Do kdy se nechává miminko krkat?

janicka006
6. črc 2010

Jako maminka "začátečnice" se pořát potýkám s novými otázkami....proto by mne zajímalo do kdy musím malou dávat na rameno krkat.Upřesňuji-Myslím tím do jakého věku.(manžel si to četl a řekl mi" no dokud si nekrkrne,ne???) 😀 😀 😀

momin
6. črc 2010

@janicka006 😀 😀 ja sem Danika nosila dokud nesedel-pak si kral v sede...
Znami to delali tak ze prestali kdyz se jim mimco zaclo otacet na brisko-a krklo si vzdycky na brisku-ale nas maly hoooodne blinkal takze to na brisku vzdycky vsechno vyhodil....

beruska24.9.
6. črc 2010

janička - přesně jako momin - dokud malá sama neseděla. Teď už mi na ruce stejně moc nechce být, takže nakrmím, posadím a buď si říhne hned nebo až při hraní.

anngie
6. črc 2010

ahoj, nepamatuju si přesně ale asi jako holky, dokud sama neseděla, odhaduju že určitě krkat jsem jí už nedávala okolo 10.měs, to už si i stoupala takže už to bylo v pohodě 🙂 Myslím že to spolehlivě "vycítíš" sama.

saronka
6. črc 2010

my jsme měly vždy problém s krkáním hlavně v noci..prostě si nikdy nekrkla.. pediatr mi řekl..do 10 min pokud pak ne..nechat být.. takže jsem v noci nakojila a když si nekrkla tak jsem ji uložila do 2 měsíců jsem ji dávala na bok spát..a boky jsem střídala..pak už na zádech a i bez odříhnutí

andykov
6. črc 2010

Po mlíčku ji nechávám odříhnout do teď, ale má ho jen ráno, to ji krmím já, přijde mi to takový hezký - ji rozcapuju, že? Pak si ji vezmu do náruče, pobouchám po zádíčkách, říhne si a je to. Hodně mi blinkala, tak říhání byla nutnost, ale teď už to neva, když si neříhne, to je jen zvyk 🙂

k.ate
6. črc 2010

Já jsem malýho odmala odříhávat nenechala, ze začátku měl žloutenku a při kojení vždycky usnul a to mu zůstalo do teď... Řešila jsem to s dětskou doktorkou a ta říkala, že pokud neublinkává a nedělá mu to problémy, nemusíme odříhávání řešit, že je blbost, když mi u kojení usne ho kvůli odříhnutí budit a pak znovu uspávat...
Takže podle mě je to hodně individuální 🙂 (jako konec konců 90% věcí 🙂 )

klara.t
7. črc 2010

Taky jí nenutím od mala říhnout. Z počátku vůbec nekrkala, tak od 2,5 už jo, ale dá se říct náhodně. V noci jsem s ní nikdy nepochodovala. bud si krkla hned, nebo usnula. ale nikdy mi neblinkala. nechávala jsem spát normálně na zádech, ale do cca 3 měs se zvýšenou matrací. Měla jsem monitor, tak jsem byla díky němu víc v klidu.
Ale asi bych přestala, když se bude přetáčet nebo sedat, jak píšou holky.

ruda
7. črc 2010

Ahojky, malý v noci při jídle spí a odříhnoiut ve spaní mu nejde, tak mu dám šnci pár minut a pak ho položím, většinou bez odříhnutí, neublinkává, potel má vyvýšenou a monitor dechu, první jsem se bála, ale je to tak každou noc a v pohodě.... v porodce mu to taky neššlo, taky spal, měl žloutenku...

kozinka
7. črc 2010

My dokud jsme neseděli 🙂 jelikož seděla už v pěti měsících tak do pěti měsíců 🙂

iluss
7. črc 2010

My jsme taky nechávali odříhnout cca do 5-6 měsíců, pak se začla pohybovat sama - lézt (seděla až na 8 měsících), tak jsem jí vždycky dala na zem ať si hraje a ona si krkla sama.

stylly
10. črc 2010

my máme 7m a ještě necháváme 😉

aja123
10. črc 2010

Malá nikdy neříhala, řešila jsem to s Dr. a říkala, že to nemám řešit, že jsou prostě děti, které neříhají. 😉

pablinka
10. črc 2010

Malý měl na začátku taky problémy s krkáním, jak rostl a sílil, tak to pak šlo líp, teď je mu 9 měsíců, na krkání si ho vezmu na klín do sedu a krkne si rychle... nechávám krkat nejen po pití, ale i po jídle 🙂

romana29
10. črc 2010

Janičko, manžel má pravdu, dokud si nekrkne sama, tak to musíš dělat ty 🙂. Já osobně si to přesně nepamatuju, ale ve věku 2 měsíců je opravdu ještě brzo čekat, že už je konec 🙂 vydrž 🙂 Jak bude sedět, jíst normální stravu, tak si prostě odřihne sama 🙂 .

jijitka
10. črc 2010

Já ho nechávám doteď, ale když mi při kojení usne, nechám ho spát. Někdy se po chvíli probudí a začne se kroutit a funět, pak ho vezmu, většinou si hned krkne a je klid.
No a to odkrknutí teď potřebuje víc než dřív, dokud jen v klidu ležel, tak neblinkal. Teď se po jídle začne přetáčet a různě hemžit a ublinkává daleko častěji.

jeudi
20. črc 2010

dávala jsem malého krkat dokud sám neseděl,měli jsme (a pořád máme) problémy s ublinkáváním takže jsme odkrkávali co nejvíc.ted už sám sedí tak si i sám krkne

zdeniii
20. črc 2010

Naše nekrká, takže už to ani nezkouším... když ji to náhodou trápí ozve se sama 😀

lollipops
21. lis 2010

Tak můj prďa má 9 měsíců a po každým jídle si ho dávám do sedu na klín aby si brkl a když mu to trvá tak ho šupnu na rameno aby si přitiskl ke mě bříško.Když ho brknout nedám tak si pak ublinkne buď že ho to tlačí a nebo že si u hraní mačká bříško.Takže u nás se pořád brká s mou pomocí 😉

misicka455
21. lis 2010

Tak my ještě nesedíme sami takže davám odgknout já , ale až bude sama sedět tak už jí grkat nebudu nechávat ať si grkne sama doufám, že už to bude každou chvilku 😉

lukza
24. lis 2010

já dokud se nezačla plazit protože jak se začal plazit tak mě stejnak po jídle hned začal utíkat a po cestě si krknul já musela málého dávat krkat furt jak tu píši holky že když do 10min nekrknul tak položily to u nás neklaplo pak mě totiž velké bolení když nekrknul a budil se mě pláčem .ale neboj to poznáš kdy dokáže si sám krkat. nejlepe jak si sám sedne nebo stpupne to pak už jde hned my od té doby co stoupeme tak než si stoupne uplně tak krkne🙂)

andy80
24. lis 2010

Dokud nesedí.