám stále ... nevím, asi závislost 🙂 fakt mě to uklidňuje a vím, že můžu jít v klidu spát ... ale je fakt, že čím je starší, tím častěji jsou planné poplachy, kdy zdrhne z destičky nebo se nasouká úplně mimo snímanou plochu 😅

lucenek
20. kvě 2009

marky..no pokud je to taková závislost, což plně chápu, tak počkej na magickou hranici 13kg 😀
pak máš utrum, jinak já teď byla na víkendu v čechách bez Nanny a oká 😉

kristi
20. kvě 2009

nepouzivali, spime klidne i tak.

byt tebou, vypnu to uz davno

agnessa
20. kvě 2009

já jsem původně měla v plánu jen do půl roku... malé před pár dny bylo 7 měsíců a pořád používáme, protože nám ji zhruba ve 3 týdnech zachránil... (opravdu se nejednalo o planý poplach)
ale pomalu se učím jej přes den nezapínat vždycky (na noc je to pro nás pořád samozřejmost), ale přiznám se, že ji chodím potom pořád kontrolovat... úplně odstranit bych ho chtěla tak do 15 měsíců, když se povede, tak už dřív 🙂

smardik
21. kvě 2009

malý bude mít 7měsíců a používáme stále a do roka ho používat chceme

cernobilka
21. kvě 2009

holky a musí pod ním být ta pevná deska? KOupila jsem ho, ale mám v postýlce takový silnější rošt.

agnessa
21. kvě 2009

Cernobilko, my máme taky jen rovný rošt a v pohodě. Falešný poplach jsme měli jednou (tak před 14-ti dny, kdy se malá natlačila úplně na opačný konec postýlky 😀 ) a nefalešný taky jednou, takže i bez pevné desky funguje dobře 🙂

aponchie
21. kvě 2009

nepouzivali a nebudeme pouzivat 😎

zuzu_z
21. kvě 2009

markyt plně chápu... taky bych jako lucenek počkala na tu hranici 13kg,pak to už nemá smysl... my používali do roka.
ad rošt + deska: já jsem tam desku měla a začala mi plesnivět matrace 😠 nechápu čím to, matrace byla pěkně drahá, no holt asi smůla... teď si dám větší pozor a zkusím to bez té desky...

evicka7
21. kvě 2009

my jsme nepoužívali, ale chlapeček, kterého jsem hlídala, ho měl a museli jsme ho dát v 8 měsících pryč, protože sebou v postýlce hrozně mlel, každou chvilku se z toho odplazil, tudíž to v jednom kuse houkalo 😉

luci81
21. kvě 2009

Zatím používáme,asi tak do roka???Pod ním máme taky jen rošt.

andys26
21. kvě 2009

My jsme nanu používali do půl roku a taky měli jen na roště. 😉

zusma
21. kvě 2009

my měli rošt+ deska a používali jsme cca do 13měs

matilko
21. kvě 2009

My používame tiež bez dosky a budeme používať asi do roka...

bolk
21. kvě 2009

Do půl roku. Ted už by to určitě nešlo. Jednak s námi občas spí v posteli a když spí v postýlce, tak hodně cestuje, takže by to asi stále pípalo.

cernobilka
21. kvě 2009

Holky mně je dneska celý den nějak divně. Sem tam mne bolí břicho- asi poslíčci, chodím pořád čůrat a bolí mne močák a nejhorší je, jak mne bolí pipka 😀. Supr den. Ted jsem si dala spršku a je mi líp, tak aspoň něco.

cernobilka
21. kvě 2009

Holky sorry, to patřilo jinam 😀

katulen
22. kvě 2009

já nanny používala do 1 roku, pak jsem ho prodala, no a zvykla jsem si 😉 , ale teď ho budu opět kupovat a používat určitě zase ten 1 rok, dcerka měla v roce 9,7 kg, takže váhově by se vešla i dále, ale ten rok to stači...

cazadora
22. kvě 2009

nepoužívali a nebudem ani teď

pikkumyy
22. kvě 2009

marky - my mame monitor v postylce porad, i kdyz dobrou polovinu noci spi malej u nas a kdyz jsme na tyden pryc, tak po nem ani nevzdechnem🙂, takze je to vlastne jen ze zvyku... mame pod nim jen kus lepenky z ty krabice od monitoru, aby to nebylo primo na roste... no mozna uz je cas ho vyndat🙂

astrane
22. kvě 2009

nepoužívali a pokud nebude mít příští miminko nějaké problémy a nebude to mít tudíž doporučené od doktora,používat opět nebudeme

konja
22. kvě 2009

markytkaaa: když jsem se radila se svojí sestřenicí (primářka na pediatrii), tak říkala, že největší nebezpečí náhlého úmrtí je od tří měsíců do roka. Tak si myslím, že můžete začít pommalu vysazovat 😉

astrane: náhlé úmrtí dítěte se bohužel týká zcela zdravých dětí (alespoň lékaři na dětech nic zvláštního nezjistili). Takže se bohužel vůbec nedá spoléhat na to, že tvoje dítě nemá žádné problémy atd. Proto je tento syndrom tak zákeřný a tolik obávaný - ke smrti dochází bez jakéhokoliv upozornění 😖 Ptala jsem se na to sestřenky co se těm dětem vlastně stane a bylo mě vysvětleno, že z nějakého, stále neznámého, důvodu dojde k zástavě dechu. Dítě může spát klidně s tebou v posteli a ty si ničeho nevšimneš. Jediná účinná pomoc je monitor.Bohužel.

agness02
22. kvě 2009

my jsme nanny používali do 9 měsíců 😉

astrane
22. kvě 2009

konja-já vím,ale po zvážení všech rizik jsem přesto rozhodnutá ho opět nekoupit...

soanpe
22. kvě 2009

monitor jsme nikdy nepoužívali a ani používat nebudeme

a co se týká rizikových faktorů- myslím si, že víc nebezpečí čeká na silnicích a přece každý jezdíme autem 😉

leonik
22. kvě 2009

ahojky, my používali u dcery přes rok, ale jak potom cestovala po postýlce tak často pípal. Tak jsme ho dali pryč. Chvíli to trvalo než jsem si zvykla že tam to světýlko nebliká 😀 U syna taky budeme používat do toho roku 🙂

asanaa
23. kvě 2009

Ahojky tak u prvního syna to byla absolutní nezbytnost,jelikož měl těžký porod a pár dnů po porodu přestal dýchat.Takže jsme ho koupili na doporučení lékaře,bez něj by nás snad ani nepustili domů.Používali jsme ho do 1 roku a super.Takže tentokrát samozřejmě také budeme používat.
A doporučuji každému!!!!!!

schwarzovka
23. kvě 2009

já ho pořád nedokážu dát pryč...ale je to asi tím, že malej spí ve svém pokoji, tak mu tam aspoň nemusím tak často lézt a kontrolovat ho...a taháme ho všude s sebou...ach jo...závislost...já bych asi bez toho neusla... 😅

janickabez
23. kvě 2009

já jsem si to nadělila k 1. narozeninám dcerky a ten den jsem ho opravdu oddělala, dnes má rok a půl a je to v pohodě, ale byla to závislost.... hlavně proto že malá spí od 3m sama ve svém pokojíku...

pospecka
19. čer 2009

Nechci začínat nové téma a zatím jsem nenašla téma jen monitor, tak snad nebude vadit, že se zeptám tady.

Jaký byl důvod, že jste si monitor pořídili, případně nepořídili? A vy co ho máte byl nový nebo tzv. z druhé ruky?
Vždycky jsem si říkala,že ho určitě koupím až bude mimi, ale teď tak nějak přemýšlím jestli ho fakt "potřebujeme" žádná z mých kamarádek to nemá a taky existujou, tak přemýšlím jestli do toho investovat a pokud ano, tak jestli nový nebo použitý. Díky za odpovědi!

beruska2x
19. čer 2009

ja ho mela pujceny od znamych, kdyby ne asi bych ho nekupovala, ale je fakt ze jsem byla klidnejsi ale dala jsem ho pryc asi v 5,5m ja myslim ze pak uz ma dite reflexy v poho a pokud neni lekarsky duvod..