Do kdy uspávat dítě vysavačem, nebo podobnými ruchy?

syrael
12. říj 2007

Zdarec, patrime k rodicum, ktere objevili kouzlo uspavani pomoci vsech moznych hluk vytvarejicich pristroju. Idealni je vysavac, fen, nebo sum z radia. Je to metoda, ktera opravdu spolehlive zabira. Mimco se viditelne uklidni, uvolni a uspavaci proces se pak mnohonasobne urychli. Jsou nam zhruba 4 a pul mesice a zacinam se sama sebe ptat, jestli uz neni podobny zpusob uspavani nevhodny. Fakt je, ze deloha a jeji zvuky uz by zas tak chybet nemusela a nekdy musi prijit moment, kdy zacnem odbouravat. Co vy, jak se toho, pokud vubec zbavujete? Diky vsem!

cermonca
12. říj 2007

Tak to koukam ze se uspava vysavacem 🙂 Mala se ho strasne boji,jak ho pustim tak zacne silene brecet a neprestane dokud ho nesklidim aby ho nevidela.Boji se ho uz i kdyz nebezi 😀 Tak mi to prekvapilo ze nektere deti pri tom usinaji 🙂

myska
12. říj 2007

Syrael, kámoška si nahrála vysavač na kazetu a pouštěla to holčičkám celkem dlouho, ale nevím, kdy úplně přestala.
Dívej, já bych to neřešila, zkus si to taky nahrát a malý místo pohádek bude poslouchat šum vysavače 😉

zero
12. říj 2007

Ahojda¨
u první dcery jsme taky používali vysavač dokud jsme nespálili motor. 😢 😝 😝 😖 😲 Pak jsme přišli na to radio a to spolehlivě zabíralo.Je fakt že jsme to používali celkem dlouho.Nijak jsem to neřešila.Časem to ustoupilo samo.

mikca
12. říj 2007

cermonca ten samý problém s vysavačem jsme měli taky, ted už teda neřve, ale kouká na něj jak smyslu zbavenej 😀 ...takže taky koukám že s ním někdo dítě uspává...
ikdyž je fakt že děti si zvyknou na vše možné...my máme ruchy sousedy a ty asi nepřestanou nikdy..ale taky si malje na ně zvykl, ale usne ikdyž je klid.
takže syrael, zkus s tím prostě přestat, třeba usne v pohodě 🙂

bledulka
12. říj 2007

syrael-no my uspávali taky tak-zavinutého na těsno,plínku přes očička a šum z rádia (event.taky vysavač)..šum z rádia kolikrát musel jít celou noc...Postupně mu začalo (asi tři týdny zpět) vadit zavinutí-někdy se hned zklidnil,ale někdy ho to naštvalo-tak jsem ho z toho vymotala a on usnul...Postupně se frekvence zavinutí snížila a šum rádia postupně tlumím na minimum a po usnutí vypínám a už často ani šum netřeba...Nám to přešlo spontánně a neodnaučovala jsem ho to...Předtím jsme i uhoupávali ke spánku na baloně..Ted asi 14 dní usínáme sami 🙂 (nemluvím o tom,že stejně chce v noci po 2 hodinách jíst-ale aspoň po tom usne sám a rychle..)
být tebou,zkusím snižovat postupně hlasitost až si zvykne na to,že vlastně nic neslyší 🙂

sylviiik
12. říj 2007

ahoj holk 🙂
Tak my taky patříme mezi vyznavače vysavače. Teď mi manžel vypálil CD (tím jsem dost pobavila moje holky na červnu) a pouštíme to pěkně hlasitě 😨 Ale malej je spokojenej 😅
Jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží, ale zatím to moc neřeším...

neeve
12. říj 2007

Sylviiik je velký profesionál, co se týče uspávání pomocí vysavače... 😀 😀 😀 Jak mají pořád puštěný to CD, tak si na to všichni už tak zvykli, že už bez toho neusne nikdo z rodiny... 😀 😀 😀 😝

ppetta
12. říj 2007

to si jako děláte pr.el?chudáci děti 😕 😀 a kamenovat mě nemusíte bo sem nevlezu.brr trapičky.

syrael
autor
12. říj 2007

Diky moc, damy! Je to vazne neskutecny, jak to zabira. Ja na to prisla nahodou, kdyz se Kubik uklidnil v momente, kdy jsem si zacala fenovat vlasy...Knizku Nejstastnejsi miminko v okoli mi tu nekdo v diskuzi doporucil a ta mi to jenom potvrdila - neco na tom rachotu v deloze asi bude🙂 Pro ppetu a dalsi rozhorcence by to bylo urcite prekvapive poctenicko!
Zdar vysavaci!

androna
13. říj 2007

presne do 3mesiacov zvuky su super a uspavaju ich potom uz spis pomaly prechadzat na ticho.zvuky uz zacnu vadit.a mam to tiez z knizky najstastnejsie miminko v okoli

jita2
13. říj 2007

androna,
já si taky myslím, že všeho moc škodí a pro starší dítko si myslím se doporučuje spát jak normální člověk, v klídku 🙂