Do kdy jste vozili děti v hlubokém kočárku?

giraffe8
13. zář 2011

ahoj.mám dotaz rozhoduji se jaky koupit kočárek...termin mám v polovině dubna.. takže jak to tak vypada at mám korbu velkou 75cm nebo 80cm tak stejne přes zimu se do ni nevlezeme... v listopadu budeme mit 7 m a to uz se tam s fusakem namůžeme narvat... ☹
nebo jo?nevim pro jaky kočárek se rozhodnout líbí se mi jeden - retrus fire - a ten ma korbičku 75cm .. pak jeste jeden a ten maa 80cm... ale zaleží na tom?těch 5 cm?když rosím v dubnu?to už se mi v zimě miminko nevleze ani do jednoho ne? do kolika m jezdily vaše děti v hluboké korbě?
a taky zaleží jestli je léto,zima.. s fusakem si myslim že se tam už nevlezem ,tak at vím jestli přemýšlet skrz těch 5 cm.. děkuji za názory...

neu.sona
13. zář 2011

Já kdybych měla těď druhé dítě, tak jdu do inglesina sofia či něco podobného... V tom bych dítě odvozila a pak přešla do sporťáku. Na první jsem měla Jané a v 5 měsích mu byla fakt hrozně malá korba a to byl listopad 😒 . Myslím, že v té inglesině by to zvládl v pohodě a klídku do jara.
A ještě můj postřeh je takový, že nezáleží zas až tak moc na tom, jak je dlouhá, ale jak je široká a prostorná korbička, aby se tam mimčo cítilo dobře.
Dřív jsem vybírala podle toho, abych měla všechno v kombinaci a nemusela řešit nic následně, ale upřímně je to jedno, aspoň mně by to teď bylo.
Líbí se mi moc x-lander, ale ta korbička je fakt hooodně malinká.
A ten, co chceš ty neznám, takže v tom neporadím.

jajina.c
13. zář 2011

Ahoj, já měla X Lander, korbička mělo 77 cm, syn byl obr a vešel se nám tam do 4 měsíců s fusakem ( narodil se v červenci ), pak jsme museli do sporťáku. Ale podle mě Ti v 7 měsích stejně nebude chtít ležet v korbičce, většinou už mimča chtějí sedět a čučet 🙂 .

llllucka
13. zář 2011

Souhlasím s neu.sona,opravdu je hodně důležitá šířka a i na délku se mi zdá rozdíl 5 cm hodně.Já mám Jané,první se mi tam vešel do půl roku naprosto bez problémů a druhý syn musel už ve 4 měsících přejt na sporťák.Na délku mu sice ještě 5cm chybělo,ale na šířku to už nedal.On se tam prostě nevešel s roztaženýma ručičkama.Ale zase z toho nedělám vědu,výhoda je,že korbička je víc krytá,jinak v tom nevidím rozdíl. A myslím si,že 7 měsíční dítě ti už bude chtít v kočárku sedět,aby vidělo ven a na to je zase sporťák lepší😉

sova33
13. zář 2011

Já mám Roan Marita, malý má 8 měsíců a vleze se tam sice už jen tak tak, ale ještě to jde (prcek má 74 cm a 9kg, takže to není úplný drobeček). A s tím sezením a koukáním - záleží to na dítěti i na tobě, pokud ho budeš posazovat brzo, bude to samozřejmě vyžadovat. Pokud vytrváš a mimčo necháš ležet (na břiše nebo na zádech), zase tak horké to nebude, ale je pravda, že na zimu už to u vás stejně na sezení bude tak jako tak.
P.S. A těch 5 cm docela rozdíl je.

jasekd
13. zář 2011

Ja mela Baby activ Ballerinu rozmer korby 80x38, opravdu velikej kocar. Malej se narodil koncem brezna, do sportaku sel asi v listopadu nebo prosinci, mame totiz fusak od Emitexu a ten je fakt velikej a celkem tuhej, tak se tam uz nevesel. Pokud by se narodil treba na podzim, tak v tomhle kocarku muze spat urcite do roka. Jeste na roce sam nesedel a nejradeji v kocarku lezel a spinkal, takze my bychom hlubokej vyuzili i dele, nebejt toho fusaku. Ja byc brala korbu prostornou, at tam muze byt co nejdyl a ma pohodli. ted ten kocarek vyuzivam na denni spani pro dalsi miminko, abychom ji v pokoji nerusili (mame malej byt), ven jezdime v tandemu.

xlili
13. zář 2011

My jsme dubnoví a věř mi, že v 7 měsících ti mimčo nebude chtít ležet v hluboké korbičce... 😉 Je nám necelých 5 měsíců a malá už tam nechce být a chce mít o všem přehled, je strašně zvědavá, takže na podzim (jakmile bude sedět) vytahujem sporťák....

elvira
13. zář 2011

Mladý se mi v půl roce nevešel do korbičky ani bez fusaku.... Takže chtě nechtě jsem vozila ve sporťáku.
Na zimu jsme měli od emitexu prodloužený fusak a super.
Jinak je to kus od kusu - známí měli kluka v hluboké korbě do roku - jezdili s takovým starým modelem - spodek byl oplétaný proutím, takže byl dost velký.

veruska007
13. zář 2011

Prvni chlapecek byl v breznu, v kocarku rad spinkal. Meli jsme trojmobinaci Bambi Ozon a maly tam jezdil i s fusakem do 11 mesicu, pak nam bracha rozlomil podvozek a bylo po kocarku 😠 . Mel velkou korbicku, my meli fusak jeste po nas, s berankem. Maly mel trochu pokrcene nozicky, ale byl tam mnohem lip chraneny pred zimou nez potom ve sportaku. Ted urco taky nepujdeme do sportaku driv nez po zime!

johnatanka
13. zář 2011

První dítě se mi narodilo 2.5., kupovala jsem kočár podle hluboké korby, jak ty, hledala jsem co nejdelší, v listopadu jsem kupovala lehký sporťák, protože chtěl vidět a ležení v kočáru ho vůbec netankovalo, chtěla jsem houpací a velkej (na prd obojí), na druhý jsem měla od Jané korbičku z roku 2009 a ta je největší - nejdelší - malá se narodila v říjnu, zimu byla v ní a na jaře začla sedět, ale furt jsem ji nechávala v hluboký, v červnu se mi v ní začla stavět, takže to byl důvod pro sporťáka. Obě děti jsou velmi živé a oba byly šťastní když viděly ze sporťáku něco jinýho než mně. A vítr, sníh apod se dá řešit pláštěnkou, u těch dražších kočárů je mají už vymakaný - s odvětráváním a okýnkem, viděla jsem moc pěknou od Mutsy a i na slaloma mám super s velkým oknem, jehož velikost si můžu určit sama tak, aby na dítko nefoukalo nebo nechumelilo.

hojda
13. zář 2011

Jsme dubnový a šli jsme tam v listopadu v sedmi měsících, měli jsme super fusak s termoregulací od DITA Tábor a nebyl problém. JInak ten náš ležel úplně v pohodě až do ledna, takže to záleží na dítěti, některé už v pěti měsících nechce viz @xlili ležet a jiné ano.

mpavlinka
13. zář 2011

My asi do 8 měsíců 🙂

majatob
13. zář 2011

ahoj ja mam deti v dubnu, breznu a unoru, vsechny jsem do sportaku presouvala mezi 5-6 mesici a dokud nesedeli tak ho meli danej na lezeni 🙂

petruskaaa
13. zář 2011

Ono nejde jen o to,jestli se do hlubokýho mimčo vejde,ale taky jestli tam bude chtít bejt.My jsme na konci března a hluboký kočár jsme měli jen 4,5 měsíce,v létě když bylo vedro,tak se malá v hlubokým pekla a strašně plakla.Dali jsme jí do sporťáku a byl klid.Tak že bych spíš hledala kočár kterej má dobrej sporťák s polohováním do lehu a nějakým pořádným nánožníkem 😉

zanet2009
13. zář 2011

Tak my jsme stále v hluboké korbě a doufám, že přes zimu tam ještě budeme a to malá není nijak drobná.
Zatím je v něm teda spokojená a když se jí tam už nelíbí, tak jí dám na bříško a je klid,ale je fakt, že převážně v něm je jenom na spaní a na cestu do obchůdku.

navi
13. zář 2011

Souhlasím s petruskaaa, asi vybírat podle sporťáku - dobré polohování, nánožník a né moc otevřenou boudičkou, aby bylo mimčo v zimě dobře chráněné. V tom sporťáku bude vlastně stejně nejdýl, korbička je jen na chvíli.

iluss
13. zář 2011

Naše malá byla v hluboké korbičce celých 10 měsíců, narodila se koncem května a přečkaly jsme v tom celou zimu, počkala jsem si až do jara, kdy se oteplilo a až pak jsem malou šoupla do sporťáku. Měla jsem inglesinu vittorii a naprostá spokojenost. Malá se tam vešla i s fusakem.

coxa
13. zář 2011

Oba kluci do konce sedmého měsíce, (jeden je červnový a druhý dubnový) pak už se do kočárku a fusaku nevešli, bez fusaku by mohli být déle.

lukza
13. zář 2011

ono taky zaleží jak bude rychle dítko rust mi máme doma obra a do korby se mě vlezl syn do 5měsícu je narozený v lednu a po řměsícách jsme přešly na sporták a aji s toho duvodu že ho to v korbě nebalo dítko pak už chce koupat ven tak jsme vzaly sporták ale musí ho mít uplně do lehu když tam dáváš dítko co ještě nesedí a byla spokojenost veliká 🙂)

weri1
13. zář 2011

my měli korbu velkou 80cm, malej tam byl do 8 měs. ale vydržel by i dýl, do těch 10měs. určitě

werry
13. zář 2011

tak my jsme přesedlali o víkendu - skoro v 9 ti měsích, máme dorjan danny sport, málá má 74 cm, ještě tam místo měla, ale začínala si sedat a to už se nedalo jezdit, sem čekala kdy mi vypadne, máme sporťák a jsem v klidu, jsem zvědavá jak to zvládnem v zimě, tak i tak by sme do zimy nevydrželi, jsme prosincový

ppetal
13. zář 2011

Nechci tě strašit, ale většina dětí v 7 měsících asi moc spokojená vleže v hluboké korbě nebude. My jsme hlubokou korbu ani nepoužívali. Malá se narodila v červenci, tak jsme jezdili s autosedačkou a v necelých 4 měsících šla rovnou do sporťáku. A byla spokojená.

kremrolka01
13. zář 2011

máme Inglesinu Magnum kde je hluboká korbička vlastně zároveň i sportovní sedačka, dá se polohovat do sedu a první syn je lednovej a odjezdil to v ní do roka a čtvrt, ještě i v tom roce v pohodě s beranním fusakem a kombinézou, když chtěl sedět tak jsem ho přizvedla, ale většinou právě že venku v kočárku spinkal, takže krásně ležel na zádech v rovině a viděla jsem na něj, pak na jaře už chodil a pořídili jsme jen golfáče

cattinka
14. zář 2011

Ahojky, my máme Jané slalom pro 2009, malej byl v hluboké korbičce do 9 měsíců a vlezl se tam už tak tak, teď už jezdíme ve sporťáku a je to fajn. Fusak mám emitexový prodloužený, takže ten se mi do sporťáčku dobře vejde. Jo a když šel z hluboké do sporťáčku, tak malej měřil 73 cm. Ale my jsme narození v listopadu.

zuzi82
14. zář 2011

Ahojky, syn se narodil na konci dubna a v hluboké korbě jsme jezdili do začátku března. Máme kočárek Firkon Verano. Korba je na dýlku 80 cm. Byla jsem ráda, že jsme zimu zvládli v hlubokém. Všechny kamarádky měly děti ve sporťáku už na podzim, jen my to zvládli přes zimu. A když chtěl sedět, tak jsem ho trochu přizvedla. Na jaře malý v kočárku nespal a musel vidět, tak jsme šli do sporťáku a do golfáčů. 😉

kristipa
14. zář 2011

ahoj, syn se narodil posledního května, v hluboké korbě byl do března, měli jsme Roan Marita, vlezl tam naprosto v pohodě i s fusakem a to byl dost velikej. navíc i v hluboké korbě je možnost dít mimčo posadit a dát mu opěrku na záda což mi moc nevyužili-syn nebyl moc zvídavé mimčo a přes zimu jsem s ním stejně chodila ven jenom na spaní a to jsem hlubokou korbu dost ocenila.

andelka
15. zář 2011

Můj je začátkem května a ve fusaku byl naležato do března. Ale my máme klasickou kombinaci, v půl roce se oddělala vložná taška a hned bylo plno místa i na fusak. Fusak měl 80cm, vnitřek kočáru asi 82 a malej měl v roce 78cm, takže na zimu mu bylo všechno akorát. Byla jsem ráda, že mi ještě v zimě vydržel ležet zababušený, vždycky v kočárku krásně spal. Na jaře už taky nespal, takže jsme pořídili lehčí sporťák. Do polosedu a sedu jsem ho dávala až když sám uměl sedět, a to v 6-7m určitě nebylo. Neposazovali jsme ho, takže vleže mu to vůbec nevadilo a byl pěkně zachumlaný.
Kamarádka má Roan Marita a ten má korbu dost velkou. Druhá má Tako Warrior a malej jí z něj v 5měsících začal odrůstat a kde je ještě fusak, takže bude muset brzy do sporťáku.

adlin27
15. zář 2011

ahoj,tak my jsme v únoru a v Roan Maritě jsme si lebedili až do doby než začal chodit,což bylo v deseti měsících a místa měl dost.Je to trojkombinace,není drahá a super do terénu i na ovládání,jen holt není úplně in.

kachna_hadi
16. zář 2011

U prvního jsme měli X-lander a korba strašná- je blbě ukotvená a s mimi to straště tvrdě skáče- na to si dej při výběru pozor! jako sporťák si ho ale nemohu vynachválit Teď mám na dcerku Inglesinu a jsem s ní moc spokojená, sice se víc nadřu bez aretace předních kol, ale mimi se tam má báječně a co je víc 🙂 ? Jde o to, že nic není dokonalý, ani žádný kočárek, jde o priority jedince. Za mě jednoznačně Inglesina, která je šikovná a prostorná a pak přejít na sporťák!

marketnieuw
16. zář 2011

@giraffe8 zalezi, na co hluboky kocar budes v zime potrebovat - jestli jen na spani, tak si myslim, ze by tech 80cm melo stacit i na fusak - ovsem, jestli to chces i na jezdeni v bdelem stavu, tak to si myslim, ze to ditko uz bavit nebude...
mala je narozena 15.dubna a ted v 5 mesicich uz ji to v korbe nebavi - porad dela sklapovacky a chce koukat ven (dokonce se ruckama chyta za okraj korbicky a zveda se), takze vyjizdky v bdelym stavu jsou dost komicky
- jakmile bude sama sedet, tak my jdem do sportaku