Do kdy trpělo dítě na GE reflux?

brego
10. srp 2011

na vysvětlenou: GE - gastroesofageální, GER, ublinkávání po každém jídle i kojení, několikrát za sebou
Náš prcek má 7 měsíců už měsíc zavádíme příkrmy, ale ublinkávání je bez zlepšení, zvlášť když chce být furt na bříšku, nebo se plazit 🙂 Efekt nepřinesl ani Nutriton, Gastrotuss.

marda
10. srp 2011

Nam je dnes rok obcas jeste blinkame a to docela dost 😝 ale zlepšení je veliké oproto tomu,co bylo predtím...ale po jídle
stejně musím chvíli držet,protože běhá jak splašená a pak blinká...no pořád čekám,kdy to odezní uplne,tak sna se dočkám 🙂 jo a nutriton dávám stále ale jen trosku

sussanah
10. srp 2011

to nejhorsi prestalo kdyz se maly rozjedl prikrmu a pil uz mene mlika. Osvedcilo se mi nemichat kojeni a jidlo. Potom jeste obcas ublinkaval do toho roku a od roku je to spis vyjimka. Ma i drazdivejsi zvraceci reflex, takze nam obcas vyhodi veceri i ted, ale je to fakt spis vyjimka. (i kdyz v poslednim tydnu asi 3x 😀 ). Neboj, bude lip, hlavne kdyz prospiva, to je u refluxu nejdulezitejsi 😉

jasekd
10. srp 2011

Nejhorsi preslo po pul 8 mesicich asi. Po roce je to spis vyjimecne, ale nedavno se nam desive pozvracel cestou do Prahy, na dalnici za Brandysem, nebylo kde zastavit, dusil se, moc pekny. Nevim, zda to pripisovat jeste GERu nebo uz nevolnosti pri jizde, ale na tu se mi zda jeste dost malej. Nevim, Predtim se trochu napil z flasky a uz to litalo 😝 Ale jak rikam, po tom roce spis vyjimecne. Dcera je tez blici, ale u ni to nebude klasicky reflux (malej blil, i kdyz nejedl a reklo by se, ze nema co, GER mel UZ potvrzenej), spis proste nezralost GITu a u ni je videt, ze se to pomalinku zlepsuje (ted ma 4 mesice) a ona neblinka, kdyz neni nakojena.

eloana
11. srp 2011

u nas zlepseni kolem 9 mesice. vymizeni na roce....malej mi do roka pres den temer vube nespal - porad ho budilo paleni zahy - rval rval a rval...... ted je mu 14 mesicu a po refluxu ani pamatky- pres den spinka v podode kolem 2hodin. Nic jsme do mlika nepridavala- boleho ho zas po tom brisko -takze jsme to pretrpeli

berenika39
11. srp 2011

ahoj, vydrž, bude se to už jen lepšit. petr si blinknul čaj ještě v roce, ale čím víc jedl pevnou stravu, tím to bylo lepší. období kolem osmého měsíce je nic moc, když ještě není na kolínkách, tak si prostě to bříško mačká, ale jak se zvedne na čtyři, pak si z toho sedne a bude dobře.
Mléko petrovi sedělo NOVALAC AR, nemají ho běžně moc, ale objednávali mi ho u nás v lékárně. Je jiné něž běžná AR mlíčka, není husté, když pije, ale houstne až v kyselém prostředí žaludku a pak tam lépe vydrží, Tak zkus třeba to.
At to brzo přejde.

terezt
12. srp 2011

U nas taky az 9. mesic. My vydrzeli u kojeni a Nutritonu, ale ten Nutriton podle me efekt nemel zadnej. Pribyval, tak se to moc neresilo.

stesticko1
12. srp 2011

ahoj no nám je 10.měs reflux potvrzenej Uz už v porodnici a do dnes občas ublinknem a když má čajík nebo mléko tak i zvracení broběhne ale velké zlepšení nastalo až příkrmy 😉 hustější strava je lepší ale kdy to přestane uplně by mě taky zajímalo 😕

keila
12. srp 2011

Malá měla taky potvrzený reflux už v porodnici a prý docela velký - lítalo jí to i nosem. Výrazně se jí to zlepšilo kolem 3. měsíce a teď ve skoro 5 měsících je to nebe a dudy, ale stále ublinkává. Od narození nic nedávám, ač doma mám nutriton i gastrotuss. Těším se, až to zmizí úplně.

dorca
12. srp 2011

Dobrý večer,moje dcerka ublinkávala také .Udělala jsem ji zvýšenou polohu,ale to moc nepomohlo.Tak jsem ji před kojením dávala Nutriton a tím se to zlepšilo.Postupně ublinkávání vymizelo po zavedení příkrmů,tak kolem 8-9měsíce.

ivarei
15. srp 2011

@brego U našich dětí zvracení přestalo v roce, některé příznaky refluxu přetrvávají - časté říhání, chrápání, kuckání při bumbání (proto bere Anička pořád ještě Helicid na snížení kyselosti žaludečních šťáv). Ještě v 11 měsících jsem nevěřila, že to někdy přestane, intenzita a četnost zvracení byla po zavedení příkrmů stejná, někdy ještě větší, než při mlíčku. Radím vydržet, nic jiného se stejně dělat nedá, pomohl by maximálně Prepulsid, ale už se zase nepředepisuje. U nás nastalo zlepšení opravdu během týdne, snad skoro ze dne na den.