Do kdy jste uspávaly miminka u prsu?

berenika80
27. čer 2008

Ahoj, jsem tu dnes nova. Mam dotaz do kdy jste uspavaly sva miminka u prsa???Povedlo se vam to nekdy zmenit. myslite ze je to spatne? Nekdo rika ze to nevadi a nekdo to kritizuje.
Moc dekuji za rady!!!!! 😉

selu
10. črc 2008

souhlas s kijonkova...ja jsem to nikdy neshledala jako nutne, malou nakojim o pul osme a spinkat jde az v osum, aby to prave s tim jidlem nemela spojene...nema problem usinat sama v postylce od 4 tydnu, nekdo by sice namitl, ze ma spartanskou vychovu, ale mne to tak vyhovuje, spime celou noc 20:00 - 5:00 😉

kijonkova.k
10. črc 2008

selu,určitě nemá sparťanskou výchovu.My to děláme úplně stejně a vyhovuje nám to tak.Taky spíme celou noc. 🙂

flufla
10. črc 2008

kijonkova.k a selu, tak to můžem jen tiše závidět, ale myslím, že jak já tak i ostatní uspávačky u prsu sme tosvé děti schválně neučili. Vincek do 3.měsíce usínal v pstlce, sice ne hned, ale usnul. pak jednou usnul u prsu a už to jelo. Ale říkám si, hl že usne!!!!

selu
11. črc 2008

flufla, ja si nemyslim, ze by to nektera z vas delala schvalne 😉 , verim, ze je to pro vas proste zpusob, jak mimisky uspat, ja mam fakt hodnou holcicku, ktera nema se usinanim problem, ale treba druhy dite bude zrovna zavisle na uspavani u prsou 😅 😀 , nikoho za to urcite neodsuzuju 😉

cecil
11. črc 2008

Tak já to schválně dělala.....když mi každej večer řvala s kolikou a já chovala od pěti do jedenácti, tak by mi upadly záda! Takže varianta že já ležím a kojím, dítě u toho usne byla pro mě tou nejlepší vidinou 😝 🙂 .

martinka79
12. črc 2008

ahojyk my u prsa teba také neusínáme ani neuspáváme a od narození spí sám v postýlce položím a je klid.
Ovšem dcera byla jiného ražení a ta si prsíčka považovala pěkně, byla to neurotická holčička do 6tt potom se sklidnila,ale prsa se nevzdala není to sice moc dobré dítě na to naučit, ale jak rychle si zvykla tak rychle si odvykla. a 3měs. už byla samostatně spící kukačka. v 1roce se odstěhovala na velkou postel do svého pokojíku a žádné potíže s ní nemám.
takže kdo má miminka trochu divočejší či uplakanější nebo s nějakým trápením tak porč mu nedopřát naše bezpečné objetí s hrudí, protože to asi sama příroda tak zařídila. Užívejme těch chvil. 🙂

selu
12. črc 2008

marti, pekne jsi to napsala 😵

petronilla
12. črc 2008

Je to fakt,každé mimi je jiné,náš první brouček do 3 měsíců usínal sám,pak jednou řval,já ho vytáhla,nakojila a bylo...pak do 10 měsíců-než se odstavil-u kojení většinou usínal.No a teď u druhého jsem si řekla,že jí to nenaučím,ze začátku trošku v postýlce brečela,ale usnula,někdy se ale rozbrečí hóóódně a to pak nevydržím,vezmu ji,dám cucnout a usne.Člověk se tím zabývá,ale je to pravda,že si to musíme užít,protože za chvíli nám vyrostou a budou nás čím dál tím míň potřebovat 😒 a jsem ráda,že kojíme,protože když je nejhůř,tak vím,že stačí rozepnout podprdu 😀 ,dudlík nemáme,tak je to jediné uklidňovadlo 🙂 .

martinka79
12. črc 2008

selu díky, ale myslím si pokud to není nijak vyhraněné tak usínání u prsa uspávání kolébání a tak je normální. v dávných dobách také miminka uspávali a jak jim bylo krásně.
😉

majenka
12. črc 2008

Super téma! Moje malá také usíná jedině u prsu-ještě nikdy neusnula sama (jedině v kočárku, ale to musí být hodně unavená). Dudlíka také nechce, takže se také děsím toho, až nebudu kojit...doufám, že budu moci kojit tak dlouho, jak bude Anuška potřebovat. Věřím, že až přijde čas, naučí se usínat i jinak. Sice je to nepraktické z toho důvodu, že je mamina jedinou osobou, která může dítko uspat, ale na druhou stranu je to něco tak úžasného 🙂 . Když se k sobě v noci přitulíme, ona mne chytne za podprdu, přicucne se, spokojeně si dumlá a ještě si u toho něco brmlá a z pod peřiny jí kouká jenom ta hlavička 😵 ...A jak už tady někdo psal, přesně z tohoto důvodu chci druhé dítko až v době, kdy malá bude dost samostatná a bude jí stačit méně mazleníčka-neumím si představit, že bych takovému miminku neposkytla to, po čem tolik touží 🙂 😉

ina.b
13. črc 2008

Naše malá (8,5 měs.) dokáže usnout i v náručí, ale v noci se každé dvě hodiny budí a chce kojit 😠 Ráda bych jí místo kojení dala čaj nebo jiný nápoj ve flašce, ale začne hystericky brečet, tak to nakonec vzdám a stejně jí dám to prso 🙄 Máte někdo nějaký typ, jak přejít z kojení na láhev? Děkuji.

martinka79
13. črc 2008

majenka z vlastníz kušenosti musím říci, že je to moc příjemné mít doma berušku co ti pomáhá s miminkem užívám si druhé a k tomu se můho věnovat plně dceři. 😉

ina.b co vím od kamarádek tak se pokoušeli toto překonat tím, že z lahve dítěti dával pít manžel jelikož miminka cítí naši vůni a kolikrát nemáají ani hlad a nižízeň, ale zkártka chtějí se cítit bezpečně. zkus spát třeba dvě noci v jiném pokoji a manžel ať spí s dcerou. 😉 možná nebude lahev ani třeba a málá bude spát celou noc vedle něj. 😉 drží pěsti aby jsi svůj problém brzy vyřešila.
Ovšem malá má ještě na vše čas.

ina.b
13. črc 2008

Martinka79 děkuji za radu. Vyzkouším to s tím manželem. Alespoň se jednou dobře vyspím 😀

martinka79
13. črc 2008

tak to mi věř, že se vyspíš. já vím, že pokud spím celou noc s dcerou tak prdelka vdstává za noc jen 1na papání. 😉

jiji
24. črc 2008

Ahoj holky, to je zase téma!
Řeknu vám, že my to máme naopak ... do pěti měsíců krásně usínala sama v postýlce (do čtyř přes den) a pak se to někde zlomilo. První dva dny, kdy v postýlce fakt vyváděla, šel uspávat manžel, pak dostal rýmu a nastoupila jsem já. Malá se hrnula na prso a od té doby jinak neuspáváme 😠
Uspím v posteli, přenesu do postýlky a od prvního nočního probuzení (což je někdy v šest ráno, ale někdy taky v jednu) spí s náma ... to si musí cucnout mlíka a pak už většinou usne sama, ale večer u toho prsa fakt musí usnout. Vůbec si neumím představit, co budu dělat, až přestanu kojit ... zatím to plánuju tak v horizontu půl roku až rok, tak snad si to pak nechá nějak vysvětlit 😝 😀 😀

papaya
24. črc 2008

Holky já uspávala u prsa do tohoto pondělí,pak jsem se si řekla,že už by mohl být čas na změnu a kupodivu to probíhá bez problémů. Zavedla jsem pravidelné činnosti,aby bylo jasný že bude následovat spaní (tzn vyčistit zuby,umýt,vyčůrat a spát 😀), přečtu 2x pohádku,zhasnu,ležíme vedle sebe na posteli,Hugo chvíli hopsá kolem a pak prostě vytuhne. Šlo to bez řevu a úplně v klidu,až sama žasnu.
Tak se nebojte,že to bude trvat navěky a klidně uspávejte kojením dál,pokud vám to tak vyhovuje 😉

petja
4. srp 2008

Uspávám u prsu skoro pořád,někdy malej usne v náručí jen tak,ale do hodiny se většinou budí na prso 🙂 zatím to neřeším,líbí se mi jak to vyšlo papaye 🙂

tetris.ka
4. srp 2008

Já uspávání u prsu nekritizuji, každý, ať to má, jak chce a jak mu to vyhovuje. Já jsem od začátku myslela i na sebe a věděla jsem, že tohle ne, že nechci být otrokem a nechat se ožužlávat i několikrát za noc. Prso = jídlo a tak jsem se snažila to k tomu vést. Neříkám, že mi někdy večer u kojení neusne, když je unavená, ale když ji dávám do postýlky, tak se trošku probere, mrkne, vidí, že je ve svojem a hajá. Takže jsem ráda, že jsme naučeni na svoji postýlku, ve které umí sama usnout a je ji tam dobře. Celou noc sice nespíme, kojíme 1x, ale to se taky časem vypiluje 🙂.

janac
4. srp 2008

No nasi hocicce je pul roku a jinak nez u prsa nam to zatim nejde...bojovaly a bojujeme s prdiky, tak to jinak ani nejde.. u prsa se ji ulevia ona usne.... tedy vetsinou hned... ale nekdy je to kojeni na celou noc.... a jak ji to vezmu, tak hned brek... jooo ale co se da delat.... Zavidim maminkam, co miminko polozi do postylky .. dle rezimu kazdy den ve stejnou dobu a to jim usne jako andilek🙂

krista
9. led 2010

michaelab. • 6. únor 2009 v 11:12
Ahoj milé mamči, nevím jestli tady už podobná diskuze není, ale nemám moc času prohlížet,tak zakládám novou diskuzi na toto téma! Prosím, prosím poraďte! Nemáte někdo zkušenost? Máme 2měsíční holčičku a už od porodnice říkají, že je to malá dumla ! Hrozně ráda se udumlává u prsa ! Do toho 2měsíce to ještě šlo, ale teď začal být problém, hlavně večer! V noci, když se probudí na kojení třeba kolem půl noci, tak má pocit,že musí být na prsu až do doby než usne ! Přes den je najedená za 10minut a v noci je na prsu i 45minut než se prostě neudumlá a neusne ! Když jí zkouším pře prst odpouta,tak se začne kroutit a plakat! Zkouším i hned dát dudlík, ale nic! Hned jí musím dát prso, aby se zklidnila! Nemáte prosím někdo zkušenost a cennou radu, jak na malou dumlu ? Nebude pak problém až jí budu chtít třeba na roce odstavit? Moc děkuju za každý názor a radu Míša

mikca • 2d • 6. únor 2009 v 11:22
je michal tuto jsem mela s malou presne jako ty... a musim rosct ze to urcite pak problem bude ji odstavit ..ja malou kojila do 18 mesicůa nebylo to prot ze bych ,nejak zvlast chtela proste jsem se ji nemohla zbavit ...neusinala jinak nez u prsa v noci se taky budila aby se jen ke me prisala...takze rada je asi utnout co nejdriv myslim to uspavani u prsa a ne kojeni...treba ji chovej .cim bude starsi tim to pro ni a tebe bude tezsi ji to odnaucit...ja ji pak odnauciila tak ze jsem is zalepila prsa naplasti a ze mam bebi..to tomu ale uz rozumnela takze to ac nerada , ale pochopila tak hodne uspechu

elephant • 3d • 6. únor 2009 v 11:24
Ahoj, povedala by som, že sú skoro všetky deti "dumlacie". Prestalo mi to vadiť, keď som to prestala riešiť. Proste deti spali so mnou a ja som sa len v prípade potreby natočila a nakojila. A zaspala zaručene skor než deti. Ja ti radím, nerieš to, keď budeš chcieť odstaviť, tak odstavíš, tým sa teraz netráp.

pismenka • 1d • 6. únor 2009 v 11:33
malá taky usínala u prsa a já s ní večer ) žádný problém s odstavováním jsme neměli, v 6měs. stejně chěla už postýlku,už jsme se spolu moc dobře nevyspali, tak že ted je ráda že má svou postýlku. Nedělala bych si s tím hlavu.Prostě tě chce mít na blízku.

michaelab. • 6. únor 2009 v 11:36
Moc děkuji za rady! Mám tři kamarádky, které mají úplně stejně staré děti! Dvě dokonce na den a žádná s tímto problém nemá! Dětičky se jim pustí prsa sami, když se najedí, ale já musím pokaždé i přes den přes prst! Malá pořád nevím, kdy má dost!!! Prostě si na prsu lebedí !!! Nechci, aby se mě pak sápala po výstřihu ve společnosti, proto se to snažím řešit, takhle brzy, že třeba se s tím dá něco dělat! Děkuji

michaelab. • 6. únor 2009 v 11:37
pismenka-děkuji za povzbuzující radu! Tak snad k tomu dospějeme i my

kubaka • 2d • 6. únor 2009 v 11:42
souhlasím s písmenka a elephant - netrápit se tím, co bude za rok - to bude takový skok, že si to nyní nedokážeme ani představit. Když jí to vyhovuje teď, tak vyhovět - popřípadě trpělivě nabízet dudlík. Malý mi nedumlali, ale taky jsme dělali všechno, co se jako že "nemá". Spali v posteli, chovali dosytosti a kdy chtěli, usínali u prsa, v náručí - nic z toho nezůstalo, protože z toho vyrostli a potřeba se změnila s věkem. Je to miminečko, má potřebu tě mít u sebe,
Až budeš chtít odstavit, tak pak to budeš řešit podle momentální situace. Ale pokud u ní tato dumlací prsozávislot bude přetrvávat, určitě bude snazší ji odstavit tak v 10-11 měsících - tehdy jim to ani nepřijde - plynule, pomalu, nenápadně ubírat kojení doztracena. To je rada pro teď a pro případ odstavení

michaelab. • 6. únor 2009 ve 12:00
kubaka-moc moc děkuju Tak asi jí nechám její rytuál a uvidíme věkem...

alterna • 6. únor 2009 ve 12:52
vůbec to neřeš
hlavně malá je moc malá a netrap se co bude za rok, plínky taky nebude mít do pěti let apod
hlavně že jste obě spokojené

timbouctou • 1d, 11tt • 6. únor 2009 ve 20:18
michaelab. - buď v klidu, holky mají pravdu. Hlavně si na to zvykneš. My teď měli rok a malý jinak neusíná. Usnul by, kdybych u toho nebyla já to je jasný. Nebo když jede v autě tak taky prso nepotřebuje. Ale doma je to taková jeho jistota, že jsem s ním. Napije se, usne a pak ho šoupnu do pelíšku spokojeného

kubaka • 2d • 6. únor 2009 ve 20:56
he he, mě malý ještě ve dvou letech potřebuje ke spaní - jenže to dělá tak, že mi přikáže"hají", lehnu si na postel, on se přitetelí ke mě, nasadí si dudlík, hladí mě ručičkou, chce pusinku, kouká na mě a usmívá se, já ho hladím a tulím.... Není nic sladšího a nádhernějšího. Takhle si mě ošmatlává asi 10 minut, pak se sebere, vleze do postýlky (má vyřízlé tři tyčky), uloží se a usne. Je to krásný pocit pro mě a on je blažený a dobrovolně se jde uložit. Nic násilně neřešíme. Musím říct, že si tyhle jeho projevy užívám a cením. Dá najevo co chce a když to dostane, pak udělá co má sám. Stejně se choval odjakživa i první synek. Mám já to kluky...

pajmis • 1d • 7. únor 2009 v 11:50
Ahojte Já mám uplně stejný problém Malý mi neusne nijak než u prsa a je pravda, že do ted mi to nijak nevadilo, ale jak dovršil 2měsíce, tak se je to horší. Musí se mnou spávat v posteli, protože ho kojím a usnu bud zároven s ním nebo i dříve... a pokaždé, když se zavrtí a vidím že zase hledá tou svoji pusinkou, tak mu dám prs a spím dál a on taky usne... a tak už to máme asi týden, jinak dřív mi u toho prsu usnul hned a jen sem ho přenesla do postýlky on spal třeba i 5 hodin... ted vydrží spát 2hodiny a už hledá kde je prso přitom na něm vidím, že hlad nemá a bříško má jak malý Švejk ... celkem mě to štve, protože se budím pokřivéná, bolí mě za krkem a to jen z toho, abych udělala prostor malému a aby se on hezky vyspinkal .-) No jo, co bych pro něj neudělala ale Chtěla bych, aby se stal zázrak a malý mi usnul sám v postýlce a spal pokud možno až do rána ale jak tak vidím, to si počkám ještě dlouho Akorát sem si myslela, že sem v tom sama

kubaka • 2d • 7. únor 2009 ve 13:30
pajmis - fakt nejsi - my nespíme dodnes celou noc. Máme pořád jednu láhev mlíka kolem druhé ráno a bez té nedáme ránu. Ale potom do rána už spí. už v půl roce se to hodně zlepší - jak dostane příkrm na noc, bude to jinak. Taky jsem s ním usnula při kojení, občas ho přenesla, ale někdy zaspala. Hlavně si udělej pohodlí, ať tě nic nebolí. Pak se vyspíš i s ním. Ale je fakt, že lepší je z toho nedělat standart. Když usneme, dobrá, ale raději vracet do postýlky. Nad ránem už jsem si ho ale brala k sobě, protože se napil a spal třeba do 10. Ukecala jsem ho na prso a docela jsem se takhle dospávali.

krista
9. led 2010

elzik • 2d • Včera v 15:09
Maminky, uspáváte své miminka u prsa? Náš malý (12týdnů) poslední dobou jinak neusne. Klidně by se ukřičel, nic ho neuklidní. Jde vidět, že je unavený, na očka nevidí, ale křičí a křičí, dudlíček plive. Jakmile mu dám prso, za chviličku chrní. Přitom vím, že hlad mít nemůže, prostě chce to prso. Mám strach, že jakmile si na to zvykne, bude strašné ho to odnaučit. V kočárku usíná sám, jen doma to prso vyžaduje. Jste na tom některá stejně?

ga09 • 1d • Včera v 15:19
Ahoj elzik- můj malý na tom byl uplně stejně, a dokonce když byl malinký tak špatně usínal venku v kočárku,chtěl cucat prso, dudlík taky nechce. Má půl roku a usínáme u PRSA, zachvílku usne, bez něj šíleně řve!!!!!Je mi hi líto nechávat ho plakat několik hodin, jak mi radili některé maminky.

kackaj • 1d • Včera v 15:27
Ahoj elzi, tak my to máme stejně, ale nepřipadne mi to nějaká závislost nebo že by to bylo špatně. Uspáváme tak taky už snad od dvou týdnů do teď, nejdříve u toho usínal, dala jsem ho do postýlky a pohoda. Poslední dobou už neusne tak tvrdě, takže jakmile ho oddělám tak se probudí. Ale už má asi takový návyk, že prostě po koupání přijde kojení, po kojení se jde spát. Takže se napapá dosyta, polobdělý nebo bdělý jde do postýlky, zavinu ho a do minutky kaputVyhovuje mi to a nebála bych se toho. Malý spí celou noc nejmíň 10, ale i 12hodin a tak se musí předtím řádně napapat, aby to vydržel a neumřel nám do rána hlady

elzik • 2d • Včera v 17:11
Holky, mě by také nevadilo malého uspávat u prsa, jde spíše o to, že pokud ještě není čas kojení a on je unavený, vyžaduje si to prso křikem, jakmile ho přiložím za chviličku spinká, ale zase je přepitý a za chviličku je vzhůru a pláče, že ho bolí bříško. Prostě kolotoč.

jirkulka • 1d • Včera v 18:11
Ahoj holky, jsem další se stejným problémem. Malý má 5. měsíců, narodil se s novorozeneckou žloutenkou,takže mi v nemocnici a asi další měsíc doma pořád jen spinkal a papal. Tak mě napadá,že si to mohl takto zafixovat. Že měl spánek spojený s papáním a dudláním.Od narození dudlík nechce. Zkoušela jsem snad 5 druhů, všechny vyplivne a málem zuří,co mu to cpu do pusy..
Elzik, přesně jak píšeš..přes den také tak. I mimo dobu kojení, třeba hodinu po něm, když by měl mít další dávku třeba za 2 hodiny si vyžaduje prso k uspání.Sám prostě usnout neumí, tře si očička, kňourá,ale sám prostě nezabere. Už jsme s přítelem zkoušeli vše, že jsem ho nakojila, odešla a šel ho uspávat on,ale nic, pláče i půl hodiny a mě to potom nedá a stejně mu to prso dám, protože mám vyzkoušené, že by i celý den chudáček nespal. Jinak večer to máme tak, že se okoupeme, a u kojení mi malý usne. Opravdu nevím,jak ho to odnaučit, to ho mám jako schválně budit,aby neusínal u prsa, jak radí některé doktorky a jiní.Zkoušela jsem nakojit, dát mu dudlík,ale ten hned vyplivne a začne plakat, utiší ho až moje prso a dudlání. Někdy dudlá jen 5 minut, někdy by i půl hodiny..Samozřejmě bych pro malého udělala vše,ale ty prsa už mě dost často bolí a je to nepříjemné. Teď mě taky trochu popadá strach, aby fakt neměl takový zlozvyk, aby se mi i v pozdějším věku nedral třeba na veřejnosti do výstřihu a nechtěl dudlat Nejhorší jsou ty dny, to mi přijde, že jsem uvázaná s ním ležet 5 x za den po hodině než zabere..Taky máme problém v tom,že malý nechce spát v postýlce,ale to už je asi do jiné debaty

elzik • 2d • Včera v 18:39
jirkulko mám pocit jako bys popisovala mého malého, jen s tím rozdílem, že on potom všem ještě blinká a jak je přepitý tak stejně nespí dlouho, protože ho bolí to bříško - a je to šílené pláče, že je unavená a zároveň nemůže zabrat, protože neustále blinká, brká ... Někdy jsem fakticky zoufalá.
Tvůj Ondrášek se neprobudí, když ho dáš po tom kojení brknout. Šimi totiž ano a jelikož je vzhůru chce znovu prso a takový kolotoč máme celý den. V noci ho odbrkávat nedávám, protože to bych se nevyspala vůbec.

jirkulka • 1d • Včera v 19:36
No večerní odříhávání jsem taky několikrát řešila. Nakonec jsem to vzdala..Ondrášek se právě moc neprobudí. Když ho chci nosit na odbrknutí, tak pokud je hodně uspaný, tak mi úplně padá, jestli víš jak to myslím, prostě spí jako mrtvolka a někdy zase začne plakat, že ho budím a nenechám spát.Tak potom taky musí začít znovu to martýrium s uspáváním u prsa. Ale téměř nikdy si neodříhl, nosila jsem ho i 15 minut..Teď už si přes den většinou brkne sám protože už sebou šije a nejlepe si brkne, když ho mám v sedě opřeného na klíně a v ten večer a noc ho odbrkávat nedávám. Fakt jsem zjistila, že je to boj s větrnými mlýny. Dám ho na bok, kdyby chtěl ublinknout a taky mám monitor dechu.Taky jsem ze začátku - asi do 3 měsíce měla podloženou postýlku u jeho hlavy. Ze začátku mi párkrát ublinkával,ale teď už se to nestává. Spíše se mi zdá, že ho trápí prdíky..Jinak nemáte někdo radu jak naučit mimčo na postýlku? Přes den nehrozí, aby tam spal, vzbudí se mi tam po 20 minutách spánku a v kočárku či naší posteli spí i 3 hodiny. V noci tam spí asi od 20 - 1h a pak si ho po kojení nechávám už u sebe, protože jsem hyn.

elzik • 2d • Včera ve 20:13
jirkulko - my to máme opravdu podobný, ne-li stejný. Můj malý také postýlku bojkotuje. Přes den nehrozí, aby v ní usnul - to se šíleně vzteká, křičí a nakonec povolím já a buď ho nechám spinkat u sebe v šátku nebo beru kočárek, obléknu dcerku a vyrážíme na procházku, jenže teĎ nám to komplikuje počasí. Večer také jakž takž usne v postýlce po kojení, ale jakmile se vzbudí na první noční kojení, už spí v posteli vedle mě, protože v postýlce kňourá, vrtí se a já nakonec opět povolím, abych se alespoň trošku vyspala a nechám ho u sebe. Dnes jsem to už vzdala a sundala jsem z postýlky jednu bočnici a postýlku si přirazila k posteli, aby malý spal v postýlce, ale měl mě hned při sobě a já měla více místa pro sebe.
S dcerkou jsme to měli obdobné, každý tvrdil, že si na sebe pleteme bič, ale jak jí bylo 10 měsíců přestěhovali jsme ji do pokojíčku, v 1 roce dostala vlastní postel se zvýšenou zábranou a od té doby spí krásně ve své posteli, jen nad ránem přijde k nám. V postýlce spala snad jenom měsíc, když byla miminko, jakmile začala více vnímat, chtěla mě mít u sebe.

elzik • 2d • Včera ve 20:15
Jo, moc jsem neporadila, co? Napadá mě - snad jen to neustále zkoušet, určitě bych to nelámala přes koleno. Po kojení bych ho do postýlky uložila a jakmile se vzbudí a začne protestovat, zkusila bych ho uspat jinak. Nenásilně na tu postýlku zvykat, i když spoustu maminek tady píše, že spaní v postýlce přes den je boj. Držím palečky, ať to zvládáte

meri • 1d • Včera ve 21:17
Mně mala asi 4.měsíce usínala sama, pak ani nevím jak, začala usína u prsu. A hrůza, už ji bude rok a je to horší a horší. Od 10.měsíce se budí víc a víc i v noci a nic jiného ji neuklidní. Někdy je schopná budit se každou hodinu. Tak už jsem pěkně vydudaná a nevyspaná. Poradit nevím, snad s tím přestat, dokud to jde, pak už to bude težší. Asi budu muset zkusit Estvilla, ale manžel je proti...

azri • 1d • Včera ve 21:52
Ahoj, moc prosím o radu. Je nám 8 měsíců a bez prsa, kojení neusneme, ale doktorka mi chce od pondělka nasadit antibiotika a musím přestat kojit. Moc prosím o jakékoliv rady. Předem děkuji moc

aponchie • 2d • Včera ve 21:58
azri nemuzes mit penicilin?ten u kojeni bejt prave muze a nemusis ze dne na den prestat to by bylo asi dite vzekle rozmrzele radsi pomaleji ikdyz nevim co ti je..

azri • 1d • Včera ve 22:06
měla jsem zánět duhovky pořád mi to léčili a nic no a ten zánět mám teď někde v oku a ještě se to zhoršilo. Právě. že už jsem zloušela ji pomalu učit na lahev nebo něco, ale odmítá jí a vyžaduje jen prso a kojení.

aponchie • 2d • Včera ve 22:11
ty jo a jak jsi k tomu prisla ?? no je uz dost velka tak by to uz nevadilo treba ze zdr.duvodu nekojit prsem,ale asi bych to delala mene nasilne..co tatinek sel by zapojit nejak pri krmeni misto tebe?

azri • 1d • Včera ve 22:17
po porodu se ty záněty na mě jen sesypali, začalo to v zubech potom hemeroidy, zánět dutin a tak všechno dohromady jo a ještě slepák. Tatínek by se zapojit taky mohl, ale není pořát doma. Já vím, že už je velká přes den jí normálně a bez kojení se obejdeme, ale to večerní uspávání, fakt nevím mám z toho hrůzu a doktorka mě řekla musíte to nějak udělat, ale jak to už mě neřekla

aponchie • 2d • Včera ve 22:19
azri IP

meleri • 1d, snž • Dnes v 17:34
Elzik,

ne neboj, teda asi záleží na povaze dítěte, ale já tak taky uspávala, od jeho narození....sám ale postupně ztratil zájem, a potřeboval se spíš před spaním uklidnit ukolébavkou, čtením nebo hlazením, prso už ted ke spánku nechce..neboj, určitě nepokazíš, je to podle mě přirozená věc..

elzik • 2d • Dnes v 17:41
Meleri - moc děkuji. Ono to je nejspíš opravdu přirozené, miminko to uklidňuje. Přes den je to obtížnější v tom, že pokud nemá Šimi čas kojení, tak ho potom bolí bříško jak je připapaný, ale v noci opravdu stačí aby si párkrát cucnul a spinká jak andílek

janulazaynab
9. led 2010

Já jsem uspávala u prsu do tří měsíců. Napil se a když začal jen podudlávat, šoupla jsem mu dudlík, přitiskla ho víc na sebe a plácala po zadku. Na Silvestra mi už ale došly nervy - plácala jsem 20min, až mě bolela ruka a sotva jsem ho dala do košíku, vzbudil se a začal cirkus, takže jsem plácala další půl hodinu. Proto jsem si dala předsevzetí, že bude hajat sám. Když vidím, že je unavený (má červenou kůži kolem očí a mne si je), dám mu dudlík, deku do ruky a spí sám. Někdy řve 40min a někdy chvíli povídá a spí. Teď si třeba dal plínku kolem nosu a přes jedno oko a usnul asi do 15min. 😉

meleri
10. led 2010

já asi do roku..po roce se hodně změnil, začal vyžadovat držení za ručičku, ukolébavku, nebo hlazení po hlavičce, zkrátka je to už chlapák... 🙂

rimmel
10. led 2010

kojenie k uspatiu je uplne prirodzene a hadam i najlepsie ako dietatko uspat.

ja to tak robim doteraz a neviem si vynachvalit, maly mi na prsniku spokojne zaspi aj za minutu 😉 tlkot srdca, vona mamicky to vsetko znizuje buchod babatkovho srdca, ukludnuje ho, dodava mu istotu a bezpecie.

kristufka
12. led 2010

meleri do roka? malá má 8 a půl skoro a usíná jedině u prsa (krom venku samozřejmě 😀 ) Jsem z toho už taková rozvrkočená. Rozhodně jí nechci nechat několik dní vybrečet - jak tu je jedna diskuze ale je to únavný - v noci se budí po 2 hod na kojo. Říkala jsem že budu muset pak za ní chodit do školky aby mohla po obědě spinkat s ostatními dětmi 😀 😀

rimmel
13. led 2010

kristufka...v noci maly dakedy cece ani nepotrebuje aminule po prvykrat v zivote vecer zaspal pri mne, uplne bez prsa...ked bude babatko pripravene, zaspi aj bez tak vydrz 😉

kristufka
13. led 2010

Rimmel... tak doufám že to taky tak bude. Gratuluju k samotnému usnutí bez metody řvi 😵

meleri
13. led 2010

kristufka,

vydrž ono se to určitě spraví, je to ještě miminko..taky si myslím že je to o tom jak je dítě vyzrálé..když není budeš ho zbytečně stresovat, rozhodně to nech na něm..já vím je to někdy těžké ale vydrž, ona si pak odvykne a bude ti spát celou noc, jen v 8 měsících je ještě brzy....uvidíš jak rychle se ti dítko osamostatní až ti to nakonec přijde líto.. 🙂

azri
13. led 2010

kristufka
my jsme na tom úplně stejně, taky máme 8,5 měsíce a v noci se budíme teda po 3 hodinách a bez prsa neusne, přítel už to taky zkoušel, ale jen vytrvale plače a z flašky vůbec nechce pít ☹ a nevydržím ju nechat plakat, myslela jsem jestli nejsu přecitlivělá, že bych měla být tvrdší ☹ přes den nekojím vůbec, ale v noci a u uspávání se bez toho neobejdeme.

kristufka
13. led 2010

jééé azri tak to jsme na tom fakt stejně. akorát já tedy kojím i přes den, příkrmy moc nechce. ale taky v noci a uspávání to samý. flašku taky nechce ani za boha. já nevim no, vim že když jí to prso nedam tak nic jinýho nezabere, navíc nemáme ani dudlík přestala ho chtít v 5 měs - do tý doby se třeba i ududala. takže ted se ududává u prsa. já teda vim že tvrdší nebudu. prostě budu asi doufat že jí to samo přejde a nebudu do tý školky muset chodit 😉