Do kdy musí mít chlapec přetáhlou předkožku na penisu?

petamaskova
23. lis 2010

jsou různý názory,já bych ale chtěla znát zkušenosti maminek co tohle už třeba řešily.do kdy musí mít chlapeček přetáhlou předkožku na penisu? nám je 3 roky,nejde nám to uplně,tak 3/4 penisu.doktorka nás posílá na cirurgii,mě se tam upřímně moc nechce,nechci malýho vystavovat takovýmu stresu,znám lékaře,sama jsem zdravotník,bojím se toho,že nás začne posílát na operaci stím a podobně,jak oni to rádi dělají. existují i jiné postupy než operace? poradte,děkuji..........

reynocek
23. lis 2010

Ahoj, do kdy by to mělo jít samo je opravdu různé. Takže přesný věk Ti taky neřeknu. My byli cca ve dvou letech odeslání na urologii. Ne teda kvůli kvůli přetahování, ale proto, že měl malý za předkožkou malou bouličku. Byl to naštěstí jen mázek. Dostali jsme za úkol uvolňovat předkožku a asi po měsíci jsme šli na kontrolu, kde mu uroložka mázek "vymáčkla". Těsně před kontrolou se malému na udělal na okraji i trošku zánět, takže mu to uvolnila a dělali jsme řepíkové koupele a pokračovat v přetahování. Zrovna dnes jsme byli na kontrole po 3 měsících. Pinďu už přetahujeme skoro celého, jen ke konci to měl ještě trochu přilepené, tak mu to zas uvolnila, máme koupat 1 - 2 dny v řepíku nebo heřmánku, dál přetahovat a kontrola za půl roku. To uvolnění samozřejmě trošičku bolí. Ale nijak výrazně si na to malý nestěžuje. Po těch pár koupelích je to zase úplně v pořádku a o ničem už neví. Takže když to shrnu, u nás se to začalo rešit kolem 2 let, ale začalo to kvůli tomu mázku.

petamaskova
autor
23. lis 2010

@reynocek děkuji za odpověd.myslíš,že tomu může pomoc i třeba ta koupel z heřmánku? koupím ho v lékárně?

mamkamarketa
23. lis 2010

nam doktorka rekla,ze do 3 let se s tim nema nic delat.(pokud to nedela vylozene neplechu) syn me kamaradky mel opakovane zanety (temer 3 roky) a na urologii rekli,ze se to musi pretahnout a v ramci koupani myt. Na urologii mu pindika namazali mastickou (znecitlivujici) a po pul hodce mu to zevnitr objeli nejakou tycinkou na jejimz konci byla kulicka. pry se predkozka krasne uvolnila a od te doby zanet nemeli a pry je to ok.

ale moc nechapu pro na chirurgii?

kikimaruska
23. lis 2010

V roce a půl dr.zjistila, že má syn předkožku málo přetáhlou a že je hodně srostlá. Celkem 3x vždy po 14 dnech a pak týden pauza jsme museli vždy přetáhnout a do přetáhlého kápnout kapku mastičky, která byla na bázi kortikoidů. Po tuto dobu jsme nekoupali v běžné pěně pro děti, ale koupali v řapíku, který mi doporučilo víc lidí i dr. a nyní, když kortikoidy nebere přetahuju trochu namastěním řapíkovou mastičkou. Šlo to pomalu, ale volnilo se to. Dr nás ale Chirurgijí strašila už v tom roce a půl, ale ukecala sem jí, at počká...a na jaře jdem na kontrolu ve 3letech. Když to nebude podle jejích představ, tak nás tam už pošle natvrdo. Snažila sem se tomu tedy vyhnout. První dr nám, zakázal přetahovat, a že až ve 3 letech. Když jsme přešli k doktorce, ta se zděsila, jak je předkožka srostlá a že se musí přetahovat od miminka a pod kudlu nás chtěla hnát hned...opravdu co dr.to jiný názor, tak si vyber 😨 🙄 ☹ . Ale řapíkovou koupel a příp. mast doporučuju 😉

petamaskova
autor
23. lis 2010

@kikimaruska to je děs,jak říkáš co si z toho vybrat někdo říká to druhý to.já to chci řešit jinak než operaci,ale jak? mě je jasný,že nás hned budou hnát na operaci,ale on zas žádný problémy(jako záněty atd) nemá ,tak nevím jestli ještě třeba počkat nebo to fakt takhle natvrdo řešit? bude trpět zlatíčko naše.

vojtisek2007
23. lis 2010

@petamaskova tak jedna si myslím, že by ho nejdřív měl prohlídnout urolog a ten případně navrhnout operační řešení - my jsme to řešili loni - po tříletej prohlídce, taky šel Votjíkovi pindík přetáhnout jen do 3/4, dětská mudra nám dala žádanku na urologii že mu na to kouknou - jenom mu trochu uvolnil a dopřetáhnul, řekl že operativně by to bylo naprosto zbytečný...ale jsou případy, kdy to jinak řešit nejde....pak jsme týden koupali v řepíku a promazávali framykoinovou mastičkou a dobrý, žádná krev nebo tak něco při tom "dotáhnutí" nebyla, jen tam už měl dost toho bílýho mázku....takže si myslím, že po těch třech letech už by měl jít pindík přetáhnout aby šel řádně "očistit" 🙂

reruna
23. lis 2010

Ahoj, tady je další téma o stahování předkožky a věru - jsou tam různé názory, o lékař, to názor řekla bych... ale všechny nejnovější názory od odborníků, co jsem četla mluvily o tom, že do 3 let nešahat a pak zkoušet a když to nejde samo do 5-6 let, tak operace s narkozou.... https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/stahovan...

reruna
23. lis 2010

@vojtisek2007 a te´d to přetahujete jak často? my jsme na tom se starším stejně asi jak popisuješ, ale při koupání si on na něj ode mě moc nenechá šáhnout a sám si to přetáhnout neumí, takže vlastně nestahujem a neumýváme 😒 ... mladšímu to jde stáhnout už normálně, ale při koupání mi to moc nejde, on sebou tak šije, že to nejde.... musí se to stahovat a umývat každý den? žádné problémy zatím kluci neměli...., vlastně starší jen jednou 2dny zánět, tak před rokem

petamaskova
autor
23. lis 2010

@reruna děkuji za odpověd a odkaz,my se koupem každý druhý den,když není potřeba denně.takže tak 2-3krát týdnně to zkoušíme,ale taky se cuká,musíme vždycky domluvit ,aby nám to dovolil.
v pátek asi zajdu na tu chirdu kam nás posílá naše mudr,ikdyž nevím proč spíš nejdem na urologi,takže uvidíme s čím odejdem.mám ale pocit,že se to u těch prcků nějak moc poslední dobou řeší.

vojtisek2007
24. lis 2010

@reruna my koupeme každý den, takže i každý den přetahujeme - teda teď už sám, já jenom dohlížím aby to udělal pořádně 🙂 ale po tom dohátnutí od urologa byly taky neskutečný boje...tak půl roku určitě, to přetahoval a mazal manža, já s ním nic nesvedla.... ☹

reruna
24. lis 2010

@vojtisek2007 díky, my koupeme jen 1X za týden, jinak sprchujeme, ale Míša si to stáhnout neumí ☹ budu muset nějak zaúkolovat manžela, třeba si to od něj nechá....

vojtisek2007
24. lis 2010

@reruna no ode mě to taky malej nechtěl a s manžou plně v pohodě, já jsem to teda napsala blbě, já je taky sprchuju, ne že každej den napouštím vanu, to ne....to jen opravdu jednou za čas, když na to mají náladu....takže právě držím sprchu na pindika a on si ho přetáhne a umeje, jednou ho měl trošku začervenalýho,tak hned vyžadoval namazat mastičkou 🙂

agnny
24. lis 2010

Ahojky, malému jsou 3 a pár měsíců a stahnout mu jde jen kousek , ale jeho doktor to ví, a je v klidu, než půjde do školy tak prý má čas. Přetahuju ( respektive manžel-on je hlavní koupač) jednou denně ve vaně, ale nejde to povolit, jakoby hořejšek šel a chtěl a byl volný ale spodní čast drží. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně 🙂 Taky mi to přijde podivné, ale když jeho doktor je v klidu tak jsem i já.

luuca.b
24. lis 2010

Ahojky malému je 11 měsícua půl a museli jsme od narození chodit na chirurgii kvůli kyle (hydrokela) a tam nám řekla do 2 let ne,obvodní že ju tak fatk nevim .ted jsem byli na KO na chirurgii a řekla že klidně mužeme začít.máme totiž problém že má jen pidi dírečku jen na čuraní ..nejde přetáhnout ani fň

luciebx
24. lis 2010

ahojky.. taky mam maleho synka.. teprve par mesicu ale svagrova ma uz 3,5 letesho synka.. jen chci rict ze ziji v anglii a ja se ji ptala kdy zacala a ona ze nikdy.. ze tu se to proste nedela.. tak nevim.. dalsi kamoska sla na obrizku.. tak sem ted z toho jelen fakt. .. mam dva brachy a mamka jim teda pindika stahovala.. no tak uvidime jak to u nas dopadne

lukza
24. lis 2010

Ahojky mě pediatr řekl na 6měsíční prohlídce že máme začít přetahovat že po večerní vaně vždy trochu přetáhnout že sice jsou doktoři co říkájí do roka nebo 3let nepřetahovat ,ale že má zkušensoti že když se začne dřív tak to neublíží a spíš pomuže aby jsme se vyhly případnému nutnému zákroku,takže já od pul roku každý večer trošku přetáhnu zatím jen tu špičku

petamaskova
autor
1. pro 2010

ahoj holky,vrátili jsme se z té chirdy,kam nás posla naše mudr.a děs malý řval jak tur,bylo mi ho tak moc líto. doktor mu namazal pindíka mastí,která měla ho znecitlivět,ale asi neudělala,brečel,prosil.pak mu ho objel nějakou malou,tenkou tyčinkou,hrůza. máme koupat v heřmánku a přetahovat dál.
za odměnu jsem mu hned musela koupit kokynka,můj malý hrdina,vydržel nakonec až do konce.

gabin6
21. pro 2010

Ahoj, mi přetahuje od narození. A je nám 19měsíců a již přetáhneme úplně. Pediatrička nám to doporučila a nyní nám řekla, že mám přetahovat ve vaně, aby se umyl.Mějte se a pevné nervy. Kamarádky syn musel na obřízku a dělali mu to v létě, že může chodit nahý (bez slipů). Gábina.

pavlina05
21. únor 2011

Ahoj holky!
Dlouho tady nikdo nebyl...
My máme 2 roky a 8 m. a předkožku stále nepřetahujeme,čůrá normálně.
Dr. nám sama řekla,že do 3 let s tím nemusím nic dělat. Ale MM si myslí opak. Kdo teda poradí jak na to přetahování a kdy? Každý říká něco jiného 😒
Taková choulostivá otázečka : když malýmu pindík stojí,tak mu ten žalud nevyjede,je to normální?

mamkamarketa
21. únor 2011

@pavlina05 ahoj. mela jsem podobnou otazku,ale jaksi jsem ji nevyslovila. u nas to je taky tak. ma tu predkozku jakoby prilepenou a proste zalud neni videt.

pavlina05
21. únor 2011

@mamkamarketa tak co s tím? 😕

mamkamarketa
21. únor 2011

@pavlina05 ja ti nevim,ale me na urologii rekli (byli sme tam kvuli terminu na obrizku,ale ja nakonec to odvolala) a tam mi rekli,ze si pretahovanim si kluci v urcitim veku pomuzou sami a je fakt jakmile ma tomas moznost, tak si s pindikem hraje a tim se to i uvolni. ja nevim... muj manzel ma od detstvi obrizku, tak mi taky neporadi 😅

pavlina05
21. únor 2011

@mamkamarketa 😉 no ale přesto díky. Aleš si s ním taky hraje a také si myslím,že tak je to jako nejlepší.že sám cítí jak na to,ne? 😅 Kdybych mu to přetahovala sama,tak nevím jestli to nebolí 😕

mamkamarketa
21. únor 2011

@pavlina05 ja teda jsem se moc nesnazila popravde mu na nej sahat,ale kdyz vidim co s nim dela, tak snad si to uvolni sam 😅

pavlina05
21. únor 2011

@mamkamarketa 🙂 😉 😅

aja006
20. zář 2013

Maminky chci se zepata bylii jsme vcera na 3lete prohlidce vse mame ok jen nas poslal ana uroligii jelikoz malý jak si stahuje predkožku tak tam ma prej PERLU nevim co to je ale bojim s eabz nam nedeli neco vazneho setkala jste se stim nektera dekuji za odovedi a nazory a no a úprave nevim jestli tam mam jit nebo ne 😒

leni78
20. zář 2013

Ahoj, v žádném případě dítěti s predkozkou nemanipulujte, nepretahujte, nesnazte se mýt pod predkozkou. Predkozka u malého dítěte je jako poupe, taky se nesnazite ho násilím rozvit v květ. Vlivem hormonů se vekem predkozka postupne uvolňuje. Pretahovanim dítěti ublizujete. Zásadou je nedovolit zpatecnickym pediatrum násilně přetahovat na kontrolach. Zde odborný článek : http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr...

leni78
20. zář 2013

@aja006 Takzvané keratinove perly. Pokud to nemá zanicene a neboli to, nech to byt. Az se mu prrdkozka uvolní, vyplavi se to. Nenech mu na to sahat, pokud vyloženě nema problém s odtokem moci.

aja006
25. zář 2013

Tak jsme byli u urologa trosku mu to pichl a vse je ok neboliho ho to cura normalne jen si to nechce nechat natirat tak nevim co už si mam vymyslet 😨 ále neboliho to jen ho ma jeste ttošku napuchlý jinak vse ok🙂 za půl roku na kontrolu.....

leni78
25. zář 2013

@aja006 Jak mu to pichl ? Jinak pokud uz si na to malej nechce nechat sahat. .. hlavně uz mu na to po zaleceni nesahej.