Do kdy jste uspávaly miminka u prsu?

berenika80
27. čer 2008

Ahoj, jsem tu dnes nova. Mam dotaz do kdy jste uspavaly sva miminka u prsa???Povedlo se vam to nekdy zmenit. myslite ze je to spatne? Nekdo rika ze to nevadi a nekdo to kritizuje.
Moc dekuji za rady!!!!! 😉

alterna
21. led 2010

ahoj
Naší malé je 21 měsíců a stale u prsa uspavame. Usne bez prsa jen v aute v sedačce nebo v kočarku, doma jen s prsem, jen když mela rymu tak usla bez prsa asi 2krat. Chci kojit tak do dvou let. pak to začnem nekjak řešit. třeba nebude chtit najednou sama. A nebo pak uspi manžel. Manžel se už uspat snažil, četli pohadky atd, ale ve finale vždy chtela prsíčko.

aponchie
21. led 2010

azri klid hlavne v poklidu kazdou nejistotu dite vyciti a bude ti to davat sezrat ..takze zavolej Vrablove rekni ji co a jak a zkus to resit v klidu ,ale stejne nechapu naco mas ATB kdyz nevi co ti je..takoveto preventivni drogovani prasky nechapu 😲

azri
21. led 2010

aponchie no dnes jsem jí volala tak že se mám rozmyslet s tou léčbou, ale že ty antibiotika to prej vyléčí, tak nevím 😒 jo zatím jsem v klidu, ale tak snad to nejak zvládneme. Šla bych jinam, ale zase všechny vyšetření absolovovat znovu nebo jestli by mě byl schopnej někdo okamžitě nasadit nějakou léčbu, ale hned mě stejně nikdo nevezme všichni mají dlouhý objednací lhůty ☹

aponchie
21. led 2010

kdyz nevi co ti je tak nemuze nasadit ATB a rict to vam to vyleci 😀 tak zajed akutne na pohotovost normalne na ocni ambulanci a rekni ze uz je to neunosne ze te to boli spatne vidis a mas strach,ze prijdes o zrak at ti te osetri .ja bych s enebala lekaru

halpa
22. led 2010

Ahoj, tak u nás se taky uspávalo jedině na prsu a poslední týden to najednou z ničeho nic přestalo a Ondra si sám řekl, že už k tomu usnutí prso nepotřebuje, ale maminka musí ležet vedle něj. Musím přiznat, že mi to vůbec nevadí, aspoň si na chvilku odpočinu a on stejně do 10 minut usne. Ale pak začne to, co tady popisujete. Za noc je min. 6x vhůru a běda, jak se ho snažím uklidnit jinak než prsem...Rostou mu dvojky, obě horní najednou, takže si taky myslím, že to prostě potřebuje, že si s tou bolestí neví rady.Takže se snažím vydržet, i když je to občas hodně náročné...

azri
22. led 2010

aponchie
ona si myslí, že je to od toho zánětu a že ty atb to určitě vyléčí 😒 zkusím něco vymyslet a snad už to někdo nějak doléčí 🙂 ta pohotovost není špatnej nápad, ale posledně když jsem s tím byla na pohotovosti tak mi poskytl první pomoc a řekl kontrola u vašeho lékaře ☹ takže si asi moc nepomůžu, ale za zkoušku to stojí 🙂

kristufka
24. led 2010

Ahoj azri, tak jak ti je? Máš ty antibiotika? To je hrůza co jsem tady tak pročetla, co ti je. Nejhorší je právě když neví co to je a rvou různý léky, že něco snad zabere. Dej vědět jak jsi dopadla, co malinká, jestli stále prso nebo jste to už museli zmáknout... 😖 😕

azri
24. led 2010

kristufka
Ahoj, zatím je nemám jdu tam v úterý nebo ve středu podle toho jak to stihnu víš mám zase týden lítání po doktorech ☹ já doufám, že jí to uspávání u prsa zůstane, jinak bysme to těch 5 dní jak doktorka slibovala asi nějak zvládli, no museli bysme nic jinýho by nám nezbylo, ale zž jsme to museli zvládnout před vánocima týden tak co ☹ ale jak plakala chudinka ☹ bylo mě jí líto a když víš že to prso moc chce a já jsem jí ho chtěla dát, ale nemohla jsem ☹ jo určitě dám vědět. Zatím se pořád budíme jen 2x maximálně 3x za noc 🙂

kristufka
25. led 2010

Vy už jste před Vánoci neuspávali u prsa? Týden? Pochopila jsem to dobře viď. A ani po tom týdnu se to nezlepšilo jo? To je hrůza já si to vůbec nedovedu představit, taky jsem nad tim kolikrát už přemýšlela co kdybych nemohla už kojit? To by snad ani nešlo. Uspává se tak, moc nejí takže přes den ještě dost kojím a UM odmítá (měla jsem nějakej vzorek - zvedl se jí žaludek z toho 😝 )
Tak dej vědět co a jak, držím palce ať to dopadne co nejlíp pro vás obě... 😅

azri
25. led 2010

ahoj, no jo týden jsem ju uspávala bez prsa dávala jsem ji kašu do flašky něco málo vždycky po hodinovým řevu a boji vypila, ale dalo se to zvládnout, museli jsme holt no 😠 malá pak měla suché plýnky protože jsem nemohla kojit čaj nechtěla tak aby nebyla dehydrovaná jsem ukončila léčbu oka a začala zase kojit a teď díky bohu už čaj pije tak by to nebylo tak hrozný. Když jsem volala o radu dětské doktorce, že nemůžu kojit a malá nechce žádný tekutiny tak mě jen stroze odpověděla musíte do ní něco dostat jinak skončí na kapačkách ☹ tak jsem jí fakt moc poděkovala. jo jo pisnu jak jsme dopadly 😉 a děkujem 😅

kristufka
27. led 2010

No ono je to těžký no. Malá taky začala pít tekutiny až teď a vždycky po očkování měla horečku a dr taky že musí pít pít pít. Jenže ona nechtěla. A když to prostě odmítá tak to do ní fakt nejde dostat. Akorát že u nás to byla záležitost dne u vás týdne a to je už hodně blbý no. Tak to je hrůza, dobře aspon že už pije. Tak se zase ozvy co a jak. Zatím.

azri
27. led 2010

Ahoj, tak jsem byla na vyšetření na interně a všechno je normální, akorát mě ještě pro jistotu poslala na ultrazvuk štítně žlázy, takže si myslím, že mě doktorka zase řekne že s tím léčením ještě počkáme, jdu tam totiž až zítra. My jsme zase očkování snášeli bez problémů neměla teploty ani nebyla protivná 🙂

aponchie
27. led 2010

ahoj azri zase nic? 😖

azri
29. led 2010

Ahoj, zase nic. Pořád vede ty samý řeči dokola: do kdy chcete kojit a proč, ono se to nezlepšilo tak to asi přeléčíme antibiotikama .......... a když jsem se jí teda zeptala jakýma antibiotikama to chce léčit, že bych si o nich něco zjistila tak mě řekla, že neví, ale že určitě nějakýma širokospektrýma, to jsme se toho hodně dozvěděli, že 😠 a musím si to teda doma nějak zařídit a nachystat se na to pondělí až půjdu pro recept 🙂 mě už ta doktorka vážně unavuje zkusím zavolat někam jinam jestli by mě vzali aspoň v průběhu 14 dnů jinak tu doktorku zabiju už fakt ☹ 😠

aponchie
29. led 2010

esti ta lekarka neni nejak vysazena na kojeni to neni mozne 😀 😀 sirokospektre atb je vetsina no penicil je v pohode,ale ten na oci neni.hele nic nezarizuj dokud nemas recept v ruce a az ho budes mit tak to vyresit doted se nic nestalo tak to pak par dnu jest epocka vsak ji to rikat nemusis a nenervuj dopredu 😎 jestli se u ni necitis dobre to nema cenu opravdu jdi nekam jinam a kdyby bylo nejhur jed na pohotovost..napis mi do IP adresu zkusim ti vyhledat nekoho

dagina
30. led 2010

Ahojky, malá mě usínala u prsu do teď, má 13 měsíců. Posledních 5 dní mi nechce MM ☹ , takže máme velký problém s usínáním a také mě to dost mrzí, ještě jsem neměla v úmyslu odstavit 😒 , ale malá si to zvolila jinak. Pije pouze v noci, což také není výhra 😖
Maminy nevíte čím by to mohlo být, že nechce MM??? v té tobě jsem vysadila i HA, tak že by tím????

azri
1. únor 2010

kristufka
Ahoj tak jak spinkáte? My teďka díky bohu dobře budí se jen 1 x maximálně 2 x za noc. Antibiotika nemám změnila jsem lékařku jdu tam zítra tak uvidím jak dopadneme 🙂 a samozřejmě pořád uspávám u prsa 🙂 ale potvůrka mě teďka nechce usnout dřív jak ve 23 h. ☹ ale zase spí do 9 h ráno 🙂

sneha
10. únor 2010

Ahoj, ja taky porad uspavam 3 mesicni holcicku u prsu a a ze zacatku mi to nevadilo - i kdyz to nekdy trvalo i dve hodiny nez poradne zabrala a pustila. Jenze posledni dobou chce mit prso v puse temer celou noc. Spi hodne neklidne a jen se trochu zavrti uz otvira pusinku a hleda. Pokud ji ho nedam nebo si ji dovolim strcit do pusinlky dudlik, tak se uplne probere a pak tak hodinu nemuze vubec usnout. Jsem uz z toho zoufala, protoze se vubec nevyspim - porad musim lezet na boku ve stejne poloze a byt pripravena ☹
Plakat ji nechat nemuzu - vedle v pokoji spi starsi dcera - a ani nechci - nejsem zastancem metody 'nechat vyrvat'
pres den s dudlikem usina ale vecer ani nahdou.

kacka123
10. únor 2010

sneha
Ahoj my sme na tom uplne rovnako ked jej v noci vyberiem prso z pusy, tak spinka mozno tristvrte hodinu a potom hlada, mrvi sa a dudlik ju vrcholne nastve otvori kukadla a je hore.
Tiez ju nenecham plakat a cez den mi krasne spinka aj s dudkou aj sama v postielke ale ako nahle sa zotmie koniec!
Vcera som uz stratila nervy a povedala si dost ale neviem ako to mam zmenit!

azri
10. únor 2010

kristufka
Ahoj, tak jak to s váma vypadá? Antibiotika jsem nedostala, ale mám léků jak někde v lékarně, naštěstí nekojíme přes den tak to večerní uspávání nevadí u toho léčení 🙂 ale zase pokud se to nezlepší, tak asi dostanu steroidy a to už by byl definitvní konec s kojením, ale já jsem stejně tak po tom roce chtěla pomalu přestat tak by to akorát vyšlo. Už mě to i trošku zmáhá to uspávání u prsa hlavně chodí spát čím dál později, vždycky se vzbudí když ju předelávám do postýlky ☹ v pondělí dokonce usla až ve 2h ráno ☹ a včera o půlnoci. Kdybych nekojila tak ju uložím a spinká celou noc 🙂 kamoška má 8 měsíčního kluka a už nekojí (ztratila mlíko) a spinkají celou noc a musím říct, že jí tak trochu závidím 😒

dvojka
10. únor 2010

Ahoj holky

Tak Anetka má téměř 15 měsíců a v poledne jí uspávám stále u prsu.Věřím,že by to zvládla sama,ale tady hraje roli moje sobeckost a sebestřednost.Prostě je to rychlejší a já mám aspon trochu klidu se najíst místo toho abych trdlákovala s kočárem půlhodiny po bytě 🙂
Jinak večer jsem jí uspávala na prsu asi do 10 měsíce 😉 🙂

dvojka
10. únor 2010

Dagina-myslim,že to možné je.Klidně se mohla chut MM změnit.A nebo jde malá do sebe

meleri
10. únor 2010

Dagino,

měli jsme to podobně..malý to postupně vůbec přes den nechtěl..viděl prso a řehtal se.. v noci to ještě potřeboval ale pak přešlo i to. asi už prostě vyrostla a chce něco jiného.
člověka to trošku zamrzí já vím ale zase se pak zklidní a bude ti spát celou noc..

meleri
10. únor 2010

jo a od té doby co nechce prso tak se začal víc mazlit. nevím jestli to tak je u všech ale já to beru jako velké plus! 😅

aponchie
10. únor 2010

azri ses dobra,ze s to dotahla az sem tve mimi uz nebude tolik stradat kdyz prijde o mlicko neboj to nejdulezitejsi je splneno ted prijde na radu spise citova ztrata prsu to zvladnete neboj🙂

azri
11. únor 2010

aponchie, ahoj připadá mi, že už je tak nějak velká na to kojení 🙂 uspávání v postýlce bez kojení asi nebude žádná sranda, protože si pořád stoupá, sedá a běhá po celé postýlce 😀 takže to bude nějakej pátek trvat než pochopí, že v postýlce se hajá 🙂 . Zítra jdu na kontrolu tak pak pisnu jak jsme dopadli.

kristufka
11. únor 2010

Ahojky, dostala jsem se sem až ted, to teda koukám, to je docela záhul co že ti chodí takhle pozdě spinkat? 😕 No Anetka pořád stejný, budí se asi tak 5-7x za noc takže děs, chodí spát o hodinu pozdějš a usíná teda stále u prsa. Akorát předevčírem jsem jí nakojila večer a nechtěla spát, tak tam ještě chvíli blbla v posteli a najednou šup práskla hlavou a spala. Koukala jsem jako blázen - naposledy sama usnula ve 3 měsících 😀 a tu noc se vzbudila jen 3x, byla jsem krásně vyspalá 😎 No a už jí máme v posteli pořád.
Tak ty už tedy neuspáváš u prsa co jsem pochopila z tvého posledního příspěvku? Kdybych dala ančí do postýlky tak je to to samý, akorát s tim rozdílem že za chvíli by stejně hned začala brečet...

azri
11. únor 2010

ahoj, ne ne zatím pořád kojíme, ale nekojení je v plánu 🙂 jen jsem popisovala jak to asi bude vypadat 😀 nevím proč chodí tak pozdě spát koupeme ji pořád stejně o půl 8, ale odmítá spát a usíná až k půlnoci ☹ tak nevím, no, ale je fkt, že ráno to občas dospává a kolikrát ji nemůžu dostat z postele ani v 11 h. 🙂 a ty jsi zatím nepřemíšlela o odstavení? Nevím , ale asi si myslím, že to možná bude pro nás obě lepší aspoň teda doufám 😉 do školky ju chodit uspávat se mi fakt nechce 😀

kristufka
12. únor 2010

No odstavit u nás zatim rozhodně nepřichází v úvahu, protože vůbec nejí, takže kojim i celý den. Tak právě nevim jestli se v noci i takhle nebudí hlady, přece jen jí těžko mlíko v 9,5měs stačí... 😖 UM nechce, jen MM. Příkrmy je u nás boj o pár lžiček... Myslela jsem že budu kojit tak do roka a vypadá to fakt že já do tý školky chodit budu. A nejen na uspávání ale i na svačinu a obídek 😀 😖
Tak dej vědět jak to malá zvládá 😉 Máš dobrý že už přes den nekojíš. Teda je fakt že málokdo kojí v tomhle věku ještě přes den... Držím palce at to zvládnete v pohodě a klídku 😵

azri
12. únor 2010

Ahoj, no teďka mám veselo je nemocná tak pořád plače chudáček malá ☹ tak u nás UM taky nepřichází v úvahu to by se radši uřvala než by to vzala na milost 😒 zatím se můj zdravotní stav zlepšuje, sice pomalu ale je to lepí 🙂 tak možná to odstavování ješte trošku odsuneme když nebudou potřeba žádný driáky na doléčení 🙂 malá právě moc věcí nechce na lžičku spíš na kousání, chleba se šunkou , rohlík, sušenky 🙂