Do kdy pily vaše děti mléko z lahvičky?

prezdivkos
5. srp 2011

Zajímalo by mě do kolika let pily Vaše děti mléko z lahvičky. Nám jsou 2 a 2 měsíce pití pije z hrnečku normálně, ale mléko stále z lahvičky, z hrnečku ho nechce, má to jako svůj rituál 2x denně mléko z lahvičky. Měla bych jí to už odnaučit? Díky.

esterka610
7. srp 2011

Holky,to je super 😀 já myslela, že jsme jediný, ale je to náš rituál, ráno a večer mlíčko z lahvičky a přes den pití,když si chtějí děti odpočinout.

anta
8. srp 2011

Honza to pil do 2,5 let před spaním a pak řekl, že eeeee, že nechutná a byl konec 😉

kukuca
9. únor 2012

Našemu synovi je 27 měsíců a donedávna pil taky UM večer z flašky.potřebuje to aby usnul.Ale přišlo mi to už moc na to aby se mu tím zbytečně pak nekazily zuby, tak jsme místo toho do flašky daly asi 90 ml bylinnýho čaje pro děti (meduňka atak) a usne do pár minut.Když je tam sám bez flašky kňourá,brečí apod. a to nemůžem nechat,jelikož tam už spí s ním tam menší(je to naše ložnice) a vzbudil by ji.Uspávání s někým trvá asi 1,5hod. to si povídá,nespí.On potřebuje prostě tu flašku a cokoliv v ní aby se ,,ucucal,, ke spánku.ALe stejně je to hroznej zlozvyk a nevím jak ho to budem někdy odnaučovat ☹

brisalek
9. únor 2012

pije porad vecer pred spanim a neminim to menit, zuby si tim urcite nekazi (vse je o genetice🙂). Kdyz ho bude pit do 4 let vubec mi to nevadi🙂🙂. Samozrejme ze sklenicky a hrnecku davno a dobre umi, proc by neumela🙂

llluckaaa
9. únor 2012

Už jsem si myslela, že trhneme rekord, protože 3,5letý syn taky pije UM z lahvičky ráno a večer. Odnaučovat se mi nechce, protože přes den má problém s příjmem tekutin, tak to aspoň tímto dohání. Pomalu jsem ho naučila mléko hodně ředit, takže teď už pije z lahvičky vv podstatě jen bílou teplou vodu 😉

usounek25
9. únor 2012

Ahoj, taky stále pijeme ráno a večer 250 ml mlíčka. Odnaučovat se mi taky nechce, jak píše llluckaaa máme taky problém s příjmem tekutin přes den a tohle je taková jistota a navíc večer vyžahne flašku, otočí se na druhý bok a chrní.Jen by mě zajímalo jak to děláte s čůráním? Malej je přes den bez plínky, ale na noc ji má pořád - říkám si, jestli mu teda tu večerní flašku sebrat, aby toho čůrání neměl na noc tolik, ale moc se mi do toho nechce, jsem ráda, že si to mléko dá, ale zase na jednu stranu je mi jasný, že když před spaním vyžahne čtvrt litra mléka, tak by buzení jednou za noc na WC asi určo nestačilo, protože ráno tu plínku má načůranou teda fest.

crca
9. únor 2012

Nám budou 3 v dubnu a ráno a večer jedině Sunar nebo mlíko s grankem z lahve.Nebudu to řešit,postupem času co mám děti jsem zjistila,že vždycky se vše vyřeší a upraví jak má,takže nedělám nic násilně a jde to i bez toho 😉 Holka má flašku mlíka ještě i v noci.... 😅 Te´d je třeba syn zasoplenej,takže trochu mu ubírám v mléčných výrobcích,ale v úterý neustále i zvracel,měl horečku a mlíko už druhý den před spaním neměl a nechybí mu to,včera jsem se ho zeptala,jestli chce udělat trochu mlíčka a "že nechce"takže asi pomalu odbouráváme mlíčko na noc u syna 😅 prostě až ho nebudou chtít tak nebude,jinak neřeším....To je jak s plínama,přes den jsou bez plen,na noc mají...a co??Přece to nikomu nemusí vadit ne??Na noc....neříkám přes den,ale v noci to může být putna každému,v noci jsem s nima já a ne jiný 😉

mosvo
9. únor 2012

Tak u nás měla malá nutrilon z lahve asi do 26. měsíce, ostatní (vodu a čajík) pila přes den normálně z hrnečku nebo z hrnečku s pítkem. Pak nám ale zubařka řekla, že by ho už neměla mít, že se tím ničí zuby a tvoří otevřený předkus a že bude mít rovnátka. Že by v tomhle věku neměla mít ani dudlík. Tak jsme lahev zrušili, ale tím i pití mléka, protože z hrnečku ho vůbec nechce...

1983hr
9. únor 2012

Já bych teda 4letou dcerku nenechala pít s lahve.

marecek4
9. únor 2012

je to paradox 🙂 naše Raduš už chodila do školky,ale večer si mlíko z lahve neodpustila,přestala s tím někdy kolem půl třetího roku,jinak jí to bylo absolutně jedno,z čeho pije,Terka s Honzou takové rituála neměli a malý zase musí mít v ruce vlasy-moje,když nejsem v posteli,tak pořád pobíhá a zlobí,jak si lehnu tak je v klidu,ale já abych si pomalu pořídila paruku,zkoušeli jsem panenku,plínu,muchláčka nic,teď teda má taťku Šmoulu tak občas se nechá ukonejšit s ním,ale zatím málokdy,chce to trpělivost a buď je to přejde samo,nebo pomaličku-opravdu pomaličku a nenásilně za něco vyměnit-alespoň ty usínací rituály

kammka
9. únor 2012

dceři jsou 4, chodí do školky a ráno do ní nemůžu skoro nic dostat...z hrnku vypije tak půlku, a to ji popoháním.. naproti tomu teplé kakao z lahve má v sobě natotata.. neřeším, jsem ráda, že něco teplého ráno vypije, jinak už samo piej z hrnku..

zelvy
9. únor 2012

Ahoj, syn pil Nutrilon z lahve do 3let a 3měsíců. Pak už lahev jen žužlal a pil hrozně dlouho, tak jsme to ukončili. Dcera 2 roky pije Nutrilon z lahve stále a min. do 3let doufám bude. Mám tak jistotu, že má dost vitamínů a látek na imunitu, které Nutrilon obsahuje. Také mám zkušenost, skončí lahev, skončí mléko.

ivca_doubek
9. únor 2012

My dáváme Matýskovi už kravské plnotučné, a pokud není ráno z láhve, tak ho nevypije. Takže neřeším že mu budou skoro 3 roky, jsem ráda že ho do něj alespoň nějak dostanu. Nutrilon začal odmítat kolem druhých narozenin, tak pijeme aspoň to kravské. Vím že některé maminky by to nedělaly, ale když nedám z lahve tak z klasického hrníčku ho nechce (a to máme hrníček s krtečkem 😀 ). Dudlík na lahvi samozřejmě nemá, máme takové to pítko

anieanne
9. únor 2012

Malý normálně přes den pije z učícího hrnečku nebo z lahve se sportovním uzávěrem, ale večer UM normálně z lahvičky, a nehodlám to měnit.

lenulak
9. únor 2012

syn skoro do 3 let, lahvičku vyžadoval ale jen na mlíko, jinak pil z hrníčku, pak najednou sám přestal 🙂

kris2008
10. únor 2012

dceri je 3,5roku 😀 ma ho obcas vecer na spani-v nem mlicko 😀 takovy ritual-rika ,,maly piti prosim" 😀

drakenn
10. únor 2012

malý má 3,5 roku a ráno i večer dudá kakao z flašky!! A jak rád..

andy82
10. únor 2012

mě pediatr řekl, že když malému dám mlíko do něčeho jiného, že už ho pak nebude chtít, že jeho 2 děti to tak taky měly, že do 3 let pily z flašky s dudlíkem, prostě rituál,
ale já s tím nemám žádný problém

gabadan
11. únor 2012

Syn pil ještě ve 3,5 letech ráno Sunar z lahvičky, prostě ritu,ál... pak přestal ze dne na den. Takové věci nehrotím, stejně jako plíny na noc a podobně. Žádné zbytečné stresy, na co

petra.vavra
11. únor 2012

Terezka ještě dnes, ráno máme každé stejné, zavolá tátu, dojdou spolu od obýváku, ona se zachumlá do deky a dostane čokoládičku (kakao) jedině z lahve 😀 ..asi jí bude mít i do školy 🙂
Viktorka mléko nepije vůbec, jí pouze kaši 😉

evulka25
13. únor 2012

Fili má 2,5 roku a večer si prosí "malinké mlíčko" z lahve, jinak taky pije už dávno z hrnečku, ale to mlíčko to je rituál 🙂

sarihy
21. únor 2012

Dcera pila UM z flašky do 3 let. Pak jsem jí jednou "omylem" zapomněla doma, když jsme jeli ke tchýni, a od té doby pije mlíko z hrnku.

luciebx
21. únor 2012

tak do 8 mesicu

lucmart
21. únor 2012

proč odnaučovat? Malá má sice jen rok a půl, ale když vidím, jak si u toho hoví, lehne si, nerozlevá, vrtí se u toho sem a tam, nechám ji, dokud bude sama chtít.

aneta15
21. únor 2012

dceři budou v srpnu 4roky a každý večer má večerníček a flašku, já jsem ráda že do ní to mléko dostanu tak to neřeším

maksim
31. črc 2012

Malý bude mít dva roky a taky pije ráno a večer mléko z lahvičky. Chtěla bych se ale zeptat, jaké používáte savičky? U nás jsem viděla jen 6-18 měsíců, jsou i pro starší děti?

kamaxet
26. zář 2018

@breberka
ahoj holky prečetla jsem vaši diskusi a popravde každé díte je originál to je jasné.mam dvojčatka maji 2, 5 roku a bez lahve s dudlíkem ani ránu , občas crcnou z hrníčku ale tu lahev vlaci vsude i pres den a pijou z ni čaj.ale pijou znamená ze pijou docela dost .vyjadrujete se ze nevidíte v techto letech duvod k tomu aby jste odnaučovali pít mlíko nebo cokoliv z lahve ale zdá se mi že to muze ovlivnit predkus , který se muze s dudlíkovani resp piti s lahve s dudlíkem udělat a jedna moje holka ma jiz nabeh .tak mne zajima spise jak jste odnaučili od lahve s dudlíkem? proste sebrali a hotovo ? oni pijou mlíko / HIPP/ večer pred spanim a pak celý den z toho ten caj . nechteji ty pítka ptotože jak jsou tvrdsí tak je zřejme nemuzou dudlat . potrebovala bych poradit nejaký šetrný zpusob aby mi tady nervali týdny ono s temi dvojčaty kdyz rvou synchronne je také zabava. moc vám děkuji

spetra
28. lis 2018

A vy se nebojite zkazenych zubu? Dcera 21 mesicu s lahvickou se sunarem usina. Tedy potom ani nevycistime zuby. Bojim se aby to neodnesly zuby.