Do kdy jste uspávaly miminka u prsu?

berenika80
27. čer 2008

Ahoj, jsem tu dnes nova. Mam dotaz do kdy jste uspavaly sva miminka u prsa???Povedlo se vam to nekdy zmenit. myslite ze je to spatne? Nekdo rika ze to nevadi a nekdo to kritizuje.
Moc dekuji za rady!!!!! 😉

pomfrita
27. čer 2008

do sedmého měsíce, pak jsme přešli na láhev a usínal u lahve 😉
od osmého měsíce ho šupnem do postýlky, vypije si mlíčko, pohladíme ho a odcházíme, i když nespí - naštěstí už usne sám 😎

gilotek
27. čer 2008

ahojky, já jsem nikdy u prsu neuspávala, většinou jsem ponosila a uspala v náručí 😀

kaculi
27. čer 2008

Tak my přesně takhle uspáváme dodnes 😅 Jinak než u prsa mi neusne a to už je "velký chlap", minulý týden jsme měli 5 měsíců.
Taky jsem zvědavá, kdy a jak se nám to podaří změnit...

vendy01
27. čer 2008

Ahoj, my uspáváme taky ještě někdy u prsa, měsíc dávám večer kaši, tak to není tolik potřeba, ale uspávání do půl roka byla u nás skoro věda 😀 nošení, pak houpání v lehátku, u prsu a teď ta flaška. Taky jsem to řešila, zkoušela chvilinku v postýlce "vyřvat", ale na to jsem se pak vyprdla...

coriven
27. čer 2008

Ahojky, malá mně taky usne u prsa, ale jak ji chci přemístit do pelíšku, tak se vždycky zaručeně probudí ☹ , pak jí dám ale dudlíka (sice ho moc nechce, chvilku bojujem) pak si ho ale vezme a opět usne 😉
Takhle je to teda u nás večer, přes den u prsa neusíná a celkově toho moc nenaspí 😖

ladunka
27. čer 2008

Bereniko, snad do roka plus mínus... a v poledne prakticky usíná u prsa doteď. Večer se napije, vyčůrá, kouknem do knížky a vleze si do postýlky, kde usne.

kaculi
27. čer 2008

ladunka: tak to se máme na co těšit 😎 Takže přítelovy vtipy o tom, že se ke mě k prsu bude chodit uspávat do pátnácti nejsou tak daleko od pravdy že? 😀

andulka4
27. čer 2008

Uspávám u prsa pořád 🙂 Vždy od 19.00 do 20.00 potřebuje dudlat prso 😀 Pak si ještě asi hodinku dokáže hrát v postýlce sám....a pak usíná Je nám skoro 5měsíců

ladunka
27. čer 2008

Ještě - okolo toho roku nebo kdy to přesně bylo přestala Kája u prsa usínat sama. Bylo pak potřeba s ní být v posteli, než usnula - což mě krutě nebavilo, zatímco manžela naopak, takže jsem nakojila a pak je nechala v ložnici spolu samotné.

Usínání u prsa mi trochu vadilo, resp. jsem se bála ze těch řečí všech okolo, že se na to dítě naučí a jinak nebude umět usnout. Ale zpětně si myslím, že jsou na to malé děti (a ve věku Tvého syna obzvlášť) prostě nastavené - však maminky, které nekojí, taky většinou dávají dětem do postýlky flašku a děti usínají s mlíkem v puse.

U nás k přechodu na jiné, pokročilejší usínací zvyky přispělo hodně to, že občas dcerka šla spát s tátou nebo mojí mámou, kdy prso nebylo. Kupodivu to vždycky zvládala moc dobře.

ladunka
27. čer 2008

kaculi, to rozhodně ne, neboj 🙂 Moje dcerka je teď například při usínání úplně zlatá - po těch rituálech, co jsem popsala - nakojit, pohádku a vyčůrat - si vleze sama do postýlky a tam také sama usne. Já si trochu myslím, že spousta "trápení" s malými dětmi plyne z toho, že po nich chceme hrozně brzy "dospělost", v době, kdy ještě ani nelezou a jsou na nás úplně závislí. Ale možná se taky mýlím 🙂

brnda
27. čer 2008

Ahoj,tak me malej u prsa naštestí neusiná,ale znamej syn jo a to mu už je rok,musi proste mit prso jinak by snad neusnul,takže ¨nekdy se stane že u prsu usne,ale jak ho oddela tak je vzbuzenej
Ja maliho uspavam vetšinou tak ,že ho nakojim,dam do postylky ,lehnu si k nemu ,dam mu do postylky ruku a tak do peti minut spi 😉

lacherka
27. čer 2008

malej taky usíná pomalu u kojení,ale vždy když ho dám na odbrknutí, tak se zase probudí...a je po klidu

jjaanca
27. čer 2008

Mě malá taky usíná u prsa. Když to bude vyžadovat, nechám jí ještě dlouho. Souhlasím s ladunkou, že se po dětech chce hrozně brzo "nezávislost".

jankax
27. čer 2008

Nikdy 😕

georgine
27. čer 2008

nikdy... nezávislost je nutnost kdyz má clovek deti 2.. tak si pockám jak dlouho budete uspávat druhorozené prcky.. vidím to na 5 minut.. 😀

kacka.va
27. čer 2008

nikdy, sice u jídla občas usne, ale rozhodně to nemáme cíleně jako způsob uspání, to bych nechtěla. když chce něco dumlat, tak dáváme dudlíka

georgine
27. čer 2008

na druhou stranu si 2 mesicni mimco jako v prípade bereniky zaslouzi jeste citit maminku o tom žádná.. ale vseho s mírou ti malí vykutálkové jsou pekne návykoví a rychle se naučí a paks e to težko odbourává,..

markyfrana
27. čer 2008

nikdy - malá mi naposledy usnula u prsa v porodnici, pak už nikdy. usínáme, že ji dám do postýlky, pustíme kolotoč a ona si tam usne sama, ale je fakt, že přes den toho taky moc nenaspí. do 6tt více méně pořád řvala, ale ted už je to lepší. ještě spí dobře v kočárku.

kacka.va
27. čer 2008

no naše taky potřebuje občas cítit, že u ní někdo je, aby měla třeba mou ruku na tvářičce a nebo jsem jí držela za ručičku, někdy usne sama. ale abych jí uspávala prsem, to si myslím, že je dost blbý.

coriven
27. čer 2008

markyfrana: my to máme podobně, v kočárku se jí spí nejlíp - to občas najezdíme kilometrů 🙂

nikkos
27. čer 2008

Já jsem prsem nikdy vyloženě neuspávala, ale ještě dnes mi občas u prsa usne - když je hodně unavenej - a já ho nechám, proč ne 🙂

berenika80
autor
27. čer 2008

ahoj, holky dekuju za odpovedi. Take si myslim ze to takhle nevadi. .......nemuzeme chtit aby bylo mimco nezaviske. Vzdyt je to drobecek co byl 9 mesicu v brisku 🙂

zevina
27. čer 2008

Berenika, to je dobře, že to sama takhle cítíš 😉 určitě na to neexistuje jednoznačná odpověď, ale důležité je, jak to vyhovuje právě tobě a tvému děťátku 🙂 každé dítě je jedinečné a zaslouží si aby se mu dostalo veškeré péče kterou vyžaduje a potřebuje, v tomhle naprosto souhlasím s Ladunkou

pokud tvé mimi chce usínat u prsu, dopřej mu to tak dlouho, jak to vám oběma bude vyhovovat 😉

my tak usínali určitě víc než do roku, pak postupně přišlo období, kdy už se po večerním kojení odkulil a chtěl se ještě tulit nebo povídat 😵 ale ještě i teď ve 22m se stane, že když je víc unavený, tak u prsu vytuhne... nevadí mi to, vždyť jak dlouho si budeme ještě kojení užívat? pár měsíců? uvidíme 😉
každopádně ti děťátko dá najevo, že to chce jinak, když k tomu samo dozraje a to je podle mě nejideálnější 🙂

jjaanca
27. čer 2008

georgine: a to je právě důvod proč mám zatím jen jedno dítě. Druhé si pořídím až v době, kdy budu mít pocit že je Lucka samostatná a já se budu moct naplno věnovat miminku.
viz. zevina"každé dítě je jedinečné a zaslouží si aby se mu dostalo veškeré péče kterou vyžaduje a potřebuje, v tomhle naprosto souhlasím s Ladunkou"

gedren
27. čer 2008

Helenka pevne doufam prestane usinat u prsa, nez nastoupi do zakladni skoly ;)

berunda
10. črc 2008

Ahoj, chci se zeptat na vas názor!!!
Malou také uspávám u prsa. Jen se bojím toho co bude až nebudu kojit. Mala dudlíka nechce. Kamarádky co uspávali u prsa tak pak používali dudlíka, jenže malá ted dudlíka nechce. Díky

krista
10. črc 2008

Ahojky, tak mě malá usínala u prsa tak 3,5měs. teď už ne a právě jsou s tím usínám občas dost problémy 😖
Musíme se to naučit nějak jinak, ale samotný jí to moc nejde 😝

flufla
10. črc 2008

Ahoj, tato diskuse mě velice potěšila, sem ráda, že nejsem v tomto jediná. BuĎ prs nebo kočár, ted houpu v aoutosedačce! jinak neusneme. Bojím se bojím až ho odstavím,..................

cecil
10. črc 2008

Tak mě malá usne u prsa doteď, když je ale moc živá, tak si lehne k hlavě, začne mi probírat vlasy a usne tak. To ale jen večer když je tma. Dopoledne většinou usíná v nosítku na zádech, jdu vařit oběd, pustím brblat rádio, začnu si prozpěvovat a milá Emuš nevydrží dýl jak dvě minuty vzhůru 😀 . Pak ji dám do postele a tam spí svoje dvě hodinky +-.
Pomalu začneme taky číst pohádky, ale prso, nosítko a vlasy....v tomto pořadí... u nás vedou 🙂 .

kijonkova.k
10. črc 2008

Ahoj,tak mi u prsa neuspáváme.Někdy večer,když je malá hodně unavená,tak pije až usne,ale většinou usíná v postýlce sama.Jsou ji 4 měsíce a kousek.