Do kdy jste vozili dítě v kočárku?

alca22
4. bře 2010

Zajímalo by mě, do kdy jste vozily dítě v kočárku. Můj syn má 2 roky a pořád se vozí, venku ho nebaví moc chodit. Někdy si připadám divně, že vozím už tak velké dítě. Jak jste na tom vy 🙂

lenkazdenek
4. bře 2010

Ahoj naší je víc jak 2 roky a taky ještě obča golfáč vytáhnu-většinou teda když potřebuju na větší nákup co bych v ruce nebo v baťohu neutáhla 😅 nebo když jdem někam daleko,ale jinak chodí venku za ručku 🙂

janka313
4. bře 2010

Kocky tip pre vas na pampers

eppik.m
5. bře 2010

alca22: ahoj, Míša má 2 roky a pokud spěchám tak vždy beru golfáč sebou, rád se v něm vozí a ještě raději jde vedle něj pěšky a drží se ho, nebo ho tlačí ... nepřijde mi to vůbec divné 😉

lenulle81
5. bře 2010

Alca22: to je velice individuální. Prostě každé dítě je jiné. My například kočárek nepoužíváme od 18 měsíců. Malý prostě jak vidí kočár, tak raději nepůjde ven:D. Ale znám taky dvouleté dítko, které se pořád vozí v kočárku. Dokonce i na spaní 😲

kulimka
5. bře 2010

Tak dvoulete dite mi az tak divne v kocaru neprijde. Maly ma rok a pul a jeste nechodi takze nas to asi ceka taky. A stane se ze i usne.

iloha
5. bře 2010

My kočár užívaly občas - přesně jak je psáno výše, na nákup a na delší "tratě", většinou totiž když jsme byly celý den na výletě, tak v něm pak většinou po cestě domů spala. Jinak totiž od cca 20 měsíců vůbec nespala po obědě. Takže občas ráda zalezla a hodila dvacetiminutovku. Teď již je víc jak půl roku v komoře složený 😉

kubaka
5. bře 2010

první chodil od dvou po svých už všude, ale byl poslušný.
Druhý je tak divoký a svéhlavý, že bych nikam nedošla. Vozím ještě teď a bezpochyby pojedu s kočárem v září do Turecka, kdy mu bude 3,5 roku - je to pohodlnější pro oba a ještě dám do kočáru všechnu bagáž.

Na to, jestli je to divné nebo ne se vykašli - divné je vláčet roční dítě za ruku, aby si zvykalo, že musí chodit.
Do tří let věku je kočár naprosto normální - dí ortopedi. Pak už je to podle povahy dítěte. Jak říkám, s malým nikam nedojdu - natož rychle. On se veze a kouká. Když nespěcháme, tak jde prostě za ruku. Když nakupuju nebo brouzdám v schoping centru, sedí v kočáře - mezi regály by se okamžitě ztratil 😀 Což se mi už jednou povedlo a hledali jsme ho s ochrankou 20 minut. Přišel zpět sám...

berynka
5. bře 2010

Víceméně chodíme bez kočáru, ale teď je pro Hedu zase vzácnost, takže ho občas ještě vyndáme 😉 . A je spokojená, že je to nějaká novinka 😀 .

kristi
5. bře 2010

cca do 2,5, od te doby vicemene chodime

rimmel
5. bře 2010

ja ked vidim take 4 rocne dieta v kocari vselico si pomyslim 😝 😀

radka.m.
5. bře 2010

Alca-dvouleté dítě-to mi přujde ještě v poho,myslím,že kolem těch tří by už mělo chodit opravdu samo,neumím si totiž představit tříleté dítě,které je zvyklé na kočár,co pak s ním asi dělají učitelky ve školce,když není zvyklé chodit samo 😝 😝 ,ale ve dvou a ještě občas,to je určitě v pohodě 😉

gabinaf
5. bře 2010

Co já bych za to dala, naše dítě v kočáře nesedělo od 15ti měsíců, golfky jsme prodali, když mu byl rok a půl. Jenom chodí, všude. Nic ho neutahá 😝 já sotva lezu a on by pochodoval dál. Užívej dokud to jde, já už skoro rok ani v klidu nenakoupím 😅

soanpe
5. bře 2010

na zimu si nechávám sporták kvůli případné sněhové situaci podobné letošní 😀
jinak mám golfky MC city a střídáme to.golfky si nechám co nejdýl, protože si nedovedu představit,když by mi prtě omarodilo a já ho musela vláčet v podpaží z auta přes mega parkoviště k dr 😀
takže golfky jsou v záloze i třeba pro 5ti leté dítě 😎
co je komu do toho a at si myslí co chce.já si záda neurvu 😀 😝

anke
5. bře 2010

Tak moje dite kocar nechce ani videt, ale obcas se ho snazim premluvit - presne jak rikaji holky, na vetsi nakup nebo delsi trasu. Vetsinou tam nevydrzi sedet. Rad by je vozil, ale jeste nedosahne, tak ale aspon hezky rajzuje vedle kocarku. Taky na tom nevidim nic. Tady to tak delaji vsechny maminky - aspon tak 10 jich tu je, ze s vetsim deckem tak do 3 let na nakup s golfacem. Pak je vypustime na dvore hromadne vetsinou. 🙂

kubaka
5. bře 2010

souanpe - souhlas, Vervíka už si nechám právě i kvůli návštěvě u doktorky. Nemocné dítě nebudu nutit chodit.
V MHD je taky bezpečnější mít ho připásaného v golfáčích a pohodlnější při běhání po úřadech a obchodech.
I když dávno chodí sám, kočár zůstane v záloze třeba na ty dovolené. Odlítali jsem v noci, v kočárku spal na letišti. 🙂
A tahat ho v náručí na to taky nemám záda 😅

Ve školce spolehlivě strhne dav a alca má zatím 2 leté dítě - za rok může být všechno jinak. Přijde jaro, půjdou na písek, dostane odstrkovadlo, koloběžku, tahací hračku atd. Ta se z kočárku blbě ovládá 😀

petra.v
5. bře 2010

Alco my vozíme stále a v pohodě,je mi jedno co na to okolí...prostě chvilku se Anička veze a za chvilku chce dolů běhat a blbnout...je fakt že hodně i chodíme bez kočáru ale to většinou když jdeme s dětmi,páč když bych s ní šla sama nějakou větší vzdálenost tak chce za chvilku nést.
Takže u nás když jdu třeba do města tak kočár beru,chvilku sedí a za chvíli huláká že chce ťapat...pak si zase na chvíli sedne a v pohodě
🙂 Znám holčinu která má chlapečka a v květnu bude mít 3.roky a jezdí v kočáře stále 😉

petja
5. bře 2010

Hodně chodíme,ale taky vozíme.To vůbec neřeším

evi3
5. bře 2010

Od takého 1,5 roka sa voziť nechcela ani omylom, všade sme vyrážali s predstihom, aby sme stihli autobus ... na zastávke zase sposobne nastúpila. Ale teraz v poslednom čase sa tam celkom ochotne posadí a nechá sa odviezť, keď máme byť niekde načas, ale teraz som radšej keď chodí aby neboli večer cirkusy so spánkom 😉

andy80
5. bře 2010

U staršího syna jsem odložila kočár ve 20ti měsících, ale on vydržel hodně chodit, ve 22 měsících s námi pěšky odchodil skoro celé Jeseníky a jak viděl kočár tak měl záchvat a nenarvala bych ho do něj ani náhodou. S malou chodíme už taky hodně pěšky, ale jak jdu do města nebo na nákup beru golfky, ona na rozdíl od Jiříka nechce chodit za ruku a pořád mi někam zdrhá.

zany
5. bře 2010

Tím, že se nám narodila Eli, tak musel Honzík z kočárku 😉 Ale beztak už hodně chodil, kočár jsme používali jen jako rychlovku na nákup 😉 Pak jsme měli stupátko, které jsme taky moc neužili... A jak začalo být hezky, tak jsme koupili odstrkávací kolo a jezdil na něm nebo ťapal pěšky 🙂
Když jsme byli v létě na dovolené a Honzík nechtěl spát, tak jsme ho šoupli do kočáru, ale už v tom vypadal fakt blbě a to mu byly 2,5 roku 😝 Teď nemá problém dojít kamkoliv a už ani nezkouší, aby ho vzal tatínek na koně 😉

romana29
6. bře 2010

My normálně kočár používáme, když jedu na nákup, přece se s tím nebudu tahat. Když chce, tak si sleze a chodí, když ne, tak sedí, vůbec to neřeším a divím se, že někteří jo. Ať si děti chodí nebo sedí...jak je jim libo.
Zvládne chodit hodinu i víc, ale proč bych ho nutila, když může pěkně sedět, zvlášť, když je zima.
Dandův otec se taky vozil do tří a chodit umí 😀 , ale že raději jede autem nebo na motorce, je jasné, takže malej to bude mít asi taky tak. Já musela chodit už od roku a půl, kdy se narodil brácha a taky jsem nestrádala. Děti si zvyknou na všechno, asi jako dospělí 🙂

minea
6. bře 2010

Já jsem naopak ráda, že malá v kočárku ještě vydrží a neprotestuje. Delší výpravy si bez kočáru neumím představit, nejde o to, že by to neušla, spíš jde o moje nervy, přeci jen občas jde tam, kam sama chce nebo se někde zasekne (třeba v kaluži) a já jen koukám, aby nám neujel bus. Taky jde o bezpečnost, při přecházení frekventovaných křižovatek jsem přeci jen klidnější, když je připoutaná. Na klidnějších místech nebo v obchodě samozřejmě ťape sama.

kim
6. bře 2010

U nás se schovával kočár ve roce a 3/4, chodíme pěšky, jezdí na koloběhu nebo vezmeme ven tatru a chvílkama se vozí na ní.Na nákup jezdíme jen autem, takže pak vedle mě v krámě ťapká pěšky nebo beru ten košík s autem a veze se v něm 😉

kijonkova.k
6. bře 2010

Ahoj,tak my jsme bez kočárku asi od rokua 8 měsíců,pak už tam nechtěla. 😉 Někdy jsou to nervy,ale zase je aspoň utahaná.

sherry28
6. bře 2010

alca22: starší synek byl v kočárku do tří let 😉 chodit uměl od roka 🙂 ale většinou jsme takhle jeli přes město na hřiště a tam pak běhal celý den a zpět zase na kočárku, jak byl vyřízený 😀 vůbec bych to neřešila, máš ještě malýho Péťu 😉 a divně si vůbec nepřipadej, najednou přijde den, kdy ještě ráda budeš vzpomínat na to jak tam seděl 🙂

rencata
6. bře 2010

ahojky, ještě občas jezdíme, spíš na velké vzdálenosti, jinak na procházky po okolí pěšky nebo na odrážedle. Ale počítám, že kočár si nechám do tří let věku. Třeba na výlety je to nutnost, takové Zoo je na celý den a nemyslím si, že by vydržela celý den na nohách. A než ji tahat na rukách nebo za krkem, to radši kočár. Golfáč nemám a ani kupovat nebudu. A taky pokud se potřebuji někam rychle přesunout, tak je kočár pro nás jediná možnost. Auto nemám a taxíkářům vydělat nenechám chi chi chi 😀 😀 😀

helcenka
6. bře 2010

ahoj děvčata, našemu broučkovi jsou dva roky a dva měsíce a pořád máme kočár - tedy ono je to něco mezi sporťákem a golfkama. Bydlíme na kraji okresního města a ještě k tomu na kopci, všude to máme hoooodně daleko a pokud chci jet městskou, tak ji většinou stejně nestihneme nebo se nám to časově nehodí. Pokud jdeme jenom na procházku nebo nákup (to seběhneme kopec, tak za 20 minut jsme v obchodě), tak chodíme bez kočárku, pokud ale potřebuju do města nebo k doktorovi, tak ho bereme, malej jde kus pěšky, pak ho naložím a drandíme. Auto potřebuje manžel do práce, takže jinak to dělat nemůžu.
Divné mi to nepřijde, já se vozila v kočáře do tří let. I když vyrazíme do mateřského centra, tak na mě maminy divně koukají, že máme ještě kočár, jenže všechny bydlí do 15 minut odtud a my 35 ostrou chůzí, takže co. Na léto chci kočár trochu víc omezit, ale i nadále ho necháme. Snažíme se o druhé mimčo, takže až se narodí, bude muset brouček všude pěšky... 😀

listicka20
7. bře 2010

Ahojky, znám dost mamin, který vozí i děti, kterým už byly tři roky, to asi jak to komu vyhovuje a jak je dítě založený. Já se snažím, aby malá hodně capkala (je to takovej buřtíček, ráda jí), prostě aby měla pohyb, takže teď má dva a půl a na ty krátké vzdálenosti - jen tak do obchodu, na návštěvu - už kočár neberu. Nedejte na to, jak se kdo na vás dívá, je to vaše věc.

draga
8. bře 2010

já ještě sem tam vozím a malýmu byly 3 roky v únoru...teď jsme byli nemocný a po nemoci mi přímo mudra řekla, ať jdeme ven a abych vzala kočárek, že určitě bude unavenej a taky že byl...dobře jsem udělala 😎