Do kdy musí mít chlapec přetáhlou předkožku na penisu?

petamaskova
23. lis 2010

jsou různý názory,já bych ale chtěla znát zkušenosti maminek co tohle už třeba řešily.do kdy musí mít chlapeček přetáhlou předkožku na penisu? nám je 3 roky,nejde nám to uplně,tak 3/4 penisu.doktorka nás posílá na cirurgii,mě se tam upřímně moc nechce,nechci malýho vystavovat takovýmu stresu,znám lékaře,sama jsem zdravotník,bojím se toho,že nás začne posílát na operaci stím a podobně,jak oni to rádi dělají. existují i jiné postupy než operace? poradte,děkuji..........

aja006
27. zář 2013

Takže malý si to nechává mazat sice u toho mame nejke rikanky atd ze dostane cokoladku atak🙂už to ma krasne .Takovou jehlickou mu to pichl ten bili maz vzlezl natrel mu to a hotovo🙂Vubec ho noc neboli a kolikrat dojde a rika maminko namaž mi ho🙂takže jsme mela velke obavy ale nastesti vse dopadlo ok🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

leni78
27. zář 2013

No tak aspoň že tak. A to mu nijak neumrtvoval ? To snad ne. Muj syn to měl a časem to samo odešlo.

beluadam
9. lis 2016

@reynocek mužů se zeptat jakým způsobem to uvolnila? Máme 2 roky a 4 měsíce a porad to máme na jedné straně také přilepené, ale bojím se také z důvodu operace někam chodit, aby nas hned někam neposílali 🙂

reynocek
10. lis 2016

@beluadam Uvolnila to prostě přetáhnutím. Teď to budu muset asi řešit u druhého syna. Ten teda žádné problémy nemá, ale nejde mu přetáhnout vůbec a občas čůrá "stranou" 🙂 Tak se přemlouvám, jestli to konzultovat s dr. nebo ještě počkat. Hlavně na přetahování má každý dr. jiný názor a po přečtení různých příspěvků mám taky trochu obavu, aby nám nevyhrožovali nějakou operací. Na tu se mi teda zatím moc nechce, když jiný problém nemá.

beluadam
10. lis 2016

Já teď četla, ze se to ma nechat být, ono se to oddělí samo do těch 3 let.. Ale zase nevim Abych něco nezanedbala, ale jak vidím vývoj toho pindíka, asi je to opravdu jako poupátko, které se samo otevírá a vyvíjí.. Tak našemu je 2,4 roku a ještě nedávno to šlo také pěkně špatně, kord když měl piňďu zvětšenýho tak to nešlo vůbec, jelikož byl ten zalid větší než ta úzká předložka 🙂 tak snad se to vše srovná..

beluadam
10. lis 2016

žalud*

beluadam
10. lis 2016

předkožka, samozřejmě *

kacajam
25. led 2017

Ahoj, je tady nějaká mamina, která řeší tento problém i u školáka? Syn byl ve 3 letech na kontrole, dostal mastičku, ta mu předkožku "otevřela", ve 4 letech na kontrole doktorem strženo (bohužel neúplně), takže při kontrole v 5 letech musel strhávat znovu. Po zhojení jsme zjistili, že žalud kouká jen do 3/4. Od tří let přetahujeme každý den, syn si na pinďu sám ale sahat nechce. Doktor říkal, že to chce čas, že se žalud uvolní. Synovi je 8 a nic se teda neuvolnilo. Starost o penis jsem vloni přenechala tatínkovi, tomu se ale ten synův "nelíbí" (že nejde obnažit). Otázka zní, zda vyčkat, až syn zjistí, jak příjemná je hra s penisem, a uvolní si předkožku sám? Či ho opět hnát k urologovi, který to už 2x nedotáhl do konce, a syn se mi strachy zblázní.

gin124
22. únor 2017

Ve vašem případě bude lepší počkat do 12 let. To už se o to kluci zajímají sami a existují pro ně stránky i s poradnou. Tak od 11 let tam sami píší do poradny dotazy. Ten doktor, co vede ty stránky má atestaci na tyto věci.

http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

gin124
22. únor 2017

@kacajam Na vašeho manžela nedejte. Váš syn by po jeho iniciativě mohl dopadnout takto:

Rozhodl jsem tu uvést několik svědectví postižených obřízkou, ať už z toho mají buď fyzické, nebo psychické nebo oba druhy těchto problémů. Na českém a slovenském internetu je sice roztroušeno mnoho podobných svědectví, jenže tam není nic kompletního. Proto je vše přebráno jako většina článků z BVJ. Před dvěma a půl roky bylo založeno na toto téma speciální internetové fórum pro německou jazykovou oblast a zhruba před rokem též fórum pro frankofonní oblast, kde jsou další příběhy postižených. Mám ve výhledu, pokud se mi podaří získat nějaké spolupracovníky, založit podobné fórum pro česko - slovenskou jazykovou oblast. gin

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/svedectv...

kacajam
22. únor 2017

@gin124 Manžel si právě v dětství takovou částečnou obřízkou prošel, proto si myslí, že syn to po něm podědil, a nechce, aby měl obřízkou absolvovat. Byl by spíš po stržení předkožky, jak v těch 4 letech.

kacajam
22. únor 2017

@gin124 jak tak koukám na ty stránky pro kluky, tak budu trvat na tom, abychom syna pouze sledovali alespoň do těch 11 let. Nemá žádné potíže. Manželova obřízka v dětství byla zřejmě způsobena právě násilným přetahováním jeho matkou, kdy se mu vytvořila zjizvená tkáň. To bude doma peklo, až jim sdělím nejnovější lékařské poznatky!

luky_5
19. bře 2017

@kacajam jestli mu to jde do 3/4, tak to určitě není žádná tragedie- je potřeba to zkoušet nenásilně! přetahovat ve vaně + i to nějak promazávat. Hlavně mu neudělat jizvy. Je tu i riziko, pokud se mu to povede přetáhnout úplně, že mu předkožka uvízne za žaludem, takže opatrně!... Ale na to, že si to v pubertě rozpohybuje sám bych nespolehal- to si to spíš roztrhá. Stejně vám nikdo na 100% neporadí, tak to určitě zkonzultujte na 9-lete prohlídce a asi vám k tomu měli něco říct i na prohlídce v 7 letech?

gin124
20. bře 2017

@luky_5 *Ale na to, že si to v pubertě rozpohybuje sám bych nespolehal- to si to spíš roztrhá.*

Nesmysl, takových bylo a bude. Pubertální kluci na to mají na netu návod.

http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

pan1
3. kvě 2017

Dobrý den, je mi za chvíli 16let a furt mám na penisu předkožku a to úplnou, je to v pořádku nebo je to špatně?
Mám jen strach že je to špatně a nevím co mám dělat.

luky_5
6. kvě 2017

@pan1 sex- asi jsi si spletl stránky - tady to je pro rodiče menších dětí 🙂

luky_5
6. kvě 2017

To mělo být sorry ne sex (automatická oprava) 😨

digydigy
7. kvě 2017

jak jen lidstvo prezilo, kdyz za davnych casu nebyl nikdo, kdo by triletym detem odlupoval predkozku?

gin124
8. kvě 2017

@pan1 Od té doby, co vím, že existují níže uvedené stránky, tak takovým jako jsi ty už neodpovídám a posílám je tam. Kromě článku je tam i poradna a pan doktor ti milerád odpoví a v návštěvní knize můžeš pokecat s jinýma klukama.

http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

samanta1993
24. črc 2018

Z naší skusenosti, memu synkovi nešlo přetáhnout donedavna včera jsme poprvé úplně pretahly až za žalud pomocí masti Triamcinilon UNG 10 g 3krat denně jsme promazly dovnitř kolem žaludu měl malinkou dírku tak jsme s vatovymi tyčinkami promazly (tu máš na tyčinku) kolem žaludu a přetahovaty a vždy ráno odpoledne a večer po koupání a ještě zasypal sypkavym Framykoinem když kuzicka z červená kvůli roztahovani, nejlepší mast na světě moc chválím příští měsíc jdeme na urologie na kontrolu to bude doktor cumet už nás chtěl poslat na obřízka ale já stím nesouhlasila a koupila jsem si tuhle mast a ještě řekl že tomu nedává moc velkou naději tak se těším jak bude reagovat až uvidí jak nám to jde krásně přetáhnout stoutou skvělou masti tak doufám že sem trošku poradila mějte se

darija06
8. bře 2019

To by mě taky zajímalo. Teď u syna se snažíme stahovat, ale žádná sláva, tak 2x denně promazávám pinďa mastičkou a je vidět, že se to zlepšuje, tak doufám, že se to spraví a vyhneme se tak nějaké operaci.

gin124
11. bře 2019

@darija06 Nevím, kolik mu je ale pokud je mladší než tři roky, tak to může nadělat více škody než užitku.

filipspielvogel
Autor odpověď smazal
Zobraz