Do kdy jste využili kočárek?

radkar
14. bře 2009

Holky,mám dilema. Mám 11měs dcerku a přes zimu jsem nějak zjistila,že s mým kočárkem se ne úplně lehce jezdí ve sněhu. Na léto mám golfky a přemýšlela jsem,že kočárek prodám a koupím na zimu jiný. Ale zase si říkám,jestli to má cenu. Využiju ho dostatečně,když bude Míše v zimě rok a třičtvrtě?

makelka
14. bře 2009

Ahoj,

tak my jezdili s klasickým kočárkem do 1,5roku, od té doby chodíme pěšky 😉

astrane
14. bře 2009

Zatím jezdíme denně. Máme 2 roky.Většinou v něm ještě i spí...

leonik
14. bře 2009

ahoj, nám spala dcera v kočárku ještě ve 2,5 letech 😉

kristi
14. bře 2009

máme stále, a stále klidně usne i v něm 😉

andy80
14. bře 2009

Radkar, my jsme používali kočárek do 1,5 roku. Pak fakt jen občas když jsme šli třeba na celý den do ZOO jinak jsme všude chodili pěšmo.

kubinkov
14. bře 2009

Mě Ali spala v kočárku do 3 let a spala by dál, kdyby se kočárek nerozbil. Vždycky, když jsem nechala kočárek doma , tak usnula a já ji musela nosit

sisan
14. bře 2009

Každé dítě je jiné.Jedno už nechce být v kočáru pomalu v roce a jiné se rádo vozí i skoro ve 3 letech.Dcerka má 21 měsíců a v kočárku ještě jak spí, tak se i vozí.

evicka7
14. bře 2009

opravdu je každé dítě jiné, moji hlídací kluci jeden od tý doby co se naučil chodit, tak v kočáru příšerně vřeštěl, tak ho dali (ten kočár 😀 ) v roce a půl pryč, druhý jezdil skoro do tří let

vitaka
14. bře 2009

je fakt, že každé dítě to potřebuje různě.....ale taky je pravda že se nemá nějak přetěžovat....takže rok a půl staré dítě si myslím, že ještě v kočárku být prostě musí....pokud se nejedná o krátké vycházky........a zase na druhou stranu ve 3 letech příjde do školky a musí zvládat 2h vycházky....takže si vyber no. Já mám 22 měsíců staré dítě...a rozhodně kočárek ještě přes léto mít budeme....jak bude mít ale 2,5 let, tak už začneme trénink....aby v těch 3 letech zvládl již ty školkové vycházky....jinak si myslím, že moc brzo by se takové trasy chodit neměli....že mu to ublíží (přetěžují se jejich klouby, ...)

astrane
14. bře 2009

No jestli ti nebude už spávat v kočárku,tak v zimě využijete asi víc sáně nebo boby....
Každopádně bych nebrala nic,co nemá rozměr lůžka minimálně 85x 33cm,ať máš jistotu,že se tam pohodlně vejde i s fusakem a pěkně se tam může vyspat...pokud ti tam spát nebude,tak tím stejně nic nezkazíš 🙂
Já plánuju,že jak se oteplí,tak budem brát kočár a tříkolku a bude to malej venku střídat....vozí se rád a chodíme ven na dost dlouho...

zany
14. bře 2009

My už jsme od podzimu bez kočárku a to i tak jsme ho používali spíš na nějaké pochůzky, kdy jsem Honzíka potřebovala udržet v kočárku a neutíkal mi... A pak jsem ho trénovala na to, že kočárek předá sourozenci a tak ťapal sám 😉 Teď máme ke kočárku skejt, ale i tak jsem radši, když jde sám 🙂 Trénink musí být 🙂

radkar
autor
15. bře 2009

děkuju za zkušenosti 😉 . Tak zase nevim,jak to mám vyřešit 😀 . No nechám to otevřený a před zimou uvidim.díky

mirka755
15. bře 2009

do roka velký a poté golfky

radkar
autor
16. bře 2009

No jo já bych taky zůstala jen u golfek ,kdybych nebydlela skoro na horách a něměli tady v zimě běžně metr sněhu. Ach jo.

yanna.o
16. bře 2009

Kočárek na časté a dlouhé procházky tak 10 měsíců, pak se frekvence procházek zmenšovala a délka zkracovala. Navíc bylo léto, takže malý se vyspal a pak lezl na louce a zanedlouho chodil. A pak jak piloval chození, tak kočár byl méně a méně třeba, pak už jsme přes den ani tolik nespali, jako spí malé miminko, takže jsme nakonec začali spát jen doma v postýlce a občas v kočárku a pak už byl podzim a s ťapajícím dítětem nevím, co bych dělala venku na procházkách (s mimčem jsem jezdila furt, pokud vyloženě nelilo nebo nebyl uragán) v tu dobu. Takže kočár nejvíc do 10 měsíců, ale hodil se do roka a čtvrt a to především na procházky někam do terénu. V té době jsem ho tam ještě byla schopna uspat, ale už se mi moc nedařilo 😅 Využila jsem do roka a půl, ale už jen na dopravení se někam nebo do terénu, pak jsem koupila golfky. Kdybych koupila golfky dřív, bylo by to zas trochu jinak. Teď využívám kočár jen, když jedem terénem. Jinak převážně golfáče, které jsou přibližovadlem, odkladištěm, jsou skladné, vynesu je po schodech i s dítětem a opravdu jde jen o to se někam dopravit, tam dítě vypustit, vláčet prázdné golfky a použít je zas na cestu zpět nebo když je dítko uťapané. Prostě jak začne chodit, tak se kočár sice využije, ale o dost míň. Záleží samozřejmě, kde kdo bydlí. Někde na horách ti asi golfky budou k ničemu 😅

lennis
16. bře 2009

Abych nemusela mít golfky, tak proto jsem chtěla odlehčený, ale přitom prostorný kočár, lehce ovladatelný a skladný i do malýho auta, jezdíme v kočáru furt a myslím, že budeme ještě další zimu, sice jsme chodící od 8 měs, v létě to bude asi převážně odrážedlo nebo tříkolka, ale do města bych si teda bez kočáru nelajzla jít, jednou jsem ho vyndala ve městě a měla jsem co dělat s ním za ruku, vyndávám ho až v klidný čtvrti, takže já určitě kočár využiji téměř do 3 let.

marselina
16. bře 2009

do roku,kubík od 10ti měsíců chodil a v kočárku být už nechtěl,tak jsme kočík prodali a koupili jen golfáč,který jsme stejně moc nevyužívali

yanna.o
16. bře 2009

no jako já taky využívám golfky furt a občas kočár s nafukovacími koly do terénu, ale už to není takové no.. jako potřebuju golfky na to popojíždění a při únavě a ještě potřebovat budu. Ale už je to o ničem. Ale pokud budu mluvit o kočáru, kombinaci, tak to je tak zpravidla do roka, roka a půl. Přibližně.. samozřejmě je to individuální!!! Později se s ním dá vyjet taky, na výlety třeba nebo když někdo bydlí v drsných podmínkách.. Jinak fakt stačí golfky nebo ten golfosporťák Nomád a takový podobný. No a některý děti už nechtěj být v žádným kočáru ani v golfkách. Jiný zas jsou schopní na výletě usnout v kočáru i ve dvou letech. Ale vytížení kočáru je největší tak do těch plus mínus 10 měsíců a pak to začne klesat. A čím víc a líp dítě chodí, tím spíš je kočár už jen takový přibližovací doplněk. Takže od 0 do 2, příp. 3 let kočár, resp. ve většině případů spíš golfky ano, ale od prvních krůčků čím dál méně a od dvou do tří let už se opravdu nedá mluvit o kočárovém období.

power700
17. bře 2009

Ahoj holky, taky bych potřebovala poradit. Zajímalo by mě, jestli ještě v zimě využijeme sporťák,(máme patrona f4), když malý budou v tu dobu 2 roky.Jde mi o to, jestli si ho mám ještě nechat nebo už prodat. Vozí se ještě děti nebo už pouze šlapají po svých? Máme ještě golfky, ale ty jsou jen na léto, ty by do sněhu nešly. 😨

radkar
autor
17. bře 2009

power,tak řešíme stejný problém. Já asi zkusím kočárk prodat. Malé bude teda rok a třičtvrtě. Taky mám golfky. Ale jestli si s kočárkem spokojená,tak si ho ještě nech. Mě se s ním špatně jezdí ve sněhu,takže mi je na zimu na nic. Nechám to otevřené a když holt před zimou nějaký pořídím,ale taky se mi do toho nechce, pač je mi jasné,že ho využiju minimálně. Kdybych měla kočár, s kterým se v zimě dá dobře jezdit,tak to neřeším a určitě si ho ještě nechám.

astrane
17. bře 2009

určitě si ho ještě nech,v nejhorším ho do zimy prodáš....je to ještě daleko,uvidíš tak na podzim,jak na tom budete...my bez něj zatím nemůžeme být 😀 Zase spíme v kočárku-usnul na procházce a dospává na dvoře 😉

power700
17. bře 2009

holky, díky.Uvidíme, taky se mi nechce zatím prodávat, nevím, co bude... 😀 😝