Do kdy jste uspávaly miminka u prsu?

berenika80
27. čer 2008

Ahoj, jsem tu dnes nova. Mam dotaz do kdy jste uspavaly sva miminka u prsa???Povedlo se vam to nekdy zmenit. myslite ze je to spatne? Nekdo rika ze to nevadi a nekdo to kritizuje.
Moc dekuji za rady!!!!! 😉

joplin
19. čer 2010

Zdravím všechny,
chtěla bych znovu otevřít toto téma.....

Malé je dnes 11 měsíců a stále ji uspávám jenom u prsa, nebo usne v kočárku, či autosedačce. Ale pokud je venku škaredě, je den vlastně jen o tom kojení - uspávání (Eli spinká 2 - 3 x denně cca po hodince). Samotné uspávání u prsa by mi až tak nevadilo, ale to naše miminko u toho dělá vcelku caviky, brání se spinkání a přitom už má červená očíčka od toho věčného protírání. Asi jsem udělala z počátku chybu, že jsem jí hned "stěhovala" k prsu, jakmile jevila známky ospalosti,nevím, prostě jsem to tak cítila......

Sama v postýlce usnula snad když byla ještě novorozeně. Malinko mě to začalo trápit, poslední dobou hodně neklidně spí, noc doslova prokňourá - myslela jsem si, že to bylo těmi vedry, ale ono ne......
Nic jiného na ní v noci nepomáhá než prso a i to je někdy boj, Eliška se různě přetáčí, sedá si se zavřenýma očima a padá na pusu....tak na potřetí u prsa usne tak na 2 - 3 hodinky, pak nanovo......je pravda, že má teď trochu rýmu a i já jsem nemocná - ale nepřijde mi, že by měla plný nosík.....
Poraďte mi maminky nějakou účinnou uspávací metodu, nechci malou přestat kojit, ale dávat jí k rsu pokaždé jakmile si protře očíčka už mě hodně zmáhá.

Moc děkuji a přeji hezký víkend 🙂

hanna
19. čer 2010

Ahoj řeším podobný problém,ikdyž mi neusíná u prsu ale musím být u něj namáčklá jinak neusne... 😖 naučila sem si ho na chování,když byl malinkej protože trpěl na prdíky a teĎ rostou zuby,ale jakmile ho dám do postýlky spustí tak jakoby ho na nože brali.takže ho hned beru a zas si ho dám k sobě,už mě to vyčerpává protože ted taky začal knourat celou noc,někdy mín někdy víc.už si říkám že ho do té postýlky prostě dám a nechám ho řvát,ale na to bohužel nemám je mi ho líto

joplin
19. čer 2010

Hmm, nápodobně, v postýlce si hned sedne a začně brečet,i když je unavená a padá ji hlava - a předtím už jí to u prsa "bralo".....nemám na to jí tam nechat bulit, četla jsem o té metodě nechat dítě plakat a chodit za ním v intervalech a jen přijít pohladit a za odejít......prý se dítě naučí samo usínat, když pochopí, že prso nedostane.....no nevím, zatím jsem na to neměla sílu.....máte někdo zkušenost z touto metodou, nebo jí podobnou ?

denisa31
19. čer 2010

také máme stejný problém, neusne jinak než u prsa, už jsem to párkrát zkoušela jí nechat v postýlce nebo zkoušet uhoupat, ale nezabírá nic, přesně jak popisujete, řve jak kdyby ji na nože brali a nemůže zabrat, pak dostane prso a do minuty spí. Když jsem jí zkoušela prso nedat a zvykat ji na odstavení, tak jsme kolikrát nespali i celou noc a to se nedá moc dlouho zvládnout, takže budu muset ještě chvíli vydržet kojit, ale co bude pak toho se děsim už teď, dudlíka taky nechce

k.ate
19. čer 2010

Tak my taky zatím uspáváme u prsu... Před spaním malýho vždycky ještě kojím a on u toho usne... Pokud se mu nepodaří usnout u prsa (to se stalo snad jen dvakrát 😀 ), dokáže potom zabrat i v postýlce, ale kdybych ho před tím nenakrmila, tak ani omylem...
Pořád si říkám, že už ho začnu učit usínat samotnýho, ale nemůžu se k tomu dokopat 😖 Každopádně se mi totiž nechce nechat malýho v postýlce plakat... 😔 Tak zatím čekám... Mám doma ale knížku, kde jednak popisujou tu metodu, že se mrně má nechat plakat (postupně se prodlužujou ty intervaly, co je rodič pryč), ale potom ještě jednu, u které právě uvádí, že jakmile mrně začne v postýlce plakat, má se vytáhnout, utišit, položit zpátky a takhle pořád dooookola (to bych chtěla zkusit, ale jak říkám, pořád se k tomu nemůžu odhodlat...)

joplin
19. čer 2010

Hmm, je alespoň fajn číst, že v tom nejsem sama 🙂, asi už se budu muset dokopat k tomu, že jí začnu "učit" usínat normálně. Odstavovat jí nechci a to večerní uspávání mi až tak nevadí - někdy si i já u toho odpočinu...ale přes den už mě to fakt zmáhá......

hanna
19. čer 2010

taky sem ráda,že nejsem sama,ale taky mě to zmáhá ☹ kamarádky to dělaly s těma intervalama a nechat brečet a mají klid,závidím...zrovna dnes v noci po breku i u nás v posteli,sem si řekla že dnes to zkusím,no nevím 🙂 ale připadá mi že je fakt vyčůranej a ví,že jakmile zapláče tak ho vytáhnu a dám si ho k nám do postele.No je to fakt dilema

eloana
19. čer 2010

ahoj holky--- dceru jsem uspavala u prsa do 2 let pak jsem ji odstavila -rikala jsem si ,ze to bude horor,ze neusne a pohoda 2 dny si pobrecela a dobry,ale mame ji v posteli🙂
ted mame chlapecka a vypada to na neco podobneo v blede modrem 😉 pres den v pohode napije se 15 min a dobry v noci vyzaduje prso i treba 2 hodiny. snazim se aby spinkal v postylce, ale s frekvenci prsa nam to moc nejde

denisa31
19. čer 2010

@joplin naše malá je přes den většinou už utahaná, takže si cucne a spí, mě spíš štve, že se budí v noci a bez prsa má velký problém znovu usnout, třeba až po třech hodinách usne na klíně, no je to děs, měla bych být drsnější, doktorka říkala, že to chce tak týden tomu dát, že malá bude řvát, ale pak pochopí, že mlíko nebude, no to už ale po týdnu bude ze mě zombie. Já už bych právě docela i chtěla odstavit, protože mi přijde, že stejně nepije, jen se přicucne a usíná...a jí hodně kaše a jogurty, takže by to už neměl být problém.
jenže jak už tu někdo psal, nejdřív prdíky, pak zoubky, člověk to pořád oddaluje...

brisalek
19. čer 2010

ahoj holky je fakt fajn videt, ze je nas vic🙂. Me mala jen plakala od 4-5hod odpo do te doby nez usnula...klidne i 3 hodinky a nic nepomahalo nez jsem zjistila, ze chce byt u prsa. Takze od asi 2 mesicu usinala porad jen u prsa, v kocare vubec byt nechtela, dudlik taky ne.
To uspani mi tak nevadi, ale v noci vstava tak 3-7x ted spis vic☹ a pres den nechce skoro jist a jen prso. Neumi ani z zadne flasky pit. Napije se skoro ze vseho a le to jsou takove male loky tak 40-50ml za den, takze nehrozi , ze bych ji misto mlika dala v noci caj nebo pres den sunar....Rada bych prestala pres den kojit. Docela mi i vadi , kdy jsme jinde nez doma, ze chce porad cucat.

Vcera v noci jsem zkusila nedat prso. Neplakala moc , spis knourala a mlatila sebou...tak po 15 minutach usnula, ale za hodinu byla zase vzhuru☹. Na to nechat ji plakat take nemam silu, ale uz me to hrozne "rozciluje".

eloana
19. čer 2010

ja taky na to nemela silu🙂)) nastesti mala s nami spala a tak jsem ji dala prso a spaly jsme obe🙂)
v kocarku byt chtela a tam taky jedine usinala pres den. v noci jen u prsa. flasku ani dudlik nechtela -vubec to neumela

joplin
20. čer 2010

Ahojte holky, ahoj Brisalku 🙂

hmm, ach jo, venku zase hnusácky, to zase bude den.....

Brisi: Mě malá pije z netekoucího hrnečku od Canpolu, ale stejně si myslím, že by to na ní moc nepomáhalo, ona se napije a ručičkou tu flašku odtáhne, jakože už nechce....

Eloana: taky poslední týden s námi malá spí v posteli - původně jsem byla zastánkyní toho, že to nedopustím, ale co nadělám, když ona furt kňučí a mě se chce spát 🙂.......spí u nás tak 3 - 4 hodiny, někdy se mi jí povede přenést a dospí už v postýlce.....poslední dobou už vstává kolem 5:45 - což je fakt šílené...ach jo, kde jsou ty časy kdy spinkala pořád 🙂....

Tak nevím, včera večer jsem jí zkusila nechat plakat - problém je ten, že ona když jí tam nechám, tak i když je unavená a tělíčko už jí neposlouchá, tak si sedne a bulí a různě sebou mele - vždycky se bojím, že se praští do hlavičky o šprušle.......no, vydržela jsem to cca 4 minuty ( 😕 )..... přišla jsem za ní, položila jí, pohladila a zase odešla.......udělala to znovu - jen brek byl silnější a srdceryvnější---hmm, tak sjem to nevydržela a vzala k sobě a u prsa uspala.......

taky mě štvě, že kolikrát, když jí jakože uspává, tak ona si hraje s nožkama, nebo mě plácá po ruce, nebo si jezdí po hlavičce a tahá si vlásky.......a to přitom má už zavžené oči...no, je asi hyperaktivnější, či co.....

Taky nemáme dudlík - měla ho asi jednou a to si s ním hrála - nepochopila že je k dumlání 🙂...u nás vede paleček...tím si pomáhá usnout, nebo dává najevo nudu a hlad......no, nejsem z toho zrovna šťastná, ale co nadělám, snad si ho nebude cucat ještě ve škole
😅 😅

denisa31
20. čer 2010

@joplin tak já měla kolikrát i malý modřinky zespoda na ruce jak mi malá mačkala než usla
@brisalek mala taky v noci vstava jak novorozenec po třech hodinách, je to hrůza, ale jak dam prso, tak do minutky zase spí, položim do postýlky a odcházím, ale ráda bych už spala celou noc, i když možná si dělám falešné na děje, i nekojené děti mnohdy vstávají často. Malá umí pít z pítka Avent, hrnečku Nuby z DM, ale v noci mi to nechce, maximálně si cucne z dudlíku MAm co je pro 4. měs. . 😒 Měla bys ale začít trénovat víc to pití, nebo aspoň lžičkou do ní něco dostat. Malá taky většinou chtěla ještě odpoledne kojit, ale to jsem se snažila jí nějak zabavit nebo dát něco dobrýho, místo mlíčka piškot nebo tak něco, a fakt si zvykla, že už nedostane, ale v noci jak se mi chce spát, tak prostě vyměknu a dám jí

brisalek
20. čer 2010

ahoj joplin 🙂)

uz se nam to darilo pres den nedat(teda rano vecer a tak 1x behem dne), ale pak mela teplotu a rymu a 3 dny jsme jen kojily a od te doby to bylo zase spatne. Ted dva dny uz je to take zase jen 1x, ale je doma manel a jsme nekde pryc nebo varim a on si s malou hraje...Jak jsem s ni sama je to tezsi. Snaim se ji ted dat jine jidlo nebo piti kdyz chce cucat, nekdy to jde jindy to vse odstrkuje.

denisa ja se to piti snazim.... ted to taky bylo lepsi. Ale ona to vsechno co nasaje zase casto z te pusinky "vypusti", nezavre ji a vse vytece 🙂

V noci pije tak 5-10 minut ne ze si cucne a spi, tak nevim, jestli fakt nema nekdy hlad?? 🙂. A prave jak pije dlouho a pak to jen cuca jak dudlik, tak nekdy usnu a zustane se mnou v posteli, kdyz se za hodinu vzbudim a prendam ji tak uz se zase za chvilku vzbudi...Ale jak kdy, nekdy je lip. Nejhorsi je to tak od 4 do 6-7 to se krouti a !vstava" po pul hodine.
Nastesti ted spi tak do 6-7hod , ne jak driv do 5-5.30, tak aspon muzu spat dele. Ona se v postylce take strasne mele, porad ma ruce, nohy ve spruslich, myslim, e ji to take budi...

Chci prvne prestat pres den, pak to trochu korigovat 🙂 v noci (rict si, ze ji dam nejdriv za 3-4 hodiny a pak zkouset protahovat) a to usinani necham naposled. vidim to tak ve 2 letech🙂

Jeste jsem se chtela zeptat, jestli vase deti taky porad ublinkavaji. Mala prave kdyz se napije tak vdy a ted i v noci casto ublinkne. I proto jsem se rohodla, ze to uz musime zacit menit. Myslim, ze to neni dobre.

brisalek
20. čer 2010

Jo a s tim placanim a hranim si pri kojeni....me nejvic vadi, kdy mi saha na druhe prso a bradavku, kdyz pije . To ji porad musim zakazovat. Jenze ona je vychytrala a kdyz jedno prso schovam🙂 tak se tvari, ze z nej chce pit. Ja jsem ji totiz cvok nechala, ze vecer pije z obou....takze to vetsinou vypada tak ze se napije z jednoho za chvilku se probere a chce druhe, pak si chvili blbne pak si cucne z jednoho pak zase blbne pak z druheho...az kdyz uz skoro spi vleze si do te sve polohy na bok a uz cuca jen z jednoho nez usne....zabava , co 😀 😀 . Tak to take ted chci trosku pomalu menit, protoze me prave hrone vadi, jak si hraje s tim druhym prsem☹.

joplin
20. čer 2010

Brisi: Ty naše holky jsou vcelku opičky. Dneska malá usnula na podruhé a vcelku bez caviků...no ono jde taky o to, že naše Eli sice má vcelku režim dne, jenže- přítel nebývá doma denně ve stejnou dobu, jsou dny, kdy chodí ráno, nebo chodí jen na večer, nebo jede na služebku třeba i na týden...nebo zase najendou je doma i 3 dny po sobě......takže vždycky když najedeme na "náš" holčičí režim - a Eli si zvykne a usíná v klidu - režim se zase musí změnit, protože máme taťku doma - a to je veselo a blbne se..a večer se nechce spinkat........

To Eli mi s velikou radostí během kojení sahá na nos i do něj 🙂, na oči a pusu......taky na znamínka, co mám na krku 🙂

hanna
21. čer 2010

já ted zkouším třetí den to spaní v postýlce 😒 po koupání a krmení ho uložím dám cumel,zakryju a odcházím,ihned spustí je to drsný,ale už je to potřeba 😢 už sem byla broučkův otrok,ale musím říct je to mazec

eloana
21. čer 2010

hanna mas muj obdiv 😉 ja takto malou zkousela taky -kdyz rvala pul hodiny nevydrzela jsem-vsichni mi rikali, ze se urve -nemela jsem na to ji nechat rvat hodinu 😒

hanna
21. čer 2010

tak dneska sem to taky nezvládla ☹ a uspala sem ho zase u mě 🙂 já na to fakt nemám,tak sem si to aspoň zkusila,mám právě kámošky co to zvládli bohužel nebudu patřit mezi ně.na to je mi ho moc líto

aannggiie
21. čer 2010

ahoj holky
Jsem úplně nadšená,že jsem našla tohle téma.ještě jsem nepřečetla ani jeden příspěvek,ale hlásím se do party.Jinak mám fracíčka,kterýmu je necelých 6 měsíců a jmenuje se Šimon.Tak jdu na to čtení 😉

aannggiie
21. čer 2010

tak holky mám dočteno a nemám co napsat,protože bych psala co už tady je.Tak já zkusim až mi dr povolí příkrmy dát malýmu flašku s UM,ikdyž s flaškou ani dudlíkem neví co má dělat.
jinak jsem taky zkoušela nechat vyřvat.Ten Šíšův řev by nepřežil snad nikdo je fakt mega strašnej a já to prostě nedám.včera jsem ho nechala řvát asi čtvrt hodiny,skopal si ponožky a po špriclích se v postýlce úplně otočil.
Když mu byly asi 3 měsíce tak jsem ho nechala řvát a zkusila jestli se řvaním unaví a usne.No v žáááádnym případě,dřív se začal dávit a víc řvát.
Tak bych byla teda taky ráda kdybyste některá přišla na účinnou metodu. 🙂 🙂

k.ate
21. čer 2010

Holky, tak já dneska chtěla zkusit nechat malýho usnout samotnýho, nepovedlo se. Ale pak se vrátil manža domů z nákupu, malej se vzbudil, pak šíleně řádil... A mně se nechtělo jít ho znovu uspávat, tak ho manža přebalil, položil do postýlky a malej usnul 😕 No já ještě teď čučím jak puk, že to zvládnul 😕
Ale obávám se, že zejtra bude zase vše při starým 😀

brisalek
22. čer 2010

Ahoj vsem, tak nam se to spani jeste horsilo tim, ze vubec nechce byt v postylce. 10 min cuca, pak ji necham tak 5 min aby vic spala a pak ji prendam...jenze ted hned jak ji vezmu nebo kdyz ji poloim je vzhuru a vse nanovo. Dnes jsme vstavaly tak 15x nejmene☹ Ach jo, takze s tim musime neco udelat. Jestli jsou to zuby, ja fakt nevim. Jene ted v lete nebudeme moc doma, ale spis u babicek be manela, take si myslim, ze to asi zustane a na podzim☹.

denisa31
22. čer 2010

@brisalek možná jsou to zuby, si taky pokaždý říkám že ještě chvíli...no a jsem tam kde jsem 😢

ale u nás to vyřvání vůbec nefunguje, malá klidně mlátí hlavou o postýlku jak se vzteká až z toho začne brečet opravdově, no děs

aannggiie
22. čer 2010

ahoj holky.když to čtu tak se u toho směju,ale když to vidím doma tak je to fakt hrůza

aannggiie
22. čer 2010

@denisa31 tak takhle to vidím,že dopadnem.Ted řval malej na dece,že nedosáhne na hračku-hrůza hrůzoucí tak jsem ho nechala vyřvat asi tak 20 minut a pak teprv vzala.To aby si nemyslel,že si to vyřve,ale to mám asi dneska nějaký dobrý rozpoložení jinak bych ten řev nesnesla.

aannggiie
22. čer 2010

tohle když někomu vyprávím tak tomu nechce věřit,že je chlapeček takhle vzteklej,protože se pořád na každýho směje

k.ate
22. čer 2010

@aannggiie já myslim, že tak malý mrně jako je tvůj malej si to ještě neuvědomuje, že si něco "vyřve", ale to je můj názor, prostě ho něco štve a nemá jak jinak to dát na jevo... Já si kolikrát říkám, jak by bylo mně, kdyby mě něco štvalo, nikdo mi nerozuměl a já neměla jak říct, že mi něco vadí nebo něco chci... Tak bych to začla dávat na jevo jediným způsobem, kterým to umím a nikdo by na to nereagoval... Ale asi jsem v tomhle tak trochu blázen. 😀

aannggiie
22. čer 2010

@k.ate -ty si hodná 😉 mě je Šími taky líto,ale myslím,že to bude problém odnaučit.Nebo kdy to mám zkoušet odnaučit nebo aspoň se pokoušet

studanka789
22. čer 2010

ahojky holky ten můj se uspával 3 roky pak přestal úplně sám od sebe 😀 😀 😀 😀