Do kdy necháváte mimi spát venku přes zimu?

pismenka
23. lis 2008

ahoj maminy, je ted venku sníh, fouká apod. a mé mimčo do ted bylo zvyklé spávat venku v kočárku, do kdy je necháváte spát venku přes zimu?

coriven
23. lis 2008

Ahoj, venku jakože ji tam necháš, nebo jezdíte s kočíkem? Někde sem četla, že při -10 se nemá s mimčama ven. My zatím musíme každý den. Doma nevydrží, jízdu kočárkem potřebuje 😅 a občas ji venku nechám i dospat pod oknem, ale to ještě nebyly mrazy...

ygreen
23. lis 2008

Když přijdu z procházky, tak ho beru domu. Nechám ho v kočárku a jen vybalím z fusaku. Málokdy ho to nevzbudí, ale když tak döspává v předsíni. Teď bych ho už venku nenechala. Jo a já to vidím tak max. na - 5. Pak už by se jim mohlo špatně dýchat, ne?

coriven
23. lis 2008

no mně už se nechce ven ani při 0 😅 , ale na chvilku budem muset asi každý den, ale venku už bych taky teď nenechala dospávat... taky se dykcy vzbudí, když ji vyndávám z fusaku...

pismenka
autor
23. lis 2008

coriven:
položím jí do kočárku na dvoře a jdu domu a ona tam usne sama, bez houpání apod. a spí tak třeba celé dopoledne.
Už hajáme v postýlce. Tak že snad to bude ok. Už se totiž v jezdícím kočáře nevyspíme. To už kouká a stojí v kočárku - tak že jezdíme ven jen když se chci projít apod.

sylvar
23. lis 2008

nam mala při odpoledni prochazce v kocarku vetsinou usne,tak s ni chvili jezdime,pak ji dovezdem s kocarkem do pokojiku a nechame dospat.me spi dopoledne doma,v postylce,a oodpoledne je pak venku zima,takze mala beha a kdyz chce do kocarku,dam jI tam a kdyz usne,tak jak jsempsala,mam fusak beranka,takze je v

sylvar
23. lis 2008

teplicku

cerstvamama
23. lis 2008

Tak ja jsem dala v 10 hod. Adelku v kocaru na zahradu a chrni do tedka. Chodim se na ni divat a pekne si tam odfukuje. Spi v hlubokem kocaru a ma i plastenku, protoze posnehava. Takze ji to chrani proti vetru a zaroven ji tam tim okynkem proudi trocha cerstvyho vzduchu. Kdyby se teplota dostala pod nulu, tak bych s ni sla jen na malou prochazku a sup zase domu. Cetla jsem, ze se s mimi muze jit ven max. do -5.

martimarti
23. lis 2008

Holky, toto téma mě zajímá, protože se také chystáme na naší první společnou zimu. Mám problém, malá dopoledne vůbec v postýlce nespí, max. 20 min, takže doteď jsme byli dopoledne (cca 1,5hod) i odpoledne venku (cca 2 hod). To už teď moc nejde, protože malá sice spí, ale mě samotné je zima, i když se obleču. Jak to budete dělat vy? Dvě kratší procházky nebo jen jedna odpolední delší? I když delší je asi nadnesené, myslím, že tak 1,5 hod v této zimě je maximum.

terezkakoe
23. lis 2008

tak tohle téma mě taky moc zajímá. mě prcek je zvyklej spát po obědě tříhodinovku venku na terase. a teď nevím jestli to můžu ještě praktikovat. v pátek jsem ho tam nedala, protože jsme nebyli doma a evidentně mu ten polední spánek chyběl.byl hrozně nevrlej. a doma v postýlce mi spí v kuse max 3/4 hod. do kolika stupňů ho tam teda myslíte můžu nechat? dali jsme mu do kočárku pod něj polystyrenovou desku, aby ho nezebalo od zádíček a je zachumlanej ve fusaku a ještě deku. ale stejně se bojim. přeci jen v tomhle mrazu jen ležet a nehýbat se...

daluri
24. lis 2008

Ahoj, my to máme taky tak, v kočáru spí i dvě hodiny, dopo i odpo, doma snad jen půl hodiny. Takže taky řeším dilema, jestli dát ven či ne, ale myslím, že když je kolem nuly a mráz a pak zas přejdou do bytu, kde je 25, tak že jim to moc dobře nedělá. Ale asi to beru ze svého hlediska, já teda mrznu šíleně! NAvíc jsme chytli rýmu, venku se jí dobře dýchá, ale v takovém mrazu?
Takže pište, jestli dáváte ven či ne. 😉

barunka81
24. lis 2008

Mě to taky zajímá, do kolika stupnů?

petronilla
24. lis 2008

Ahoj holky,moje první dítko spalo venku celou zimu-bylo mu půl roku,spal na zahradě třeba 3 hodiny v kuse i když bylo kolem 0. Zachumlala jsem ho a nebyl problém 🙂 .Teď už to praktikovat u malé nemůžu,protože bydlíme v činžáku.

daluri
24. lis 2008

No asi se jim dobře spí, to jen my dospěláci jsme zhýčkani.
No a dávali by jste ven i s rýmou?

petronilla
24. lis 2008

já určitě jo,doma jak se topí a je suchý vzduch,tak se jim blbě dýchá,venku líp,pokud není moc minus 🙂

daluri
24. lis 2008

Taky si říkám, že se lépe dýchá venku s rýmou. Tak budeme sledovat teploměry 😉

petronilla
24. lis 2008

jasně 🙂 .Ještě když třeba foukalo,tak jsem mu dávala na kočár slídu 🙂

sue007
24. lis 2008

ja ho davam spat na zahradu a davat budu.Teda pokud nebude minus 20 nebo nejake velmi vetrne pocasi.Je tam zabaleny v teplicku,kdyby mu byla zima,tak se urcite probudi.Vzpominam,jak jsem tyden hlidala maleho od sestry,kdyz mu bylo asi 9 mesicu-spal vzdy v kocarku 4 hodiny,nekdy tam uplne zasnezil-na slidu-a nebylo ho videt,ale byl vzdy spokojeny, nozky rucky teple.Venku se i memu malemu spi nejlip,vydrzi to mnohem dele nez doma v postylce.

andy80
24. lis 2008

Mi máme chodbu a tam je o něco málo teplejc jak venku, tak jí šoupnu s kočárem když spí do té chodby a nechám jí tam. Nefouká tam, takže pohoda. Jinak v opravdu velkých mrazech by děti ven neměli. Nevím, jak to budu dělat, když bude fakt hodně mrznout, MM bude mít ranní a já budu muset malou brát sebou když vedu staršího syna do školky.

Daluri: na rýmu se má opravdu chodit hodně ven. Říkala mi to i dr.

jenifer.1
24. lis 2008

Holky a necháváte dudlíky? a mažete nějaká krémy na obličej?

petronilla
24. lis 2008

My dudlík nemáme 🙂 a mažeme denně,než jdem ven-máme zimní krém Altermed

androna
24. lis 2008

maminky spanie vonku v kazdom pocasi je predsa pre to dieta to najlepsie co mu mozete dat.od narodenia spi skoro kazdy den ked sme doma vonku,a spi i 3hod.nikdy mu nebola zima a nemal nic studene ale vzdy je do ruzova vyspinkany.teraz v zime ma predsa kocar co ho chrani,fusak a je obleceny.to predsa nemozete porovnavat so sebou ked ste vystavene tomu chladu a vetru priamo.nechavat spat vonku ked je ta moznost iba doporucujem.mraz cez den ked spi tu nemame.

androna
24. lis 2008

dudlika nemame,kremom nemazeme a s rymou urcite na vzduch.

haninka
24. lis 2008

Ahojky,
tohle řešim taky. Naše Terezka doma prostě přes den neusne a večer je pak tak hysterická, že se breky ani nemůže přisát. Takže dbám na to, aby se dobře vyspinkala. Musíme teda ven. Dopo na balkón, odpo na prochajdu.. Ptala jsem se dět. lékaře a ten řikal, že ven můžeme, ale v -10 to máme omezit. Čumáček namažu a dám dudlíka. Je zahrabaná v kočárku, má na něm ještě pláštěnku, která má otvory tak šikovně, že na ni přímo nefouká a tak si to tam zadýchá tak, že ji dudlíček ublížit nemůže. Taky ji vždycky kontroluju jak ji vybalim a je celá teploučká, ani čumáček nemá studenej. Jediný co, tak prstíčky na nožičkách, jenže to má i když spinká doma v postýlce..a to ji na ven dávám 2 ponožky a jedny punčocháčky, včechno froté a ještě je v kombinézce, ve fusaku a v dece...takže zimou to snad nebude, spíš krev. oběhem...

haninka
24. lis 2008

Jo a venku spinkáme 2 hod dopo a 3 hod odpo..ale nevim co budeme dělat až bude těch -10. Naštěstí to neni zas tak často..

andy80
24. lis 2008

my dudlík nemáme a ven mažu Nivea baby cold protection cream

zapletalovi22.3.
24. lis 2008

Ahoj holky,
tak jsem ted taky uspavala na balkone. A zimu resim taky plastenkou, ktera neprofoukne. 😵 no, ale taky nevim, jak to budu delat, kdyz bude hodne pod nulou, mala mi taky nikde jinde nez venku neusne. A oblicej mazeme masti do vetru a mrazu od bubchenu a dudlicek mame, protoze bez dudliku to proste nejde 😒

monik76
24. lis 2008

Malá mi teď taky spí na balkoně a bude ještě odpol, dávám ji tam každý den. Dudel nemáme a zatím ji pusinku ničím nemažu. A taky má pláštěnku takže ji je tam určitě dobře bo spí jak dudek. Myslím, že někde říkali, že se může s malýma dětma do -5. No ale já to moc neřeším, prostě bude chrnět na balkoně, teda pokud nebudou nějaký šílený mrazy.

alishia
24. lis 2008

me taky malej spi jen v kocarku, poradne ho nabalim, a spokojene spi bud na zahrade nebo na balkone. dokud nebude vic jak -5 tak to menit nebudu, ale co s nim budu delat pak, to fakt netusim. Doma spat nebude a nebude. a jak to delate ze vam venku spej tak dlouho. muj malej vic jak hodinu a pul neda:/

haninka
24. lis 2008

alishia, na balkóně spinkáme jen dopo a tak 1,5h max 2h, ale občas musim podrncat když brečí. Odpo chce vozit, to nám na balkóně taky nevydrží. Když ji tam mám tak chodim co 10-15min drncat. A to už je lepší jít ven..tak zkuste procházku 😉

makinka.1
25. lis 2008

Ahoj.Maxik za tu dobu,co je na svete spi pres den jen v kocarku.V lete to byla jasne volba a na podzim jsem zjistila,ze v postylce usne jen,kdyz je uplne K.O.Takze chrni v kocarku na zahrade vesele dal.Zima mu neni,je teplouckej,na teplaky a mikcu natahnu kombinezku,ma fusak a na nem jeste deku,kdyz je mraz nebo fouka a snezi,tak plastenku.Jediny,co me na tom stve,ze ho 3x denne do toho vseho musim narvat... 😀 Az bude vazne velikej mraz,tak ho asi zaparkuju do kulny,mame tam dilnu a preci jen bude trosku chranenej.Cumak mazu biobalzamem od Saloosu a bez dudynky neusne 😉